24 Ώρες 4Χ4 2009

Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Διευκρίνηση μετά από επικοινωνία με τον αλυτάρχη του αγώνα κ. Κώστα Τσέτσο:

Όταν ένα πλήρωμα ζητήσει forfetaria - αν ζητήσει - μπορεί να κατευθυνθεί στο κέντρο του αγώνα με οποιονδήποτε τρόπο και απο οποιονδήποτε δρόμο, να τιμωρηθεί με τις ανάλογες ποινές και να συνεχίσει τον αγώνα. Οπότε το 230 παραμένει εντός αγώνα.

Παράδειγμα; Η περίπτωση superally στο WRC, όπου ένα αυτοκίνητο που ΕΧΕΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ μεταφέρεται με οποιονδήποτε τρόπο, ακόμη και πάνω σε trailer, στο Service Park, επισκευάζεται και συνεχίζει.
User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANIAIN »

D.Papadimitriou wrote:
PANIAIN wrote:
D.Papadimitriou wrote:Φίλε Κώστα και muthos(συγνώμη που δεν θυμάμαι το ονομά σου),δεν υπάρχει λόγοσ να απαντάτε στο almak γιατί δυστυχώς δεν καταλαβένει,Κώστα και Δήμητρα σας ευχαριστώ και συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα,muthos συγχαρητήρια και σε σένα,αν δεν κάνω λάθος είσαι το παληκάρι που τρέχει με την Μαρία?
συνοδηγό.
Το θέμα είναι οτι είσαι καλά...γιατί όταν το είδα μου κόπηκε το αίμα κι ας μου μίλαγε ο συνοδηγός σου....
PANIAN σαφώς και οτι είμαι καλά αυτό ειναι που μετράει,όμως κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται,αυτό που είπα και ξεκίνησε η μανούρα ήταν οτι ποτέ να μην χρειαστούν βοήθεια αυτοί που γκρίνιαζαν και η απάντηση ήρθε μετά από 6 σελίδες.
Τεσπά στα π@π@ρι@ μου όλα!!!!
Μαζί σου
PANY
Posts: 33
Joined: Mon Sep 21, 2009 20:31

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANY »

PANY wrote: Τελικα τον "ασθενη χορηγο" με τα μηχανακια δεν τον μαθαμε... Θ αρχισω το αμπεμπαμπλομ κι εγω, κι οπου πεσει το δαχτυλο...
Δεν μπορω να καταλαβω... Δεν φαινεται καλα το μαυρο χρωμα στην γραμματοσειρα; Να το κανω κοκκινο; Μπλε; Κεραμιδοκαραμελοκοραλοκαφε; Μα καλα, δεν εχετε βαρεθει να με βλεπετε να κανω τον κουκο καθε τρεις και λιγο; Εδω εγω με βαρεθηκα. Οχι τιποτα αλλο, πιαστηκε και το δαχτυλο με το αμπεμπαμπλομ.

Ποιος ηταν τελικα ο χορηγος καλοι μου ανθρωποι; Θ αλλαξει ο χρονος κι ακομα θα ρωταω.

Ημαρτον Θεε μου, βοηθησε να εισακουστω.
DiKouv
Posts: 26
Joined: Wed Dec 02, 2009 02:05

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by DiKouv »

Ιχνηλάτης wrote:Διευκρίνηση μετά από επικοινωνία με τον αλυτάρχη του αγώνα κ. Κώστα Τσέτσο:

Όταν ένα πλήρωμα ζητήσει forfetaria - αν ζητήσει - μπορεί να κατευθυνθεί στο κέντρο του αγώνα με οποιονδήποτε τρόπο και απο οποιονδήποτε δρόμο, να τιμωρηθεί με τις ανάλογες ποινές και να συνεχίσει τον αγώνα. Οπότε το 230 παραμένει εντός αγώνα.

Παράδειγμα; Η περίπτωση superally στο WRC, όπου ένα αυτοκίνητο που ΕΧΕΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ μεταφέρεται με οποιονδήποτε τρόπο, ακόμη και πάνω σε trailer, στο Service Park, επισκευάζεται και συνεχίζει.
Ευτυχώς, γιατί θα ήταν κρίμα να μείνει κάποιο πλήρωμα εκτός αγωνά, ειδικά με αυτόν τον άκομψο τρόπο.

mitsos, δεν αποκλείεται όντως να έχουν γίνει κάποια λάθη ή παραλήψεις στον αγώνα, ανθρώπινο είναι αυτό.
Προσωπικά θεωρώ πως τέτοιες αναφορές σε συγκεκριμένα πληρώματα καλό είναι να γίνονται με PM σε πρώτη φάση ώστε να δίνεται η ευκαιρία να διορθωθεί το τυχόν λάθος. Και αν μετά το PM δεν γίνει κάτι τέτοιο και σε αγνοήσουν, να γίνεται ευρύτερα γνωστό το εκάστοτε συμβάν.

