24 Ώρες 4Χ4 2009

User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

με πρόλαβες Γιάννη
και δεν είναι ανάγκη να τα εξηγείς λεπτομερώς όταν ο συνομιλητής σου λειτουργεί δικολαβικά
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

Ιχνηλάτης wrote: Η περίπτωση superally στο WRC, όπου ένα αυτοκίνητο που ΕΧΕΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ μεταφέρεται με οποιονδήποτε τρόπο, ακόμη και πάνω σε trailer, στο Service Park, επισκευάζεται και συνεχίζει.
Aυτο λεει οτι το οχημα απο το σημειο που βρισκοτανε επεστρεψε στο Service Park, επισκευαστηκε κ συνεχιζει.
Συνεχιζει απο που? Απο κει που ειχε μεινει? Προς τα που? Προς τον τερματισμο?

Πως μπορει καποιος να ζητησει κ να λαβει forfetaria??

Κυριε Μανιατη,
Μπορειτε να με ειρωνευεστε οσο θελετε.
Κανω μια κοσμια συζητηση γιατι εχω καποιες αποριες.
Εγω θα συνεχισω να ρωταω για την αποσαφηνιση των κανονισμων, ωστε στο μελλον να μπορω εγω η καποιος αλλος που μεχρι τωρα δεν γνωριζε γι αυτο να επικαλεστει "forfetaria".

Γιατι αντιστοιχα στον συγκεκριμενο αγωνα, θα μπορουσανε να εχουνε τερματισει κι αλλα οχηματα, επικαλουμενα forfetaria.
H κανω λαθος??
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

PANY wrote:
friar wrote: Μήπως αν το αφήναμε, θα μπορούσαμε να του μιλήσουμε ξανά στο μέλλον, η να τον ρίξουμε στον Καιάδα???
Ο λογος που ρωτω ειναι γιατι εμενα προσωπικα μου εχει κακοφανει το οτι μου ζητηθηκε τελευταια στιγμη να πληρωσω +60 ευρω με μονη αιτιολογηση ενα ανυπογραφο ασαφες κειμενο (το εχω φυλαξει και μπορω να το παραθεσω αν ενδιαφερεται καποιος να το διαβασει). Ακουστηκαν διαφορα, αλλα το οτι "ακουστηκαν" και δεν γραφτηκαν απο καποιον υπευθυνο εξακολουθει να μη με καλυπτει.

Τωρα, θα μου πειτε "Δεν μας χ@ζεις ρε Νταλαρα, τι ψαχνεις να βρεις".

Δεν θα χα προβλημα να πληρωσω συμμετοχη 185 ευρω εξαρχης. Αλλα το οτι τελευταια στιγμη μου ζητηθηκε να πληρωσω τα 60 επιπλεον (δεν θα αναφερθω ξανα στις αποδειξεις γιατι δεν με ενδιαφερουν ουσιαστικα, ουτε κι εφοριακος ειμαι) μου κακοφανηκε κυριως επειδη δεν δοθηκε καμια ουσιαστικη εξηγηση κι αδυνατω να καταλαβω το γιατι.

Επειδη δεν μου επιτρεπεται να αναπαραξω αυτα που αιωρηθηκαν, ισως γιατι δεν τα βρισκω πιστικα, γι αυτο τον λογο αποφασισα να ζητησω μια υπευθυνη απαντηση σ αυτο το ερωτημα.

Αν θεωρειτε πως ενας χορηγος που "τελευταια ωρα" (κυριολεκτικα ομως) αθετησε τον λογο του, αξιζει να υποστηριξει και παλι την προσπαθεια της διοργανωσης, τοτε ειλικρινα δεν θα αναφερθω ξανα στο συγκεκριμενο θεμα.
Αγαπητέ μου
Οι χορηγοί δεν φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια
σου βγαίνει η ψυχή να τους βρείς
και αν στραβώσει κάτι δεν χαλάς την καρδία σου
προσπαθείς πάλι
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

mitsos wrote:
Ιχνηλάτης wrote: Η περίπτωση superally στο WRC, όπου ένα αυτοκίνητο που ΕΧΕΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ μεταφέρεται με οποιονδήποτε τρόπο, ακόμη και πάνω σε trailer, στο Service Park, επισκευάζεται και συνεχίζει.
Aυτο λεει οτι το οχημα απο το σημειο που βρισκοτανε επεστρεψε στο Service Park, επισκευαστηκε κ συνεχιζει.
Συνεχιζει απο που? Απο κει που ειχε μεινει? Προς τα που? Προς τον τερματισμο?

