Διάσταση ελαστικού διαχωρισμού κατηγορίας WT

37inch or 35inch

Poll ended at Sun Jun 08, 2014 20:06

37 inch
12
41%
35 inch
17
59%
 
Total votes: 29
GENERAL LEE

Διάσταση ελαστικού διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by GENERAL LEE »

Επιλέξτε ποια θεωρείτε την καταλληλότερη διάσταση που θα χωρίσει την μικρή από την μεγάλη κατηγορία των WT .
Mετά από συζήτηση έχουμε καταλήξει στο 37 ή το 35 ας το δούμε λίγο και με νούμερα .
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: Διάσταση ελαστικού διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by xeilas »

Πιστεύω το 35 για να υπάρχει καλλίτερη κατανομή στης δίο κατηγορίες
Κανατσιόπουλος
K.Stylianos Action4X4club
JEEP
Posts: 25
Joined: Tue Jan 19, 2010 08:21

Re: Διάσταση ελαστίκου διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by JEEP »

35αρι στην ίδιες διαδρομές w.t.και να υπάρχει νικητής γενικής . ;) κάτι σαν σαμουράι 2000cc 33αρια :!:
Last edited by JEEP on Fri May 09, 2014 21:51, edited 2 times in total.
THEOLOGIS GIORGOS
GENERAL LEE

Re: Διάσταση ελαστίκου διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by GENERAL LEE »

Καλό το ότι αιτιολογείτε την άποψη σας !
Καλύτερο ακόμη αν γράφατε και με τι λάστιχα τρέχετε !

ψηφίζω 35αρια πιστεύοντας ότι θα φέρουμε πίσω τα μικρότερα αυτοκίνητα ...
όχι νικητής γενικής , δυο κατηγορίες όπως ήταν τα Trial ... K2 K3 και portal μαζί με τα K3 , μόνο λάστιχα το κριτήριο και τίποτα άλλο ...

Κοσμάς Άρης
Suzuki Samurai 5.7 8-) 37αρια
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: Διάσταση ελαστίκου διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by xeilas »

xeilas wrote:Πιστεύω το 35 για να υπάρχει καλλίτερη κατανομή στης δίο κατηγορίες
Κανατσιόπουλος
Jimny 1300cc 33"
K.Stylianos Action4X4club
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: Διάσταση ελαστίκου διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by samisnow »

Ψηφισα 35αρια γιατι πιστευω οτι ειναι το πιο λογικο για τον διαχωρισμο μας..44 φοραω γιατι με μικροτερα τα διαφορικα μου κανουν μονο για φρεζα...και επειδη φωναζουν ορισμενοι διοργανωτες για ζημιες στα δαση λεω να συνεχισω στην μεγαλη κατηγορια ελαστικων... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: Διάσταση ελαστίκου διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by georgexj »

Επειδή αναφερετε συνεχεια το τραιλ....αναρωτήθηκε ποτε κανεις γιατι σταματησε να γινεται;;;;;εγω τοτε ήμουν θεατης κ το εβλεπα απ εξω απο τον χορό. ....σωστη κατηγορία η Κ1 σωστη η κατηγορία Κ2 ενω η Κ3 κατηγορια ειχε ο αλλος να αντιμετωπισει απο 36 ιντζες λάστιχο μεχρι 44....ποσα αυτοκινητα υπηρχαν τοτε με 44αρια λαστιχα;;;;πολυ λιγα κ ολα ειχαν πολυ μικροτερα!!!!
Τωρα πατε να χωρισετε κατηγοριες με πανω κατω τον ιδιο σκοπό. ...προσέξτε μηπως γινει το ιδιο λάθος κ χαθει κ το WT......αυτη ειναι η γνωμη μου κ φοραω οπως αναφερετε ολοι 39,5 ιντζες λαστιχο.δηλαδη η μικρη κατηγορια εχει να κανει με 33 το πολυ 35 ιντζες (2 νουμερα) γιατι δεν υπαρχει πλεον μικροτερο κ η μεγαλη κατηγορια εχει να κανει απο 36 ιντζες μεχρι 44 (9 νουμερα).μαλλον δεν ειναι καλο τεκμηριο!!! Καπως ετσι χαθηκε κ το τραιλ γιατι δεν συμπληρωνοτανε η μεγαλη κατηγορια!!!!για σκεφτειτε κατι άλλο! !! Αυτη ειναι η γνωμη μου!!!
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: Διάσταση ελαστίκου διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Νομιζω πως ο Γιωργος εχει δικιο κ σε καποιο αλλο post το ανελυσε κ ο General. Βεβαια μετα ψηφισε διαφορετικα. Σκεφητε κ γραψτε με γνωμονα το γενικο καλο κ οχι συμφωνα με το αυτοκινητο σας!!!!! Το 33αρι μπορει να συναγωνιστει το 37αρι με ενα καλο μοτερ.....η ακομα κ με εναν καλο εργατη..... Ειναι επιλογη του καθενος πως θα στησει το αυτοκινητο του.....Αλλα ρε παιδια οπως κ να εχει πρεπει να ριξεις καποια χρηματα αν θες να εισαι ανταγωνιστηκος δεν θα πρεπει να αλλαξουν οι κανονισμοι!!!!! 2 κατηγοριες στα wt 2 κ στα trophy... Χρειαζοντε κ τα μικροτερα αυτοκινητα χρειαζοντε κ τα μεγαλα αλλα χρειαζοντε κ οι νεοι (τυπου Κ1 για να ειναι τα φυτωρια για το μελλον). Σκεφτητε οτι ολοι σας ξεκινησατε απο τη Κ1 κ τωρα δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο..... Μονο κατι νεα παιδια μεσα στη καυλα τους που τους πετατε απο την αρχη στα θηρια(40+)...... Υ.Γ. δεν τρεχω αγωνες μου αρεσει πολυ το χομπυ μας κ φτιαχνω κατι με 38" χωρις αγωνιστηκες βλεψεις!!!!!!
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: Διάσταση ελαστίκου διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by samisnow »

