24 Ώρες 4Χ4 2009

Γιάννης Αθανασίου

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Το να κάνεις μία παρατήρηση είναι δεκτό και όπως μπορούν να σε διαβεβαιώσουν και πολλοί, λαμβάνεται πάντα υπ΄όψη. Το να λες ψέματα και να κατηγορείς αβάσιμα είναι κατακριτέο, ιδίως όταν τα λες ανώνυμα. Και εδώ έχουμε δύο τέτοιες περιπτώσεις.

Επαγγελματίας σημαίνει ζω απο αυτό που κάνω. Και ειλικρινά, σε καμία περίπτωση, τουλάχιστον μέχρι σήμερα, οι 24ωροι αγώνες δε έχουν αφήσει χρήματα, πόσο μάλλον δεν έχουν εξασφαλίσει το προς το ζειν των διοργανωτών που τόσο έντεχνα προσπαθείς να απαξιώσεις.

Και διάλογος σημαίνει κατά πρόσωπο αντιπαράθεση. Όταν ο άλλος κρύβεται πίσω από την ανωνυμία πώς να κάνεις διάλογο;

Τα περί Καίσαρος απλά τα αντιπαρέρχομαι, απλά γιατί θεωρώ λογικό την υπεράσπιση των φίλων σου. Το ίδιο θα έκανα και εγώ. Απο εκεί και πέρα όμως υπάρχουν και όρια δεοντολογίας, τα οποία στην περίπτωσή μας έχουν ξεπεραστεί. Τις προσωπικές επιθέσεις δεν τις ξεκινήσαμε εμείς και όπως είναι λογικό μας ενόχλησαν, αφού οι "διαμαρτυρόμενοι" δε μας γνωρίζουν προσωπικά, παρά μόνο μέσα από τη σχέση μας από τους αγώνες. Ειλικρινά δεν ξέρετε πώς μίλησε το πλήρωμα του 227 στην Κωνσταντίνα την ώρα του αγώνα. Και δεν θα θέλατε να μάθετε. Και βέβαια για τον gprace ούτε λόγος, αφού όχι μόνο ψεύδεται και βρίζει, αλλά κρύβεται πίσω από την ανωνυμία.
User avatar
extractor
Posts: 449
Joined: Tue Jun 16, 2009 18:58
Location: Nοτια Aττικη
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by extractor »

εμενα οι παρατηρησεις μου εγιναν στα πλαισια μιας συζητησης οσον αφορα το θεμα της οργανωσεις και στο που μπορει να χανει.γι'αυτο αναφερθηκα εξ'αρχης στο θεμα των υποχρεωσεων του διοργανωτη και τον χορηγων και ποσο σαφες ειναι.
δεν εδειξα ουτε μια στιγμη απαξιωση προς κανεναν και αν το εκανα θα ηθελα να μου δειξεις που.

οσον αφορα την ανωνυμια ελπιζω να μην αναφερεσαι σε μενα,γιατι αν μου το ζητουσες θα στο ελεγα.αλλωστε ολα εδω μεσα αν δεν ζητηθουν οι δεν γνωριζονται προσωπικα ειναι ανωνυμα.
για να μην ειναι λοιπον ονομαζομαι μινετος κυριακος.

οσον αφορα την οργανωση και το κατα ποσο ζεις η' οχι απο αυτο που κανεις,εγω οπως και πολλοι αλλοι δεν μπορουμε να το ξερουμε αυτο απο την στιγμη που πουθενα δεν αποδεικνιεται το που πηγαινουν τα λεφτα που δινουν οι αγωνιζομενοι.αυτο το λενε διαφανεια.απο την στιγμη που δεν ξερω λοιπον γιατι δεν φαινεται πουθενα,μπορω να πω οτι θελω,και εσυ να βγεις αν μπορεις με αποδειξης να με διαψευσεις.εγω μπορει να λεω οτι βγαζεις και εσυ οχι.

