24 Ώρες 4Χ4 2009

User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by StruppiTeam »

PANY wrote:
Φωκίων wrote: το "αντιτιμο" ηταν καλο τελικά???? αυτο νομιζω μετραει...
Εγω θα πω οτι αξιζε μονο και μονο επειδη τα φιλαρακια μας που δεν μπορεσαν να συμμετασχουν, ειχαν την ευκαιρια να μας παρακολουθουν και να "ζουν" τον Αγωνα μεσω της εφαρμογης. Το θεμα οπως ειπα, δεν ειναι τα +60 ευρω αλλα το οτι πρεπει να διδονται πιστικες εξηγησεις (αν μου δοθει η ευκαιρια επειτα απο την επιβεβαιωση που ζητησα θα καταλαβετε το σκεπτικο μου)

Φωκίων wrote: οι μεγαλυτερες φιλιες ξεκινησαν μετα απο τρικουβερτους καυγαδες..... :lol: :lol: :lol: :lol: 8-) 8-) 8-)
Χ2 & 3 & 4

(Σημ: ΠΜ ουτε κι εγω πηρα αλλα ουτε κι εστειλα... Αν ειναι να σε πιανει το παραπονο, ας στειλει ο ενας στον αλλον Νικολα)
PANY... ego ekana to parapono... oxi o Nikolas :D
PANY
Posts: 33
Joined: Mon Sep 21, 2009 20:31

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANY »

Λαθος αναγνωση. Συγνωμη.

Εδω δεν προλαβαινουμε να γραφουμε στο κυριως θεμα. Αμα αρχισουμε και τα ΠΜ θα μας βρει το ξημερωμα. :lol:

2ος 24ωρος μεσα σε μια εβδομαδα :lol:
Last edited by PANY on Fri Dec 04, 2009 01:18, edited 1 time in total.
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Nicolas »

almak wrote: εκτός αν πέρα από όλες τις άλλες απορίες που έχουν διατυπωθεί από όλους τους άλλους θες να αναλάβεις και την δική μου "για ποιό λόγο έπρεπε να ανασυρθή το Land rover εκείνη την στιγμή και όχι αργότερα όπως για παράδειγμα έγινε και στην υπόθεση Mitsos ??"
Να σου πω εγώ γιατί.
Στην υπόθεση Μήτσος, η οργάνωση έστειλε όχημα, καλό κακό δεν θα σχολιάσω, ενώ βοήθησε και συναθλητής. Το αποτέλεσμα προφανώς ήταν καταστροφή αλλά η οργάνωση έκανε κίνηση.
Στην υπόθεση Παπαδημητριου βοήθησαν μόνο συναθλητές, τους οποίους ο Δημήτρης προέτρεψε να φύγουν και μετά περίμενε την σκούπα. Η οργάνωση τον παράτησε στο βούνο μέχρι να λήξει ο αγώνας.
Το πιάνεις τώρα φιλαράκι μου? Δεν έπρεπε να ανασυρθεί και δεν ανασύρθηκε. Τον άκουσες να γκρινιάζει? Το τί έκαναν οι αγωνιζόμενοι φίλοι του ή μη για να τον βοηθήσουν
δεν είναι προτροπή της οργάνωσης αλλά ούτε και πρόβλημά της εκτός να θες να υποβάλλεις ένσταση και να ζητήσεις νεκρό χρόνο.
Θες?
Και γιατί δεν το έκανες όταν έπρεπε και το ζαλίζεις έτσι τώρα?

Γιατί, αν είσαι σοβαρός αγωνιζόμενος που σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το αγωνιστικό κομμάτι, η ένσταση είναι ένα ακόμα όπλο που έχεις για να κερδίσεις έναν αγώνα.
Γιατί δεν το χρησιμοποίησες ραλλίστα μου?
Εκτός αν έκρινες οτι το αποτέλεσμα θα ήταν μηδαμινό και θα σου έμενε και η ρετσινιά της τσάμπα ένστασης.
Ή μήπως δεν το σκέφτηκες ραλλίστα μου?

