24 Ώρες 4Χ4 2009

yspili
Posts: 23
Joined: Fri Dec 04, 2009 20:53

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by yspili »

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΟΝΙΜΗ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ DVD?
Γιάννης Αθανασίου

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Μόλις κλείσουμε το τεύχος και ετοιμαστεί το DVD. Δηλαδή, μάλλον next week...
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

αντε ντε !!!! :D :D :D
stakyr
Posts: 332
Joined: Sat Sep 19, 2009 23:54

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stakyr »

Tην Κυριακη ,καναμε την 7η ειδικη !!! Καμμια 30αρια αυτοκινητα ..........
Τα 6-7 ειχαν terratrip !!
οι διαπιστωσεις που καναμε (καλοπροαιρετα ΠΑΝΤΑ !!) και τωρα χωρις την πιεση του αγωνα ...ηταν οτι υπηρχαν λαθη στο RB !!ειτε σχεδιαστικα ,ειτε χιλιομετρικα !! Αλλες τουλιπες ειχαν κακο σχεδιασμο ..(π.χ αριστερος δρομος ,που ομως ηταν σχεδιασμενος δεξια ή αντιστροφα ,δεξιος που στην τουλιπα τον ειχατε αριστερο !!........διχαλα ,που μονο διχαλα δεν ηταν κ.τ.λ )
Τα χιλιομετρικα λαθη, ηταν λιγοτερα και αφορουσαν 2-3 τουλιπες !!!Με γενικη αποκληση 100-150 μετρων !!!
Μεχρι και πεπειραμενος αγωνιζομενος που ελαβε μερος στον αγωνα ,τωρα διχως πιεση, εκανε λαθη !!!
Και βεβαια αυτα αφορουσαν ΜΟΝΟ την 7η ειδικη !!! και τα μετρουσαν 6-7 terratrip ,χωρις αγχος και σπινιαρισματα !!!
Ως προς τον καιρο .....(τωρα που ειχε βρεξει) .......ΣΚΕΤΗ ΚΟΛΑΣΗ !!!
Ενας δρομος ηταν κομμενος τελειως, (καμμια 10αρια-15 μετρα του ελειπαν !! ) και στην υπολοιπη διαδρομη υπηρχαν τεραστια νεροφαγωματα ,ειτε στο κεντρο του δρομου ,ειτε δεξια ή αριστερα ή ακομα χειροτερα ,κρυφα καθετα στον δρομο !!
Τα αυτοκινητα (φτιαγμενα τα περισσοτερα για trial !!!) , δεν επιασαν ΠΟΥΘΕΝΑ Μ.Ω.Τ 15-20 χλμ !!Δειγμα της δυσκολιας !! Την ειδικη την αρχισαμε στις 10:00 και την τελειωσαμε 18:00 !! 8 ωρες !! Βεβαια ειμασταν σε κομβοϊ , αλλα ο καθαρος χρονος που κινουμασταν ,εφτασε τις 5 ωρες περιπου !!! Οταν σε συνθηκες ξηρασιας ,κανενας αγωνιζομενος δεν την εκανε σε 2:30:00 !!!!
Η εκδρομη πραγματοποιηθηκε , για να μπορεσουν μελλοντικοι οδηγοι ή συνοδηγοι ,να δουν απο κοντα τις απαιτησεις ενος τετοιου αγωνα ....ωστε στο μελλον να προετοιμασουν καταλληλα τα αυτοκινητα και τον εαυτο τους !!
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ .....ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΕΔΩ ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ , ΩΣΤΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ,ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΑΜΕ , ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ !!!!
Όταν είναι να αποφασίσεις, το καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις το σωστό. Το δεύτερο καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις λάθος. Το χειρότερο όλων είναι να μην κάνεις τίποτε. Theodore Roosvelt
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Το ζητήσατε και σας το δίνουμε:
Περισσότερες από 1000 φωτογραφίες και αναλυτικά αποτελέσματα από το Cooper 24 Ώρες 4Χ4 2009.

Image
Γιάννης Αθανασίου

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Γιάννης Αθανασίου »

stakyr wrote:ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ .....ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΕΔΩ ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ , ΩΣΤΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ,ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΑΜΕ , ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ !!!!
Για δώσε μου μερικά στοιχεία για να αξιολογήσουμε την απόκληση:
1. Έδειχναν και τα 6-7 Terratrip την ίδια απόκλιση;
2. Ποιές ήταν οι καιρικές συνθήκες την ώρα της βόλτας;
3. Ποιές ήταν οι οδικές συνθήκες;
4. Υπήρχε GPS στην παρέα; Τί έδειχνε αυτό; Μήπως ανακαλύψαμε και άλλη τρύπα στο σύστημα, όπως στην ΝΕΟ στη Θήβα;
5. Είναι εύκολο να μας δώσεις τους αριθμούς των τουλιπών που είχαμε λάθος στο σχήμα; Θα μας βοηθούσε πολύ.
User avatar
almak
Posts: 44
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:16
Location: Αχαρνές
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by almak »

Ιχνηλάτης wrote:Το ζητήσατε και σας το δίνουμε:
Περισσότερες από 1000 φωτογραφίες και αναλυτικά αποτελέσματα από το Cooper 24 Ώρες 4Χ4 2009.
To TC olympus & TC Pili στα Entry SUV ΔΕΝ ανοίγουν ........ μάλλον ανοίγουν αλλά είναι κενά !!
Image
PANY
Posts: 33
Joined: Mon Sep 21, 2009 20:31

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANY »

Ιχνηλάτης wrote: Το ζητήσατε και σας το δίνουμε:
Περισσότερες από 1000 φωτογραφίες και αναλυτικά αποτελέσματα από το Cooper 24 Ώρες 4Χ4 2009.
Πολυ ωραιες φωτογραφιες!!!
Γιάννης Αθανασίου

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Γιάννης Αθανασίου »

almak wrote:
Ιχνηλάτης wrote:Το ζητήσατε και σας το δίνουμε:
Περισσότερες από 1000 φωτογραφίες και αναλυτικά αποτελέσματα από το Cooper 24 Ώρες 4Χ4 2009.
To TC olympus & TC Pili στα Entry SUV ΔΕΝ ανοίγουν ........ μάλλον ανοίγουν αλλά είναι κενά !!
E, όχι πάλι τα ίδια με την Entry/SUV! Θα κόψω τα φλέβας μου... Σα να έχει κατάρα η κατηγορία! Έλεος... Θα διορθωθεί ASAP. Sorry Αλέξανδρε...
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by quinda »

Ειμαι ο Χαρης με το 346,επειδη ειμαι ασχετος απο αγωνες και βαθμολογιες κτλ,θα ηθελα παρακαλω να μου πει οποιος γνωριζει γιατι δεν ειμαι στους πινακες με τους χρονους μετα το ss 3...δεν τερματισαμε βεβαια αλλα πιστευω οτι χαθηκαμε καπου στο ss7 προς το τελος,μετα φυγαμε για τα σπιτια μας και δεν ηρθαμε καν στον τερματισμο...το μονο που εχω να σας δειξω για να βοηθησω ειναι το carne de route....ο λογος που γραφω ειναι 100% για να μαθω και ελπιζω να μην παρεξηγηθω...σας ευχαριστω!!!!
KAFTERANIS-PANAGIOTIDIS 346
Image
Image
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”