24 Ώρες 4Χ4 2009

Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

friar wrote:Μην αρχίσω και εγώ με διάφορα που τους λέω εκτός Τεχνικού Ελέγχου
"αστο ποναει αστο"

τελος παντων
νομιζω οτι ολωνοι αποψεις ακουστηκαν... ισως και με το παραπανω...
Νοημονες ανθρωποι ειμαστε και ο καθενας για τον εαυτο του εχουμε βγαλει τα οποια συμπερασματα μας...

να παμε παρακατω
να ρωτησω.
επειδηπολλοι με ρωτησαν που εκαναν λαθος στο roadbook και πηγαν αλλου ντ' αλλου
θα ηταν εφικτό δυνατό επιθυμητο να δωθουν απο την οργανωση καποια τμηματα της ΣΩΣΤΗΣ διαδρομης ωστε να τσεκαριστει που εκαναν λαθος??
γιατι υπαρχουν και ανθρωποι που του χρονου θελουν να ερθουν καλυτεροι μαθαινοντας απο τα λαθη τους
πχ απο τις κεχριες στην φαρακλα
DarkStam
Posts: 63
Joined: Wed Aug 12, 2009 03:00

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by DarkStam »

Pet4x4 wrote:
stavrosd wrote:
Pet4x4 wrote: Τώρα είναι η σειρά μας να έρθουμε Βουλγαρία! :D
;)
Γουστάρω! 8-)
Εδώ κοίτα.... Όπου γάμος και χαρά... :lol: :lol: :lol:

Σιγά μην το άφηνες να πέσει κάτω! :lol: :lol: :lol:

Σοβαρά τώρα... Ειμαι ΜΕΣΑ!!!
και εγώ μέσα,

επιτέλους Πέτρο σε κάνα τριάρι μέρες το έχω έτοιμο..!!! ουφ...
www.skartaekato.gr

--- this is skartaaaaaaa...!!!!! ---
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by StruppiTeam »

Πρώτον, πρέπει να ευχαριστίσω την γυναίκα μου (Verena) που με το γυρνώντας από το πασαλιμάνι και μετά τον
αγώνα μου είχε έτοιμα πάνω στο τραπέζι εκτυπωμένους τους χάρτες από την διαδρομή του αυτοκινήτου μας (Νο 422)
καθώς και όλο το αρχείο με τους χρόνους και τις αποστάσεις.
Πάνω σε αυτό,πρέπει να αναφέρω ότι είχε σώσει στο κομπούτερ όλα τα αρχεία από όλα τα αυτοκίνητα που ήτανε στην
κατηγορία μας (Entry) καθώς και τους χάρτες με τις διαδρομές τους.

Επι 3 μέρες αναλύω όλα αυτά τα αρχεία, χάρτες, διαδρομές και χρόνους από το iTrack.
Θέλω να αναφέρω ότι οι διαδρομές που έκαναν ΟΛΕΣ οι κατηγορίες ήτανε σχεδόν... λέω ΣΧΕΔΟΝ ίδιες
με μικρές αποκλείσεις σε συγκεκριμένες διαδρομές.

Προς παράδειγμα σας δείχνω με αυτά τα screen shots από τους χάρτες που έβγαλα από το iTrack.
Ο πρώτος χάρτης είναι από την διαδρομή που έκανε το αυτοκίνητο μας (Νο 422) στην κατηγορία Entry
στις 28/11/2009 μεταξύ 13:00μμ και 23:45μμ, ενώ ο δεύτερος χάρτης είναι από την διαδρομή που έκανε
αυτοκίνητο της Open κατηγορίας (δεν αναφέρω αριθμό αυτοκινήτου γιατι δεν υπάρχη λόγος. Απλώς θέλω
να δείξω ότι οι διαφορές είναι μηδαμηνές).
No422-28112009-1300to2345.gif
No422-28112009-1300to2345.gif (152.93 KiB) Viewed 2469 times
Open-28112009.gif
Open-28112009.gif (145.73 KiB) Viewed 2469 times
Επίσης να αναφέρω ότι το κομμάτι που δεν φαίνεται στο τέλος της διαδρομής μας από την πρώτη μέρα
είναι γιατί στις 23:45 βρισκόμασταν σε αυτό το σημείο. Το υπόλοιπο της διαδρομής φαίνεται στον χάρτη 3
που θα βάλω στο επόμενο post.