Και κόψε την ειρωνία. Το ξέρουμε και εμείς να το κάνουμε αλλά είμαι σίγουρος οτι δεν σου άρεσε και πολύ, ε ραλλίστα μου?
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
almak
Posts: 44
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:16
Location: Αχαρνές
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by almak »

Nicolas wrote:
almak wrote: εκτός αν πέρα από όλες τις άλλες απορίες που έχουν διατυπωθεί από όλους τους άλλους θες να αναλάβεις και την δική μου "για ποιό λόγο έπρεπε να ανασυρθή το Land rover εκείνη την στιγμή και όχι αργότερα όπως για παράδειγμα έγινε και στην υπόθεση Mitsos ??"
Να σου πω εγώ γιατί.
Στην υπόθεση Μήτσος, η οργάνωση έστειλε όχημα, καλό κακό δεν θα σχολιάσω, ενώ βοήθησε και συναθλητής. Το αποτέλεσμα προφανώς ήταν καταστροφή αλλά η οργάνωση έκανε κίνηση.
Στην υπόθεση Παπαδημητριου βοήθησαν μόνο συναθλητές, τους οποίους ο Δημήτρης προέτρεψε να φύγουν και μετά περίμενε την σκούπα. Η οργάνωση τον παράτησε στο βούνο μέχρι να λήξει ο αγώνας.
Το πιάνεις τώρα φιλαράκι μου? Δεν έπρεπε να ανασυρθεί και δεν ανασύρθηκε. Τον άκουσες να γκρινιάζει? Το τί έκαναν οι αγωνιζόμενοι φίλοι του ή μη για να τον βοηθήσουν
δεν είναι προτροπή της οργάνωσης αλλά ούτε και πρόβλημά της εκτός να θες να υποβάλλεις ένσταση και να ζητήσεις νεκρό χρόνο.
Θες?
Και γιατί δεν το έκανες όταν έπρεπε και το ζαλίζεις έτσι τώρα?

Γιατί, αν είσαι σοβαρός αγωνιζόμενος που σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το αγωνιστικό κομμάτι, η ένσταση είναι ένα ακόμα όπλο που έχεις για να κερδίσεις έναν αγώνα.
Γιατί δεν το χρησιμοποίησες ραλλίστα μου?
Εκτός αν έκρινες οτι το αποτέλεσμα θα ήταν μηδαμινό και θα σου έμενε και η ρετσινιά της τσάμπα ένστασης.
Ή μήπως δεν το σκέφτηκες ραλλίστα μου?

Και κόψε την ειρωνία. Το ξέρουμε και εμείς να το κάνουμε αλλά είμαι σίγουρος οτι δεν σου άρεσε και πολύ, ε ραλλίστα μου?
Είσαι εκτός θέματος εντελός και μάλιστα φανερά αδιάβαστος στα όσα έχω γράψει , αγενής και είρων μέχρι εκεί που δεν πέρνει.
Δεν σου λέω να πας να διαβάσεις ψάχνοντας τουλάχιστον 20 σελίδες να δεις τι έγραψα δίοτι είναι αυτοκτονία ......... αλλά εσύ με κατηγορείς και από πάνω πως κατηγορώ την οργάνωση πως προέτρεψε συναθλητές του να τον βοηθήσουν .
Με ρωτάς αν γκρίνιαξε ο παπαδημητρίου !!!!! ποιός είπε πως γκρίνιαξε............που τα διαβάζεις αυτά ??????

Nicolas μην προσπαθείς να μου απαντήσεις ( στο θέμα τουλάχιστον) αφού δεν είσαι ες θέσην να κατανοήσεις έστω το τελευταίο μου
γραπτό .....πόσο μάλον αυτά που γράφτηκαν χθες ή προχθές.
Από ειρωνίες λέγε όσες θες.
Image
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Nicolas »

almak wrote:
Nicolas wrote:
almak wrote: εκτός αν πέρα από όλες τις άλλες απορίες που έχουν διατυπωθεί από όλους τους άλλους θες να αναλάβεις και την δική μου "για ποιό λόγο έπρεπε να ανασυρθή το Land rover εκείνη την στιγμή και όχι αργότερα όπως για παράδειγμα έγινε και στην υπόθεση Mitsos ??"
Να σου πω εγώ γιατί.
Στην υπόθεση Μήτσος, η οργάνωση έστειλε όχημα, καλό κακό δεν θα σχολιάσω, ενώ βοήθησε και συναθλητής. Το αποτέλεσμα προφανώς ήταν καταστροφή αλλά η οργάνωση έκανε κίνηση.
Στην υπόθεση Παπαδημητριου βοήθησαν μόνο συναθλητές, τους οποίους ο Δημήτρης προέτρεψε να φύγουν και μετά περίμενε την σκούπα. Η οργάνωση τον παράτησε στο βούνο μέχρι να λήξει ο αγώνας.
Το πιάνεις τώρα φιλαράκι μου? Δεν έπρεπε να ανασυρθεί και δεν ανασύρθηκε. Τον άκουσες να γκρινιάζει? Το τί έκαναν οι αγωνιζόμενοι φίλοι του ή μη για να τον βοηθήσουν
δεν είναι προτροπή της οργάνωσης αλλά ούτε και πρόβλημά της εκτός να θες να υποβάλλεις ένσταση και να ζητήσεις νεκρό χρόνο.
Θες?
Και γιατί δεν το έκανες όταν έπρεπε και το ζαλίζεις έτσι τώρα?

