24 Ώρες 4Χ4 2009

D.Papadimitriou
Posts: 46
Joined: Wed Jun 17, 2009 08:33

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by D.Papadimitriou »

Pet4x4 wrote:
D.Papadimitriou wrote:Πέτρο ελπίζω του χρόνου να παίξεις και εσύ rally :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: Το έχω λές? :lol: :lol: :lol:

Αυτό θα γίνει.... βαρέθηκα να ακούω των Κώστα να μου φωνάζει κόψε! :lol: :lol: :lol:
Πλάκα με κάνεις ρε φιλαράκι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Το΄χεις΄, το'χεις :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by quinda »

Συγχαρητηρια και απο εμενα σε ολους!!!Ειμαι ο Χαρης απο Θεσ/νικη με το μαυρο tj ,o 346 στον αγωνα.Νομιζω η μοναδικη συμμετοχη απο την πολη μου,(διορθωστε με αν κανω λαθος).Συγνωμη που δεν παρεδωσα ο ιδιος τις συσκευες
και δεν χαιρετησα κανεναν αλλα η πικρα και η απογοητευση που που εγκατελειψα την προσπαθεια το μεσημερι της Κυριακης στις 13.00 καπου προς το τελος,διοτι χαθηκα...με εκαναν να παρω κατευθειαν το δρομο της επιστροφης.
Να με υπολογιζεται και για τον 24ωρο του 2010....!!!!
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

stavrosd wrote:Αλλά αν μετά απο όλα αυτά, την προσπάθεια μου και άλλων να πουν τη γνώμη τους τη θεωρείς χολή, λυπάμαι δεν υπάρχει καμία ευκαιρία επικοινωνίας.

Για να μη σου χαλάω και το θέμα αν θέλεις ο Στάθη ας μετέφερει κάπου αλλού τις παρατηρήσεις μου!
Μη βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν είπα. Μη αντικειμενικό σε είπα. Όχι πικρόχολο. Και δεν έχεις λόγο να είσαι πικρόχολος. Ούτε βέβαια μη αντικειμενικός, αλλά το κάνεις. Σίγουρα αυτά είναι άλλης συζήτησης, αλλά επέτρεψέ μου και εμένα να έχω την άποψή μου.
User avatar
mythos
Posts: 16
Joined: Tue Oct 20, 2009 10:14
Location: Πατρα
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mythos »

Ιχνηλάτης wrote:
mythos wrote:ΓΙΑΝΝΗ ΚΛΕΙΣΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ 2010.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ.
ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΕΛΠΙΖΩΝΤΑΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΑ ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΑ

ΦΙΛΙΚΑ
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΔΑΚΗΣ 201
Ευχαριστούμε. Και ευχαριστούμε περισσότερο γιατί είσαι ο μόνος που θα έπρεπε να έχεις παράπονο! Το γιατί το ξέρουμε εμείς οι δύο - και η Μαρία.

Γιάννης Αθανασίου

ΥΓ. Είσαι γουρλής βρε που δήλωσες πρώτος; Ή δε θα κάνουμε ρεκόρ το 2010; :lol: :lol: :lol:
ΓΙΑΝΝΗ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΩΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΠΡΩΤΟΣ ΔΗΛΩΣΑ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
Η ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΗΡΘΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.
(ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ 2010 ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΠΑΝΩ :lol: :lol: :lol:
ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΤΡΙΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ. :D
ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ?
ΓΙΑ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ) :lol: :lol: :lol:
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

Κατ' αρχην να βαλουμε λιγο τα πραγματα στην θεση τους.

Το σημειο που πεσαμε ηταν μολις 50-100 μετρα εξω απο την διαδρομη.
50-100 μετρα οταν πας σε ενα ποταμι με διακλαδωσεις δεν ειναι δυσκολο να τα χασεις.....αποδειξη το ποσοι περασανε απο κει η κοντα απο κει.....

Ερωτηση 1η: Αν ειχαμε φερει τουμπες κατω απο εναν γκρεμο, τι θα μας ελεγαν?
Ειστε εκτος διαδρομης κ δεν μπορουμε να κανουμε τπτ??

Ειναι απαραδεκτο επισης να εχεις το i-track πανω στο αμαξι κ να σε ρωτανε 3 φορες απο την επιτροπη "που εισαστε" !!!!!!!!!!
Η εχετε συστημα εντοπισμου η δεν εχετε.
Μαλλον ειχατε κ δεν ξερατε να το χρησιμοποιησετε, γιατι αλλοι στο παρελθον που ειχανε τον χρησιμοποιησαν πολυ καλυτερα απο εσας.....