οσο για την υπερασπιση δεν ειναι τυφλη.αν οι φιλοι μου εκαναν βλακεια θα ημουν ο 1ος που θα τους τα εχωνα,και επειδη ακριβως δεν ξερω εξεφρασα απλα καποιες αποριες δικες μου οσον αφορα της υποχρεωσεις της διοργανωσης και μια και ειστε ο αρμοδιος αν θελετε μου λετε.
το τι ειπε στην κωσταντινα σιγουρα δεν το ξερω,και πιστευω πως μπορει να ηταν και κακη η συμπεριφορα τους η' της,αλλα αν ο αλλος εχει πνιξει το αμαξι του και του λενε οτι ερχετε βοηθεια και τελικα δεν ερχετε η' ειναι ανεπαρκεις τοτε μπορει η αντιδραση τους να ηταν απολυτος δικαιολογημενη η' και λιγη.
οσον αφορα τον gprace η αποψη μου ειναι οτι οι διαχειριστες θα επρεπε να απαγορευαν σε καποιον να λεει αυτα για εναν 3ο απο την στιγμη που το κανει ανωνυμα.
ανωνυμα τιποτα.οποιος το κανει ανωνυμα ειναι τρελλη ρομπα.
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

Γιάννης Αθανασίου wrote: Το να λες ψέματα και να κατηγορείς αβάσιμα είναι κατακριτέο, ιδίως όταν τα λες ανώνυμα. Και εδώ έχουμε δύο τέτοιες περιπτώσεις.
Πρωτον αν μιλας για μας, ποτε δεν μιλησαμε ανωνυμα.... απο την πρωτη στιγμη ξερατε ποιοι ειμασταν.
Ψεμματα δεν ειπαμε ποτε, κ φαινεται απο τις προηγουμενες σελιδες μας.
Αντιθετως εσεις το κανατε, προσπαθησατε μετα να το καλυψετε, κ οταν πλεον αποδειχθηκε οτι δεν ισχυε, δεν ακουσα ουτε ενα "ειχατε δικιο" ποσο μαλλον συγνωμη!!

Εδω μας κατηγορησατε για διαδρομη που γραφτηκε απο το Itrack στις 4παρα το απογευμα ωρες μετα την εγκαταλειψη μας, κ οταν σας το επισημανα ουτε ενα "ναι ετσι ειναι θα πρεπε να το χα προσεξει" .....
Τεσσερις μερες μετα κανατε λες κ δεν ξερατε οτι το 230 ειχε περασει απο Αιδιψο με πλοιο, κ οταν εγω ελεγα οτι κανεις δεν προσεχε τα itrack απο την πρωτη στιγμη πηγατε να με βγαλετε τρελλη......

Με το να προσπαθειτε αντι για επιχειρηματα, να κατηγορησετε τους αλλους για υποκεινουμενα συμφαιροντα για σκοπιμοτητες κ δεν ξερω κ γω τι αλλο δεν κανουμε διαλογο κ ας εχουμε μιλησει επωνυμα....
Ειλικρινά δεν ξέρετε πώς μίλησε το πλήρωμα του 227 στην Κωνσταντίνα την ώρα του αγώνα. Και δεν θα θέλατε να μάθετε.

Οχι δεν ξερει. Εμαθε ομως γιατι του τα ειπαμε. Οπως μαθανε κ πολλοι αλλοι και πως μας μιλησε η Κυρια.....

Και κατι αλλο γιατι καπου το εχασα.... τα αποτελεσματα του αγωνα, που μπορω να τα δω?
Ευχαριστω.
Γιάννης Αθανασίου

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Τα αποτελέσματα είναι δημοσιευμένα στο http://www.tetrakinisimag.gr/results_publish.xls

Για τα υπόλοιπα έχει γίνει ήδη συζήτηση. Δε νομίζω πως χρειάζεται να επανέλθω. Για τη συμπεριφορά σας μπορούν να κρίνουν όλοι όσοι έχουν μιλήσει με την Κωνσταντίνα και ξέρουν πώς μιλά και πώς αντιδρά και σίγουρα η συμπεριφορά της δεν έχει καμία σχέση με τα όσα λέτε. Ας σας κρίνουν λοιπόν οι υπόλοιποι, μιά και εγώ είμαι προκατελημένος εκ προοιμίου.

extractor, μια και θέλεις διαφάνεια, ορίστε τα στοιχεία:

