σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by κυριακος αθανασιου »

αμα κολλησεις ευβοια φωναξε...στο βουνο ειμαστε ολοι φιλοι ;)
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
psaras4x4
Posts: 26
Joined: Wed Dec 07, 2011 21:44

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by psaras4x4 »

κυριε exm38a1er με τα γραφωμενα σας αποκτησατε εναν φιλο.Γιμουσιακακης Μιχαλης Θεσσαλονικη
exm38a1er
Posts: 76
Joined: Sat Jul 11, 2009 00:51

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by exm38a1er »

κυριακος αθανασιου wrote:αμα κολλησεις ευβοια φωναξε...στο βουνο ειμαστε ολοι φιλοι ;)
Καλα εκανες και αλλαξες την υπογραφη σου ;)
Να σου ζησει ο γιος.
who dares wins
exm38a1er
Posts: 76
Joined: Sat Jul 11, 2009 00:51

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by exm38a1er »

psaras4x4 wrote:κυριε exm38a1er με τα γραφωμενα σας αποκτησατε εναν φιλο.Γιμουσιακακης Μιχαλης Θεσσαλονικη
Σε ευχαριστω,το εκτιμω.
Ολοι φιλοι ειμαστε και προσεχουμε ο ενας τον αλλο...
who dares wins
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by chris lc90 »

αυτοι ειναι επωνυμοι και ..καλα...

αυτο ομως οφειλει να το δει ο πελατης/ αγοραστης ή ο τοποθετητης/εισαγωγεας/διανομεας :?: πριν το ανοιξει καν για να το βαλει σε πελατη...

και αρχισε μετα τα "το ζορισες" , "φερτο να το δουμε" , "φταιει ο λαστιχας που στο εσφιξε" κτλ..

https://www.youtube.com/watch?v=JTbFCVmxwtw

γιατι φιλε κυριακο αυτοι που αγορασα απο τον κ.Τσουκα ειχαν προβλημα στα παξιμαδια και μου κατεστρεψαν τις ζαντες μου..οι ασχετοι τοποθετητες του ;)
viewtopic.php?f=57&t=9457

και γιατι αν αγοραζα σωληνακι υαλοκαθαριστηρα απο το μαγαζι του και το πληρωνα 30 ευρω το μετρο γιατι θα με επειθε οτι ειναι σουπερ ντουπερ ουαου διαστημικο- γιατι ειμαι φουρναρης - και σκοτωνομουν/τρακαριζα επειδη αυτο κοβοταν και δεν εβλεπα στο παρμπριζ εν μεσω καταρρακτωδους βροχης, βεβαιως και θα ζηταγα τα οποια χαρτια συνοδευουν αυτο το σωληνακι.καταλαβες γιατι ειναι σημαντικο ακομη και το σωληνακι του υαλοκαθαριστηρα οταν το αγοραζεις πανακριβα απο επωνυμο μαγαζι ή να στο κανω πιο απλα?
οταν θες να το παιζεις καισαρας,θα πρεπει να εισαι και καισαρας ;)

γιατι ολο μου το αμαξι αυτος μου το εφτιαξε..αν παω σε αλλο μαγαζι και μου δημιουργησει και αυτο προβλημα η ιδια διαδικασια θα ακολουθηθει..δεν ειναι θεμα προσωπικου.
πουλας κυριε? και μου ζητας να σε κανω την πρωτη μου επιλογη?
αποδειξε το με χαρτια οτι αξιζεις την εμπιστοσυνη μου και τα λεφτα μου.
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by GENERAL LEE »

