24 Ώρες 4Χ4 2009

Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

friar wrote:Δεν συμμετέχω στον αγώνα αλλά συμμετέχω από άλλη σκοπιά.
Λοιπόν αφού ο αγώνας εντάχθηκε στο πρωτάθλημα πρέπει και να παραμείνει σε αυτό.
Δεν μπορούμε να μεταβάλουμε τα δεδομένα της προκήρυξης.
Αν και δεν είναι θέμα του παρόντος, τα δεδομένα της προκύρηξης μεταβλήθηκαν από άλλους παράγοντες, δυστυχώς. Οπότε μην μας χρεώνεται με αυτό. Εμείς απλά προσπαθούμε να κάνουμε το καλύτερο για τους αγωνιζόμενους. Και σίγουρα τρεις αγώνες 800+ χιλιομέτρων μέσα σε 1,5 μήνες δεν είναι ότι το καλύτερο γι΄αυτούς. Μην ξεχνάτε ότι και για εμάς θα έχει κόστος αυτό - ήδη είναι πιθανό ότι δε θα τρέξει ένας κορυφαίος αγωνιζόμενος όπως ο Δημητριάδης.

Η απάντησή σας λαμβάνεται σοβαρά υπ΄όψη όμως.
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

Κυριε Ιχνιλατη μας κανετε ενα μικρό λάθος..
Θεωρητε οτι μετα τον δικο σας αγωνα το χαος....
ομως για σκεφτητε

Μετα απο μια βδομαδα απο τον δικο σας αγωνα εχει αν δεν απατωμαι αυτο:

8ο Αττική – Βοιωτία, 6 Δεκεμβρίου. + 4Χ4 του trailride.gr

οπου επεισεις καποιοι ( αν οχι ολοι τελικά ) το ακολουθουν και αυτο
+ οτι βεβαια μετα απο κανα μηνα εναμιση, μεσολαβουντων και των γιορτων χριστουγενα κ.λ.π. πρεπει να ξανα εχουν ετοιμα αυτοκινητα για την εναρξη των πρωταθληματων & κυπελων & επαθλων + οτιδηποτε τελος παντων.. του 2010...

Και χωρις να υπολογισουμε ( που θα επρεπε ) οτι..... μεσα σε 2 μηνες ( με το trail ride )
τα αυτοκινητα θα εχουν τρεξει..... 16 !!!!!!! "συνηθισμενους" 250αρηδες αγωνες απο αποψη χιλιομετρων...
αναρωτιεμαι σε τι κατασταση θα ειναι τα αυτοκινητα... και το τι χρηματα θα πρεπει να δωσουν οι αγωνιζόμενοι να τα συνεφερουν ΑΝ συνεφερονται πλεον... για την νεα χρονια τουλαχιστον
αυτα τα κοστη τα εχει υπολογισει κανεις???
Αναρωτιεμαι ποιο να ειναι το "κοστολογιο" του Ακροπολις ( χαριτολογόντας..)
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stavrosd »

Φωκίωνα καλά τα λές... μάλιστα να προσθέσω οτι δεν θα πρέπει να το δούμε μόνο χιλιομετρικά το πρόβλημα, γιατί 1000 χλμ συνεχόμενα είναι πολυυυύ διαφορετικά από 4 χ 250.
Οι αγώνες αυτοί όμως έχουν το προφίλ που ταιριάζει στα οχήματά μας και προσωπικά μου αρέσουν αλλά το άσχημο είναι το 3 στη σειρά .
Θα είναι πολύ δύσκολο αν όχι ακατόρθωτο για τον μέσο αγωνιζόμενο να προλάβει να συνεφέρει τόσο το αυτοκίνητο όσο και τον ίδιο.
Δημητριάδης Σταύρος
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Όλα αυτά σκεφτήκαμε. Και το συζητάμε. Ευτυχώς οι φίλοι του 24ωρου είναι πολλοί και έχουμε την... πολυτέλεια να το κάνουμε.
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Λοιπόν

το πρόγραμμα που συζητήθηκε δεν έχει καμία σχέση με αυτό που τελικά έχουμε. Το αρχικό πρόγραμμα, που έβγαλε η επιτροπή, άλλαξε πολλές φορές.

Η αρχική πρόταση ήταν να έχουμε λιγότερους αγώνες. Κάποιοι δεν συμφώνησαν - εν καιρώ και τα ονόματα -και καταλήξαμε εδώ που καταλήξαμε.

Ο αγώνας του Κατσιμαλή ήταν να γίνει τέλη της Άνοιξης. Άλλαξε, χωρίς να ρωτηθεί η επιτροπή, για να μην πέσει κοντά με του DOC για γνωστούς (!) λόγους.

Η μεγάλη όμως αποτυχία ήταν να κατορθώσουμε να κάνουμε τα δύο έπαθλα, αντοχής και trail ride, ένα. Εδώ υπάρχει ευθύνη και της άλλης πλευράς.

Και σε όλα αυτά προστέθηκε και το θέμα των κανονισμών, που άλλα πρότεινε η επιτροπή και άλλα έφτασαν στο χαρτί, λόγω μυστικών διαβουλεύσεων Κατσιμαλή-Δουκέρη-Μαρατζίδη.

Προσωπικά, σαν εκλεγμένο μέλος της επιτροπής, θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από αγωνιζόμενους και φίλους των αγώνων για την κατάντια μας.