Πως μπορει καποιος να ζητησει κ να λαβει forfetaria??

Κυριε Μανιατη,
Μπορειτε να με ειρωνευεστε οσο θελετε.
Κανω μια κοσμια συζητηση γιατι εχω καποιες αποριες.
Εγω θα συνεχισω να ρωταω για την αποσαφηνιση των κανονισμων, ωστε στο μελλον να μπορω εγω η καποιος αλλος που μεχρι τωρα δεν γνωριζε γι αυτο να επικαλεστει "forfetaria".

Γιατι αντιστοιχα στον συγκεκριμενο αγωνα, θα μπορουσανε να εχουνε τερματισει κι αλλα οχηματα, επικαλουμενα forfetaria.
H κανω λαθος??
Yeah Sure
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
souki
Posts: 64
Joined: Fri Jul 31, 2009 14:55

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by souki »

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω που βρισκεις φιλε μου το αστειο?Να μου πεις να γελασω κι εγω....
Γνωριζομαστε?
Το αγωνιστικο μενει απο φρενα μεσα στην ειδικη 7
φτανει μεχρι την τουλιπα 18(σελ4) η οποια ειναι ασφαλτος....
Ζητω λοιπον απο την οργανωση forfetaria και την δινει....
Εγω και η οδηγος λοιπον αποφασιζουμε να μην κανουμε τα στροφιλικια της Ευβοιας χωρις φρενα και να βαλουμε το αμαξι στο πλοιο...ΧΩΡΙΣ ΦΡΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑ!κατανοητο?
Ασε που δεν παιζει και ρολο και ουτε ειμαι και υποχρεωμενη να αναφερω τι προβλημα ειχα...
Το καραβι σας ΧΑΛΑΣΕ?

Ειναι απλο:ο ΑΛΥΤΑΡΧΗΣ τι λεει?η να εξηγησω κι αυτος ποιος ειναι?(να κατεβασω κανονισμο και γι'αυτο...)

Αν λοιπον ο Αλυταρχης λεει πως εχοντας forfetaria δεν χρειαζεται να μαζεψω σεχ, γυριζω πισω και με αεροπλανο
Αν πει πως χρειαζεται ειμαι εκτος και το αποδεχομαι.....
ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ......χωρις πολλα-πολλα
Δοξα το θεο, τον τερματισμο τον εχω δει αρκετες φορες....δεν χρειαζομαι να τερματισω τον 24 για να επιβεβαιωθω...

Οσον αφορα λοιπον εκφρασεις του τυπου σκαντζαρισμα κ.τ.λ
Αυτο εμεις Δημητρα (χωρις παρεξηγηση)στους αγωνες 4χ4 το λεμε κοπανα μιας και εισαι καινουργια στο χωρο....
Κοπανα κανει αυτος που βγαινει απο την διαδρομη και μπαινει πιο κατω ,εχοντας κανει λιγοτερα χλμ.
Και παρολο που φοραω και γυαλια δεν βλεπω κατι τετοιο στην διαδρομη μου...

Ζητω λοιπον το θεμα να το λυσει ο Αλυταρχης ,οπως θα επρεπε να εχουν κανει κι αλλοι,αφου αρμοδιος ειναι αυτος!!!

Αυτα!δεν εχω να πω κατι αλλο,καραγκιοζιλικια δεν εκανα ποτε,θα κανω τωρα?
Ευχαριστω
Καραμηνα
PANY
Posts: 33
Joined: Mon Sep 21, 2009 20:31

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANY »

friar wrote: Αγαπητέ μου
Οι χορηγοί δεν φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια
σου βγαίνει η ψυχή να τους βρείς
και αν στραβώσει κάτι δεν χαλάς την καρδία σου
προσπαθείς πάλι
Σιγουρα, αλλα οφειλετε να εξηγησετε στους αγωνιζομενους απ την στιγμη που ενω αρχικα τους ειχατε υποσχεθει πως τα μηχανακια θα ειναι δωρεαν 1. ποιος ειναι ο λογος που θα πρεπει να καλυψουν μερος του κοστους και 2. Ποιος ειναι εντελει ο χορηγος.