Το θέατρο του παραλόγου …
Ζητάς από ένα αυτοκίνητο 15ετιας να σου κάνει τα κέφια στο βουνό αλλά ταυτόχρονα να είναι και απόλυτα ασφαλές στον δρόμο …. ζητάς να φαρδύνεις π.χ. το αυτοκίνητο σου για να βελτιώσεις την οδηγική συμπεριφορά και το κάνεις με τον φθηνότερο τρόπο … ζητάς χαρτούρα για τις πατέντες που εφαρμόζονται κατά κόρον και ζητάς ευθύνες για προϊόντα που αιτία της καταστροφής τους δεν μπορεί να είναι μόνο υπαιτιότητα του υλικού …
Το κουλό είναι όμως ότι στο τέλος έρχεσε και το παίζεις Καλατράβας … γιατί δεν υπέδειξες τα λάθη την ώρα που έγιναν λεβέντη μου ? Γιατί δεν αγόρασες το καλύτερο βάση των γνώσεων σου ? γιατί σου πασάρανε το φθηνό ?
Το ωραίο είναι ότι τώρα ,εκτός από Καλατράβας, το παίζεις και Κούγιας ! :lol: :lol: :lol:
Λάθη , κακοτεχνίες και ελαττωματικά υλικά συναντάμε καθημερινά , αν δεν ήταν έτσι εμείς με τα αγωνιστικά , θα στήναμε μια φορά ένα αμάξι και δεν θα ασχολούμασταν ξανά !!!Αν δεν ήταν έτσι όλα τα συνεργεία θα κάνανε μόνο service ! ποτέ επισκευές βλαβών γιατί δεν θα υπήρχαν ...
Προσωπικά , πιστεύω ότι και που βρέχει έξω από το σπίτι σου , ο Τσούκας φταίει !
Anyway ...
Αν θες την γνώμη μου , πήγαινε το πράγμα σου για ανάλυση να δεις από τι σκατά είναι φτιαγμένο , μέτρα να δεις αν είναι σωστά κομμένο και ραμμένο και αν βρεις λάθος ,γάμα τους όλους ... αν καταλήξεις όμως στο ότι έχει γίνει μαλακία στην τοποθέτηση ... και δεν είσαι σίγουρος από ποιον ;) , βγες πάλι να ενημερώσεις τον κόσμο !

Άντε , και Βαρουφάκης σου εύχομαι !
V.Tsoukas
Posts: 34
Joined: Tue Jun 16, 2009 21:48

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by V.Tsoukas »

Γενικα δεν γραφω ουτε μπαινω στα forum απο επιλογη , οι αποστατες ειναι Racemax αυτοι που εισαγουμε εμεις , εχουμε πιστοπιητικο που δωσαμε εδω στην Ελλαδα σε δειγματοληπτικο ελεγχο αποστατη απο την TUV για ελεγχο αντοχης του κραματος του αλουμινιου , των μπουζωνιων και των μπουλωνιων .
Οποιος θελει να τα δει ειναι αναρτημενα στο καταστημα μας , θα χαρουμε να σας κερασουμε καφε και να τα πουμε και απο κοντα .
Οσο αφορα τον συγκεκριμενο αποστατη που λετε οτι εχουμε αντικαταστησει , δεν θυμαμαι την προηγουμενη εβδομαδα που βλεπω στις φωτογραφιες να εχω αντικαταστησει αποστατες , ουτε τον προηγουμενο μηνα ουτε πριν απο 3 μηνες , ουτε εχει επικοινωνησει καποιος μαζι μου για σπασμενους αποστατες .

Γενικα αυτο που μπορω να σας πω ειναι οτι οτι ζημια εχω δει τουλαχιστον εγω σε αποστατες , εχει γινει απο κακη τοποθετηση , θελουν πολυ προσοχη κατα την τοποθετηση και ελεγχο σε τι κατασταση ειναι καθε φορα που αλλαζουμε ελαστικα

Δεν γνωριζω απο τι αυτοκινητο ειναι και γι αυτο το λογο και δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο .

Ελπιζω να σας καλυψα ολους , για οτιδηποτε αλλο θελετε , 2103477378 γιατι δεν παρακολουθω οπως εγραψα forum
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by chris lc90 »

V.Tsoukas wrote:Γενικα δεν γραφω ουτε μπαινω στα forum απο επιλογη , οι αποστατες ειναι Racemax αυτοι που εισαγουμε εμεις , εχουμε πιστοπιητικο που δωσαμε εδω στην Ελλαδα σε δειγματοληπτικο ελεγχο αποστατη απο την TUV για ελεγχο αντοχης του κραματος του αλουμινιου , των μπουζωνιων και των μπουλωνιων .
Οποιος θελει να τα δει ειναι αναρτημενα στο καταστημα μας , θα χαρουμε να σας κερασουμε καφε και να τα πουμε και απο κοντα .
Οσο αφορα τον συγκεκριμενο αποστατη που λετε οτι εχουμε αντικαταστησει , δεν θυμαμαι την προηγουμενη εβδομαδα που βλεπω στις φωτογραφιες να εχω αντικαταστησει αποστατες , ουτε τον προηγουμενο μηνα ουτε πριν απο 3 μηνες , ουτε εχει επικοινωνησει καποιος μαζι μου για σπασμενους αποστατες .