georgexj wrote:Επειδή αναφερετε συνεχεια το τραιλ....αναρωτήθηκε ποτε κανεις γιατι σταματησε να γινεται;;;;;εγω τοτε ήμουν θεατης κ το εβλεπα απ εξω απο τον χορό. ....σωστη κατηγορία η Κ1 σωστη η κατηγορία Κ2 ενω η Κ3 κατηγορια ειχε ο αλλος να αντιμετωπισει απο 36 ιντζες λάστιχο μεχρι 44....ποσα αυτοκινητα υπηρχαν τοτε με 44αρια λαστιχα;;;;πολυ λιγα κ ολα ειχαν πολυ μικροτερα!!!!
Τωρα πατε να χωρισετε κατηγοριες με πανω κατω τον ιδιο σκοπό. ...προσέξτε μηπως γινει το ιδιο λάθος κ χαθει κ το WT......αυτη ειναι η γνωμη μου κ φοραω οπως αναφερετε ολοι 39,5 ιντζες λαστιχο.δηλαδη η μικρη κατηγορια εχει να κανει με 33 το πολυ 35 ιντζες (2 νουμερα) γιατι δεν υπαρχει πλεον μικροτερο κ η μεγαλη κατηγορια εχει να κανει απο 36 ιντζες μεχρι 44 (9 νουμερα).μαλλον δεν ειναι καλο τεκμηριο!!! Καπως ετσι χαθηκε κ το τραιλ γιατι δεν συμπληρωνοτανε η μεγαλη κατηγορια!!!!για σκεφτειτε κατι άλλο! !! Αυτη ειναι η γνωμη μου!!!
ο λογος που λεμε μεχρι 35 είναι ότι από κει και πανω τα πραγματα αλλαζουν οσον αφορα διαφορικα μοτερ κλπ....δεν γινεται με διαφορικα σαμουραι να τρεχεις με 37αρια μην τρελαθούμε...οποτε αν είναι να ριξεις καποια λεφτα φτιαχνοντας ένα αυτοκινητο αλλαζοντας διαφορικα κλπ πας αμεσα σε μεγαλύτερα από 35...οποτε είναι σωστος ο διαχωρισμος κατά την γνωμη μου παντα οσον αφορα το μέγεθος αυτό...
βεβαια σωστη η αποψη σου οσον αφορα ότι εχει γινει στα τραιλ.....είναι ολοσωστη
τι να πω εχουμε μπει σε ένα μεγαλο μεγαλο τριπακι...που να λυνεται δεν βλεπω.....
η λυση είναι μια αλλα ελα που δεν μπορω να μιλησω...γμτ :geek: :geek: :geek: :geek:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: Διάσταση ελαστίκου διαχωρισμού κατηγορίας WT

Post by georgexj »

μανωλη δεν υπαρχει αυτοκινητο με διαφορικα σαμουραι κ να φοραει 35αρι λαστιχο.ολα φορανε διαφορικα toyota η διαφορικα G.κ ειναι ολα φουλ ενισχυμενα!!κανενα δεν φοραει μαμα μοτερ κτλ κτλ!!γιατι αν το παμε ετσι κ εγω απλο 4 λιτρο μοτερ φοραω ουτε φλατζα δεν εχω αλλαξει κ εσυ το ιδιο μαμα 5,2 μοτερ φορας!!οποτε μην το κοιταμε ετσι το θεμα.ας το δουμε λιγο πιο σφαιρικα!!!κ παλι γνωμη μου ειναι!!κ εντελως φιλικη για ολους χωρις να εχω καμια προθεση να προσβαλω κανεναν γιατι ο γραπτος λογος παρεξηγιεται!!!
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”