H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Hellas Rally
Posts: 53
Joined: Fri Mar 25, 2016 20:30

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by Hellas Rally »

Και αν θές και εξήγηση γιατι στην Βουλγαρία όλα πάνε καλά, απλά γιατί η Ομοσπονδία υπάρχει για να βοηθαει το σπόρ ενώ εδώ υππάρχει για να το κλείσει, πριν την κλείσει αυτό όπως είπε και ο Προεδρός της
User avatar
ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ
Posts: 28
Joined: Mon Jan 11, 2016 16:45

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ »

Hellas Rally wrote:Και αν θές και εξήγηση γιατι στην Βουλγαρία όλα πάνε καλά, απλά γιατί η Ομοσπονδία υπάρχει για να βοηθαει το σπόρ ενώ εδώ υππάρχει για να το κλείσει, πριν την κλείσει αυτό όπως είπε και ο Προεδρός της
Eιναι η τριτη φορα που κανω αυτη την ερωτηση στο αλλο φορουμ και ακομα περιμενω απαντηση.Και επισης γιατι πληρωνουμε εδω διπλα και τριπλα λεφτα.
Hellas Rally
Posts: 53
Joined: Fri Mar 25, 2016 20:30

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by Hellas Rally »

Εδώ η ΟΜΑΕ ξοδεύει τα χρήματα των αθλητών και των σωματείων για 3 πράγματα:

1. Acropolis
2. Εξοδα στελεχών, μετακινήσεις, τηλέφωνα, ταξίδια κλπ κλπ
3. Μισθοδοσία

τίποτα άλλο για τίποτα άλλο

και άν εν μέσω κατοχικής ανέχειας πρότειναν σε άνθρωπο να μετέχει σε επιτροπή κωμωδία, με πληρωμένα έξοδα μετακίνησης απο την Β.Ελλάδα (δεν το κρίνω, απλά το αναφέρω) φαντάσου με τι ευκολία μπορεί να γίνεται σε άλλα πράγματα.

Στην πτωχή Βουλγαρία, απλά επενδύουν στο σπόρ με τον δικό τους τρόπο και καταφέρνουν να ενισχύουν το τουριστικό τους προϊόν απο τους φραγκάτους Ελληνες ( καλό έεε).

Αλλά άν ακούς απο τον μπαμπά-μαμά των trophy ότι δεν βγαίνει να κράξει δημόσια όπως εγώ γιατί το θεωρεί ψιλο γραφικό, καταλαβαίνεις ότι η β επιπεδου πολιτική είναι και η αιτία που αυτοι θα είναι επιτροπή για καιρό (μαλάκας ο ********** όπως μου είπε ο Γώγος, αλλά στα τηλέφωνα, δημόσια δεν κάνει να το πει)

Οπότε ανατινάχτε ότι γουστάρετε, με ξεροκόματο αλυταρχιλίκι όλοι κωλοτούμπα κάνουνε
ACTION 4X4 CLUB
Posts: 25
Joined: Tue Feb 16, 2016 19:13

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by ACTION 4X4 CLUB »

ΑΡΕ ΜΕΛΕΤΗ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ .
ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

ΒΑΣΙΚΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΗΓΩΣΑ. ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΕ - ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ - ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ
ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΕΛΕΧΟΙ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ. ( μην με ρωτησεται τι σημαινουν τα-- ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ)

Με τον Μελέτη στήσαμε το Ελληνικό κομμάτι δύο ημερών στον Β.Εβρο διαδρομής 250 χλμ.του BALKAN MARATHON RALLY του 2011 ,εξαήμερου αγώνα που έτρεχε Βουλγαρία - Ελλάδα.Οργανωτής TODOR XRISTOV και ΜΕΛΕΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ. Ένας Αγωνας που ευχαριστήθηκα πάρα πολύ οργανωτικά.