Γενικα αυτο που μπορω να σας πω ειναι οτι οτι ζημια εχω δει τουλαχιστον εγω σε αποστατες , εχει γινει απο κακη τοποθετηση , θελουν πολυ προσοχη κατα την τοποθετηση και ελεγχο σε τι κατασταση ειναι καθε φορα που αλλαζουμε ελαστικα
:arrow: :arrow: στη θεωρια ετσι ειναι,αλλα τοτε εξηγηστε μου πως γινεται και δεν ειδατε τα ελλατωματικα παξιμαδια στους δικους μου αποστατες κατα την αρχικη τοποθετηση αλλα και κατοπιν τις επομενες φορες που εμπαινα στο μαγαζι σας και λυνοντουσαν απο τους υπαλληλους σας οι αποστατες δεν ειδε ποτε κανενας την ζημια στις ζαντες απο τα ελλατωματικα περικοχλια?

Δεν γνωριζω απο τι αυτοκινητο ειναι και γι αυτο το λογο και δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο .

Ελπιζω να σας καλυψα ολους , για οτιδηποτε αλλο θελετε , 2103477378 γιατι δεν παρακολουθω οπως εγραψα forum

Κ.Τσουκα καλημερα σας απο το.. γιβραλταρ,
δεν αναφερω πουθενα οτι οι αποστατες των ανηρτημενων φωτογραφιων αντικατασταθηκαν απο εσας,(καλο ειναι να διαβαζουμε καλυτερα τα κειμενα),

γραφω οτι :επειδη εγω θορυβηθηκα οταν τους ειδα,αποφασισα να ελεγξω τους δικους μου και γιαυτο σας ζητησα ιδιωτικα και δημοσια τα χαρτια που τους συνοδευουν για να μαθουν εκτος απο μενα και αλλοι που ειχαν αγορασει απο εσας τη συγκεκριμενη μαρκα.
Τωρα οσον αφορα την προσκληση σας στο μαγαζι ,οπως εγινε και την προηγουμενη φορα,οι υπαλληλοι σας ειχαν αλλες αποψεις περαν των ειρηνικων που υπερκερασαν ακομη και εσας..οποτε θα προτιμουσα τα πιστοποιητικα αφου τα εχετε σε κοινη θεα στο μαγαζι σας και ειναι συνοδευτικα εγγραφα του προιοντος σας να τα αναρτησετε κι εδω δημοσια οπως ειχατε κανει και με την πιστοποιηση σας για την ΟΜΕ ,(και γιατι επισης αν ημουν εκει να τα δω ,κατοπιν θα τα ανεβαζα εγω δημοσια να τα μοιραστω με τον κοσμο).
οποτε εκτος των συνοδευτικων εγγραφων της Racemax οπου θα αναγραφονται οσα ζηταω στο αρχικο μου ποστ θα μπορεσετε να μας δειξετε και το πιστοποιητικο δειγματοληπτικου ελεγχου που κανατε εσεις.
σας ευχαριστω για το χρονο σας
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
G.BOGRIS
Posts: 24
Joined: Tue Sep 07, 2010 10:34

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by G.BOGRIS »

Καλημερα και απο βοιωτια!

Εγω προτείνω στο επόμενο λιμάνι να βρεις ενα κοριτσάκι, να το σβερκωσεις και να του "πιεις τι αίμα" μεχρι να μουσκεψεις! ;)


Και θα αφήσεις τον Τσούκα, τους αποστατες, τα πιστοποιητικά..
BOGRIS G.
YJ 5.2 V8
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by chris lc90 »

