4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

zakjeep
Posts: 220
Joined: Fri Sep 18, 2009 17:46

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by zakjeep »

Manos TJ wrote:
St. Tselios wrote: μέχρι και την εκνευριστικη ψυχραιμία του Πανταζακου
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: πιο αλήθεια.... πεθαίνεις... !!!!!
Αγωνίστηκα η εξωαγωνιστικά μιλάμε για
Να ξέρω ;;;
St. Tselios
Posts: 2414
Joined: Tue Jun 16, 2009 22:13

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by St. Tselios »

Το να είσαι ψύχραιμος εξωαγωνιστικά δεν είναι εκνευριστικό.
Το να εισαι σαν να πας βόλτα στην παραλιακή μέσα σε εμπόδια που άλλοι έχουν φάει τα μούτρα τους.....ειναι "εκνευριστικό" ρε Ζάκ. :lol: :lol: :lol:
Image
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by AGGELOSK »

Πέρασαν λίγες μέρες από τον αγώνα , “ μπαταρίες γεμάτες” , χαμόγελο πλατύ!!!
και διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα ποστ των φίλων συναθλητών και μη, διακρίνω ανθρώπους που μέσα από το παράπονο ,την παρατήρηση και τη διαφωνία τους εκφράζεται η αγάπη τους για το άθλημα…
Συνεπώς τα όποια σχόλια όταν είναι καλοπροαίρετα πρέπει να είναι και καλοδεχούμενα.

Ο αγώνας ήταν δύσκολος , 1- 2 σημεία ήταν επικίνδυνα χωρίς δυνατότητα διέλευσης μη ανταγωνιστικά όταν σε κυνηγαει ο χρόνος ,θα μπορούσαν να μην υπάρχουν, κατά την άποψη μου , μπορεί να κάνω λάθος .
Οι διαδρομές αρκετά μεγάλες χορταστικές , σφικτές ,τα V απόλαυση να τα δοκιμάζεις ,
λίγο παράξενο αυτό το σταμάτημα στη μέση και με μεγάλη πιθανότητα να δημιουργήσει πρόβλημα στην διεξαγωγή του αγώνα και για την οργάνωση και ανά μεταξύ στους αγωνιζομένους.(αυτό πάει προς την επιτροπή 4Χ4)
Ο πρώτος αγώνας που συμμετείχα και δεν είχαμε την παραμικρή διευκρίνηση όσων αφορά τις κορδέλες εξαιρετική δουλειά σε αυτόν τον τομέα.
Η entry όπως προανέφερε και ο φίλος ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ήταν μια κατηγορία πάνω , ο σκοπός της κατηγορίας αυτής άλλωστε είναι η είσοδος στα wild terrain.
Τα μέτρα ασφαλείας που τώρα καιρό κάποιοι τα δέχονται με δυσπιστία αποδείχτηκε σε αυτόν τον αγώνα ότι έχουν σημαντικό αποτέλεσμα αφού με τόσες τούμπες δεν συνέβη το παραμικρό .
Η διάθεση ανάμεσα στους αγωνιζομένους ήταν για διαφήμιση , να ευχαριστήσω όλους τους συναγωνιζόμενους που ότι κι αν ζητήσαμε μας δόθηκε αμέσως ..
Μου άρεσε πολύ που είδα αγωνιζόμενους που τα 2 προηγούμενα χρόνια δεν τους είχα δει συχνά η και καθόλου σε αγώνες .

Φίλε ΜΠΙΡΠΙΛΗ τα σέβη μου για το ήθος και την συμπεριφορά σου , όπως και στα υπόλοιπα παιδιά έναν έναν , της Λέσχης ΣΚΑΡΤΑ100 και στους απεσταλμένους της ΟΜΑΕ συγχαρητήρια για τον αγώνα που διοργανώσατε ελπίζω και του χρόνου να καταφέρω να είμαι εκεί .

