24 Ώρες 4Χ4 2009

User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANIAIN »

friar wrote:
PANIAIN wrote:
friar wrote: Οπωσδήποτε.
Ότι εξυπηρετεί καλλίτερα.
Δεν πάει να πεί ότι αυτό που θέλω εγώ είναι το καλίτερο η το σωστό, ούτε ότι έτσι θα γίνει επειδή το θέλω εγώ.
Σωστό κι εγώ δε θέλω να προσβάλω κανέναν...απλά μια παρατήρηση έκανα απο μέρους μου ως αγωνιζόμενος...σέβομαι όλους τους οργανωτές και το ξέρετε πολύ καλά...
Οποιος κάνει πολλά θα κάνει και λάθη.
Οποιος δεν μιλάει.... είναι συνένοχος.
σε πιάνει το ποιητικό το βράδυ.. :D
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

Nicolas wrote:Άλλο θέμα.
Γιάννη, πρώτα απ'όλα ηρεμία, διότι θα σε στεναχωρήσω και εγώ λίγο. :mrgreen:
Του χρόνου δεν θα μπορέσω να βοηθήσω την οργάνωση.

Δηλώνω την συμμετοχή μας για το 24ώρες 2010, :D
Μάνθος Γιαννάκαρος και Νικόλας Καραγιώτας
και το αυτοκίνητο θα σου το πω αργότερα (μόλις το σκεφτώ καλύτερα) :mrgreen:

Επίσημα ε... δεν κάνω πλάκα.
Επικαλούμαι το 6.2 του Κανονισμού
Εσύ στο πληκτρολόγιο.
Last edited by friar on Mon Nov 30, 2009 22:36, edited 1 time in total.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
xwmatinos
Posts: 4
Joined: Fri Jun 26, 2009 13:03
Location: Πειραιά, βουνά και λαγκάδια
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by xwmatinos »

Nicolas wrote:

Το έχω διαβάσει πολλές φορές και ακόμα πιάνω τον εαυτό μου να το ανοίγει και να το ξαναδιαβάζει :lol:
Α, και επιτέλους, φτιάξε εκείνο το "συνεχίζεται" να linkάρει το δεύτερο μέρος :mrgreen:
Παράλειψη δική μου... διορθωθηκε με μια μικρη καθυστέρηση ...12 μηνών! :D


ΟΛΟΙ ΣΑΣ αξίζετε πολλά συγχαρητήρια. Από τον πρωτο έως τον τελευταιο... Συμμετέχοντες, οργανωτες μπρος αλλά και τους ...πίσω απο την σκηνή.

Μια μικρή γευση απο την ώρα του ...τερματισμού στο Πασσαλιμάνι.
http://www.xwmatinos.gr/Gallery/09/24wres.htm
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

comanche wrote:Τελικα για τον χορηγο των ηλεκτρονικων μηχανακιων που "ασθενησε" μπορουμε να μαθουμε καποια πληροφορια; Οχι πως με καινε τα 60 ευρω επιπλεον αλλα επειδη δεν πηρα οπως ειπα καποια αποδειξη γι αυτα (οπως και για τα υπολοιπα), θα θελα τουλαχιστον να ξερω ποιος ειναι, να του στειλω κι ενα κουτι μαντολατα για γρηγορη αναρρωση.


Ουτε γι'αυτο ειδα απαντηση...και δεν ειμαι ΕΦΟΡΙΑΚΟΣ..
Σσσσσσς, το τέρας κοιμάται....
Θα έρθει και σε αυτό η απάντηση
Απλά κάποιος κατέβασε τον διακόπτη του μετά από ογδόντα ώρες.

Για το κουτί τα μαντολάτα που λές, πρέπει να αρρωστήσω η εμένα μου στέλνεις και έτσι :?: :?: :?:
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
stakyr
Posts: 332
Joined: Sat Sep 19, 2009 23:54

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stakyr »

