24 Ώρες 4Χ4 2009

Elias Nicolaou
Posts: 107
Joined: Wed Jun 17, 2009 08:25
Location: Βουλα - Αττικη

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Elias Nicolaou »

Επειδη καποιοι ανεφεραν παρατηρησεις πανω στο road book, οι παρατηρησεις αυτες αφορουν αποστασεις αναμεσα στις τουλιπες;
Ειχατε διαφορες;
Αν ναι τι ταξεως, 10-20μ ή παραπανω;

Ο λογος που ρωταω ειναι γιατι εμεις ειχαμε διαφορες της ταξεως των 50, 60, 90 μετρων.
Εγω πιστευω οτι φταιει οτι δεν ειχαμε ελεγξει το καλιμπραρισμα του Terratrip, αλλα ο συνοδηγος διαφωνει (μονο μην βρεθει οτι ειχα δικιο γιατι τον πηρε και τον σηκωσε)
Ηλιας Νικολαου
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

vrd wrote:ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ ΠΡΟΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ
.........................
Ακολουθώντας το RB από διαδρομή εκτός της ειδικής και ανάποδα προς αυτήν, βάση οδηγιών της οργάνωσης κατάφερα και τους βρήκα τυχαία εκτός διαδρομής του αγώνα. Όταν έφτασα εκεί, έδεσα το αυτοκίνητο και ξεκίνησα να το ρυμουλκήσω. Ζήτησα από τον οδηγό να το ελευθερώσει και ξεκίνησα να το τραβήξω. Επειδή όμως ο οδηγός το άφησε μπλοκαρισμένο στην τετρακίνηση, αυτό είχε ως αποτέλεσμα να κολλήσω λίγα μέτρα πιο κάτω, σε πάρα πολύ μαλακό χώμα, αφού μου προκάλεσε πρόβλημα, «σπάζοντάς» μου την τετρακίνηση.(Δεδομένου του ότι κανένα τετρακίνητο αυτοκίνητο δεν κάνει όπισθεν με κλειδωμένα διαφορικά, που ήταν ο τρόπος με τον οποίο προσπαθούσα να το τραβήξω).
.........................
Και για του λόγου το αληθές, όλα αποδεικνύονται από φωτογραφίες.

Σας ευχαριστώ, με πολλούς αγωνιστικούς,τετρακίνητους χαιρετισμούς...
Πάντα φιλικά και χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης προς κανέναν...
Κωνσταντίνος Βερικάκης
Tελικα εχουμε να ακουσουμε πολλα ακομα......
Αλλα μας λεγατε την Κυριακη στο ποταμακι.....
Αλλα δεν πειραζει......
Η ΔΙΑΨΕΥΣΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΠΙΣΩΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ......
Φυσικα πισωκινητοι πεσαμε κ στο ποταμι!!!
Ειναι λοιπον αδυνατο να ειχαμε 4κινηση, κλειδωμενα διαφορικα κ δεν ξερω τι αλλο θελετε να πιστευετε οτι εφταιξε...... Ειμασταν πισωκινητοι απο την πρωτη μερα, κ το SCEO κολλησε κανοντας μπρος πισω να ευθυγραμμιστει με εμας για ΝΑ τραβηξει μιας κ απο την ωρα που εφτασε εκει ηταν κι αυτο πισωκινητο......

Τα παραπανω για την κατασταση του αυτοκινητου μας μπορουν να το επιβεβαιωσουνε πολλα ατομα, συναθλητες κ φιλοι που ηταν στο olypmous plaza το βραδυ καθως και ο μηχανικος του αυτοκινητου......

Οσο για τα αλλα, πταισματα μεν αλλα θα σου απαντησω κ σε αυτα, ετσι για να λεμε την αληθεια οπως λες κι εσυ..... το αμαξι φοραγε 16αρια ζαντολαστιχα. Τα ιδια που ετρεξε σε ολους τους αγωνες. Τρεξαμε με το καλιμπραρισμα του προηγουμενου αγωνα, καθ'οτι αυτος δεν ειχε καπου ορισμενο χιλιομετρο για να καλιμπραρουμε.....
Κ φιλε μου, κ για την ιστορια..... το συγκεκριμενο αμαξι ΔΕΝ μπορει να φορεσει 15αρια γιατι ειναι 2,5lt κ βρισκει η δαγκανα....

Θα πειτε κ αλλα ψεματα ολοι μαζι?
Να ξερουμε......
Εισαστε απαραδεκτοι να πετατε λασπη, επειδη καποιος μιλησε........ ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!