St. Tselios wrote:
Υ.Γ.:Κάποιοι να πανε να βρουν τον Δον με τον Άγγελο στο βουνο.Εχουν χάσει τον δρομο για την παραλία.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 695&type=3
Υ.Γ. 1 ΤΣΕΛΙΟ έφτασα παραλία !!! χαχαχαχχαχα ζηλεύεις που ο συνοδηγός μου είναι brutal..!!! xaxaxaxaxax

Υ.Γ. 2 Ο ΓΚΙΑΟΥΡΗΣ λέει Π@Π@ΡΙΕΣ.. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Υ.Γ. 3 ΚΟΥΛΗ ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ
kostas654
Posts: 948
Joined: Thu Jun 18, 2009 20:37
Location: ΝΑΥΠΛΙΟ

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by kostas654 »

xomateros wrote: Κωστη το κοβαμε την ειδικη στην μεση οπως γραφεις γινοταν γιατι συμφωνα με τον κανονισμο δεν μπορει να ξεπερνα τα 200 μετρα καθε ειδικη και απο την αλλη ολοι μεχρι τωρα λεγαμε οτι θελαμε να ειμαστε παραπανω χρονο μεσα για το γουσταρουμε περισσοτερο και αυτο θελησαμε να φτιαξουμε εδω στην Πατρα
Κωστα ξερεις οτι αυτο δεν το ειπα οσο αναφορα την λεσχη της πατρας αλλα των κανονισμων που ισχυουν πλεον γιατι αν δεις και στο βιντεο δεν καταλαβαμε το "κοψιμο" και πηραμε φορα να μπουμε και στην δευτερη κατευθειαν :lol: :lol: :lol: αλλα καταλαβα το λογο που εγινε
οπως επισης δεν μου αρεσει αυτο που γινεται με τον εργατη και επαθε ο νταης και εφαγε ποινη επειδη του κοπηκε ο σχοινι και πιστευω οτι λιγο πρεπει να μειωθουν και οι ποινες σε μερικα πραγματα οπως για τα γαντια γιατι ακομα και τα δεκα λεπτα ειναι εξοντωτικα γιατι σε πετανε κατευθειαν εκτος ανταγωνισμου απο την πρωτη ειδικη,δλδ αυτο που επαθε ο τσελιος και καποια αλλα πληρωματα...δεν χαθηκε και ο κοσμος για ενα γαντι,δεκα λεπτα ειναι πααααααρα πολλα,αν δεν βαλεις ζωνη να το καταλαβω κια ειμαι υπερ εκει,αλλα οχι επειδη δεν εβαλες γαντι,βαλε δυλεπτο
σου εχω πει την γνωμη μου οσο αναφορα τους αγωνες που διοργανωνει η πατρα και συνεχιζω να το πιστευω να και προτιμουσα η δευτερη μερα να ηταν μεσα στο δασος ετσι για εναλλαγη το terrain αλλα μου εξηγησες και τους λογους που δεν ηταν εφικτο αυτο,τωρα στο θεμα με την ταβερνα δεν μπορουσατε να κανετε και κατι γιατι ηταν μια ταβερνα σε ολο το χωριο και δεν υπηρχε και αλλη επιλογη,
επισης επειδη ακουω οτι η εντρυ ηταν δυσκολη(σκληρη ναι) εκει θα διαφωνησω γιατι και ο περσινος αγωνας ηταν ακριβως οι ιδιες ειδικες με της προπερσινης wt και εκει δεν ακουσα καποιον να παραπονιεται,τεσπα αυτα ειναι στην κριση του καθενος
αλλα κανενα απο τα πληρωματα που ετρεχαν δεν ηταν απειρο απο οσους ξερω,ολοι τους εχουν πολλες ωρες στο βουνο,στην τελικη αγωνας ειναι,οταν πηγαμε σε καποιες ολες περιοχες ολοι φωναζατε οτι ειναι πολυ ευκολες οι ειδικες
τεσπα ισως να μην ειμαι και ο καταλληλος να εκφερω γνωμη στην δυσκολια των εμποδιων αυτης της κατηγοριας αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