Τα οχηματα υποστηριξης δεν ξερω ποσα ηταν η ποσα επιστρατευτηκαν εκτακτα η που ηταν κ δεν ξερω γω τι..... ΑΛΛΑ οταν στελνετε οχημα υποστηριξης κ δεν εχει αναλογο συστημα εντοπισμου, δεν εχει GPS κ δεν εχει κ την διαδρομη, ε τοτε ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ να μας βρει!!!!
Ας σας πουν οι αλλοι αγωνιζομενοι ποσο μεσα η ποσο εξω ειμασταν απο την διαδρομη κ ποσοι αλλοι περασανε απο το σημειο.....

Το πρωτο οχημα που ηρθε, ηταν ακαταλληλο να μας βοηθησει εξ αρχης.
Ειχε προβλημα με την 4κινηση κ κολλησε αμεσως.
Εγω ειχα ηδη ενημερωσει την επιτροπη για την κατασταση του οχηματος μας κ τι χρειαζοταν για να βγει απο κει.
Το αμαξι που ηρθε δεν θα μπορουσε να μας βγαλει......
Αν λοιπον απασχολησανε αυτο το αμαξι για μας, μαλλον κι εκει κανανε λαθος εκτιμηση.

Οσο για τις ιδιες δυναμεις που αναφερθηκαν..... μας εβγαλε φιλος με 4κινητο ΑΣΧΕΤΟΣ με την οργανωση κ τον αγωνα, ο οποιος βρηκε το σημειο πανευκολα, με την χρηση GPS. Κ δεν μπορουσανε τα οχηματα "υποστηριξης"..... απαραδεκτο!!!
Για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις, το αμαξι εφυγε ρυμουκλουμενο πισω απο τον ανθρωπο ΜΑΣ με ιμαντα απο το σημειο που εμεινε μεχρι την κοντινοτερη ασφαλτο οπου το παρελαβε η οδικη βοηθεια....

Αν δεν θελανε η δεν μπορουσανε η δεν προλαβαινανε να κανανε τιποτα τοτε να το λεγανε απο την αρχη.
Το τελευταιο πραγμα που ακουσα στο τηλεφωνο πριν βαλω τις φωνες, ηταν "εχουμε κ αλλα σοβαρα θεματα να ασχοληθουμε, εχουμε μια απονομη που τρεχει κ δεν μπορουμε να ψαχνουμε εσας"..... ΕΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ?????

Τελος να πω σε ολους σας που εχετε κ λετε, μιας κ ειστε και αγωνιζομενοι:
Ελπιζω να μην βρεθειτε ποτε σε αναλογη θεση να περιμενετε βοηθεια κ να περνετε τετοιες απαντησεις απο τους "υπευθυνους" γιατι αν εμεις δεν γνωριζαμε που ειμασταν η δεν ειμασταν καλα, τοτε θα υπηρχε σοβατοτατο θεμα κ θα ψαχνομασταν ακομα.
Δεν εχω την απαιτηση απο κανεναν να μου βγαλει το αμαξι μεσα σε 10 λεπτα απο οποια τρυπα πεσω οπου κι αν ειναι αυτη, αλλα θεωρω απαραδεκτο να περιμενω μεσα στο ποταμι σχεδον μια ωρα να περασει αγωνιζομενος να με βγαλει, κ 5 ωρες μετα να βρισκομαι στο ιδιο σημειο να περιμενω να ερθει ΚΑΠΟΙΟΣ εστω να μας παρει......

Για να συνοψισουμε ολα τα παραπανω,
1. Δεν μπορουσανε να μας βρουνε τα οχηματα υποστηριξης σας κ αυτο ηταν απαραδεκτο ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ
2. Δεν ειναι δυνατον να περιμενουμε τοσες ωρες να ερθουνε να μας βοηθησουνε. Στην τελικη αν δεν μπορουσανε να βγαλουνε το αμαξι ας μας ελεγαν να μας παρουνε απο κει η να βρουμε ακρη μονοι μας. Την οποια κ τελικα βρηκαμε.....
3. Δεν ειναι δυνατον να γινονται αλλοι αγωνες με 10 οχηματα οπως λετε κ να εχουνε 2 οχηματα για υποστηριξη, κ ολοκληρος 24ωρος με την οποια αιγλη κ προβολη με 110 συμμετοχης να εχει 3 (γιατι μονο 3 ειδαμε εμεις κ ολοι οσους ρωτησαμε) κ να επιστρατευονται εκτακτα μη εξοπλισμενα οχηματα τα οποια δεν μπορουν να προσφαιρουνε βοηθεια.....