Καλησπερα και απο μενα ....
θα ηθελα να κανω μια διευκρινηση πανω στο κειμενο που εγραψα το πρωϊ !!
Σε καμια περιπτωση δεν ηθελα να θιξω στο παραμικρο τον ΚΥΡΙΟ(με κεφαλαια ....το εχει αποδειξει αμετρητες φορες !!) Αθανασιου !!!
Απλα μια εικονα του αγωνα μεσα απο τα ματια ενος αγωνιζομενου ηθελα να γραψω !!!
Και αγαπητε μου ΚΥΡΙΕ (και εσεις με κεφαλαια !!) friar ......εισαστε ο μονος που καταλαβε την αντιθεση των λογων μου ......
Το γεγονος οτι ξεκιναω τα αρνητικα στοιχεια με την ιδια φραση που ξεκιναω και τα θετικα, δειχνει καθαρα ,οτι για το ιδιο πραγμα,μπορουν να υπαρξουν διαφορετικες οπτικες γωνιες !!!
Εγω να βλεπω θετικα ενα πραγμα και εσεις απο την μερια σας να το βλεπετε αρνητικα .....
Παντως , τωρα που εχει κατακατσει η σκονη πανω μας......και τα βλεπουμε ολα πιο λογικα .....αλλα και διαβαζοντας και το κειμενο του Takip για τα περι οργανωσης (και κρινοντας και τον εαυτο μου ,που ως οργανωτης εκδρομων για τους fun εχω συναντησει τα "προβληματα" που συναντα καποιος που θελει να συντονισει τοσο διαφορετικο, απο πολλες αποψεις, κοσμο !!) ,θα ηθελα πραγματικα μεσα απο την καρδια μου να δωσω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην οργανωση του αγωνα και ιδιαιτερα σε ενα ατομο που εκτιμω βαθυτατα (και μαλιστα με βοηθησε ΑΜΕΣΩΣ σε μια κληση μου, που ζητουσα μια διευκρινηση, μεσα απο τον αγωνα !!!)
και που ειναι και ο αφανης ηρωας μας .....την ΚΥΡΙΑ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (με συγχωρεις Κωσταντινα ....αλλα ξεχναω το πατρικο σου.. :oops: :oops: )...
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Σ΄ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΑΝΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΦΑΝΕΙΣ ΗΡΩΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΝΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ !!!
Last edited by stakyr on Mon Nov 30, 2009 23:04, edited 1 time in total.
Όταν είναι να αποφασίσεις, το καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις το σωστό. Το δεύτερο καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις λάθος. Το χειρότερο όλων είναι να μην κάνεις τίποτε. Theodore Roosvelt
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

Ιχνηλάτης wrote:Είναι πάντως πολύ ενθαρρυντικό σε έναν αγώνα με 112 συμμετοχές τα παράπονα να περιορίζονται στα:

1. Από κάποιον που δεν τον ξεκολήσαμε σε χρόνο dt, του στείλαμε αυτοκίνητο 1600 κιλών και 147 ίππων και ήθελε στρατιωτικό recovery.
Εγω λεω καποια συγκεκριμενα πραγματα κ εσεις ακουτε κ σχολιαζετε οτι θελετε.....
ΕΓΩ οταν μιλησα με την επιτροπη, ειπα οτι μαλλον θα χρειαστει κ εργατης, οτι ειμαστε ακομα μεσα στην κοιτη του ποταμου, αν κ οχι μεσα στο νερο, κ καποιος πρεπει να μας τραβηξει εξω.

Αν με ολα αυτα εσεις καταλαβατε οτι ηθελα ενα απλο SUV να ερθει στο σημειο.... ε τοτε τι να πω!!!
Aυτο το οχημα υποστηριξης απλα θα εχανε το χρονο του γιατι εκει που ημασταν ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ να μας βγαλει πραγμα για το οποιο ειχα ενημερωσει την επιτροπη!!!!

Το οτι θελαμε σε ενα λογικο χρονικο διαστημα να ασφαλισουμε το αυτοκινητο κ να βγουμε ΕΜΕΙΣ στον πολιτισμο ειναι παραλογο??
Ας μας ενημερωνατε οτι δεν ειχατε διαθεσιμο αμαξι κ δεν μπορουσατε να επεμβετε μεσα στις επομενες ωρες, να ειχαμε λαβει τα μετρα μας οχι 5 ωρες μετα αλλα εκεινη την στιγμη.....
Το "εχουμε κι αλλα θεματα να ασχοληθουμε, εχουμε απονομη που τρεχει κ δεν μπορουμε να ψαχνουμε εσας" που ειπατε μετα ε συγνωμη αλλα ειναι απαραδεκτα!!!!!
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

stakyr wrote:
θα ηθελα πραγματικα μεσα απο την καρδια μου να δωσω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην οργανωση του αγωνα και ιδιαιτερα σε ενα ατομο που εκτιμω βαθυτατα (και μαλιστα με βοηθησε ΑΜΕΣΩΣ σε μια κληση μου, που ζητουσα μια διευκρινηση, μεσα απο τον αγωνα !!!)
και που ειναι και ο αφανης ηρωας μας .....την ΚΥΡΙΑ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (με συγχωρεις Κωσταντινα ....αλλα ξεχναω το πατρικο σου.. :oops: :oops: )...
Κωνσταντίνα Κυριστιντζή
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
Aggelos
Posts: 61
Joined: Mon Nov 30, 2009 16:14
Location: Εδω Πολυτεχνειο

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Aggelos »

Χαιρετισμους κι απο μενα (#424 Defender με συνοδηγο τον αψογο κο. Κωτσοπουλο),
να πω οτι ο αγωνας ηταν μια ανεπαναληπτη εμπειρια, με τα καλα και τα κακα του...