Ολα αυτα που διαβαζουμε ειναι αστεια..... θυμαμαι τι μου ειπες στο ποταμι, αλλα δεν περιμενα οτι θα το βρω και απο σενα......
vspili
Posts: 13
Joined: Mon Nov 30, 2009 18:34

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by vspili »

Elias Nicolaou wrote:Επειδη καποιοι ανεφεραν παρατηρησεις πανω στο road book, οι παρατηρησεις αυτες αφορουν αποστασεις αναμεσα στις τουλιπες;
Ειχατε διαφορες;
Αν ναι τι ταξεως, 10-20μ ή παραπανω;

Ο λογος που ρωταω ειναι γιατι εμεις ειχαμε διαφορες της ταξεως των 50, 60, 90 μετρων.
Εγω πιστευω οτι φταιει οτι δεν ειχαμε ελεγξει το καλιμπραρισμα του Terratrip, αλλα ο συνοδηγος διαφωνει (μονο μην βρεθει οτι ειχα δικιο γιατι τον πηρε και τον σηκωσε)

Εμείς τις αποστάσεις ανάμεσα στις τουλίπες τις βρήκαμε ακριβέστατες. Στο 90% πέφτανε μέσα με ακρίβεια 10μέτρων. Σε 1 σημείο μετά το Μοσχοπόδι υπήρχε ένα λάθος στα αθριστικά χιλιόμετρα, στην αρχή της 2ης liaison. Και κάπου αλλού που δεν θυμάμαι. Αλλά δεν έχω παράπονο, θεωρώ ότι ήταν παραπάνω από τις προσδοκίες μας ακριβές.
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

Θα πειτε κ αλλα ψεματα ολοι μαζι?
Να ξερουμε......
Εισαστε απαραδεκτοι να πετατε λασπη, επειδη καποιος μιλησε........ ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!
Ευχαριστώ.
Ευχαριστώ πολύ.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
souki
Posts: 64
Joined: Fri Jul 31, 2009 14:55

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by souki »

Συγνωμη αν επεμβαινω σε κατι που δεν με πολυ αφορα αλλα τα παιδια ηταν πισωκινητοι τουλαχιστον απο τον ξεροποταμο που τους ειδα εγω....και παλι συγνωμη για την σφινα.. :oops: :oops:
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

Φιλοι μου.... ολοι... γνωστοι και αγνωστοι....

Μπορουμε να αφησουμε τα "σου ειπα μου ειπες"????

Υπαρχουν νομιζω γεγονοτα περαν αμφισβητησης κι ας μεινουμε σ' αυτα.

ενα αυτοκινητο εκτός απο οτι φαινεται διαδρομης ( εν αγνοια τους εκεινη τη στιγμη) πισωκινητο λογω βλαβης μπαινει σ ενα ποταμι θεωροντας οτι ειναι ελεγμενο οποτε και αβαθες καθοτι - υποτιθεται - εντός διαδρομης
κολλάει και βυθιζεται
καλει την οργανωση και δηλωνει το συμβαν
ενημερωνεται ( λογω i-track ) οτι ερχονται απο πισω αγωνιζομενοι που ενδεχεται ( και το κανουν ) να βοηθησουν οντας οτι κοντινοτερο ( και διαθεσιμότερο??? δεν το ξερω ) την δεδομενη στιγμη
τους βγαζουν οι αγωνιζομενοι στην ας το πω επιφανεια αλλα οχι σε σημειο που μπορει ευκολα να τους παραλαβει καποιος αλλος
καταφτανει το Ceo
καλως ή κακως και για οποιοδηποτε λογο κολλάει και αυτο
καταφτανει και αυτοκινητο που κληθηκε απο τους εμπλεκόμενους αγωνιζόμενους στο συμβαν και τους απομακρυνει.

εξ αρχης δεν τεθηκε θεμα τραυματισμου

αυτα ειναι τα γεγονοτα.
Σωστα???
ΓΕΓΟΝΟΤΑ οχι σου ειπα μου ειπες.
User avatar
freedom
Posts: 17
Joined: Tue Jun 30, 2009 08:55

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by freedom »

Φωκίων wrote:ισως κακως ανακατευομαι αλλα εβγαλα τα ματια μου ολο τον αγωνα...

εχουμε και λεμε...
το πρωτο στιγμα μεσα στο ποταμι που εχει το itrak
227
2009-11-29 09:46:00
Speed: 0 Km/h (0.000 knots)
Altitude: 0 m (0.000 ft)
Signal: F

ο ενας κασοτακης στο ιδιο σημειο
285
2009-11-29 10:26:32
Speed: 0 Km/h (0.000 knots)
Altitude: 0 m (0.000 ft)
Signal: F

κι ο αλλος ελαχιστα πιο πισω απο εκει που εισαστε, που ερχεται...
286
2009-11-29 10:20:22Speed: 10.4 Km/h (5.616 knots)
Altitude: 0 m (0.000 ft)
Signal: F

χοντρα χοντρα ειτε 30 λεπτα ειτε 45 ( και δεν υπολογιζω το τζιμνυ καθοτι δεν ξερω αρ συμετοχης )