Απο κει κ περα το ποιοι ειμαστε η δεν ειμαστε, το ξερουμε εμεις κ οσοι μας ξερουνε.
Δεν χρειαζομαστε εσας για να μας το πειτε.
Αντι λοιπον να πειτε μια συγνωμη για το οτι εγινε η εστω να παραδεχθειτε οτι δεν εισασταν ικανοι να επεμβετε σε λογικο χρονο τουλαχιστον μην προσπαθειτε να βγειτε κ απο πανω κ να μας χαρακτηριζετε επειδη δεν σας χαιδευουμε τα αυτια....
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

Ερωτηση 1η: Αν ειχαμε φερει τουμπες κατω απο εναν γκρεμο, τι θα μας ελεγαν?
Ειστε εκτος διαδρομης κ δεν μπορουμε να κανουμε τπτ??
Θα σταμάταγε ο αγώνας και θα σας ψάχναμε όλοι. Εχει γίνει. ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ.
Αφού ήσασταν καλά μπορούσατε να περιμένετε. Το είπαμε τόσες φορές.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

admin wrote:
Ερωτηση 1η: Αν ειχαμε φερει τουμπες κατω απο εναν γκρεμο, τι θα μας ελεγαν?
Ειστε εκτος διαδρομης κ δεν μπορουμε να κανουμε τπτ??
Θα σταμάταγε ο αγώνας και θα σας ψάχναμε όλοι. Εχει γίνει. ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ.
Αφού ήσασταν καλά μπορούσατε να περιμένετε. Το είπαμε τόσες φορές.
Δεν ξερω σε ποιον απανταω, κατα συναιπεια δεν εχω πληρη εικονα αν γνωριζεις τι ακριβως εγινε η οχι.
Να σου πω λοιπον οτι απο την ωρα που πεσαμε μεσα, μεχρι την ωρα που ΕΜΕΙΣ ειδοποιησαμε πρωτη φορα ανθρωπο που ηταν κοντα στην επιτροπη και ΟΧΙ την επιτροπη περασανε 15-20 λεπτα που ειμασταν ακινητοποιημενοι.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΝΕΙΣ????

Επειδη το κινητο που ειχαμε το τηλεφωνο της επιτροπης πνιγηκε μαζι με το αμαξι, ειπαμε σε αυτον να τους ειδοποιησει.
Η πρωτη τηλεφωνικη ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ επαφη που ειχαμε με την επιτροπη ηταν μετα που μας ειχε βγαλει ο Κασωτακης απο το νερο, δλδ κοντα 2 ωρες κατα τις 12.

Εγω λεω το εξης απλο:
Αν δεν μπορουσανε να μας βοηθησουνε ΓΙΑ ΟΠΟΙΟ ΛΟΓΟ, γιατι δεν μας το ειπανε απο την αρχη?
Γιατι ηρθε οχημα εξ αρχης ακαταλληλο να απασχοληθει με εμας?
Γιατι δεν μας ειπανε απο την αρχη να μας μεταφερουνε καπου κ να φροντισουμε εμεις για το αμαξι μας???
ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΟΧΗΜΑΤΑ "ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ" ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝΕ?
Ζητασανε απο μενα να βρω το οχημα υποστηριξης!!!!
Το οποιο οχημα δεν ξερανε που ητανε για να μου πουνε που να παω να το βρω!!!!!
Τον Κασωτακη τον συναντησα μεταξυ της τουλιπας 56 κ της 57, αφου ενημερωθηκα απο δικο μας ανθρωπο οτι περναγε απο κει!!
ΚΑΝΕΝΑ απο τα 2 οχηματα υποστηριξης που ηρθανε δεν γνωριζανε τις τουλιπες του αγωνα για να συνενοηθουμε!!!

Ειμαστε παραλογοι σε αυτα που λεμε δλδ?
Για να καταλβω τι υποστηριζετε.....
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

Οσο για τις ιδιες δυναμεις που αναφερθηκαν..... μας εβγαλε φιλος με 4κινητο ΑΣΧΕΤΟΣ με την οργανωση κ τον αγωνα, ο οποιος βρηκε το σημειο πανευκολα, με την χρηση GPS. Κ δεν μπορουσανε τα οχηματα "υποστηριξης"..... απαραδεκτο!!!
Αλλιως τα διάβασα κάτι σελίδες πίσω.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

friar wrote:
Οσο για τις ιδιες δυναμεις που αναφερθηκαν..... μας εβγαλε φιλος με 4κινητο ΑΣΧΕΤΟΣ με την οργανωση κ τον αγωνα, ο οποιος βρηκε το σημειο πανευκολα, με την χρηση GPS. Κ δεν μπορουσανε τα οχηματα "υποστηριξης"..... απαραδεκτο!!!
Αλλιως τα διάβασα κάτι σελίδες πίσω.
Που αναφερθηκε κατι διαφορετικο γιατι δεν το καταλαβα??
Αν υπαρχει καποια υπονοια οτι το αμαξι εφυγε αυτοκινουμενο απο το σημειο να μου το πεις.
Υπαρχει κ η αποδειξη παραλαβης απο την ΕΛΠΑ κ προς πληροφορηση σου το αμαξι ειναι ακομα στο συνεργειο κ ακομα δεν εχει παρει μπρος.

