24 Ώρες 4Χ4 2009

Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

Δεν ξερω αν ειναι η ωρα τωρα, αλλα θα ηθελα να κανω μια προταση προς την οργανωση τωρα που ειναι ακομα καιρος..

Κατα την διαρκεια των ανασυγκροτησεων δειτε λιγο το θεμα του χρονου
30 λεπτά για να
βαλεις βενζινα ( περιμενοντας τον βενζινα που βαζει σε αλλον )
καθαρισεις τζαμια ( αφου εχεις βαλει βενζινα ωστε να μην "κλεισεις" την αντλια για τους αλλους
φουλαρεις νερα στα πιτσιλιτιρια
να κοιταξεις- συμπληρωσεις λαδια , υγρα τιμονιου και φρενων
να παραγκειλεις και να στον φερουν ενα καφε και κατι να φας
και να χαλαρωσεις λιγο να παρεις μια ανασα

ειναι λιγο αν μιλάμε μονο για οτι μπορουν να κανουν οδηγός συνοδηγός χωρις εξωτερικη βοηθεια..
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Για το 2009 τα δύο service θα είναι 45 λεπτά με μία ώρα.
User avatar
almak
Posts: 44
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:16
Location: Αχαρνές
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by almak »

Mήπως θα μπορούσα να μάθω ποιά είναι η ποινή (σε χρόνο φαντάζομαι) της εκκίνησης πριν το 45 λεπτο που λέτε ( το 45λεπτο του σέρβις ) , όπως επίσης θα ήθελα να ξέρω την ποινή σε χρόνο για τον μη τερματισμό σκέλους.
Τα ρωτάω αυτά διότι θέλω να ξεκινήσω τους υπολογισμούς από τώρα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Η ποινή προπορείας είναι συνήθως x10. Οπότε... χάθηκες.

Και δεν έχεις κανένα λόγω να το κάνεις, αφού ακόμη και αν φύγεις πιό νωρίς, ο χρόνος για το επόμενο κομμάτι είναι ο ίδιος. Δηλαδή:

Έπρεπε να φύγω στις 4:00 και φεύγω στις 3:50. Ο χρόνος για το επόμενο σκέλος είναι πχ. δύο ώρες. Αν έφευγα κανονικά θα έπρεπε να φτάσω στις 6:00. Τώρα πρέπει να φτάσω στις 5:50. Και αυτο ισχύει τόσο για την ποινή, όσο και για τη θέση εκτός αγώνα.
Μ.βαξεβάνης
Posts: 63
Joined: Tue Jun 23, 2009 21:40
Location: Μυτιλήνη

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Μ.βαξεβάνης »

Για όλους τους παραπάνω λόγους σκεφτόμαστε να ζητήσουμε να μην παίξει ο 24ωρος στο πρωτάθλημα, σε ένα πρωτάθλημα που όλοι θέλαμε, αλλά κάποιοι φρόντισαν - οι γνωστοί άγνωστοι - να το κάνουν μπάχαλο. Αν θα γίνει δεχτό ή όχι, δεν το ξέρουμε. Απλά το θέλουμε για τους εξής λόγους:

1. Να μην φορτίσουμε, χρονικά και οικονομικά και άλλο τους διεκδικητές του πρωταθλήματος
2. Να μην αναγκαστούμε να χωρίσουμε αυτοκίνητα σε κατηγορίες με βάση τις ζώνες ασφαλείας.
3. Να μην πλήξουμε τον πετυχημένο θεσμό του 24ωρου.

Και αυτό αν το ΘΕΛΟΥΝ οι αγωνιζόμενοι και ΜΟΝΟ.
Καλησπέρα κι από μένα.
Είμαι μέσα για το 24ωρες είτε αυτος μετράει στο ''πρωτάθλημα" , είτε όχι.
Το 2008 τρέξαμε στον αγώνα 108 πληρώματα και ήταν απλά ενας φιλικός που δεν μετρούσε πουθενά, γιατι να μας απασχολή φέτος ???

Να πω και την ταπεινή μου γνώμη για τα υπόλοιπα θέματα :
Η ώρα εκκίνησης συμφωνω οτι πρεπει να είναι η ίδια με πέρσι.
Το 30λεπτο πραγματικά ειναι λίγο, σωστη η πρόταση να γίνει λιγο παραπάνω.
Η ράμπα ειναι ολα τα λεφτά σαν ιδεα.
Βάλε κανένα χλμ παραπάνω, ας πάμε στα 1000 χλμ όπως παλιότερα.
Κύππελα μην ξαναβάλεις πήλινα, έφτυσα αίμα για να το μεταφέρω στη Μυτιλήνη χωρις να σπάσει. :lol: :lol: :lol: :lol:

Για να συμμετέχω το 2009 θέτω ενα όρο που αν δεν γίνει δεκτός απο την οργάνωση αποσύρω τη συμμετοχή μου:

Θέλω μια κόλαση σαν αυτή του 2008 :shock: :shock: , αν γίνεται και χειρότερη :shock: :shock:

Υ.Γ Συμμετοχή πρεπει να έχει δηλώση ο συνοδηγός μου Ιαν Παπανικολαου,αν για κάποιο λογο δεν την έχεις γράψε με τώρα.
Μπάμπης Βαξεβάνης - Ιαν Παπανικολάου Mitsubishi Pajero κατηγορία Ζ2 Νormal
ΛΕΣΧΗ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
http://www.lesvos4x4.com
User avatar
almak
Posts: 44
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:16
Location: Αχαρνές
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by almak »

almak wrote:........ , όπως επίσης θα ήθελα να ξέρω την ποινή σε χρόνο για τον μη τερματισμό σκέλους.
:
Πες μου και γι αυτό please , μιας και "το ΄χω" να χάνω από ένα σκέλος :roll:
Μήπως είναι η ποινή του τελευταίου τερματίσαντα του σκέλους + κάτι ψιλά ?????
Αυτό δεν ξέρω
Image
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Συνήθως είναι του τελευταίου + πολλά ψιλά!!! Θα παίξει ανάλογα με τις οδικές συνθήκες, αλλά συνήθως σε βγάζει εκτός συναγωνισμού, αν υπάρξει έστω και ένας που δεν πάρει φορφετάρια - έτσι το λέμε.

Μπάμπη

σου υπόσχομαι προσωπικά ότι θα κάνω ότι είναι δυνατόν να επαναληφθούν οι συνθήκες. Αρχίσαμε προπόνηση - ρώτα τον Δημητριάδη - ήδη απο τώρα. Μόλις βλέπω αγωνιστικό αρχίζει να βρέχει - Ιούνη μήνα!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stavrosd »

Επιβεβαιώνω! :D
Είναι απίστευτος όπου Γιάννης και νερό :shock: σε οποιαδήποτε μορφή ασχέτως εποχής...είναι απίστευτο :lol:
Δημητριάδης Σταύρος
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Πληροφορίες που αναφέρουν ότι την Κυριακή το μεσημέρι, την ώρα που η καταιγίδα που χτύπησε τον Ορωπό, εθεάθει στην περιοχή λευκό Patrol, κρίνονται σαν αληθινές!!!
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

Ιχνηλάτης wrote:Πληροφορίες που αναφέρουν ότι την Κυριακή το μεσημέρι, την ώρα που η καταιγίδα που χτύπησε τον Ορωπό, εθεάθει στην περιοχή λευκό Patrol, κρίνονται σαν αληθινές!!!
Λες και δε το καταλαβαμε..... :D :D :D :D
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”