Τι μας λες ρε φιλε?????

User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by quinda »

To παρακατω κειμενο εγραψε καποιος σε ενα αλλο φορουμ στο οποιο δεν μπαινω....αλλα μολις με ενημερωσαν οτι μας επιασε στο στομα του!!!!
Δεν ειμαι των αντιπαραθεσεων στα φορουμ αλλα θα ηθελα καποιος αν τον γνωριζει να του μεταφερει οτι θα ηθελα να τον γνωρισω....
Θιγει εμενα προσωπικα,τον συνοδηγο μου,και αρκετους καλους μου φιλους....
Διαβαστε και βγαλτε συμπερασματα....

Καφτερανης Χαρης
6944 181954
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: 1ο WILD TERRAIN ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 17-19/10/2014
Δημοσίευσηαπό tjeep » 15 Οκτ 2014, 14:04

Τα πράγματα έχουν ξεφύγει. Έχουμε καταντήσει να γίνονται «βόλτες» (με χορηγούς παρακαλώ) σχεδόν πάνω στους αγώνες και ταυτόχρονα οι συμμετέχοντες στις βόλτες να φωνάζουν γιατί δεν γίνονται αγώνες και από πάνω μετά το τέλος της βόλτας να λένε ότι ήταν καταπληκτικός αγώνας και να κανονίζουν και ήδη για του χρόνου και μετά να φεύγουν ένα ΣΚ να τρέξουν στην Βουλγαρία ανασφάλιστοι και καλά αυτοί δεν έχουν μυαλό, την οικογένεια τους δεν την σκέπτονται (γεγονός αφού στη βουλγαρία ως γνωστό δεν πάνε μόνο για τον αγώνα αλλά και για τα γκομενάκια της σειράς), αλλά η περίφημη ομοσπονδία τι κάνει;

Και κάνουν τα παιδια στο ναύπλιο τον αγώνα τους και με το ζόρι έχουν 5,5 αυτοκίνητα και σε τρεις βδομάδες υπάρχει τροφυ στην καλαμπάκα και βλέπουμε μονο έναν ελληνα και το μαρτιο στην ευβοια καποιοι αντι να τρεξουν στην ελλάδα πηγαν το ιδιο σκ στη βουλγαρία να τρέξουν μαζί με τους «μακεδόνες».

Δε φταιει η κριση, αλλά το κλούβιο το κεφαλι μας (και το δικό μου μέσα που τα κατάφερα να μην μπορώ να τρέξω πουθενα για να μην στεναχωρήσω τους φιλους μου)


Καλή επιτυχία...
tjeep

Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 15 Οκτ 2014, 13:59
Κορυφή
Re: 1ο WILD TERRAIN ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 17-19/10/2014
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Μην ασχολησαι ..... Βαλτος ειναι ........ κανε το κεφι σου κ παιρνα εσυ καλα....δικο σου το αμαξι δικα σου κ τα γουστα!!!!!!!!
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by xeilas »

Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Μην ασχολησαι ..... Βαλτος ειναι ........ κανε το κεφι σου κ παιρνα εσυ καλα....δικο σου το αμαξι δικα σου κ τα γουστα!!!!!!!!
:!:
K.Stylianos Action4X4club
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by samisnow »

καλημέρα..δεν ξερω αν ο εν λογο κυριος εχει καποιες αντιπαραθέσεις με καποιους αλλα αυτό που βλεπω εγω είναι ότι καπου κρυβεται και μια αληθεια....οσον αφορα το τροφυ ας πουμε στην ευβοια που το ιδιο σκ γινοταν και στην βουλγαρια αυτοκίνητα που είναι δικα μας και θα μπορουσαν να στηριξουν τον αγωνα της ευβοιας πηγαν αλλου...
συμφωνω στο ότι το κοστος είναι εντελος διαφορετικο αλλα αυτά πρεπει να τα λυσουμε καπως καποια στιγμη διοτι χανονται οι αγωνες και τα παιχνίδια στην ελλαδα και ολο και περισσοτερες συμμετοχες φευγουν εξωτερικο...
ουτε ολοι εμεις που ακολουθήσαμε το πρωταθλημα φετος δεν το φυσαμε το δυφραγκο ουτε κανενας...

δεν θα κρινω εγω αν στην βουλγαρια είναι καλυτερα η χειροτερα σαν αγωνας δεν θα κρινω αν υπαρχει ασφαλεια η όχι όμως μπορω να πω ότι καποιοι στην ελλαδα που διοργανωνουν αγωνες φτηνουν αιμα και σκορπουν λεφτα για να κανουν ένα event και τελικα μπαινουν μεσα αλλα και παλι το κανουν για 6-10 αυτοκίνητα την στιγμη που σε αγωνες μπορουν λαμβανουν μερος πανω από 50....(βλεπε ΕΒΡΟΣ)..

