Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by Nicolas »

stavrosd wrote: Όλοι πρέπει να παίρνουμε τα μέτρα μας αφού το κεφάλι μας και οι οικογένειες μας κινδυνεύουν,
I rest my case.
Όπως προείπα, ο επικεφαλής ήταν χαλαρός διότι δεν κουβάλαγε παιδάκια μαζί του...
Τα δικά του τα παιδιά δεν θα τα άφηνε εκεί!

stavrosd wrote: αλλά προς Θεού δεν θα πρέπει να αποπροσανατολίζουμε τις ευθύνες!
Ακριβώς αυτό. Όλοι έχουν ευθύνη εκτός από τον οδηγό και τα παιδιά.
Και την μεγαλύτερη ευθύνη για το παιδί μου θεωρώ πως την έχω εγώ,
πόσο μάλλον αν είμαι και του χώρου.
Διάβασε όμως καλύτερα και ίσως και από την αρχή τί έχω γράψει.
Μην τα ξαναλέμε...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by mitsos »

Σταυρο κανεις δεν παει να προσανατολισει τις ευθυνες.
Φυσικα κ η οργανωση εχει την ευθυνη κ υποχρεωση να οδηγησει σωστα τους θεατες κ να τους προφυλαξει.
Το θεμα ειναι ομως οτι οσες ευθυνες κ αν αναλογουν στους αλλους, σιγουρα καποιες αναλογουν κ στον ιδιο τον πατερα γιατι στην τελικη πρωτα ο καθενας μας θα φροντισει να διαφυλαξει την ακαιραιοτητα του, ποσο μαλλον των παιδιων του!!
Οταν προκειται για την ζωη σου δεν τα περιμενεις ολα απο τους αλλους για να εχεις μετα να καταλογισεις ευθυνες γιατι το κακο εχει γινει......
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by stavrosd »

mitsos wrote:...σιγουρα καποιες αναλογουν κ στον ιδιο τον πατερα γιατι στην τελικη πρωτα ο καθενας μας θα φροντισει να διαφυλαξει την ακαιραιοτητα του, ποσο μαλλον των παιδιων του!!
διαφωνώ κάθετα, εκτός και αν τον είχαν προειδοποιείσει και παρέβη τις οδηγείες, δεν έχει καμία ευθύνη και είναι πολύ άσχημο να του το καταλογίζουμε(φαντάζομαι οτι το τελευταίο που τον νοιάζει είναι τι του καταλογίζουμε εμείς αλλά...)! Το μόνο σίγουρο είναι οτι αυτός και η οικογένεια του πλήρωσαν και θα πληρώνουν το τίμημα.

Κανέναν άλλο μεγαλόσχημο δε βλέπω να παραιτείται και μάλλον ο Στάθης είχε δίκιο οτι ο Χαλιβελάκης το πήρε απάνω του(!?) και βλέπω οι υπόλοιποι να το παίζουν Κινέζοι :evil:
Δημητριάδης Σταύρος
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by friar »

stavrosd wrote:Κανέναν άλλο μεγαλόσχημο δε βλέπω να παραιτείται και μάλλον ο Στάθης είχε δίκιο οτι ο Χαλιβελάκης το πήρε απάνω του(!?) και βλέπω οι υπόλοιποι να το παίζουν Κινέζοι :evil:
Οχι φίλε μου Σταύρο. Ο κος Χαλιβελάκης δεν το πήρε επάνω του. (Πολύ σωστά βάζεις ερωτηματικά)
Δεν εξετάζω τις ημερομηνίες της επιστολής του ούτε το πότε δημοσιοποιήθηκε. Αλλον μαζέψαν στο αυτόφορο. Δεν πήραν τον Αλυτάρχη δεν πήραν τους αγωνοδίκες δεν πήραν την οργανωτική επιτροπή.
Βλέποντας λοιπόν ότι κάπου σκοντάψαμε βάζουμε μπροστά τον "αγορονομικά" υπεύθυνο να φάει την μπόρα με την διαβεβαίωση ότι εμείς θα είμαστε δίπλα του. Τι συμφωνίες και τι ανταλλάγματα παίζουνε ποτέ δεν θα το μάθεις μικρέ μου φίλε. Εξάλλου η ΕΘΕΑ δεν μας είπε ακόμα αν δέχθηκε αυτή την παραίτηση η αν του ζήτησε να παραμείνει στα καθήκοντα του για την βελτίωση του αθλήματος.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by Nicolas »

stavrosd wrote: διαφωνώ κάθετα, εκτός και αν τον είχαν προειδοποιείσει και παρέβη τις οδηγείες, δεν έχει καμία ευθύνη και είναι πολύ άσχημο να του το καταλογίζουμε(φαντάζομαι οτι το τελευταίο που τον νοιάζει είναι τι του καταλογίζουμε εμείς αλλά...)! Το μόνο σίγουρο είναι οτι αυτός και η οικογένεια του πλήρωσαν και θα πληρώνουν το τίμημα.
Καλά φίλε Σταύρο, την επόμενη φορά που θα βρεθείς σε αγώνα θεατής κάνε ότι σου πουν ή οτι δεν σου πουν οι κριτές και η οργάνωση.
Σε κάθε περίπτωση θα έχουν την αποκλειστική ευθύνη και δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Όλα θα πάνε καλά.




