Evros Adventure Trophy 2013 !

Μονές συμμετοχές στο ΕΑΤ 2013 ?

ΝΑΙ
34
50%
ΟΧΙ
34
50%
 
Total votes: 68
User avatar
kexagias_p
Posts: 61
Joined: Tue Jul 28, 2009 20:45
Location: ORESTIADA
Contact:

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by kexagias_p »

Mike Miskis wrote:Καλημέρα παιδιά.
Κατά τη γνώμη μας, η ομαδική προσπάθεια είναι πιο δύσκολη, πιο σύνθετη και πολύπλευρη, πιο extreme αλλά ταυτόχρονα και πιο ασφαλής, καθώς σε μια στραβή μέσα στα γκρέμια έχεις πάντα το ζευγάρι σου να βοηθήσεις ή να σε βοηθήσει.

Χρήστος - Πέτρος - Ηλίας - Mike
Μιχάλη θέλω να πω κάτι πάνω σε αυτό, αν βρεθείς μεσα στον αγώνα σε κατάσταση που χρίζει άμεσης βοήθειας και εκείνη την ώρα περναω εγώ από κει τι θα σκεφτώ << ααααα είναι το ζευγάρι του εκεί αστον βοηθήσει αυτός και γω να τρέξω να τερματίσω πρώτος>> φυσικά και ΟΧΙ , θα σταματήσω να δω αν είσαι καλά και αν είναι όλα οκ τότε θα συνεχίσω και πιστεύω όλοι το ίδιο θα κάνουν.
Τώρα αν φύγεις σε κανένα γκρεμό 5Κm και ζευγάρι με ελικόπτερο να κάνεις λίγο δύσκολο να σε βοηθήσει. (μόνο το κλουβί του Πέτρου)…………………………
Η ΜΕΝ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΙΣΧΥΣ ΓΗΡΑΣΚΕΙ,
Η ΔΕ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΡΩΜΗ ΑΓΗΡΑΣΤΟΣ ΕΣΤΙΝ.
DPDC Off Road Videos
Posts: 49
Joined: Thu Mar 22, 2012 03:24

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by DPDC Off Road Videos »

Για μένα η έννοια ενός trophy προϋποθέτει ότι υπάρχει αλλυλεγγυή αλλά και ανταγωνισμός, σύμπνοια αλλά και αντιπαλότητα, ομαδικότητα αλλά και... ατομική προσπάθεια.
Καθένας τρέχει τελικά για πάρτυ του, για να ικανοποιήσει τις προσωπικές του φιλοδοξίες, αλλά αναπόσπαστο τμήμα της προσπάθειάς του αποτελεί η ανάγκη να συνεργαστεί, να βοηθήσει και να βοηθηθεί...
Άλλωστε είναι άλλο πράγμα να κάνεις μια διαδρομή δίπλα στο δρόμο και στους θεατές σε ένα Wild terrain - trial ή ότι άλλο και διαφορετικό να βρίσκεσαι μόνος σου σε ένα βουνό με μόνο σύμμαχό τον εξοπλισμό σου (αλλά και τους συναγωνιστές σου).
Ψηφίζω λοιπόν ναι στις μονές συμμετοχές, γιατί όντως είναι κρίμα να εξαρτάται η συμμετοχή σου από άλλους, ναί όμως ΚΑΙ στις διπλές γιατί όπως και να το κάνουμε η ομάδα είναι ομάδα και πολύ απλά για μένα η συνεργασία και η ομαδικότητα αποτελούν την πεμπτουσία ενός trophy.
Όμως:
Οι νεκροί χρόνοι σκοτώνουν τον αγώνα. Καταργήστε τους... Αφήστε τα πληρώματα να τρέξουν μαζί, να εμπλακούν, να βοηθήσουν το ένα το άλλο. Να κολλήσουν όλοι μαζί και να αναγκαστούν να συνεργαστούν για να προχωρήσουν ή ...να "την κάνουν" αν μπορούν και να φύγουν μπροστά. Ας έχουν μόνο την διαφορά χρόνου της εκκίνησης. Έτσι ουσιαστικά η έννοια της ομάδας μεγενθύνεται και ακόμη και οι μονές συμμετοχές μπορούν να συνεργαστούν με όποιους νομίζουν κατά τη διάρκεια του αγώνα, εξασφαλίζοντας όχι μόνο μεγαλύτερη ελευθερία για τα πληρώματα, αλλά και περισσότερο ενδιαφέρον από πλευράς ροής του αγώνα.
Δύο κατηγορίες (μονές - διπλές) - δύο απονομές. Όμως ένας αγώνας και όλοι μαζί στο βουνό...
Θα μπορούσε άνετα το moto να είναι το κλασσικό... Όλοι για έναν και ένας για όλους!
ΑΛΕΞΗΣ
Posts: 38
Joined: Thu Jan 12, 2012 14:49