Προφανώς όμως το κομμάτι forfetaria είναι ένα απο τα σημεία που χρειάζονται αποσαφηνιση ώστε να μην γίνονται τέτοιες παρεξηγήσεις.
Everyone has the right to be stupid, some just abuse the privilege...
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

PANY wrote:
PANY wrote: Τελικα τον "ασθενη χορηγο" με τα μηχανακια δεν τον μαθαμε... Θ αρχισω το αμπεμπαμπλομ κι εγω, κι οπου πεσει το δαχτυλο...
Δεν μπορω να καταλαβω... Δεν φαινεται καλα το μαυρο χρωμα στην γραμματοσειρα; Να το κανω κοκκινο; Μπλε; Κεραμιδοκαραμελοκοραλοκαφε; Μα καλα, δεν εχετε βαρεθει να με βλεπετε να κανω τον κουκο καθε τρεις και λιγο; Εδω εγω με βαρεθηκα. Οχι τιποτα αλλο, πιαστηκε και το δαχτυλο με το αμπεμπαμπλομ.

Ποιος ηταν τελικα ο χορηγος καλοι μου ανθρωποι; Θ αλλαξει ο χρονος κι ακομα θα ρωταω.

Ημαρτον Θεε μου, βοηθησε να εισακουστω.
Ok και τι θα βγεί αν τον στήσουμε στον τοίχο???
Μήπως αν το αφήναμε, θα μπορούσαμε να του μιλήσουμε ξανά στο μέλλον, η να τον ρίξουμε στον Καιάδα???
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

Sisifos wrote:
Ιχνηλάτης wrote:Διευκρίνηση μετά από επικοινωνία με τον αλυτάρχη του αγώνα κ. Κώστα Τσέτσο:

Όταν ένα πλήρωμα ζητήσει forfetaria - αν ζητήσει - μπορεί να κατευθυνθεί στο κέντρο του αγώνα με οποιονδήποτε τρόπο και απο οποιονδήποτε δρόμο, να τιμωρηθεί με τις ανάλογες ποινές και να συνεχίσει τον αγώνα. Οπότε το 230 παραμένει εντός αγώνα.

Παράδειγμα; Η περίπτωση superally στο WRC, όπου ένα αυτοκίνητο που ΕΧΕΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ μεταφέρεται με οποιονδήποτε τρόπο, ακόμη και πάνω σε trailer, στο Service Park, επισκευάζεται και συνεχίζει.
Ευτυχώς, γιατί θα ήταν κρίμα να μείνει κάποιο πλήρωμα εκτός αγωνά, ειδικά με αυτόν τον άκομψο τρόπο.

mitsos, δεν αποκλείεται όντως να έχουν γίνει κάποια λάθη ή παραλήψεις στον αγώνα, ανθρώπινο είναι αυτό.
Προσωπικά θεωρώ πως τέτοιες αναφορές σε συγκεκριμένα πληρώματα καλό είναι να γίνονται με PM σε πρώτη φάση ώστε να δίνεται η ευκαιρία να διορθωθεί το τυχόν λάθος. Και αν μετά το PM δεν γίνει κάτι τέτοιο και σε αγνοήσουν, να γίνεται ευρύτερα γνωστό το εκάστοτε συμβάν.

Προφανώς όμως το κομμάτι forfetaria είναι ένα απο τα σημεία που χρειάζονται αποσαφηνιση ώστε να μην γίνονται τέτοιες παρεξηγήσεις.
Καλε μου φιλε, εχουνε γινει πολλα λαθη κ παραλειψεις!
ΕΔΩ 4 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ, ΟΤΙ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΙΔΗΨΟ ΜΕ ΠΛΟΙΟ!!!!!
Κι οταν εμεις απο την πρωτη μερα λεγαμε οτι κατι δεν παει καλα με την παρακολουθηση των διαδρομων πεσανε να μας βγαλουνε τρελλους.....