Μα... πλάκα με κάνεις ρε φιλαράκι?
Εδώ σου λένε οτι ήταν σχετικός με τον χώρο των αγώνων.
Πόσο πρόβατο μπορούμε να θεωρήσουμε κάποιον για να εμπιστεύεται την συμβουλή ή την έλλειψή της από τους
"ειδικούς"? Ιδίως την έλλειψή της?
Δηλαδή η κοινή λογική έχει εκλείψει τελείως?
Αν δεν σε βλέπει κανένας "ειδικός" δηλαδή να σε συμβουλέψει, κάτσε και στην μέση του δρόμου
και αν γίνει το κακό ξεκίνα να αναζητάς ευθύνες.

Εσύ δεν έβαλες κλωβό και ας μην σου επιβλήθηκε?
Ε, δεν μπορείς να κάτσεις και σε καλό σημείο χωρίς να βρεθεί κάποιος να σου το επιβάλλει?



Φυσικά και έχει τεράστια ευθύνη και η οργάνωση. Κανείς δεν αντιλέγει.
Μάλιστα όπως προείπα, αν είναι αλήθεια οτι ο Βουκίδης ήταν παρόν αλλά δεν βοήθησε
θα πρέπει να έχουμε και συνέχεια... Πέραν των υπολοίπων.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Φωκίων

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by Φωκίων »

καποιος καπου , γιατι διαβαζω και τα 2 σοβαρα φορουμ, αυτο και των 4 τροχων
ειπε και τεινω να το υοθετησω, οτι το σοβαροτερο "προβλημα" και "υπευθυνο" για το ολο συμβαν ηταν βασικά η "χαλαροτητα" λογω του ειδους και του σκοπου, οτι ηταν επιδηξη κι οχι αγωνας, κατι σαν RWYB......
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by stavrosd »

Nicolas wrote: Δηλαδή η κοινή λογική έχει εκλείψει τελείως?
Ατό είναι το πρόβλημα η κοινή λογική δεν προέβλεψε την πιθανότητα να συμβεί αυτο που συνέβη, για ατό υπάρχουν οι κανόνες που έχουν θεσπιστει απο τους ειδικούς....θα πρέπει να τηρούνται όμως...
Nicolas wrote:Σε κάθε περίπτωση θα έχουν την αποκλειστική ευθύνη και δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Όλα θα πάνε καλά.
Είμαι σίγουρος πως η δικαιοσύνη (αν μπει στη διαδικασία!?)δεν θα καταλογήσει την παραμικρή ευθύνη στον πατέρα όπως έκανε και με τον οδηγο, και αυτο κάτι σημαίνει. Εδω τώρα μιλάμε επι της αρχής και για το ηθικο μέρος τις όλης υπόθεσης.
Δημητριάδης Σταύρος
Caravan
Posts: 97
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:38

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by Caravan »

Σταύρο, το θέμα δεν σηκώνει διαμάχες και γι' αυτό δεν σου απάντησα όταν με φωτογράφισες με τις γεμάτες αγανάκτηση απόψεις σου. Δεν σου ζήτησα ούτε εσένα ούτε κανενός άλλου συμπεριλαμβανομένου του Φωκίωνα να συμφωνήσετε μαζί μου.
Γιατί ψάχνεις συνέχεια την κοινή λογική των άλλων, εσύ δεν πρέπει να έχεις; Αυτό είπα και στην αρχή.
Εάν δεν σου αρέσει ο τρόπος που εκφράζομαι, δικαίωμα σου, ευχαριστώ που μου το επεσήμανες αλλά η άποψη μου παραμένει ως έχει.
Ηρακλής
Φωκίων

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by Φωκίων »

Ηλια σεβομαι την αποψη σου αν και καθετως και οριζοντιως διαφωνω.
Ο χαρακτιρισμός με χαλασε..
Caravan
Posts: 97
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:38

Re: Δυστυχημα στην πιστα AUTOFESTIVAL

Post by Caravan »

Φωκίων wrote:Ηλια σεβομαι την αποψη σου αν και καθετως και οριζοντιως διαφωνω.
Ο χαρακτιρισμός με χαλασε..
... του 16ου.

Ενήλικος είμαι και αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη των όσων γράφω. Το groupthinking ποτέ δεν μου άρεσε.
Ηρακλής
Post Reply

Return to “Αλλοι Αγώνες”