Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by antonisxj »

και τότε γιατί τα έχουν στο site τους ξεχωριστά το καθένα, με την τιμούλα του και την ποσότητα που θές να παραγγήλεις?
αν ήταν σέτ, θα το έγραφαν σαν σέτ.
και έτσι να είναι όμως... που είναι η ενημέρωσή τους? δεν έχω καμία απόκριση.
σήμερα θα τους πάρω τηλεφωνάκι να του πούμε απο την καλή...
if it doesn't break, fix it until it does
V.Tsoukas
Posts: 34
Joined: Tue Jun 16, 2009 21:48

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by V.Tsoukas »

antonisxj wrote:και τότε γιατί τα έχουν στο site τους ξεχωριστά το καθένα, με την τιμούλα του και την ποσότητα που θές να παραγγήλεις?
αν ήταν σέτ, θα το έγραφαν σαν σέτ.
και έτσι να είναι όμως... που είναι η ενημέρωσή τους? δεν έχω καμία απόκριση.
σήμερα θα τους πάρω τηλεφωνάκι να του πούμε απο την καλή...

Μάλλον γιατί το σύστημα της ARB άλλαξε πριν απο 3 μήνες περίπου και πλέον δεν διατίθονται τα γρανάζια ξεχωριστά αλλά μόνο σε σετ όπως βλέπεις και στο PDF που σου έδειξα πρίν .

Αυτά σε σχέση με την ARB και τα προϊόντα της , τώρα γιατί λειτουργεί έτσι το συγκεκριμένο κατάστημα στην Αμερική , δεν μπορώ να το ξέρω .
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by PanosXJ »

...καλοί μου φίλοι, χτές δημιούργησα έναν χώρο με τίτλο "Hall of Shame" στον οποίο θα καταγράφουμε όλα τα δαγκώματα και τα πιασοκωλιάσματα απο διάφορους κακούς επαγγελματίες του "χώρου" και όχι μόνον...Όπως στο αντίστοιχο 'Hall of Fame", θα ήταν αποτελεσματικό να αναφέρουμε με λεπτομέρειες τις περιπτώσεις αυτές με ονόματα, διευθύνσεις, τιμές και τακτικές δαγκώματος...

Ελπίζω αυτός ο χώρος, να γίνει λαμπρός φάρος που θα φωτίσει και θα αναδείξει όλους τους πονηρούς, όλους εκείνους που χωρίς ίχνος επαγγελματικής ηθικής αισχροκερδούν σε βάρος μας, ώστε να τους αποφεύγουμε στο εξής συστηματικά!
Ίσως ο αποκλεισμός τους αυτός να μετατρέψει την πονηριά τους σε σοφία!!!
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by antonisxj »

λοιπόν. επανέρχομαι.
πήγα προχθές στην τράπεζα να δω αν η συγκεκριμένη εταιρία έχει κρατήσει τα χρήματα της παραγγελίας.
τελικά δεν έχει κρατήσει χρήματα που σημαίνει ότι δεν έχει γίνει καμία παραγγελία.
και εμένα τον κλασικό ΜΑΛΑΚΑ γιατί δεν με ειδοποίησε η κωλοεταιρία τους?
περίμενα σαν ηλίθιος τόσες μέρες τα κωλοαμερικανάκια να με γράψουν στα παπάρια τους?
γιατί αν ήξερα ότι δεν ισχύει η παραγγελία μου, θα έβρισκα ένα άλλο μαγαζάκι να μου τα στήλει. τώρα αναγκάζομαι τελευταία στιγμή να ψάχνω πλανητοδορυφόρους. ευτυχώς έχω τον Μέγιστο Ματσικίδη όποτε χρειάζομαι στην άλλη άκρη της γραμμής και κάνω πάντα τη δουλειά μου. και αν κάποιος νομίζει ότι κάνω διαφήμισει, δεν με απασχολεί, άντε και τα πήρα στο κρανίο λέμεεεεε! :mrgreen:
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by antonisxj »

και κάτι ακόμα.
Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ OLD MAN EMU
ποιός το περίμμενε ότι οι συγκεκριμένη εταιρία θα κάνει μαλακία?
if it doesn't break, fix it until it does
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by lker »

Αντώνη αν θυμαμαι καλά είχες δώσει αριθμό πιστωτικής. Φρόντισε μέσω της τράπεζάς σου να μπλοκάρεις οποιαδήποτε συναλλαγή η οποία θα έρθει από δαύτους ... μη φας καμιά χρέωση ενώ έχεις κάνει τη δουλειά σου!
Καλό θα ήταν επίσης να τους στείλεις ένα mail (κοινοποιημένο και σε κάποιο τρίτο πρόσωπο ... μη σου πώ στην τράπεζά σου) με το οποίο να τους λές ότι λόγω καθυστέρησης εκπλήρωσης της παραγγελίας για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα, σε συνδυασμό με την αντεπαγγελματική τους συμπεριφόρά (παντελής έλλειψη ενημέρωσης) ότι την ακυρώνεις!
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by antonisxj »

lker wrote:Αντώνη αν θυμαμαι καλά είχες δώσει αριθμό πιστωτικής. Φρόντισε μέσω της τράπεζάς σου να μπλοκάρεις οποιαδήποτε συναλλαγή η οποία θα έρθει από δαύτους ... μη φας καμιά χρέωση ενώ έχεις κάνει τη δουλειά σου!
Καλό θα ήταν επίσης να τους στείλεις ένα mail (κοινοποιημένο και σε κάποιο τρίτο πρόσωπο ... μη σου πώ στην τράπεζά σου) με το οποίο να τους λές ότι λόγω καθυστέρησης εκπλήρωσης της παραγγελίας για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα, σε συνδυασμό με την αντεπαγγελματική τους συμπεριφόρά (παντελής έλλειψη ενημέρωσης) ότι την ακυρώνεις!
σωστός.
θα το κάνω σήμερα. ούτως ή άλλως, τώρα πιά τους έχω σε μαύρη λίστα του κυρίους.
ευχαριστώ.
if it doesn't break, fix it until it does
Φωκίων

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by Φωκίων »

Μια ιδεα ειναι ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να μην χρησιμοποιητε τηνε "κανονικη" σας πιστωτικη καρτα για αγορες απο το ιντερνετ

πηγαιντε στις τραπεζες που βγαζουν τις "προπληρωμενες" και καθε φορα βαζετε οσο ποσο χρειαζεται
Υποθετω οτι γνωριζετε τι ειναι οι καρτες αυτες...
τα νουμερα τους γινονται αποδεκτα απο τα ηλεκτρονικά συστηματα κανονικότατα και το μονο που κινδυνευετε αν γινει το μοιραιο ειναι οτι ποσο εχετε μεσα εκεινη τι στιγμη ( συνηθως τιποτα..)
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by Nicolas »

Δεν υπάρχει λόγος.
Μετά το 1999, αν θυμάμαι καλά, αν συμβεί απάτη εις βάρος σου με την πιστώτική σου κάρτα, είναι
υποχρέωση της τράπεζας να αποδείξει οτι εσύ έκανες την αγορά και δεν είναι απάτη.
Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι όταν δεις την χρέωση να πάρεις τηλέφωνο και να πεις οτι δεν
την αναγνωρίζεις. Από κει και πέρα, αν η τράπεζα είναι σε θέση να αποδείξει οτι εσύ ε΄κανες την αγορά
την χρεώνεσαι αλλιώς την χρεώνεται η ίδια...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Φωκίων

Re: Αγορά από internet (αναθεματισμένο)

Post by Φωκίων »

Γιατι να μπλεκεις??
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”