Διοτι με την ιδια λογικη ο καθενας μπορει να υποθεσει οτιδηποτε. Αλλωστε πριν απο λιγες ημερες σε αναλογο ερωτημα μου, μού ειχατε συστησει να κανω υπομονη, υπονοοντας οτι συντομα θα υπηρχε καποια απαντηση επι του θεματος.
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

souki wrote:Ειλικρινα δεν καταλαβαινω που βρισκεις φιλε μου το αστειο?Να μου πεις να γελασω κι εγω....
Δεν βρικα κανενα αστειο.
Δεν νομιζω να γελασα πουθενα......

Ζητω λοιπον απο την οργανωση forfetaria και την δινει....
Ρωταω τον πρακτικο τροπο με τον οποιο γινεται αυτο, για να μπορουμε εμεις η καποιος αλλος να το κανει στο μελλον.

Αν λοιπον ο Αλυταρχης λεει πως εχοντας forfetaria δεν χρειαζεται να μαζεψω σεχ, γυριζω πισω και με αεροπλανο
Αν πει πως χρειαζεται ειμαι εκτος και το αποδεχομαι.....
Ο οργανωτης του αγωνα, γιατι με τον αλυταρχη δεν νομιζω οτι εχω επικοινωνια, ανεφερε λιγο ποιο πριν οτι αν δεν περασεις ενα ΣΕΧ εισαι εκτος αγωνα.
Πανω σε αυτο ρωταω εγω ολα τα παραπανω.....

Αυτο εμεις Δημητρα (χωρις παρεξηγηση)στους αγωνες 4χ4 το λεμε κοπανα μιας και εισαι καινουργια στο χωρο....
Κοπανα κανει αυτος που βγαινει απο την διαδρομη και μπαινει πιο κατω ,εχοντας κανει λιγοτερα χλμ.
Υπαρχει κ τετοιο παραδειγμα. Υπαρχει κι εκει αναλογη forfetaria να το καλυπτει αυτο??

Ξερω ποια εισαι στο χωρο κ δεν χρειαζεται να μου αποδειξεις τπτ.
Τυχαινει η διαδρομη σου να ειναι το ποιο ευκολο παραδειγμα αποδειξης αυτοκινητου που δεν περασε απο ΣΕΧ.
Επειδη οπως λοιπον λες ειμαι καινουρια στο χωρο, ρωταω για να μαθαινω.
Λυπαμαι που χρησιμοποιται το δικο σας αμαξι σας παραδειγμα, δεν θα το ανεφερα αν δεν μου το ζητουσαν απο την οργανωση κατι σελιδες πισω, αλλα μιας κ φανηκαν εκπληκτοι 4 μερες μετα στο ακουσμα οτι ενα αμαξι εχει περασει απεναντι με πλοιο, το ανεφερα.....
Δεν εχω τπτ προσωπικο μαζι σου......
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

καποιος θα παει για ψαρεμα.... παμε????
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

PANY wrote:
friar wrote: Αγαπητέ μου
Οι χορηγοί δεν φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια
σου βγαίνει η ψυχή να τους βρείς
και αν στραβώσει κάτι δεν χαλάς την καρδία σου
προσπαθείς πάλι
Σιγουρα, αλλα οφειλετε να εξηγησετε στους αγωνιζομενους απ την στιγμη που ενω αρχικα τους ειχατε υποσχεθει πως τα μηχανακια θα ειναι δωρεαν 1. ποιος ειναι ο λογος που θα πρεπει να καλυψουν μερος του κοστους και 2. Ποιος ειναι εντελει ο χορηγος.

Διοτι με την ιδια λογικη ο καθενας μπορει να υποθεσει οτιδηποτε. Αλλωστε πριν απο λιγες ημερες σε αναλογο ερωτημα μου, μού ειχατε συστησει να κανω υπομονη, υπονοοντας οτι συντομα θα υπηρχε καποια απαντηση επι του θεματος.
΄
Η εξήγηση που έδωσα είναι η προσωπική μου άποψη και αντιμετώπιση του περιστατικού.
Ζήτησα χρόνο για να μπορέσει να σου απαντήσει ο Γιάννης που τραβιότανε με άλλες εξηγήσεις.
Ετσι λοιπόν πάμε να σταυρώσουμε τον χορηγό που απεσύρθει, ιδίως με την ίδια λογική να απειλεί να σταυρώσει εμένα.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

Φωκίων wrote:καποιος θα παει για ψαρεμα.... παμε????
Ε ναι δεν έχουμε και άλλη λύση
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”