Υ.Γ. Κοκολακη,αντε να πιεις κανενα μοχιτο με τον συνοδηγο στην παραλια
Υ.Γ. Τσελιο και μανο,αν θελετε μπορω να μεσολοβησω να πω του πανταζακου να σας κανει καποια μαθηματα ωστε να μπορεσετε να εχετε την ψυχραιμια του :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Κώστας Γκιαούρης
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by xomateros »

kostas654 wrote:
xomateros wrote: Κωστη το κοβαμε την ειδικη στην μεση οπως γραφεις γινοταν γιατι συμφωνα με τον κανονισμο δεν μπορει να ξεπερνα τα 200 μετρα καθε ειδικη και απο την αλλη ολοι μεχρι τωρα λεγαμε οτι θελαμε να ειμαστε παραπανω χρονο μεσα για το γουσταρουμε περισσοτερο και αυτο θελησαμε να φτιαξουμε εδω στην Πατρα
Κωστα ξερεις οτι αυτο δεν το ειπα οσο αναφορα την λεσχη της πατρας αλλα των κανονισμων που ισχυουν πλεον γιατι αν δεις και στο βιντεο δεν καταλαβαμε το "κοψιμο" και πηραμε φορα να μπουμε και στην δευτερη κατευθειαν :lol: :lol: :lol: αλλα καταλαβα το λογο που εγινε
οπως επισης δεν μου αρεσει αυτο που γινεται με τον εργατη και επαθε ο νταης και εφαγε ποινη επειδη του κοπηκε ο σχοινι και πιστευω οτι λιγο πρεπει να μειωθουν και οι ποινες σε μερικα πραγματα οπως για τα γαντια γιατι ακομα και τα δεκα λεπτα ειναι εξοντωτικα γιατι σε πετανε κατευθειαν εκτος ανταγωνισμου απο την πρωτη ειδικη,δλδ αυτο που επαθε ο τσελιος και καποια αλλα πληρωματα...δεν χαθηκε και ο κοσμος για ενα γαντι,δεκα λεπτα ειναι πααααααρα πολλα,αν δεν βαλεις ζωνη να το καταλαβω κια ειμαι υπερ εκει,αλλα οχι επειδη δεν εβαλες γαντι,βαλε δυλεπτο
σου εχω πει την γνωμη μου οσο αναφορα τους αγωνες που διοργανωνει η πατρα και συνεχιζω να το πιστευω να και προτιμουσα η δευτερη μερα να ηταν μεσα στο δασος ετσι για εναλλαγη το terrain αλλα μου εξηγησες και τους λογους που δεν ηταν εφικτο αυτο,τωρα στο θεμα με την ταβερνα δεν μπορουσατε να κανετε και κατι γιατι ηταν μια ταβερνα σε ολο το χωριο και δεν υπηρχε και αλλη επιλογη,
επισης επειδη ακουω οτι η εντρυ ηταν δυσκολη(σκληρη ναι) εκει θα διαφωνησω γιατι και ο περσινος αγωνας ηταν ακριβως οι ιδιες ειδικες με της προπερσινης wt και εκει δεν ακουσα καποιον να παραπονιεται,τεσπα αυτα ειναι στην κριση του καθενος
αλλα κανενα απο τα πληρωματα που ετρεχαν δεν ηταν απειρο απο οσους ξερω,ολοι τους εχουν πολλες ωρες στο βουνο,στην τελικη αγωνας ειναι,οταν πηγαμε σε καποιες ολες περιοχες ολοι φωναζατε οτι ειναι πολυ ευκολες οι ειδικες
τεσπα ισως να μην ειμαι και ο καταλληλος να εκφερω γνωμη στην δυσκολια των εμποδιων αυτης της κατηγοριας αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

Υ.Γ. Κοκολακη,αντε να πιεις κανενα μοχιτο με τον συνοδηγο στην παραλια
Υ.Γ. Τσελιο και μανο,αν θελετε μπορω να μεσολοβησω να πω του πανταζακου να σας κανει καποια μαθηματα ωστε να μπορεσετε να εχετε την ψυχραιμια του :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Φιλε Κωστα χειρουργε ξερω πως λες καποια πραγματα δεν χρειαζεται να μου εξηγεις και εγω μαζι σου ειμαι γιατι και εγω αγωνιζομενος ειμαι και ξερω πολυ καλα την ψυχολογια του καθε πληρωματος ηδη εμεις σαν λεσχη θα αποστειλουμε καποιες προτασεις γυρω απο το θεμα των ποινων γιατι οντως ειναι αδικες για ολους μας
οσο για την δευτερη μερα και την αλλαγη του μερους και σε αυτο μας βρισκεις συμφωνους απλα σκεφτηκαμε να γλυτωναμε μετακινησεις και να ηταν ευκολο στον κοσμο να βρει τις ειδικες
Αγγελε δεν θα διαφωνησω οτι με τις κορδελες γινοταν χαμος εδω μπερδευομαστε οι ιδιοι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ποσο μαλλον εσεις απλα ετσι οπως θελαμε να γινει το παιχνιδι δυστυχως ολα ηταν ολα διπλα στο αλλο επισης φιλε οπως σου εχω ξαναπει εκτιμω πολυ και σεβομαι ολα τα παιδια που εχω γνωρισει μεσα σε αυτον τον χωρο και πραγματικα τους νοιωθω φιλους μους γιαυτο και πειραζω πολυ με οσους βρισκομαστε πιο συχνα οποτε δεν γινεται να κλεινω τα ματια και να λεω οτι ολα ηταν τελεια αλλωστε η κριτικη σας ειναι καλοπροαιρετη και απολυτα σεβαστη γιατι μεσα απο αυτη κερδιζουμε ολοι μας στον χωρο μας
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by AGGELOSK »