Έξοδα
1. Καύσιμα 3123 λίτρα = 3300 ευρώ
2. Στελέχη του αγώνα = 2000 ευρώ
3. Road Book, αριθμοί = 15*113= 1695 ευρώ
4. Χρονομέτρηση = 30*87=2610 ευρώ
5. ΕΛΠΑ = 113*60=6780 ευρώ
6. itrack=113*100=11300 ευρώ
7. Μπλουζάκια = 300 * 1,5 = 450 ευρώ
8. Έπαθλα = 1000 ευρώ
9. Φωτογραφίες = 300 ευρώ
10. Φιλοξενία Gadasin = 1500
11. Αφίσες = 400 ευρώ
12. Μάρκετινγκ = 2000 ευρω
Σύνολο 33285

Έσοδα
1. Συμμετοχές =82*125 (μέσος όρος)=10250 ευρώ (οι υπόλοιποι δεν πλήρωναν, ξένοι κλπ.)
2. itrack=87*60= 5220 ευρώ
3. Cooper = 5000 ευρώ
4. Εγγλεζόπουλος = 1500 (Gadasin) ευρώ
5. Δήμος Πειραιά = 4000 ευρώ
6. Άδειες ΕΛΠΑ = 138*20=2760 ευρώ
7. JetOil= 2000 ευρώ
Σύνολο 30730

Διαφορά; Μείον 2555 ευρώ, ένα καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό, χωρίς να υπολογίζεται σε καμία περίπτωση το προσωπικό κόστος όσων βοήθησαν για τον αγώνα αφιλοκεδρώς. Και αυτό συμβαίνει κάθε χρόνο, 7 χρόνια τώρα. Δε ζούμε από τον αγώνα, αλλά ζούμε τον αγώνα, σε κάθε του διάσταση και με ότι σημαίνει αυτό.
οποτε τα εφετζιδηκα καλυτερα να τα πεις σ'αυτους που τρωνε σαν χαπατα οτι και αν τους πεις και χωρις να βλεπουν αν λες αληθεια η ψεμματα.
Αυτό θεωρώ απαξιωτικό. Και ιδιαίτερα για όσους συμμετείχαν στον αγώνα και δεν είδαν τα προβλήματα που "ανακάλυψαν" οι φίλοι σου.
User avatar
extractor
Posts: 449
Joined: Tue Jun 16, 2009 18:58
Location: Nοτια Aττικη
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by extractor »

Γιάννης Αθανασίου wrote:Τα αποτελέσματα είναι δημοσιευμένα στο http://www.tetrakinisimag.gr/results_publish.xls

Για τα υπόλοιπα έχει γίνει ήδη συζήτηση. Δε νομίζω πως χρειάζεται να επανέλθω. Για τη συμπεριφορά σας μπορούν να κρίνουν όλοι όσοι έχουν μιλήσει με την Κωνσταντίνα και ξέρουν πώς μιλά και πώς αντιδρά και σίγουρα η συμπεριφορά της δεν έχει καμία σχέση με τα όσα λέτε. Ας σας κρίνουν λοιπόν οι υπόλοιποι, μιά και εγώ είμαι προκατελημένος εκ προοιμίου.

extractor, μια και θέλεις διαφάνεια, ορίστε τα στοιχεία:

Έξοδα
1. Καύσιμα 3123 λίτρα = 3300 ευρώ
2. Στελέχη του αγώνα = 2000 ευρώ
3. Road Book, αριθμοί = 15*113= 1695 ευρώ
4. Χρονομέτρηση = 30*87=2610 ευρώ
5. ΕΛΠΑ = 113*60=6780 ευρώ
6. itrack=113*100=11300 ευρώ
7. Μπλουζάκια = 300 * 1,5 = 450 ευρώ
8. Έπαθλα = 1000 ευρώ
9. Φωτογραφίες = 300 ευρώ
10. Φιλοξενία Gadasin = 1500
11. Αφίσες = 400 ευρώ
12. Μάρκετινγκ = 2000 ευρω
Σύνολο 33285

Έσοδα
1. Συμμετοχές =82*125 (μέσος όρος)=10250 ευρώ (οι υπόλοιποι δεν πλήρωναν, ξένοι κλπ.)
2. itrack=87*60= 5220 ευρώ
3. Cooper = 5000 ευρώ
4. Εγγλεζόπουλος = 1500 (Gadasin) ευρώ
5. Δήμος Πειραιά = 4000 ευρώ
6. Άδειες ΕΛΠΑ = 138*20=2760 ευρώ
7. JetOil= 2000 ευρώ
Σύνολο 30730