Η δε παραπανω παραθεση, λεει "μπορεί να κατευθυνθεί στο κέντρο του αγώνα με οποιονδήποτε τρόπο και απο οποιονδήποτε δρόμο, να τιμωρηθεί με τις ανάλογες ποινές και να συνεχίσει τον αγώνα."
ΔΛδ το Νavara του παραδειγματος, θα επρεπε λογικα, να επισκευαστει στο Plaza, κ να ξανανεβει στην Βορεια Ευβοια, να συνεχισει τον αγωνα...... εκτος κι αν κι αυτο εχει περαιτερω διευκρινηση!!!

Αυτο το κομματι οντως γενικοτερα θελει αποσαφηνηση, γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει πως μπορεις να ζητησεις κ να λαβεις "forfetaria" ......
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

Αντε πάμε πάλι
Γύρος τρίτος
να κτυπήσει το καμπανάκι

και ναι τώρα σε ειρωνεύομαι για τον τρόπο που προσπάθησες να περάσεις τις θέσεις σου όσο δίκιο και αν είχες που δεν είχες

πάμε λοιπόν το ρίνγκ στην διάθεση σου
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

mitsos wrote:ΔΛδ το Νavara του παραδειγματος, θα επρεπε λογικα, να επισκευαστει στο Plaza, κ να ξανανεβει στην Βορεια Ευβοια, να συνεχισει τον αγωνα...... εκτος κι αν κι αυτο εχει περαιτερω διευκρινηση!!!
Ειλικρινά μόνο εσείς θα μπορούσατε να δώσετε αυτή την εξήγηση.
Αφού πήρε τις ποινές για το συγκεκριμένο κομμάτι, θεωρείται ότι το ολοκλήρωσε και συνεχίζει απο εκεί και πέρα. Αυτό ισχύει διεθνώς. Μάλλον έχετε πολλά να μάθετε ακόμη, πέρα από να κάνετε στείρα αντιπολίτευση.

Και σταματάμε τη συζήτηση εδώ, γιατί δε βρίσκουμε νόημα για οποιαδήποτε συνέχεια. Ο κανονισμός είναι εκεί, η θέση του αλυτάρχη, άρχοντα του αγώνα επίσης και η διεθνής πρακτική το ίδιο.
Last edited by Ιχνηλάτης on Thu Dec 03, 2009 23:19, edited 1 time in total.
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by friar »

mitsos wrote:ΔΛδ το Νavara του παραδειγματος, θα επρεπε λογικα, να επισκευαστει στο Plaza, κ να ξανανεβει στην Βορεια Ευβοια, να συνεχισει τον αγωνα......
Λάθος
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
PANY
Posts: 33
Joined: Mon Sep 21, 2009 20:31

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANY »

friar wrote: Μήπως αν το αφήναμε, θα μπορούσαμε να του μιλήσουμε ξανά στο μέλλον, η να τον ρίξουμε στον Καιάδα???
Ο λογος που ρωτω ειναι γιατι εμενα προσωπικα μου εχει κακοφανει το οτι μου ζητηθηκε τελευταια στιγμη να πληρωσω +60 ευρω με μονη αιτιολογηση ενα ανυπογραφο ασαφες κειμενο (το εχω φυλαξει και μπορω να το παραθεσω αν ενδιαφερεται καποιος να το διαβασει). Ακουστηκαν διαφορα, αλλα το οτι "ακουστηκαν" και δεν γραφτηκαν απο καποιον υπευθυνο εξακολουθει να μη με καλυπτει.

Τωρα, θα μου πειτε "Δεν μας χ@ζεις ρε Νταλαρα, τι ψαχνεις να βρεις".

Δεν θα χα προβλημα να πληρωσω συμμετοχη 185 ευρω εξαρχης. Αλλα το οτι τελευταια στιγμη μου ζητηθηκε να πληρωσω τα 60 επιπλεον (δεν θα αναφερθω ξανα στις αποδειξεις γιατι δεν με ενδιαφερουν ουσιαστικα, ουτε κι εφοριακος ειμαι) μου κακοφανηκε κυριως επειδη δεν δοθηκε καμια ουσιαστικη εξηγηση κι αδυνατω να καταλαβω το γιατι.

Επειδη δεν μου επιτρεπεται να αναπαραξω αυτα που αιωρηθηκαν, ισως γιατι δεν τα βρισκω πιστικα, γι αυτο τον λογο αποφασισα να ζητησω μια υπευθυνη απαντηση σ αυτο το ερωτημα.

Αν θεωρειτε πως ενας χορηγος που "τελευταια ωρα" (κυριολεκτικα ομως) αθετησε τον λογο του, αξιζει να υποστηριξει και παλι την προσπαθεια της διοργανωσης, τοτε ειλικρινα δεν θα αναφερθω ξανα στο συγκεκριμενο θεμα.
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”