xomateros wrote: Αγγελε δεν θα διαφωνησω οτι με τις κορδελες γινοταν χαμος εδω μπερδευομαστε οι ιδιοι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ποσο μαλλον εσεις απλα ετσι οπως θελαμε να γινει το παιχνιδι δυστυχως ολα ηταν ολα διπλα στο αλλο επισης φιλε οπως σου εχω ξαναπει εκτιμω πολυ και σεβομαι ολα τα παιδια που εχω γνωρισει μεσα σε αυτον τον χωρο και πραγματικα τους νοιωθω φιλους μους γιαυτο και πειραζω πολυ με οσους βρισκομαστε πιο συχνα οποτε δεν γινεται να κλεινω τα ματια και να λεω οτι ολα ηταν τελεια αλλωστε η κριτικη σας ειναι καλοπροαιρετη και απολυτα σεβαστη γιατι μεσα απο αυτη κερδιζουμε ολοι μας στον χωρο μας
Να διευκρινίσω γιατί ο γραπτός λόγος εύκολα παραφράζεται.
Ναι ήταν πολλές κορδέλες για να καταλάβεις την διαδρομή την είδαμε και όλα οκ.
Τόνισα το ότι ήταν πολύ καλά βαλμένες και δεν υπήρξε καμία διευκρίνηση ανά διαδρομή. (ΠΑΤΑΜΕ ΕΔΩ, ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ,ΟΠΙΣΘΕΝ ΕΔΩ ,ΤΟΙΧΟς ΕΔΩ Κ.Τ.Λ.)
Ξανά ήταν άψογα βαλμένες.

Υ.Γ. Γκιαουρη να σου παραγγείλω ένα μοχιτο και σένα ερχεσε???αχχαχαχαχα
kostas654
Posts: 948
Joined: Thu Jun 18, 2009 20:37
Location: ΝΑΥΠΛΙΟ

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by kostas654 »

AGGELOSK wrote:
Υ.Γ. Γκιαουρη να σου παραγγείλω ένα μοχιτο και σένα ερχεσε???αχχαχαχαχα

Εννοειται για ξεκαρφωμα τα γραφω αυτα εδω...για να τα βλεπουν οι αλλοι...παραγγειλε και εφτασαααααα
Κώστας Γκιαούρης
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by xomateros »

AGGELOSK wrote:
xomateros wrote: Αγγελε δεν θα διαφωνησω οτι με τις κορδελες γινοταν χαμος εδω μπερδευομαστε οι ιδιοι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ποσο μαλλον εσεις απλα ετσι οπως θελαμε να γινει το παιχνιδι δυστυχως ολα ηταν ολα διπλα στο αλλο επισης φιλε οπως σου εχω ξαναπει εκτιμω πολυ και σεβομαι ολα τα παιδια που εχω γνωρισει μεσα σε αυτον τον χωρο και πραγματικα τους νοιωθω φιλους μους γιαυτο και πειραζω πολυ με οσους βρισκομαστε πιο συχνα οποτε δεν γινεται να κλεινω τα ματια και να λεω οτι ολα ηταν τελεια αλλωστε η κριτικη σας ειναι καλοπροαιρετη και απολυτα σεβαστη γιατι μεσα απο αυτη κερδιζουμε ολοι μας στον χωρο μας
Να διευκρινίσω γιατί ο γραπτός λόγος εύκολα παραφράζεται.
Ναι ήταν πολλές κορδέλες για να καταλάβεις την διαδρομή την είδαμε και όλα οκ.
Τόνισα το ότι ήταν πολύ καλά βαλμένες και δεν υπήρξε καμία διευκρίνηση ανά διαδρομή. (ΠΑΤΑΜΕ ΕΔΩ, ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ,ΟΠΙΣΘΕΝ ΕΔΩ ,ΤΟΙΧΟς ΕΔΩ Κ.Τ.Λ.)
Ξανά ήταν άψογα βαλμένες.