Τραβηχτο εφυγε λοιπον φιλε απο το σημειο, κ αυτος που το τραβαγε ηταν φιλος μας ασχετος με την οργανωση κ τον αγωνα τον οποιο ειδοποιησαμε εμεις οταν πλεον δεν βλεπαμε φως στον οριζοντα......
takisp
Posts: 22
Joined: Sat Jul 11, 2009 08:52

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by takisp »

τελικα ζησαμε και εμεις αυτο τον αγωνα απο αλλη διασταση.
απο την πλευρα που δεν ειχα δει αλλα και ουτε ειχα φανταστει ποτε.
εζησα τον αγωνα απο την πλευρα της οργανωσης.
θα μπορουσα να γραφω μερες.
αλλα θα κανω μια "μικρη" αναφορα για ολα αυτα που εζησα.

αφου η αποφαση βγηκε να μην παρουμε μερος στον αγωνα αποφασησαμε να μηνουμε αθηνα να παρακολουθησουμε τον αγωνα.
takisp-dimitris32- nikos33- manos

εκκινηση του αγωνα και εμεις εκει.
μαζι με φιλους,κουβεντα κ.τ.λ.
στην οργανωση ολα ρολοι.
8 ατομα σε υπολογιστες και αν καταλαβα καλα,τουλαχιστον 6 αμαξια απο 2 ατομα στο βουνο.
γιατρος στο βουνο.
ομαδες διασωσης στο βουνο.
ερυθρος σταυρος στο βουνο.
ενας χαμος.
προσπαθουσα να βαλω μια σειρα σε ολα αυτα που εβλεπα.
περνοντας η ωρα αρχισαν τα δυσκολα.
τουμπες-χασιματα-ρημουλκηση.κ.τ.λ.

εδω αρχιζουν τα παντα για την οργανωση.
η κωνσταντινα εκανε οτι ηταν ανθρωπινος δυνατο,
με ενα τηλεφωνο στο χερι να μηλαει με αγωνιζομενους και μη για την ασφαλεια ολων.
κουρασμενη, ξενυχτησμενη,σε μια κερεκλα και να κανει τα απιστευτα.

ο κ. τσετσος και αυτος να μηλαει με ανθρωπους της οργανωσης για ολα τα αλλα.
να μηλαει με τις αρχες της καθε περιοχης για την πορεια του αγωνα.
να κανει οτι περναει απο το χερι του για να πανε ολα καλα.

ο σταθης να ειναι καθηλωμενος σε μια καρεκλα και να μην φευγει ουτε λεπτο.
να ανησηχει για τους παντες και να κανει και αυτος οτι μπορει.

ο νικολας τουλαχιστον 15-17 ωρες μπροστα σε ενα υπολογιστη.
να εχουν παρει τα χερια του φωτια για να βγαζει αποτελεσματα.
να μην μηλαει σε ανθρωπο για να μην κανει λαθος σε τιποτα και γενικα υπερεβαλε του εαυτου του.

ο φωκιων μαζι με τον εκπροπωπο απο το itrack να ειναι 17-18 ωρες μποστα σε ενα υπολογιστη και να παρακολουθουν ενα-ενα αμαξι για τον αν ειναι καλα και να συνεργαζονται με την κωνσταντινα.

ο γιαννης αθανασιου ολη μερα και ολη νυχτα στο βουνο για να βοηθαει οπου μπορει
ο μανολης εγγλεζοπουλος και αυτος 24 ωρες στο βουνο να δινει τη βοηθεια του και αυτος οπου μπορει

ολοι οι αλλοι στο βουνο και τρεχουν δεξια- αριστερα στο βουνο να βοηθουν τους παντες.

εκει που εντιπωσιαστικα ηταν με εναν απεγκλωβισμο του ford maverick.
η οργανωση εκανε οτι περασε απο το χερι της.
δεν τα καταφερε αλλα πραγματικα εκανε οτι ηταν ανθρωπινος δυνατο μεσα στη νυχτα.

δεν θα πω αλλα, ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΒΙΒΛΙΟ.
πραγματικα ΟΛΟΙ αυτοι οι ανθρωποι αξιζουν ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

φιλικα.
τακης πανταζοπουλος
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”