ΜΑΜΑ και ΜΠΑΜΠΑ τον TROPHY. Aυτόν τον Τίτλο δεν τον έβγαλα εγώ κάποιος τον ανέφερε. Με τιμά αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι εγώ γνωρίζω και οι άλλοι ΟΧΙ. Εγώ ένας απλός ΨΩΜΑΣ είμαι. Απλός κάποτε όπως και τώρα κάνω το πάθος μου δηλαδή το ΗΟΒΒΥ μου όσο μπορώ με τον καλύτερο τρόπο όπως εγώ νομίζω και όπως νομίζουν και τα υπόλοιπα ενεργά μέλοι του ACTION CLUB. Είμαστε ΟΜΑΔΑ. Γι αυτό και καταφέρνουμε πράγματα και είμαστε παντού σαν ACTION CLUB. Oi BENΤΕΤΕΣ σε εμάς δεν υπάρχουν.
Γι αυτό και το 98% της παλιάς Λέσχης Ορεστιάδος είναι στο ACTION CLUB. AAα και παρεμπιπτόντως έχουμε και καθαρά ΠΟΙΝΙΚΑ ΜΗΤΡΩΑ !!!

Λέξη (μαλάκας ) άνευ ιδιαίτερης σημασίας σήμερα, που λέγεται καθημερινώς και πολλές φορές ακόμη και για φίλους ( σε ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ)

ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ !!!!
ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ και ΣΕΒΑΣΜΟΣ από όπου και εαν προέρχεται.
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και στην ΟΜΑΕ. Για Επιτροπή 4Χ4. Δεν μπορεί να βγαίνει ένα πακέτο ανθρώπων να Βαφτίζονται ΣΩΤΗΡΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ Η ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ θέλουμε να το πούμε χωρίς να έχουν την στοιχειώδη ΑΝΑΓΝΏΡΙΣΗ απο τους άλλους Τετρακίνητους για τις Ικανότητες τους Η για τις γνώσεις τους. Δεν μπορεί να βγαίνει οποιοσδήποτε και να μετατρέπει επίσημα έγγραφα ενδοεπικοινωνίας μεταξύ Λεσχών μιας Ομοσπονδίας δηλαδή μιας οικογένειας Εθελοντικών Συλλόγων υπο μια Σκέπη, σε κουρέλια,για λόγους δυσφήμισης Ατόμων, για προσωπικές διαφορές ,Η οτι άλλο φανταστεί ο κάθε υπογράφων της Επιτροπής. Εγω νομίζω οτι η Επιτροπή υπάρχει για να αφουγκράζεται τον χώρο ,να βοηθάει ακόμη και αυτα που θεωρεί κουτά ,να απαντάει και να πληροφορεί τούς συλλόγους για το σωστό η λάθος και ΟΧΙ να προσπαθεί να ξεφτιλίσει αυτούς ακόμη και εάν δεν τους χωνεύουν αυτούς (βλεπε ΑΘΑΝΑΣΊΟΥ). Δεν μπορεί η Επιτροπή στο πρόσχημα τής βοήθειας Η της Ασφάλειας σε Αγώνες να σαμποτάρει αυτούς δημιουργώντας προσκόματα, εμπόδια, υπόγεια τηλέφωνα δημιουργώντας διάφορες εντυπώσεις κλπ. Μπορεί να υπάρχει θέληση απο μερικούς για να πάμε μπροστά αλλά υπάρχουν και οι καυτές πατάτες μέσα σε αυτούς.

ΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. Τουλάχιστον για το 4χ4 . Εκλογές για ανάδειξη Επιτροπής 4χ4 απο τις εγγεγραμμένες Λέσχες στην ΟΜΑΕ. Εαν είναι Ικανοί καλώς Εαν είναι ανίκανοι ΤΟΤΕ ΘΑ ΛΟΥΣΤΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΜΕ για δυο χρόνια.(τυχαίο το νούμερο) (Η ΘΑ ΤΟ ΠΙΕΙΣ Η ΘΑ ΤΟ ΛΟΥΣΤΕΙΣ) (ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΗ)