Υ.Γ. Γκιαουρη να σου παραγγείλω ένα μοχιτο και σένα ερχεσε???αχχαχαχαχα
καλα τοτε το παιρνω πισω για τις κορδελες χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by xomateros »

kostas654 wrote:
AGGELOSK wrote:
Υ.Γ. Γκιαουρη να σου παραγγείλω ένα μοχιτο και σένα ερχεσε???αχχαχαχαχα

Εννοειται για ξεκαρφωμα τα γραφω αυτα εδω...για να τα βλεπουν οι αλλοι...παραγγειλε και εφτασαααααα
Απο εδω και περα να παραγγελνετε και στον Πανταζακο γιατι αυτο το παιδι οταν δεν πιει κατι την προηγουμενη βραδυα δεν παει καλα την επομενη μερα :D :D :D :D :D :D :D
KON.GV
Posts: 93
Joined: Wed Jul 08, 2009 10:11
Location: ΙΛΙΟΝ

Re: 4ο Wild Terrain ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΠΑΤΡΑΣ 28-29 ΜΑΙΟΥ 2016

Post by KON.GV »

AGGELOSK wrote:Πέρασαν λίγες μέρες από τον αγώνα , “ μπαταρίες γεμάτες” , χαμόγελο πλατύ!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D So true!!!!
St. Tselios wrote:
Υ.Γ.:Κάποιοι να πανε να βρουν τον Δον με τον Άγγελο στο βουνο.Εχουν χάσει τον δρομο για την παραλία.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 695&type=3
Υ.Γ. 1 ΤΣΕΛΙΟ έφτασα παραλία !!! χαχαχαχχαχα ζηλεύεις που ο συνοδηγός μου είναι brutal..!!! xaxaxaxaxax


Ποια παραλια??? Kαι μετά τον αγώνα απόγευμα εθεάθη σε παραλια στους Ag Θεοδώρους.Τον προσπερνούσα στην επιστροφή και όλο μπροστά μου τον έβρισκα! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. 3 ΚΟΥΛΗ ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ[/quote]
Άγγελε δεν γνώριζα ότι σε αποσυντονίζει!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εν τελει δεν έκανα καμια "μηναρισια" και δεν πέταξα κροτίδα στον κύριο Κουτσαβίτη Φώτη!
DSCN6461.JPG
DSCN6461.JPG (1.09 MiB) Viewed 5711 times
Θα ήθελα και εδώ να πω ότι με το πέρας του Αγώνα μερικοί από όλους εμάς μάζεψαν τα ποτήρια του καφέ και τα "τσιγκακια" με τις μπίρες κτλ...μερικοί όχι....μήπως θα πρέπει να ξεκινήσουμε όλοι από εκεί να αλλάξουμε τα πράγματα?


Και ένα τελευταίο όσον αφορά τις ποινές στον αγώνα και ποιο συκγκεκριμένα αυτή που ισχύει για τον εργάτη.Μήπως θα πρέπει να μην λογίζεται ως ποινή στην περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα στον ίδιο τον εργάτη toul μέχρι να τερματίσει το πλήρωμα την ειδική.
Το είδαμε αρκετοί στην περίπτωση του Χρηστου μετά το πέρας του εμποδίου και ενώ μάζευε το σχοινί στα τελευταία 3 μετρα σταμάτησε να δουλεύει ο εργάτης με αποτέλεσμα να χρεωθεί ποινή.
DSCN6461.JPG
DSCN6461.JPG (1.09 MiB) Viewed 5711 times
Attachments
DSCN6574.JPG
DSCN6574.JPG (792.2 KiB) Viewed 5711 times
...a hundred clocks are ticking
the line becomes a circle
spin the wheel of fortune
or learn to navigate ...
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”