σ' αυτο το διαστημα ησασταν ηδη ενημεροι οτι ο κασσοτακης ερχεται ( πως το ξεραμε δεν αναρωτηθηκατε??)
το οποιο ΕΓΩ υπεθεσα οτι ο Γιαννης ως αγωνιζωμενος με "α......α" και με αυτοκινητο εξοπλισμενο δεν θα σας αφηνε ετσι.. οπως κι εγινε ( ναι δυστυχως ΟΥΤΕ εγω ουτε ο Βαγγελης ειχαμε προχειρο το τηλεφωνο του Γιαννη... ομως βλεπαμε οτι ακολουθει με μαθηματικη ακριβεια την ιδια λαθος διαδρομη και θελει δε θελει θα πεσει πανω σας)
ναι βασιστηκα στον αλτρουισμό του Γιαννη και ευτυχως για μενα δεν διαψευστικα.
αλλα εβλεπα οτι ηταν οτι πιο γρηγορο μπορουσε να γινει για να βγητε τουλαχιστον απο το ποταμι..

αυτα απο μερους μου σε οτι μου αναλλογει...

Φωκίωνα συγγνώμη αλλά δεν τα λες καλά.
Το να βοηθάς στον απεγκλωβισμό συναθλητή σου δεν θέλει @ρχιδι@ αλλά ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΙΑ.
Αντί να λέμε και του χρόνου κάνουμε σαν της χήρες στο κρεβάτι.
Εγώ πάντως θα το προσπαθήσω και του χρόνου.
:oops: :oops:
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

Δεν σε αντεληφθην ακριβως αλλα προβλημα μου δεν ειμαι και ο ευφυεστερος...

Κατα την προσωπικη μου εκτιμηση που ειναι δικαιωμα μου φανταζομαι, θελει αυτο που ειπα

κατα την δικη σου ομοιως σεβαστη απο εμενα, ειναι οτι ειναι τσαμπα μαγκια

οκ...

να πω τωρα κι εγω οτι δεν τα λες καλα??? Οχι δεν μου το επιτρεπω να εκφραστω ετσι..
απλά λεω δικαιωμα σου να πιστευεις και να κανεις οτι νομιζεις...
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

Φωκιωνα, αν μου επιτρεπεις μια διορθωση:
Φωκίων wrote: Υπαρχουν νομιζω γεγονοτα περαν αμφισβητησης κι ας μεινουμε σ' αυτα.

ενα αυτοκινητο εκτός απο οτι φαινεται διαδρομης ( εν αγνοια τους εκεινη τη στιγμη) πισωκινητο λογω βλαβης μπαινει σ ενα ποταμι θεωροντας οτι ειναι ελεγμενο οποτε και αβαθες καθοτι - υποτιθεται - εντός διαδρομης
κολλάει και βυθιζεται
καλει την οργανωση και δηλωνει το συμβαν
ΔΕΝ καλεσαμε την οργανωση, γιατι το τηλεφωνο... πνιγηκε, αλλα τον Βαγγελη, που θεωρητικα ηταν κοντα στην οργανωση- Olympus Plaza, ο οποιος κ αργοτερα μας ενημερωσε οτι ακολουθει αγωνιζομενος.....με την οργανωση επικοινωνησαμε πολυ ωρα μετα, αφου μας ειχανε βγαλει απο το νερο.....
ενημερωνεται ( λογω i-track ) οτι ερχονται απο πισω αγωνιζομενοι που ενδεχεται ( και το κανουν ) να βοηθησουν οντας οτι κοντινοτερο ( και διαθεσιμότερο??? δεν το ξερω ) την δεδομενη στιγμη
τους βγαζουν οι αγωνιζομενοι στην ας το πω επιφανεια αλλα οχι σε σημειο που μπορει ευκολα να τους παραλαβει καποιος αλλος
καταφτανει το Ceo
καλως ή κακως και για οποιοδηποτε λογο κολλάει και αυτο
καταφτανει και αυτοκινητο που κληθηκε απο τους εμπλεκόμενους αγωνιζόμενους στο συμβαν και τους απομακρυνει.
Ωρα μετα, ταυτοχρονα με τον δικο μας ανθρωπο, ερχεται κ 2ο οχημα που κληθηκε απο την οργανωση για να βοηθησει.
εξ αρχης δεν τεθηκε θεμα τραυματισμου

αυτα ειναι τα γεγονοτα.
Σωστα???
ΓΕΓΟΝΟΤΑ οχι σου ειπα μου ειπες.
Αυτα ειναι τα γεγονοτα ναι.
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

off topik on

Δημητρα μια διευκρινηση απλά για να ξερεις..

Ο Βαγγελης καθοταν διπλά μου οταν μιλαγατε και μαζι σας βλεπαμε στο itrack σε αποσταση 2 μετρων απο την Κωσταντινα και τον Γιαννη.. εννοειτε οτι τους ενημερωσαμε αμεσα...

off topik off
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”