Γιατί, αν είσαι σοβαρός αγωνιζόμενος που σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το αγωνιστικό κομμάτι, η ένσταση είναι ένα ακόμα όπλο που έχεις για να κερδίσεις έναν αγώνα.
Γιατί δεν το χρησιμοποίησες ραλλίστα μου?
Εκτός αν έκρινες οτι το αποτέλεσμα θα ήταν μηδαμινό και θα σου έμενε και η ρετσινιά της τσάμπα ένστασης.
Ή μήπως δεν το σκέφτηκες ραλλίστα μου?

Και κόψε την ειρωνία. Το ξέρουμε και εμείς να το κάνουμε αλλά είμαι σίγουρος οτι δεν σου άρεσε και πολύ, ε ραλλίστα μου?
Είσαι εκτός θέματος εντελός και μάλιστα φανερά αδιάβαστος στα όσα έχω γράψει , αγενής και είρων μέχρι εκεί που δεν πέρνει.
Δεν σου λέω να πας να διαβάσεις ψάχνοντας τουλάχιστον 20 σελίδες να δεις τι έγραψα δίοτι είναι αυτοκτονία ......... αλλά εσύ με κατηγορείς και από πάνω πως κατηγορώ την οργάνωση πως προέτρεψε συναθλητές του να τον βοηθήσουν .
Όχι ραλλίστα μου δεν σε κατηγορώ οτι κατηγορείς την οργάνωση οτι προέτρεψε συναθλητές του να τον βοηθήσουν.
Σου παραθέτω την ερώτησή σου
"για ποιό λόγο έπρεπε να ανασυρθή το Land rover εκείνη την στιγμή και όχι αργότερα όπως για παράδειγμα έγινε και στην υπόθεση Mitsos ??"
Για κανέναν απολύτως. Δεν συνέβει. Το LR δεν ανεσύρθει εκείνη την στιγμή, ανεσύρθει αργότερα όπως θα ανεσυρόταν αργότερα και ο mitsos.
Κατανοητό?
almak wrote: Με ρωτάς αν γκρίνιαξε ο παπαδημητρίου !!!!! ποιός είπε πως γκρίνιαξε............που τα διαβάζεις αυτά ??????
Ας το κάνω ακόμα πιο λιανά. Δεν σε ρωτάω. Είναι ρητορική η ερώτηση. Τον παράτησαν και αυτόν στο βουνό. Τον άκουσες να γκρινιάζει? Όχι.
Εσύ γιατί κάνεις σαν την χήρα στο κρεβάτι και έχεις και το θράσος να μιλάς για σοβαρότητα?
almak wrote: Nicolas μην προσπαθείς να μου απαντήσεις ( στο θέμα τουλάχιστον) αφού δεν είσαι ες θέσην να κατανοήσεις έστω το τελευταίο μου
γραπτό .....πόσο μάλον αυτά που γράφτηκαν χθες ή προχθές.
Από ειρωνίες λέγε όσες θες.
Αυτό κάνει ραλλίστα μου όλος ο κόσμος. Προσπαθεί να μην σου απαντήσει.
Και θα σου πω και κάτι ακόμα.
Το τί είμαι σε εις θέση να κάνω ούτε να το διανοηθείς δεν μπορείς.
Και πρώτα από όλα είμαι σε θέση να σου δίνω βήμα να λες το δικούλι σου, ραλλίστα μου.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
almak
Posts: 44
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:16
Location: Αχαρνές
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by almak »

Εγώ μια φορά γκρίνιαξα και αυτη ήταν όταν κάποιος ( νομίζω ο παπαδημητρίου ) μου είπε - μας είπε πως δεν έπρεπε να γκρινιάξουμε διότι κι εμείς μπορεί να βρεθούμε στην θέση του.
Εγώ γι αυτό γκρίνιαξα , και πέσαν διάφοροι να μου μιλήσουν για ήθος και άλλα τέτοια όμορφα.
-Εν το μεταξύ συνεχίζεις την ειρωνία αν και διαχειριστής .-
Γι αυτό σου λέω δεν καταλαβαίνεις !!!!! τι λέω.
Σε πμ σου έχω υποδείξει και τρόπο εκτός κι αν δεν το ΄δες.
Image
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Nicolas »

Τώρα το είδα. Δες σε 5 τα δικά σου.