Περισότερες αναλύσης θα έρθουν.... λίαν συντόμος. ;)

Για την Struppi Team
Γιάννης Τζιώτης
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by StruppiTeam »

Ο τρίτος χάρτης είναι και πάλι από την διαδρομή που έκανε το αυτοκίνητο μας (Νο 422) στην κατηγορία Entry
στις 29/11/2009 μεταξύ 00:00πμ και 13:30μμ, ενώ ο τέταρτος χάρτης είναι από την διαδρομή που έκανε
αυτοκίνητο της Open (το ίδιο αυτοκίνητο με τον χάρτη 2).
No422-29112009-0000to1330.gif
No422-29112009-0000to1330.gif (132.8 KiB) Viewed 2467 times
Open-29112009.gif
Open-29112009.gif (132.28 KiB) Viewed 2467 times
Περισσότερες πληροφορίες.... λίαν συντόμος. ;)

Για την Struppi Team
Γιάννης Τζιώτης
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by mitsos »

Ιχνηλάτης wrote:To itrack δείχνει ότι - με απλά λόγια - την "κάνατε" παραπλεύρως. Από το Πύλι, που είσαστε στις παρυφές του, πήγατε από άσφαλτο Προκόπι, Μαντούδι και απο εκεί προς Κρύα Βρύση, όπου συναντήσατε τον αγώνα. Αυτό, σε απλά πάλι λόγια, λέγεται ΠΑΡΑΚΑΜΨΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ και τιμωρείται με αποκλεισμό, όπως και η παράκαμψη ΣΕΧ.
...............
Μιά του κλέφτη, δυό του κλέφτη... Δυστυχώς πιαστήκατε "κλέβοντες οπώρας". Ζητήστε συγνώμη από τους συναγωνιστές σας, που προσπαθήσατε να τους ξεγελάσετε και ας αφήσουμε το θέμα εδώ.
Kυριε Αθανασιου,
Ψαξαμε αρκετες ωρες για να βρουμε που ειχαμε "κλεψει" τοση διαδρομη κ γιατι δεν καταλαβαινατε αυτο που σας λεγαμε.

Βρηκαμε λοιπον τα παρακατω, τα οποια θα σας παραθεσουμε με εικονες, για να μπορεσουμε να αποδειξουμε οτι δεν κλεψαμε κανεναν παρα εν αγνοια μας βγηκαμε εκτος διαδρομης σε καποιο τμημα κ συνεχισαμε απο κει ακολουθωντας αλλο οχημα, οτι φυσικα κανεις δεν μας εδωσε κανενα στιγμα να παρακαμψουμε οτιδηποτε με σκοπο να βγουμε μπροστα η να γλυτωσουμε 30-40 η δεν ξερω ποσα λεπτα μας κατηγορειτε.....

Εχουμε λοιπον στην πρωτη εικονα, την διαδρομη οχηματος, του οποιου τον αριθμο δεν θα αναφερω, το οποιο τερματισε κανονικα χωρις ποινες, αρα θεωρω οτι εκανε κ την σωστη διαδρομη.

Image

Στην επομενη εικονα εχουμε την δικια μας διαδρομη.

Image

Το τμημα ασφαλτου για το οποιο μας κατηγορειτε οτι "κλεψαμε" δλδ Προκόπι, Μαντούδι και απο εκεί προς Κρύα Βρύση, αν το παρατηρουσατε καλυτερα θα βλεπατε οτι διανυθηκε ωρα 4παρα το απογευμα.

ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ Ι-TRACK ΒΡΙΣΚΟΤΑΝΕ ΣΤΟ CEO, ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΚΑΡΝΕ ΚΛΠ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΝΙΓΕΙ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ Κ ΕΙΧΑΜΕ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ.

Eμεις κατα την κανονικη μας διαδρομη εντος αγωνα, ΠΟΤΕ δεν σκατζαραμε απο ασφαλτο για να παρακαμψουμε ΚΑΝΕΝΑ τμημα.

Πιστευω να καταλαβατε οτι γι αλλη μια φορα μας κατηγορειτε ΑΔΙΚΑ, κ θα σας παρακαλουσα οταν προσπαθειτε να στοιχειωθετησετε κατηγοριες εναντιων καποιων να ειστε λιγο ποιο προσεκτικος με τα στοιχεια που εχετε στα χερια σας.