Ας μην σας κουρασω με τις δικες μου αποψεις τωρα (εχουν γραφτει τοσα πολλα ηδη)
θα επανελθω αργοτερα... να πω μονο οτι και του χρονου υπολογιστε μας, και να ζητησω εστω
και καθυστερημενα συγγνωμη που παρ' ολο που τερματισαμε δεν μπορεσαμε να ακολουθησουμε το κονβοϊ
μεχρι τον Πειραια, διοτι... κρατηθειτε... κλειδωθηκε εξω απο το σπιτι η γυναικα μου και εφυγα εσπευσμενα
για Αθηνα!!!

Τα λεμε του χρονου σιγουρα...
Αγγελος
Attachments
IMG_4205.jpg
IMG_4205.jpg (70.03 KiB) Viewed 2568 times
All I want for Christmas is a Tomcat
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stavrosd »

Ιχνηλάτης wrote:Είναι πάντως πολύ ενθαρρυντικό σε έναν αγώνα με 112 συμμετοχές τα παράπονα να περιορίζονται στα:

1. Από κάποιον που δεν τον ξεκολήσαμε σε χρόνο dt, του στείλαμε αυτοκίνητο 1600 κιλών και 147 ίππων και ήθελε στρατιωτικό recovery.
2. Από κάποιον που δε ζήτησε απόδειξη και κατά συνέπεια δεν την πήρε.
3. Από κάποιον που δεν άκουσε τον αριθμό ανάγκης στην ενημέρωση.
4. Από κάποιον που δεν είδε τα 13 αυτοκίνητα που ήταν στο βουνό 24 ολόκληρες ώρες.

Του χρόνου θα προσπαθήσουμε να μην υπάρχουν και αυτά.
Νομίζω οτι η ειρωνεία δεν αρμόζει και ούτε βοηθάει.

Και τα τρία πρώτα θεματάκια έχουν βάση και θα πρέπει να τα λαβεις υπόψη σου, πράγμα που συνήθως κάνεις αλλά ίσως είσαι ακόμα κουρασμένος και γι'αυτό δαγκώνεις :mrgreen:
Πράγματι είναι ενθαρρυντικό και αποδεικνύει την επιτυχία στη διεξαγωγή του αγώνα το γεγονός οτι 90+πληρώματα κάναν 800 χλμ με ελάχιστα προβλήματα και δεν θ πρέπει να επικεντρωνόμαστε σε αυτά, αλλά πραγματικά ζω για τη στιγμή που κάποιος απο εσας τους οργανωτές θα παραδεχθείτε οτι
"Ναι μπορούσε να γίνει και καλύτερα αλλά εκείνη τη στιγμή έτσι έκρινα και έτσι έκανα, την επόμενη φορά θα το κάνω καλύτερα!" ξέρω οτι το κάνετε και φαίνεται απο τις προσπάθειές σας αλλά...δε φτάνει μόνο να είστε αλλά και να φαίνεστε.
Δημητριάδης Σταύρος
manoslesvos
Posts: 1
Joined: Tue Dec 01, 2009 00:03

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by manoslesvos »

Ειναι κριμα μετα απο τετοιο δυσκολο αγωνα να εχουν γεμισει τοοοσες σελιδες με περισσοτερα ασχημα παρα καλα σχολια......
Επειδη απο την αρχη μεχρι το τελος ημουν διπλα στην οργανωση κ ηρθα στην Αθηνα απο τη Πατρα για να βοηθησω σε οτι μπορω στην οργανωση, το μονο που μπορει να πει κανεισ ειναι οτι η οργαβωση ηταν αψογη κ ολοι μα ολοι κ κυριως οι αγωνιζομενοι πρεπει να πουν ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω στον κ. Αθανασιου κ στην γυναικα του για οτι εκαναν...!!!!!!
Οποιος χρειαστηκε βοηθεια απο την οργανωση την ειχε πριν ακομα καλα-καλα την ζητησει.....αλλα λογικο ειναι οτι θα υπαρξει εστω κ ενας που δε θα εκτιμησει τον "αγωνα" που εχει κανει καποιος για να δημιουργησει εναν αγωνα που σημασια εχει η λεπτομερεια....που κ η λεπτομερεια σε αυτον τον αγωνα ειχε μελετηθει κ υπηρχε λυση για οποιοδηποτε προβλημα........


ΜΠΡΑΒΟ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΡΓΑΝΩΣΗ Κ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ.......!!!!!!!




Υ.Γ. κ. Αθανασιου για του χρονου σκεφτητε να βαλετε στην οργανωση κ ενα ελικοπτερο που να φθανει αμεσα σε οποιοδηποτε σημειο,ωστε να μην εχουν παραπονα μερικοι....... ετσι θα γινετε σε χρονο dt ο "απεγκλωβισμος" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”