Ρε όταν σας λέω πολύ pm και πολύ ίντριγκα, με κοροϊδεύετε... :mrgreen:
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stavrosd »

Παιδιά νομίζω οτι όλοι πρέπει να χαλαρώσουμε γιατί έχουμε αρχίσει να μπαίνουμε σε επικίνδυνα μονοπάτια.
Η στάση πολλών ουτε καλό στο χώρο κάνει αλλά ουτε και εποικοδομητική συζήτηση αποτελεί :evil: .
Όταν αρχίζουμε να κατηγορούμε, να προσβάλλουμε και να ειρωνευόμαστε και δίκιο να έχουμε το χάνουμε, και ουσία δε μένει :evil: :evil: !

Άποψή μου για τα "παρατράγουδα"?

1ον. Για το θέμα του χορηγού το παρασκήνιο δεν πρεπει είναι τίποτα τρελό.
Απλά αθετήθηκε μια προφορική προφανώς συμφωνία και δεν βγαίναν τα κουκιά! Σο σιμπλε :)
Ο Δημος, η κοινότητα ο Μιτσος ή οποίος τέλος πάντων έκανε πίσω απο κάτι που δεν ήθελε!
Αν έγιναν λάθη στις συνεννοήσεις είναι δευτερεύον και φαντάζομαι οτι αυτοί που έπρεπε έμαθαν αυτο που έπρεπε ;) .-

2ον. Εάν κολύσω πουθενά θα δέσω τους ιμάντες μου και θα περιμένω κάποιον να με βοηθήσει.
Δεν θα το απαιτήσω ουτε καν απο τον ουραγό αφού δεν βρίσκεται εκει για αυτό!
Αν τώρα κάποιος σταματήσει να με βοηθήσει, θα προσπαθήσω να κάνουμε τον απεγκλωβισμό, συγνώμη ανάσυρση του οχήματος με τρόπο που δεν θα κόβει την κυκλοφορία. Αν δεν γίνεται αλλιώς ,θα κάτσουν όλοι να περιμένουν ή ας βρούν άλλο τρόπο να περάσουν(για ένα λογικό χρόνο ε?), σαν να είχα κολύσει στη μέση μιας λασπολακούβας και δεν είχε αλλο πέρασμα, τι να κάνουμε(το έχω πάθει ουκ ολίγες φορές ;) ). Και μάλιστα τώρα πια με την ηλεκτρονική παρακολούθηση μπορεί σχετικά εύκολα η οργάνωση να αφαιρέσει χρόνο αν το θεωρήσει δίκαιο ;) .
Έτσι τα βλέπω τα πράγματα και τα περι μαγκιάς ή βλακίας είναι για να λέμε :evil: .-

3ον Το θέμα του κολύματος στο ποτάμι θεωρώ οτι είναι μια κλασσική περίπτωση παρεξήγησης που απλά αντι να επιλύεται περιπλέκεται ακόμη περισσότερο :roll: .
Ξεκίνησε σαν ένα παράπονο/κριτική για κακη συνεννόηση και εξυπηρέτηση με την οργάνωση που είχε τις σωστές αλλά και τις λάθος πτυχές του, και αντί να λήξει εκεί και να μείνουν αυτά που πρέπει και να μάθουν όσοι πρέπει αυτά που πρέπει, ξεκίνησε ένα άλλο θέμα το 4ον...

Το 4ον και ίσως σημαντικότερο ξεκίνησε μία εκατέρωθεν προσπάθεια να αμαυρωθούν οι προθέσεις και να αποδειχθεί δόλος. Σκοτεινό και επικίνδυνο μονοπάτι :evil: :evil: :evil: !
Μην το συνεχίσετε!
Προσωπικά πιστεύω οτι καμία πλευρά δεν παρατύπησε εσκεμμένα, ας το αφήσουμε εκεί και ας πάρουμε όλοι τα μαθήματά μας.

Ο 24ωρος όπως και άλλοι αγώνες είναι εμπειρίες ζωής :o !
Είναι οι ευχάριστες αναμνήσεις μας απο τις μακακίες που κάναμε 8-) !
Είναι ιστορίες για τα παιδιά μας :P !
Ειναι η διασκέδαση μας :mrgreen: !
Μη τα ξεχνάμε αυτα ;)
Δημητριάδης Σταύρος
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by StruppiTeam »

stavrosd wrote:Ο 24ωρος όπως και άλλοι αγώνες είναι εμπειρίες ζωής :o !
Είναι οι ευχάριστες αναμνήσεις μας απο τις μακακίες που κάναμε 8-) !
Είναι ιστορίες για τα παιδιά μας :P !
Ειναι η διασκέδαση μας :mrgreen: !
Μη τα ξεχνάμε αυτα ;)

ΣΩΣΤΟΣ!!!
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by StruppiTeam »

Καλημέρα σε όλους.

Άντε, ανυπωμονό να δω και σήμερα τι θα γίνει πάλι. :)
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”