GENERAL LEE wrote:Το θέατρο του παραλόγου …
Ζητάς από ένα αυτοκίνητο 15ετιας να σου κάνει τα κέφια στο βουνό αλλά ταυτόχρονα να είναι και απόλυτα ασφαλές στον δρόμο …. ζητάς να φαρδύνεις π.χ. το αυτοκίνητο σου για να βελτιώσεις την οδηγική συμπεριφορά και το κάνεις με τον φθηνότερο τρόπο … ζητάς χαρτούρα για τις πατέντες που εφαρμόζονται κατά κόρον και ζητάς ευθύνες για προϊόντα που αιτία της καταστροφής τους δεν μπορεί να είναι μόνο υπαιτιότητα του υλικού …
Το κουλό είναι όμως ότι στο τέλος έρχεσε και το παίζεις Καλατράβας … γιατί δεν υπέδειξες τα λάθη την ώρα που έγιναν λεβέντη μου ? Γιατί δεν αγόρασες το καλύτερο βάση των γνώσεων σου ? γιατί σου πασάρανε το φθηνό ?
Το ωραίο είναι ότι τώρα ,εκτός από Καλατράβας, το παίζεις και Κούγιας ! :lol: :lol: :lol:
Λάθη , κακοτεχνίες και ελαττωματικά υλικά συναντάμε καθημερινά , αν δεν ήταν έτσι εμείς με τα αγωνιστικά , θα στήναμε μια φορά ένα αμάξι και δεν θα ασχολούμασταν ξανά !!!Αν δεν ήταν έτσι όλα τα συνεργεία θα κάνανε μόνο service ! ποτέ επισκευές βλαβών γιατί δεν θα υπήρχαν ...
Προσωπικά , πιστεύω ότι και που βρέχει έξω από το σπίτι σου , ο Τσούκας φταίει !
Anyway ...
Αν θες την γνώμη μου , πήγαινε το πράγμα σου για ανάλυση να δεις από τι σκατά είναι φτιαγμένο , μέτρα να δεις αν είναι σωστά κομμένο και ραμμένο και αν βρεις λάθος ,γάμα τους όλους ... αν καταλήξεις όμως στο ότι έχει γίνει μαλακία στην τοποθέτηση ... και δεν είσαι σίγουρος από ποιον ;) , βγες πάλι να ενημερώσεις τον κόσμο !

Άντε , και Βαρουφάκης σου εύχομαι !
Αρη, εμεις στην ελλαδα καναμε την πατεντα..τεχνη...και αυτο μας εφαγε...αλλο τεχνη και αλλο πατεντα.. ;)
οι αποστατες ειναι πατεντα? ξερεις τι σημαινει "πατεντα" ?κανω κατι σε μια κρισιμη στιγμη που το εχω αναγκη να βγω απο τα δυσκολα και μετα μολις σωθω επαναφερω τις αρχικες ρυθμισεις..επειδη δουλεψε για μια ωρα ή μια μερα και με εσωσε δε το διατηρω για την υπολοιπη ζωη μου. ;) οι αποστατες δεν ειναι πατεντα που εγινε για να φυγω απο το εμποδιο που κολλησα,υπαρχει ολοκληρη βιομηχανια πισω τους..αρα δε ζηταω χαρτουρα για πατεντα αλλα για προιον που κυκλοφορει νομιμα και υποτιθεται οτι πληρει τις προδιαγραφες που διεπει ο νομος.

γιατι δεν υπεδειξα τα λαθη που γινανε στην αρχη? μα φιλε μου δεν ειναι δουλεια (ουτε υποχρεωση) του πελατη φουρναρη φαρμακοποιου οφθαλμιατρου να ζηταει τα αυτονοητα απο το μαγαζι (ασφαλεια -ποιοτητα )που εμπιστευεται ΚΑΛΗ ΤΗ ΠΙΣΤΕΙ ,ιδιαιτερως οταν το μαγαζι θελει να καυχιεται οτι ειναι "η πρωτη μου επιλογη "στην ελλαδα.. ;)
ειναι δικη του υποχρεωση να μου πει : εχω τον κινεζικο με 30 ευρω και εχω και τον αμερικανικο απο τηη νασα με 500 ευρω..ποιον θες να αγορασεις? ;) οταν ομως μου λεει εχω αυτον και ειναι/ειμαι η πρωτη σου επιλογη εγω καλοπροαιρετα θα τον πιστεψω γιατι αυτο λεει η αρχη της δυτικης οικονομιας που ισχυει σε ολο τον ανεπτυγμενο κοσμο εκτος απο την τριτοκοσμικη ελλαδα.μεχρι που να αποδειχθει το αντιθετο και τοτε αρχιζουν τα οργανα,..
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”