σιγουρα βεβαια ο κάθε ενας παει και τρεχει οπου εκεινος νομιζει καλυτερα και οπου γουσταρει αν γουσταρει κλπ.....

για το 2015 τα πραγματα είναι πολύ συννεφιασμενα.... δεν νομιζω να μην μας απασχολει....

ελπιζω να μην είναι παρεξηγισημα όλα τα παραπανω.... :roll: :roll: :roll: :roll:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by xeilas »

Βρε παιδια , τοσα αγωνιατικα σε πολυ κοντινες αποστασης
Και δεν ηρθαν , να φαω ενα σκασμο λευτα, ναρθω απο Διδυμοτειχο με 33 και 1300 μηχανη να ανταγωνιστω τα τερατα? Το θεμα ξαναμπενει στις κατηγορια
Δεν μπορει διφορετικα να προσελκισουμε νεοτερους που θα στηριξουν και θα εξελιχθουν σε μεγαλυτερη κατηγορια
K.Stylianos Action4X4club
dst
Posts: 17
Joined: Mon Feb 21, 2011 20:20

Re: Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by dst »

Καλημέρα!
Με έκπληξη διάβασα τα παραπάνω. Έχω τρέξει και στην Ελλάδα, απο όπου ξεκίνησα να συμμετέχω σε αγώνες, αλλά και στην Βουλγαρία. Η κατάσταση στην Ελλάδα ηταν απαράδεκτη μια και δεν υπήρχε δικαιοσύνη. Έτρεξα στην Εύβοια και ενώ βγήκαμε πρώτοι καθαρά, για να βγουν τα αποτελέσματα τα επίσημα, έκαναν πάνω απο δυόμιση ώρες, μέχρι να βρουν σε ποιες διαδρομές πήγαμε καλά και να τις ακυρώσουν, με βλακώδες δικαιολογίες. Να μην αναφέρω για τα έξοδα συμμετοχής και για την μεταφορά και διαμονή στην περιοχή του αγώνα. Για να αναφέρω και αντίστοιχο παράδειγμα στην Βουλγαρία, ο Χάρης ζήτησε εξωτερική βοήθεια και την χρεώθηκε κανονικά και Βούλγαρος που ήταν άμεσος ανταγωνιστής του Χάρη, την συγκεκριμένη στιγμή, ζήτησε δυο φορές εξωτερική βοήθεια και την χρεώθηκε δυο φορές, την στιγμή που την δεύτερη θα μπορούσαν να την κάνουνε γαργάρα, μια και ελάχιστοι το κατάλαβαν.

Ας σκεφτούν λίγο γιατί οι βόλτες έχουν κόσμο και θα το καταλάβουν και μόνοι τους το λάθος. Για ότι αφορά την ομοσπονδία .... Τι να πει κανείς.... Και ούτε μπορεί μια ομοσπονδία να σου απαγόρευση την συμμετοχή σε αγώνα στο εξωτερικό. Το πολύ να σου απαγορευτούν την συμμετοχή σε αγώνα στο εσωτερικό.

Στο θέμα ασφαλείας, πληρώνουμε κανονικά ασφάλεια και υπάρχει όντως από ότι είδα.

Όσο για τις γκόμενες της σειράς που αναφέρει ο συγκεκριμένος, μάλλον αναφέρετε σε ότι θα ήθελε να κάνει ο ίδιος αν πήγαινε στην Βουλγαρία. Τις δυο φορές που πήγα στην Βουλγαρία, κανένας απο τους Έλληνες συμμετέχοντες δεν έδωσε το παραμικρό δικαίωμα για να ειπωθεί κάτι τέτοιο.

Και για να μην είμαι ανώνυμος
Τσολακης Δημητρης.
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by xeilas »

Αναρωτιεστε ποσοι ειναι γυρο σας και θελουν να δοκιμασου?
Αλλα εχουν ενα ψιλοματακι και ενα μπλοκε!
Απο καπου πρεπι να αρχισουν.,δεν μπορουν σε ενα παιχνιδι που περνουν μερος μονο ακρως προετιμασμενα αυτοκινιτα με πολυ εμπιρα πληρωματα.
Ετσι το βλεπω τουλαχιστον εγω, μπορει να ειμαι λαθος για μερικους.
Κανατσιοπουλος
K.Stylianos Action4X4club
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by samisnow »

δεν υπαρχει λαθος σε κατι που λετε ρε παιδια...μιλαμε για το πως μπορούμε να φτιαξουμε τα πραγματα και να συμετασχουμε ολοι στον τοπο μας...οσον αφορα την ομοσπονδια....ναι τα πραματα είναι αστα να πανε..μας βλεπουν μονο σαν ευρω.....ασχολούνται μονο με τα γρηγορα και εμεις απλος ειμαστε υποχρεωμένοι να πληρώνουμε για πραγματα που δεν εχουν καν νοημα....αλλα παλι εχουν...όπως και να χει το αθλημα μας δεν το χουν παρει και πολύ στα σοβαρα....

