24 Ώρες 4Χ4 2009

User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANIAIN »

arsenarg wrote:Nα ευχαριστήσω και εγώ για την όλη διοργάνωση του αγώνα

Δεύτερη συμμετοχή στον 24ωρο, πέρισυ με το NIVA, φέτος με το μπλέ FORESTER No501 και καταφέραμε και κάναμε όλο τον αγώνα με στραβό εμπρός αριστερό αμμορτισέρ, καθώς κάποιος βράχος είχε αντίθετη άποψη για την κατάστασή του.

Σε γενικές γραμμές τα πήγαμε πολύ καλά, με μόνη εξαίρεση το σημείο της κατολίσθησης, που δεν υπήρχε αντίστοιχη εμπειρία, αλλά με λίγη προσπάθεια και λίγα γκαπ-γκούπ το περάσαμε.

το ξερό έδαφος μαζί με την πολύ σκόνη έκαναν το αμάξι και το πλήρωμα να υποφέρουν, το σκέλος της Εύβοιας αρκετά δύσκολο, το περιμέναμε, αλλά δεν το βάλαμε κάτω και ας χαθήκαμε τα ξημερώματα, πράγμα που μας στοίχησε την 2η θέση, αφού πήραμε 18 λεπτά καπέλο.

ΜΠΡΑΒΟ σας παιδιά κι απο μένα......σας θαυμάζω πραγματικά που "χώνετε" τα φορεστερ στον αγώνα....και δε βγάζετε τις τρελές ζημιές που προκύπτουν σε άλλα φτιαγμένα αυτοκίνητα....αυτά τα λέω επειδή κι εμείς έχουμε με τον πατέρα μου ένα αγωνιστηκό μάβερικ....απο οικογενειακό SUV έγινε το εργαλείο για trail ride rally raid...Πιστεύω αν πραγματικά ασχοληθείτε με το χώρο τον αγώνων 4χ4 περισσότερο θα καταφέρετε να εξελίξετε κι άλλο τα αυτοκίνητα σας που αν και πολύ τα υποτιμούν είναι πραγματικά όπλα για αγώνες του είδους....μπράβο και πάλι
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Και κάποιες από τις πιό εντυπωσιακές φωτογραφίες του αγώνα

Image
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Είναι πάντως πολύ ενθαρρυντικό σε έναν αγώνα με 112 συμμετοχές τα παράπονα να περιορίζονται στα:

1. Από κάποιον που δεν τον ξεκολήσαμε σε χρόνο dt, του στείλαμε αυτοκίνητο 1600 κιλών και 147 ίππων και ήθελε στρατιωτικό recovery.
2. Από κάποιον που δε ζήτησε απόδειξη και κατά συνέπεια δεν την πήρε.
3. Από κάποιον που δεν άκουσε τον αριθμό ανάγκης στην ενημέρωση.
4. Από κάποιον που δεν είδε τα 13 αυτοκίνητα που ήταν στο βουνό 24 ολόκληρες ώρες.

Του χρόνου θα προσπαθήσουμε να μην υπάρχουν και αυτά.
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

ισως κακως ανακατευομαι αλλα εβγαλα τα ματια μου ολο τον αγωνα...

εχουμε και λεμε...
το πρωτο στιγμα μεσα στο ποταμι που εχει το itrak
227
2009-11-29 09:46:00
Speed: 0 Km/h (0.000 knots)
Altitude: 0 m (0.000 ft)
Signal: F

ο ενας κασοτακης στο ιδιο σημειο
285
2009-11-29 10:26:32
Speed: 0 Km/h (0.000 knots)
Altitude: 0 m (0.000 ft)
Signal: F

κι ο αλλος ελαχιστα πιο πισω απο εκει που εισαστε, που ερχεται...
286
2009-11-29 10:20:22Speed: 10.4 Km/h (5.616 knots)
Altitude: 0 m (0.000 ft)
Signal: F

χοντρα χοντρα ειτε 30 λεπτα ειτε 45 ( και δεν υπολογιζω το τζιμνυ καθοτι δεν ξερω αρ συμετοχης )

σ' αυτο το διαστημα ησασταν ηδη ενημεροι οτι ο κασσοτακης ερχεται ( πως το ξεραμε δεν αναρωτηθηκατε??)
το οποιο ΕΓΩ υπεθεσα οτι ο Γιαννης ως αγωνιζωμενος με "α......α" και με αυτοκινητο εξοπλισμενο δεν θα σας αφηνε ετσι.. οπως κι εγινε ( ναι δυστυχως ΟΥΤΕ εγω ουτε ο Βαγγελης ειχαμε προχειρο το τηλεφωνο του Γιαννη... ομως βλεπαμε οτι ακολουθει με μαθηματικη ακριβεια την ιδια λαθος διαδρομη και θελει δε θελει θα πεσει πανω σας)
ναι βασιστηκα στον αλτρουισμό του Γιαννη και ευτυχως για μενα δεν διαψευστικα.
αλλα εβλεπα οτι ηταν οτι πιο γρηγορο μπορουσε να γινει για να βγητε τουλαχιστον απο το ποταμι..