Το θεμα απο μας εχει ηδη ληξει.
Συγνωμη κυριε friar που συνεχιζουμε να επιμενουμε αλλα δεν αντεχουμε να ακουμε οτι ολα αυτα γινανε εσκεμμενα......

Να ειστε καλα κυριοι,
πληρωμα 227.
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Άρα περάσατε δίπλα στο πρατήριο και το ΣΕΧ και δεν τα είδατε!!! Εντάξει, ας το αφήοσυμε εδώ... Και ας βγάλουν όλοι τα συμπεράσματά τους.
User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANIAIN »

Ιχνηλάτης wrote:Άρα περάσατε δίπλα στο πρατήριο και το ΣΕΧ και δεν τα είδατε!!! Εντάξει, ας το αφήοσυμε εδώ... Και ας βγάλουν όλοι τα συμπεράσματά τους.
δε χρειάζετε να βγάλει κανένας κανένα συμπέρασμα πιστεύω...Τα παιδιά δε περνάνε απο δίκη..το θέμα αφορά μόνο το πλήρωμα το συγκεκριμένο και την οργάνωση...ο λόγος που έχει γίνει όλο αυτό το σουσουρο είναι διότι στο θέμα αντί να απαντάει μόνο οι οργάνωση αρχήσαμε να μιλάμε όλοι...το συγκεκριμένο πλήρωμα είπε την άποψη του για τον αγώνα..τελος..
PANY
Posts: 33
Joined: Mon Sep 21, 2009 20:31

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by PANY »

Τελικα τον "ασθενη χορηγο" με τα μηχανακια δεν τον μαθαμε... Θ αρχισω το αμπεμπαμπλομ κι εγω, κι οπου πεσει το δαχτυλο...
vrd
Posts: 5
Joined: Thu Jun 25, 2009 18:33

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by vrd »

[Βερικάκη, αν υποψιαστώ οτι του χρόνου θα του ρίξεις και συ στα αυτιά, θα πεθάααααανωωω :lol: :lol: :lol:
Δεν δηλώνεις λέω εγώ συμμετοχή από τώρα για του χρόνου να παίξουμε όλοι μαζί να γίνει της κακομοίρας :?: :mrgreen:]

Δέστε τις συμμετοχές..... ;) ;) ;)
Elias Nicolaou
Posts: 107
Joined: Wed Jun 17, 2009 08:25
Location: Βουλα - Αττικη

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Elias Nicolaou »

Sisifos wrote:
Να κάνω και μία πρόταση προς την οργάνωση.
Προφανώς για να βγουν τα αποτελέσματα, θα έχετε τα σημεία όπου δώθηκε προπορεία ή υπήρξε καθυστέρηση για κάθε πλήρωμα.
Ίσως να ήταν σκόπιμο να ανακοινωθούν και αυτοί οι χρόνοι ώστε να έχουμε μία πιο συνολική εικόνα του αγώνα και να ξέρουμε πιο κομμάτι "στοίχισε" στον καθένα ή που κάποιος "κέρδισε" ουσιαστικά.
Φιλε μου με προλαβες με το παραπανω.
Αφου τα αποτελεσματα ειναι στο Excel θα μπορουσαν να υπαρχουν ολα τα δεδομενα σε στηλες κρυμενες και να μπορει ο καθενας να τις εμφανιζει κατα πως νομιζει
(τουλαχιστον υπαρχει ο χρονος μεχρι τον επομενο αγωνα να γινουν αυτες οι βελτιωσεις)



Κοιτοντας λιγο τους χρονους μου βλεπω - για παραδειγμα - οτι ενω οι χρονοι στις SS1+SS2 ειναι αθροιστικα 0:08:08, στα συγκεντρωτικα των δυο αυτων ειναι 0:18:08,
το οποιο με βαση τον κανονισμο θα πρεπει να προκυπτει προσθετοντας ποινη προπορειας, σωστα;
Στα τελικα αποτελεσματα, η στηλη Penalties, ειναι οι ποινες λογω μη τηρησης οριου ταχυτητας;
(το ξαναλεω το παραπανω ειναι παραδειγμα, ειμαστε η συμμετοχη 310, δεν τερματισαμε, δεν θελω να ασχοληθει ειδικα η οργανωση με εμας, διευκρινηση θελω, οποτε αυτο ειναι δυνατον)
Ηλιας Νικολαου
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”