οσον αφορα τωρα τα τερατα που λετε παραπανω και τους προετοιμασμένους οδηγούς...και εκεινοι από καπου ξεκινησαν....από ένα μπλοκε και 30αρι λαστιχο....δεν είναι λογος αυτος για να μην συμμετασχει καποιος καπου...
μπορουν να γινουν κατηγοριες...με 6 και 10 αυτοκίνητα τι κατηγορια να κανεις όμως?
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
Caravan
Posts: 97
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:38

Re: Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by Caravan »

xeilas wrote:Αναρωτιεστε ποσοι ειναι γυρο σας και θελουν να δοκιμασου?
Αλλα εχουν ενα ψιλοματακι και ενα μπλοκε!
Απο καπου πρεπι να αρχισουν.,δεν μπορουν σε ενα παιχνιδι που περνουν μερος μονο ακρως προετιμασμενα αυτοκινιτα με πολυ εμπιρα πληρωματα.
Ετσι το βλεπω τουλαχιστον εγω, μπορει να ειμαι λαθος για μερικους.
Κανατσιοπουλος
Γι' αυτού του είδους αυτοκίνητα υπήρχαν τα trials με τις κατηγορίες τους, αλλά έχουν σταματήσει καθώς λόγω κρίσης και έλλειψης συμμετοχών δεν τολμά κάποια λέσχη να διοργανώσει πάλι τέτοιον αγώνα.

Ο λόγος που οι αγώνες που αναφέρεστε λέγονται Wild είναι επειδή απευθύνονται σε βελτιωμένα αυτοκίνητα με έμπειρα πληρώματα.
Ηρακλής
dst
Posts: 17
Joined: Mon Feb 21, 2011 20:20

Re: Τι μας λες ρε φιλε?????

Post by dst »

Φίλοι μου έχετε δίκαιο σε αυτά που λέτε, αλλά απο τα τραιαλ ξεκίνησα και εκεί σταμάτησα. Ο λόγος? οι λάθος κανονισμοί. Έμπαινα στον αγώνα με αυτοκίνητο μακρύ (εν γνώση μου για την ακαταλληλότητα), έπερνα τις οποίες ποινές και με κερδίζαμε άτομα που δεν έφταναν κάνει στο τέλος του εμποδιου. Σε αγώνα εντούρο, στην Εύβοια, μαγειρευανε τα αποτελέσματα για να βγει δικό τους άτομο, με γελοίες δικαιολογίες.Και γενικά ο πανικός που γίνετε όλα αυτά τα χρόνια, με τις κλίκες κλπ που οι περισσότεροι τα γνωρίζετε καλύτερα απο εμένα. Χώρια τα τρελλά κοστολογια. Αποτέλεσμα να πηγαίνω για βόλτες μόνος μου η με λίγους φίλους και να περνάω καλά ακόμη και παθαίνοντας ζημιά. Οι "βόλτες" προσφέρουν την διασκέδαση με μια δόση ανταγωνισμού, και χωρίς να ζητούνται παράλογα ποσά και παράβολα. Για αυτό και έχουν επιτυχία συγκριτικά με τους αγώνες.

Σε ότι αφορά τους αγώνες στην Βουλγαρία, λυπαμαι που το λέω, αλλά πρέπει να πάρουμε παραδείγματα διοργάνωσης. Ντρέπομαι να βλέπω αγώνα να καλύπτεται απο 5 άτομα ενώ εδώ θέλει ορδές. Μακάρι να συνετιστουμε όλοι μας και ιδιαίτερα οι κατέχοντες θέσεις και αξιώματα, και να σοβαρευτούμε, ώστε να ξαναφέρουμε τον κόσμο πίσω στους Ελληνικούς αγώνες. Οι συμπεριφορές αυτές όμως δεν πρόκειται να αλλάξουν όπως όλοι βλέπουμε απο το παραπάνω δημοσίευμα του ανωνυμου (?) σχολιαστή.

Αλήθεια πάντως, γιατί αυτή η επίθεση στους εκ βορά αγωνιζόμενους και όχι στους γύρω απο την Αργολίδα ή την Εύβοια? Η Αθήνα είναι πολύ κοντά και στις δυο περιοχές αλλά απο συμμετοχές...

Μπράβο πάντως και στον Αλεξελη που πήγε απο τα Γιάννενα. Αναφέρω μόνο αυτόν γιατί μόνο αυτόν γνωρίζω και ζητώ συγνώμη απο όποιον τυχόν ήταν απο μακρυά και συμμετείχε.
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”