Η Ομοσπονδία Μηχανοκίνητου Αθλητισμού δεν είναι ΤΣΙΦΛΙΚΙ κανενός. ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ POST ΕΙΧΑ ΠΡΟΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΕΣΧΕΣ ΤΟΥ 4Χ4 ΣΤΗΝ ΟΜΑΕ για να έχουμε όλοι μια δυνατή ΦΩΝΗ, κάνοντας πράξεις και καθορίζοντας ετσι το Μέλλον.
Συχαίνομαι τις ατελείωτες Κοκορομαχίες στα Παράθυρα - προσπαθώντας να δείξουμε ποιος την έχει ποιο μεγάλη και τα Καουμποιλικια να πηγαίνουν και να έρχονται.
ΕΓΩ ΤΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΕΣΕΙΣ ???


ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΡΑΞΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ . ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝΕ ΟΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΕΣ ΚΡΑΥΓΕΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΟ ΛΥΣΕΙΣ . Η ΘΑ ΠΕΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΙΣΤΟΛΙΑ Η ΘΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΕΡΓΟΙ.

ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. Μελέτη επειδή δεν θέλω να ακολουθήσω τον δρόμο σου (αν και με ανάγκασες σήμερα )δεν σημαίνει οτι εγω κάνω ΤΟΥΜΠΕΣ. Ακολουθω τον δικο μου και οσοι ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ.ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ.
ACTION 4X4 CLUB
Posts: 25
Joined: Tue Feb 16, 2016 19:13

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by ACTION 4X4 CLUB »

ΓΩΓΟΣ ΘΩΜΑΣ ( ξεχασα να υπογράψω)
Hellas Rally
Posts: 53
Joined: Fri Mar 25, 2016 20:30

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by Hellas Rally »

ACTION 4X4 CLUB wrote:ΓΩΓΟΣ ΘΩΜΑΣ ( ξεχασα να υπογράψω)
το πιασες το υπονοούμενο, χαίρομαι
Hellas Rally
Posts: 53
Joined: Fri Mar 25, 2016 20:30

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by Hellas Rally »

απόσπασμα πραγματικού αντρισμού απο το πολλά βαρυ μέλος της επιτροπής,

"Ξέρεις που ήταν το λάθος μου ? ότι δεν σε πέταξα έξω από την αίθουσα με τις κλοτσές εκείνη ακριβώς την στιγμή που σήκωσες το μπόι σου … και αν δεν ήταν ο Πάνος μπροστά θα το έκανα , στο ορκίζομαι …"


δείτε ολόκληρη την επιτομή του αντρός
http://www.off-road.gr/phpbb3/viewtopic ... 35&t=14377

Απάντηση στην επιστολή του Φωκίωνα
Hellas Rally
Posts: 53
Joined: Fri Mar 25, 2016 20:30

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by Hellas Rally »

Hellas Rally
Posts: 53
Joined: Fri Mar 25, 2016 20:30

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by Hellas Rally »

Αγαπητέ ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ
όπως κατάλαβες η επιτροπή στηρίζει 100% την νομιμότητα

βέβαια, κατα περίπτωση
δηλαδή τον αθλητικό νόμο που λέει ότι χρονομέτρες και λοιποι επαγγελματίες περι των αγώνων δεν μπορούν να εκλέγονται πουθενά το έχουνε χεσμένο, τον κανονισμό της FIA που δεν έχει πουθενά τα trophy το έχουν ευαγγέλιο.

όπως καταλάβετε επίσης όπου δεν πίπτει λόγος εκεί θα πίπτει ράβδος, αφού ο εφεξής αποκαλούμενος ώς Βαρβάτος έδειξε μεγαλοψυχία και δεν πλάκωσε στις κλωτσιές τον Φωκίωνα
Hellas Rally
Posts: 53
Joined: Fri Mar 25, 2016 20:30

Re: H παράγκα, καμαρούλα μια σταλιά 4χ4

Post by Hellas Rally »

Historic Rally of Greece 2016 - Design Off-Road.gr
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”