Για όλους τους παραπάνω λόγους σκεφτόμαστε να ζητήσουμε να μην παίξει ο 24ωρος στο πρωτάθλημα, σε ένα πρωτάθλημα που όλοι θέλαμε, αλλά κάποιοι φρόντισαν - οι γνωστοί άγνωστοι - να το κάνουν μπάχαλο. Αν θα γίνει δεχτό ή όχι, δεν το ξέρουμε. Απλά το θέλουμε για τους εξής λόγους:

1. Να μην φορτίσουμε, χρονικά και οικονομικά και άλλο τους διεκδικητές του πρωταθλήματος
2. Να μην αναγκαστούμε να χωρίσουμε αυτοκίνητα σε κατηγορίες με βάση τις ζώνες ασφαλείας.
3. Να μην πλήξουμε τον πετυχημένο θεσμό του 24ωρου.

Και αυτό αν το ΘΕΛΟΥΝ οι αγωνιζόμενοι και ΜΟΝΟ.
User avatar
almak
Posts: 44
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:16
Location: Αχαρνές
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by almak »

Ιχνηλάτης wrote:Όλα αυτά σκεφτήκαμε. Και το συζητάμε. Ευτυχώς οι φίλοι του 24ωρου είναι πολλοί και έχουμε την... πολυτέλεια να το κάνουμε.
Για μένα είναι ο μοναδικός αγώνας στα μέτρα μου και στην φιλοσοφία μου γενικότερα.
Εννοείται πως δεν έχω θέμα με τα πρωταθλήματα.
Ας γίνει ο 24ωρος με ή χωρίς συμμετοχή στο πρωτάθλημα, αρκεί να γίνει.
υγ. Η περσινή ώρα εκκίνησης ήταν ότι καλύτερο για όσους δεν τους πέρνει ο ύπνος παραμονές αγώνα .
Image
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Αλέξανδρε

η γνώμη σου μετράει γιατί είσαι από τους... δύσκολους πελάτες!

Ναι, η εκκίνηση θα είναι και πάλι 12:00 sharp το Σάββατο το μεσημέρι. Και ο τερματισμός 24 ώρες αργότερα.

Και ένα νέο; Προσπαθούμε να γίνει η απονομή πάνω στη ράμπα, όπως Acropolis! Τί λέτε;
Pet4x4
Posts: 218
Joined: Tue Jun 16, 2009 23:31

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Pet4x4 »

Ξεκαθαρίζω απο την αρχή ότι δέν είμαι απο τους διεκδικητές του Πρωταθλήματος, οπώτε την γνώμη μου παρακαλώ μήν την λάβετε σοβαρά υπ'όψην γιατί δέν θα ήθελα αυτή να επιρεάσει το αποτέλεσμα για τους διεδικητές.
Είμαι όμως απο αυτούς που θεωρούν όπως είπε ο Φωκίωνας "... πως μετά απο αυτόν τον αγώνα το χάος..." . Μοναδική ίσως ακτίνα φωτός μέσα στο χάος είναι ο αγώνας της Εκάλης ο οποίος δυστυχώς όμως είναι λίγες μόλις μέρες πρίν απο τον 24ωρο (αλήθεια πώς το καταφέρατε αυτό?). Πρώτα θα μελετήσουμε (όπου "-με" = ΚRD) την δουλειά που θα έχει κάνει η Εκάλη πρίν τον αγώνα για να δούμε πόσο "σοβαρά" τον έχει πάρει η ίδια πρώτα, και μετά θα αποφασήσουμε άν θα ρισκάρουμε τα αυτοκίνητα λίγες μόλις μέρες πρίν τον 24ώρο! Στο θέμα μας όμως:

Παρόλα αυτά, πιστέυω πώς θα κάνατε καλά να εξερέσετε τον αγώνα απο το Πρωτάθλημα! Έτσι θα έρθουν μόνο όσοι πραγματικά θέλουν να έρθουν, και όχι όσοι είναι αναγκασμένοι! Αυτοί που πραγματικά θέλουν, αποδεδηγμένα πλέον, είμαστε πολλοί!
Αυτοί που θα αναγκασθούν, απλά δέν θα το ευχαριστηθούν και θα επιφορτισθούν με άγχος! Οί κανονισμοί επίσης είναι ένα θέμα που δυστυχώς δέν έχει βρεί λύση χρόνια τώρα, και χρόνια τώρα ο αγώνας έχει κανονισμούς και μάλιστα τους καλήτερους! Δέν πιστεύω πως ήρθε η ώρα να αλλάξουν οι κανονισμοί και σίγουρα όχι προς το χειρότερο, εννοώντας πως τα μέτρα ασφαλείας πρέπει να είναι επιθυμητά (άν όχι απαραίτητα), και όχι να τιμωρούν!


Υ.Γ. Δημητριάδη, άσε τα "σάπια" :D , αντέχεις εσύ, δέν έχεις ανάγκη! :lol: Να είσαι εκεί... 12 sharp! :lol: :lol: :lol:

Y.Γ.2 Μέσα για την ράμπα! Γουστάρωωωω.... Τύφλα να έχει το WRC ρε παιδάκι μου! :lol: :lol: :lol: Δώσε χρώμα στον αγώνα.... Δώωωωσσσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stavrosd »

Πέτρο πραγματικά το θέλω!
Αυτός ο αγώνας μου βγάζει όλα τα μαζοχιστικά κατάλειπα που έχω :lol:
Κάθε φορά γύρω στις 3-4 τα ξημερώματα σκέφτομαι "τί μαμάκας είμαι και ταλαιπωρούμε έτσι?!" αλλά με το ξημέρωμα και ειδικά στο τερματισμό νιώθω απίστευτη ικανοποίηση :mrgreen:
Είδομεν... το θέμα δεν είναι αν αντέχω εγώ μόνο αλλά και το jimnακι και κυρίως το support team(γυναίκα & παιδί ;) )
Το παλεύω πάντως ...
Δημητριάδης Σταύρος
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Κάνε ότι είναι καλύτερο για σένα.

Εμείς θα σου έχουμε θέση, κάθε χρονιά. Μην ανησυχείς.
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”