Διαφορά; Μείον 2555 ευρώ, ένα καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό, χωρίς να υπολογίζεται σε καμία περίπτωση το προσωπικό κόστος όσων βοήθησαν για τον αγώνα αφιλοκεδρώς. Και αυτό συμβαίνει κάθε χρόνο, 7 χρόνια τώρα. Δε ζούμε από τον αγώνα, αλλά ζούμε τον αγώνα, σε κάθε του διάσταση και με ότι σημαίνει αυτό.
οποτε τα εφετζιδηκα καλυτερα να τα πεις σ'αυτους που τρωνε σαν χαπατα οτι και αν τους πεις και χωρις να βλεπουν αν λες αληθεια η ψεμματα.
Αυτό θεωρώ απαξιωτικό. Και ιδιαίτερα για όσους συμμετείχαν στον αγώνα και δεν είδαν τα προβλήματα που "ανακάλυψαν" οι φίλοι σου.
ευχαριστω πολυ εγω τουλαχιστον για την παραθεση των στοιχειων.
ωστοσο δεν υπηρχε λογος μετα απο 20 σελιδες να τα παραθεσετε,αλλα δεν πειραζει καθολου.
φανταζομαι οτι αν θελησει καποιος να τα δει και σε στοιχεια ειναι διαθεσιμα.
οσο για το ''χαπατα'' επιμενω σε αυτο απο την στιγμη που κανεις δεν ζητησε λογαριασμο.
οποτε η' σου εχουν τυφλη εμπιστοσυνη,η' ειναι αδιαφοροι η' χαπατα.η επιλογη ειναι του καθενως.εγω παρ'οτι δεν ετρεξα ηθελα να μαθω γιατι καποια πραγματα μου φαινονται περιεργα.
τωρα για τα αγωνιστηκα θεματα καλο θα ηταν να μιλησουν οι γνωριζοντες.
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Ειλικρινά δε βλέπω το λόγο να ζητήσουν λογαριασμό. Πληρώνουν κάποια χρήματα και παίρνουν κάποια πράγματα - έναν αγώνα, την ασφάλειά τους, την ευχαρίστησή τους. Αν το δουν στο επίπεδο που λες, καλύτερα να μην το κάνουν, δε θα τους προσφέρει τίιποτε. Ένας αγώνας αυτοκινήτου είναι πέρα και πάνω από όλα περιπέτεια, ξέδωμα, ευχαρίστηση. Αν ξεκινάς από το λογαριασμό τα χάνεις όλα αυτά.

Δεν παρατέθηκαν τα στοιχεία επειδή δε ζητήθηκαν. Απλά και σταράτα. Τα θέματα μέχρι εδώ ήταν άλλα από τα χρήματα. Και σε αυτά έχω, έχουμε, αντιδράσει.
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stavrosd »

Φίλε xtractor θα συμφωνήσω με το προηγούμενο post, απλά αν σου αρέσουν οι αγώνες και θέλεις να το κάνεις σωστά χρειάζονται χρήματα, αυτό λέω.
Και πράγματι όπως ανάλυσε ο Γιάννης, αν τα βάλεις κάτω τα πράγματα στους αγώνες μας, έρχονται ισα μπάζα ίσα νερά (και τις περισσότερες φορές και τα μπάζα είναι περισσότερα :| ).
Μακάρι να έβγαζαν και κάτι γιατί αν θα συνεχίσει έτσι αναπόφευκτα θα αρχίσουν να κάνουν εκπτώσεις σε πολλούς τομείς.