αυτα απο μερους μου σε οτι μου αναλλογει...
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Nicolas »

Φωκίων wrote: ... ο Γιαννης ως αγωνιζωμενος με "α......α"
...
Αυτό ξαναπέστο.
Τα συγχαρητήριά μου και στην συνοδηγό του που την τρέχει από δω και από κει χωρίς κουκούλα :lol: :lol:
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANIAIN »

Nicolas wrote:
Φωκίων wrote: ... ο Γιαννης ως αγωνιζωμενος με "α......α"
...
Αυτό ξαναπέστο.
Τα συγχαρητήριά μου και στην συνοδηγό του που την τρέχει από δω και από κει χωρίς κουκούλα :lol: :lol:

και εντάξει το κρύο το βράδυ.....η σκόνηηηη???? :shock: :shock:
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

PANIAIN wrote:
friar wrote:Πίστευα ότι οι παρατηρήσεις και σχόλια γράφονται στο κουτάκι για τις παρατηρήσεις και σχόλια.
Μήπως έπρεπε να γραφτούν αλλού, και αν ναι πού... :?: :?:
Στάθη μου ναί αλλα......όταν βάζεις ένα όριο ταχύτητας λογικό, πιστεύω, είναι να το βάζεις στο γράφημα μέσα οτι ξεκινάει η μέτρηση....αν πω ποιος το έκανε έτσι πριν, μπορεί να πέσουν βόμβες και δε θέλω, πάντως είχε βοηθήσει πάρα πολύ στη γρήγορη αντίληψη του απο τον συνοδηγό....στο κάτω κάτω τα RB πιστεύω πρέπει να είναι όσο ποιο ευανάγωστα γίνεται για τον codriver...γιατί ότι και να κάνουμε αλλιώς βλέπουμε στη 1 το μεσσημέρι κι αλλιώς στη 1 το βράδυ.......εσύ τι λές? :)
Οπωσδήποτε.
Ότι εξυπηρετεί καλλίτερα.
Δεν πάει να πεί ότι αυτό που θέλω εγώ είναι το καλίτερο η το σωστό, ούτε ότι έτσι θα γίνει επειδή το θέλω εγώ.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANIAIN »

friar wrote: Οπωσδήποτε.
Ότι εξυπηρετεί καλλίτερα.
Δεν πάει να πεί ότι αυτό που θέλω εγώ είναι το καλίτερο η το σωστό, ούτε ότι έτσι θα γίνει επειδή το θέλω εγώ.
Σωστό κι εγώ δε θέλω να προσβάλω κανέναν...απλά μια παρατήρηση έκανα απο μέρους μου ως αγωνιζόμενος...σέβομαι όλους τους οργανωτές και το ξέρετε πολύ καλά...
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

PANIAIN wrote:
Nicolas wrote:
Φωκίων wrote: ... ο Γιαννης ως αγωνιζωμενος με "α......α"
...
Αυτό ξαναπέστο.
Τα συγχαρητήριά μου και στην συνοδηγό του που την τρέχει από δω και από κει χωρίς κουκούλα :lol: :lol:

και εντάξει το κρύο το βράδυ.....η σκόνηηηη???? :shock: :shock:
Ο Γιάννης από παλιά παίζει στην κατηγορία OPEN... κυριολεκτικά.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

PANIAIN wrote:
friar wrote: Οπωσδήποτε.
Ότι εξυπηρετεί καλλίτερα.
Δεν πάει να πεί ότι αυτό που θέλω εγώ είναι το καλίτερο η το σωστό, ούτε ότι έτσι θα γίνει επειδή το θέλω εγώ.
Σωστό κι εγώ δε θέλω να προσβάλω κανέναν...απλά μια παρατήρηση έκανα απο μέρους μου ως αγωνιζόμενος...σέβομαι όλους τους οργανωτές και το ξέρετε πολύ καλά...
Οποιος κάνει πολλά θα κάνει και λάθη.
Οποιος δεν μιλάει.... είναι συνένοχος.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”