Αγώνες , αγωνοβόλτες ή μετανάστες ???

GENERAL LEE

Re: Αγώνες , αγωνοβόλτες ή μετανάστες ???

Post by GENERAL LEE »

Συμφωνώ με όλα τα ποιο πάνω γραφόμενα των φίλων …συμφωνώ ακόμη και με τον Στάθη 8-) 8-) !

Κοίτα Στάθη …αν δεν φτιάξουν τα πράγματα , όλοι μας αγωνοβόλτες θα κάνουμε !
Έχει περάσει πια η εποχή που κάθε Κυριακή χωρίς κανένα τηλέφωνο έπαιρνες το αμάξι σου και ανηφόριζες Κυριακή πρωί μέχρι το parking στα goodys, το οποίο έσφυζε από παρέες που ξεκινούσαν για βόλτα στο βουνό .Είχες τότε την ευκαιρία να διαλέξεις την παρέα σου και να παίξεις στα κυβικά σου …άντε να γύριζες σπίτι με κάνα τσαλακωμένο μαρσπιέ η με κάνα ημιαξόνιο παραμάσκαλα … Αλλά μέχρι εκεί !!!
Tarandura , Kalifornia , Attart ήταν τα στέκια των αγωνιστικών ... όλο και κάποιο trial έπαιζε οπότε επόμενη στάση , αν δεν έφευγες για το βουνό , ήταν ένα απ τα προαναφερθέν σημεία …. Χαζεύαμε τα τούμπανα της εποχής , σχολιάζαμε , μαθαίναμε , ονερευόμασταν . Δουκέρης , Βορδοναράκης , Μαγιάφης , Ντάγκας , Ραυτόπουλος μερικά από τα αστέρια της εποχής
Κάποια στιγμή ήρθε το πλήρωμα του χρόνου και η συμμετοχή σε κάποιο trial ήταν γεγονός :D , 30 ευρουδάκια ήταν αρκετά για να κάνεις την πλάκα σου , καβάλαγες το αμάξι σου και βουρ για τεχνικό έλεγχο … αγώνα με τον αγώνα ήρθαν και οι βελτιώσεις (και στα χέρια και στο αμάξι :lol: ) , οι μαστοράτζες ,το διαδίκτυο , τα forum , οι τόρνοι και τα καλούδια απ την Αμερική …. Και το βαρέλι δεν έχει πάτο ! χώνεις χώνεις χώνεις ... και ξέρεις όλους τους οδηγούς της express servise με το μικρο τους όνομα ! :lol: :lol: :lol:
Ωραία και ? τι έχει μετά ? Mad challenge !!! γουστάρω !!!! Evros Trophy , Thesaloniki Trophy , wild terrain !!!! πάμε με τα χίλια !!! και ξαναχώνεις , ξαναχώνεις …
Προσωπικά έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα συμμετέχοντας σε αγώνες όλα αυτά τα χρόνια …απ την Αθήνα , Εύβοια , Παύλιανη, Πάτρα , Αγρίνιο ,Γρεβενά , Καλαμπάκα , Θεσσαλονίκη Κομοτηνή και Ορεστιάδα μέχρι την Κρήτη και την ακριτική μας Κω …ο μισός κατάλογος του τηλεφώνου μου , είναι κατειλημμένος με ονόματα αγωνιζομένων και φίλων που γνώρισα μέσα απ αυτόν το χώρο ...

Τι μου ζητάς τώρα ρε Στάθη ? Να γυρίσω πίσω στην εποχή του parking των goodys ??? :(
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: Αγώνες , αγωνοβόλτες ή μετανάστες ???

Post by georgexj »

Αρη μεγαλο θεμα ανοιξες κ καλα κανεις κ θες να πεις την γνωμη σου!!!!γουσταρω με χιλια το νου του μυαλο σου κ την τρελα σου κ ας μην εχουμε γνωριστει καλα... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!αλλα πολυ φοβαμαι οτι ακρη δεν θα βγαλεις!!!!κ ουτε προκειται να αλλαξει κατι με το θεμα των αγωνων!!!!ετσι το βλεπω εγω!!!! ;) ;) ;) ;) ;)
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Αγώνες , αγωνοβόλτες ή μετανάστες ???

Post by friar »

GENERAL LEE wrote:Συμφωνώ με όλα τα ποιο πάνω γραφόμενα των φίλων …συμφωνώ ακόμη και με τον Στάθη 8-) 8-) !
Μου αρέσει που συμφωνούμε επιτέλους κάπου....

GENERAL LEE wrote:Κοίτα Στάθη …αν δεν φτιάξουν τα πράγματα , όλοι μας αγωνοβόλτες θα κάνουμε !
Μην κοιτάς εμένα, βγήκα σε σύνταξη

GENERAL LEE wrote:Τι μου ζητάς τώρα ρε Στάθη ? Να γυρίσω πίσω στην εποχή του parking των goodys ??? :(
Ωπα, δεν το είπα καλά και βγαίνει στραβό νόημα.

πάμε πάλι

Αγώνες, εκδρομές η τουρισμός
και στα τρία μέσα
κανένα δεν αποκλείει τα υπόλοιπα.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”