24 Ώρες 4Χ4 2009

exm38a1er
Posts: 76
Joined: Sat Jul 11, 2009 00:51

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by exm38a1er »

Υπαρχει ενας φιλος απο Κρητη με ενα Toyota Hillux Diesel που θελει να λαβει μερος...
Με τo Diesel στην Αττικη τι παιζει?
who dares wins
Γιάννης Αθανασίου

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Ξέρω κάποιους που κυκλοφορούν στην Αττίκή με diesel χρόνια και δεν έχουν πρόβλημα. Λες να πέσει στην περίπτωση; Δε νομίζω όμως ότι θα σταματήσουν για έλεγχο ένα αγωνιστικό αυτοκίνητο.
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Και πάλι θέμα στο marathonrally.com έγινε το Cooper 24 Ώρες 4Χ4 2009. Η είδηση της συμμετοχής του Boris Gadasin ανακοινώνεται σε περίοπτη θέση στο site που αναφέρεται σε αγώνες του είδους όπως ακόμη και αυτό το Dakar.

Image

Image
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Image

Επειδή έχουν δημιουργηθεί κάποιες παρανοήσεις και κυκλοφορούν διάφορα θα θέλαμε να ξεκαθαρίσουμε κάποια θέματα.

Πρώτον ο αγώνας θα γίνει κανονικά στις 28 και 29 Νοεμβρίου και θα είναι 24ωρος, σε συνεχή διάρκεια, από τις 12:00 το Σάββατο, μέχρι και τις 12:00 την Κυριακή. Θα έχει δύο στάσεις μίας ώρας στο Olympus Plaza στο Σχηματάρι.

Δεύτερον οι συμμετοχές είναι ακόμη ανοιχτές και θα είναι μέχρι να συμπληρωθούν 150 ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΕΣ συμμετοχές που επισημαίνονται με ΟΚ στον πίνακα συμμετοχών. Μέχρι τότε μπορείτε να δηλώνετε συμμετοχή και να την επιβεβαιώνετε με τον τρόπο που αναφέρεται εδώ.

Τρίτον, δεν έγινε δυνατό, για λόγους που δεν είναι της παρούσης, να μην μετρά ο αγώνας για το πρωτάθλημα για να διευκολυνθούν οι αγωνιζόμενοι. Θα είναι ο τελευταίος αγώνας της χρονιάς για το πρωτάθλημα.

Τέταρτον στον αγώνα πρόκειται να χρησιμοποιηθούν καινούρια συστήματα ασφαλείας και χρονομέτρησης, δορυφορικής τεχνολογίας, για πρώτη φορά σε τέτοιο βαθμό σε έναν αγώνα 4Χ4. Η εφαρμογή τους θα είναι δοκιμαστική με στόχο να χρησιμοποιηθούν σε όλους τους αγώνες το 2010.

Σας περιμένουμε.
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

H Agripan και οι Αφοι Εγγλεζόπουλοι προσφέρουν 30% έκπτωση στα ελαστικά Coοper σε όλους τους αγωνιζόμενους στο Cooper 24 Ώρες 4Χ4 2009.

Αφορά όλους όσους έχουν επιβεβαιώσει τη συμμετοχή τους στον αγώνα και μέχρι τις 27 Νοέμβρη 2009.

Τηλέφωνο επικοινωνίας 210 2389393
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Εικόνες από το 24 Ώρες 4Χ4 2009

Ολοκληρώθηκε η καταγραφή και ο έλεγχος της διαδρομής στον άξονα Σχηματάρι-Αράχωβα – Σχηματάρι- Πύλι – Σχηματάρι. Είναι σχεδόν 650 χιλιόμετρα (400 και 250). Μένει ακόμη το κομμάτι Αθήνα – Σχηματάρι και Σχηματάρι-Αθήνα. Απολαύστε!!!

Φωτογραφίες (τραβήχτηκαν πριν την κακοκαιρία στις 25 Οκτώβρη!)

Image Image Image
Η Εύβοια στα καλά της σημεία.

Image Image Image
Η ομορφιά του δάσους σε όλο της το μεγαλείο. Πάλι Εύβοια.

Image Image Image
Και τα δύσκολα!!!

Image Image Image
Αλπικά τοπία στην Ελλάδα; Και όμως, κάπου στη Βοιωτία.

Image Image Image
Και έλατα κοντά στην Αράχωβα. Λέτε να χιονίσει;

Image Image Image
Και τα δύσκολα, σχετικά πάντα…

Image Image Image
Και τα δύσκολα, σε… απόλυτα νούμερα!

Image Image Image
Και τα πιο δύσκολα, από την Εύβοια.

Πατήστε πάνω στις φωτογραφίες να τις δείτε μεγαλύτερες.
User avatar
apnea
Posts: 49
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:20
Location: athens - kalamaki
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by apnea »

Έχω είδη αρχίσει να φτιάχνω την κάβα μου Image Μας έχετε τρελάνει !!!!!!!
Περιμένουμε να περάσουν οι μέρες ………… Μόνο εσείς ξέρετε να μας φτιάχνετε το κέφι :D συνεχίστε πάντα έτσι ….να είστε πάντα καλά!!!!!
Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ικανοποιηση απο το συναισθημα που προσφερει η πραγματοποιηση καποιας μεγαλης επιθυμιας
User avatar
panrok90
Posts: 16
Joined: Sun Sep 27, 2009 09:44
Location: Ωρωπός

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by panrok90 »

hohohohoho!!!! θα φαει η μυγα χωμα και το κουνουπι λασπη!!!!
Nothing like motorsport!!!
Γιάννης Αθανασίου

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Γιάννης Αθανασίου »

apnea wrote:Έχω είδη αρχίσει να φτιάχνω την κάβα μου Image Μας έχετε τρελάνει !!!!!!!
Περιμένουμε να περάσουν οι μέρες ………… Μόνο εσείς ξέρετε να μας φτιάχνετε το κέφι :D συνεχίστε πάντα έτσι ….να είστε πάντα καλά!!!!!
Άσε κάτω τα Red Bull εσύ!!! Για να είμαστε όλοι καλά... :lol: :lol: :lol:
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Θα σας παρακαλούσαμε να επιβεβαιώσετε τη συμμετοχή σας μέχρι και την Κυριακή 1 Νοέμβρη, γιατί τη Δευτέρα 2 Νοέμβρη θα μοιράσουμε τα νούμερα στις κατηγορίες και υπάρχει περίπτωση να βρεθείτε με νούμερο και σειρά εκκίνησης που δεν ταιριάζει στις δυνατότητες και το αυτοκίνητό σας.

Image

Για την επιβεβαίωση περισσότερα στοιχεία εδώ
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”