Δήμητρα έχετε και οι δύο δίκιο ή άδικο (ανάλογα πώς το βλέπεις)τελικά :D .
Και για α μή παρεξηγούμε εσύ είχες άδικο που απαιτούσες ανάσυρση εδώ και τώρα και έτσι χείμαρος όπως είσαι τους πήρε και τους σήκωσε, αλλά απο την άλλη και η οργάνωση δεν σας επικοινώνησε σωστά τα καθέκαστα, δεν κατάφερε να κρατήσει την ψυχραιμία της ώς όφειλε και αν και έκανε τελικά τις προσπάθειές της ήταν αναποτελεσματική.
Απο την άλλη ο Γιάννης έχει δίκαιο οτι δεν μπορεί να βρίζει ο καθένας την οργάνωση (και δει την Κωνσταντίνα) να απαιτεί να κάνει κάτι που δεν είναι υποχρεωμένη εκείνη τη στιγμή, τελικά να κάνει το κάτι παραπάνω και τελικά να τα ακούει!
Αλλά και τα παιδιά δεν μπορεί να βλέπουν το αυτοκίνητο τους να πνίγεται και να σκέφτονται μπας και περάσει κανένας αγωνιζ'ομενος να μας σώσει, να έχουν ελλειπή επικοινωνία, η βοήθεια να έρχετε τελικά απο τρίτους προς την οργάνωση και να νιώθουν ευχαριστημένοι για αυτή την κατάσταση.

Λήξτε το να πάει στο διάολο και όποιος έμαθε έμαθε πλέον το θέμα έχει καταντήσει απλά λόγος για ξύλο
Δημητριάδης Σταύρος
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Nicolas »

Φίλε extractor κακώς συμφώνησα μαζί σου πριν.
Άλλο να ζητάς να μάθεις και άλλο να επιμένεις να δεις αναλυτικά εξοδολόγια.
Ποιός άλλος έχει δώσει λογαριασμό? Στον μπακάλη που σου πουλάει την cola €2 αντί για €1.2 του ζήτησες λογιστικά βιβλία?
Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να δώσει αναλυτικά έσοδα έξοδα και κακώς ο Γιάννης έδωσε.
Τέλος πάντων απορώ γιατί κανείς δεν έχει ζητήσει αναλυτικά έσοδα έξοδα σε trial και ζητάτε
για τον 24ωρο που είχε λίγο μεγαλύτερο κόστος συμμετοχής και σαφώς πολύ περισσότερα έξοδα από
πλευράς οργάνωσης. You should know better.
Αυτό από μόνο του μου φαίνεται ως προσπάθεια δημιουργίας κλίματος.
Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Γιάννης Αθανασίου

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Nicolas wrote:Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να δώσει αναλυτικά έσοδα έξοδα και κακώς ο Γιάννης έδωσε.
Φαντάσου να μην τα έδινα τί θα άκουγα!
Αυτό από μόνο του μου φαίνεται ως προσπάθεια δημιουργίας κλίματος.
Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.
Δεν είμαι ο μόνος δηλαδή που το βλέπω έτσι; Ουφφφ, γιατί με έκαναν να ανησυχήσω ότι βλέπω φαντάσματα.

Σταύρο

την επόμενη φορά αν σου συμβεί κάτι μέσα στην ειδική μην ανησυχήσεις που θ΄αργήσουμε. Θα έχουμε κρατήσει την ψυχραιμία μας και θα βοηθάμε την Δήμητρα! :D :D :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
samgr
Posts: 8
Joined: Thu Jun 18, 2009 15:42

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by samgr »

Φίλοι μου καλοί,
Δεν έχετε ένα μη κερδοσκοπικο σωματείο, στο οποίο έχετε χρήσει τον κ.Αθανασίου Ταμία
να του ζητάτε που πάνε τα χρηματά σας!!!! ΕΛΕΟΣ !!!

Ο κ. Αθανασίου οργάνωσε ένα event, προσπάθησε εμπλεκοντας χορηγούς να μην βγει ακριβό σαν προϊον έτσι όπως αυτός το φανταζόταν, και όρισε μία τιμή κατά την γνώμη μου, γι' αυτά που πρόσφερε αρκετά δελεαστική.

Δεν μπορείτε να ζητάτε έσοδα-έξοδα, είναι ανήθικο και κακός ο κ.Αθανασίου σας τα κοινοποιήσε.

Γιάννη μην μπαίνεις σε αυτές τις διαδικασίες, γιατί αντι να σου πουν και ευχαριστώ θα κατηγορηθείς και από πάνω. Συνέχισε να κάνεις αυτό που ξέρεις και αγαπάς οσο καλύτερα γίνεται και όσοι σε ξέρουν, γνωρίζουν ότι κάθε event σου γίνεται ολόενα και καλύτερο.

keep going.
Καλής Γιώργος
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”