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by ΑΛΕΞΗΣ »

Καλησπερα και απο εμενα,ο λογος που γραφω εγω μιας και δεν εχω καμια σχεση με το αγωνιστικο κοματι ειναι να μην παρθει λαθος αποφαση απο ασχετους ανθρωπους.Εχω 4χ4 το βελτιωνω συνεχως αλλα δεν συμετεχω σε αγωνες οποτε θεωρω οτι δεν πρεπει να οριζω το μελον των αγωνων και αγωνιζομενων μη ξεροντας τι πραγματικα περνατε ολοι εσεις στα βουνα του Εβρου.παρακολουθω σαν θεατης πολλα χρονια αγωνες και ετσι φετος ηρθα και στον δικο σας.Ηταν μακραν οτι καλυτερο ειχα δει και ζησει.Ελπιζω να παρετε την σωστη αποφαση και να συνεχισετε το evros trophy γιατι εγω σιγουρα θα ξαναερθω.Για αυτους τους λογους ΔΕΝ ΨΙΦΗΖΩ.
panos110
Posts: 416
Joined: Sat Nov 20, 2010 00:01

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by panos110 »

Ποσα ονειρα δεν εχουμε κανει με το φιλο μου τον Geo να τρεξουμε παρεα μια μερα στον Εβρο!
Ειναι πολυ ομορφο ν αγωνιζεται μια ομαδα με 4 ατομα!Το δεσιμο που δημιουργειται μεταξυ των ζευγαριων και οι στιγμες αλληλοβοηθειας εχουν μεγαλη αξια!
Και δεν θελω να τον εχω αντιπαλο γιατι ειναι καλος! :lol:
Παρολ αυτα η παρουσα οικονομικη κατασταση νομιζω επιβαλλει τις μονες συμμετοχες.
Ομως η μονες η διπλες οχι και τα δυο μαζι,αλλιως οι μονες θα περασουν σε δευτερη μοιρα...
Ψηφιζω λοιπον μονες για το 2013 και το πειραμα θα μας δειξει το μελλον.
Πρεπει να στηριξουμε με καθε τροπο τον αγωνα αυτο που αποτελει οροσημο στην Ελλαδα.
Αν δε μαζευτουμε να τρεξουμε ετοιμαστειτε για ταβλι στο καφενειο.
User avatar
aggelosg
Posts: 12
Joined: Sat Dec 19, 2009 11:39

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by aggelosg »

καλημερα!!δεν προλαβα να τρεξω στον εβρο :evil: !
τα τροφυ πιστευω οτι ειναι για ζευγαρια(αυτοκινητα εννοω :lol: )
απο εκει και περα ,εχουν γινει σημαντικες αλλαγες στην ζωη μας (οικονομικα :evil: )για εμενα τουλαχιστον!!
πιστευω οτι για την χρονια 2013 θα πρεπει να επιτραπουν οι μονες συμμετοχες
για να εχουν τη δυνατοτητα να τρεξουν και παιδια που δεν εχουν ζευγαρι! ;)
εγω ψηφισα (αν μετραει η ψηφος μου)ναι στις μονες συμμετοχες!!!
kwstas1234
Posts: 136
Joined: Sat Feb 25, 2012 22:09

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by kwstas1234 »

καλησπερα και απο μενα εγω προσωπικα εχω τρεξει τα πρωτα 3 εβρος τροφυ
προτογνωρα για την εποχη απο τι θεση του συνοδηγου αλλα και με πολυ μαγεια
με χαλανε λιγο η μονες σημετοχες γιατι μαθαμε στην ομαδικοτητα και στις
δυνατες φιλιες οι οποιες εχουν σημπληρωση εννεα χρονια
η γνωμη μου ειναι ομαδες γιατι ετσι αγαπησαμε τον εβρο

ραπτη χρονια πολλα να χαιρεσαι το ονομα σου και ολη η δημητρηδες
πολλα φιλια σε ολα τα παιδια του εβρου
ο παλοιος φιλος κωστας κουμαριανος
geo
Posts: 55
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:23

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by geo »

υπαρχει λυση, να τρεχουν μονες και διπλες συμετοχες μαζι.και οι χρονοι μικτοι. ;) απλα εχουμε δυο κατηγοριες... πολοι θα δοκιμασουν :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
Kritikos
Posts: 429
Joined: Fri Oct 02, 2009 09:37
Location: Κρήτη
Contact:

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by Kritikos »

Αν καταλαβα καλλα θα ειθελαν μερικη μονες σημετοχες εμενα δεν θα με χαλουσε, φαντασου να μην εχεις το αλο αμαξη να κειτας στους καθρεπτε σου που εναι?, η το αντιθετο, να εχεις μονο τον εαυτο σου, και βλεπουμε στης ειδηκες οταν σπαση το ενα απο τα δυο τελειωνη η ωμαδικοτιτα και καταντα χωρις ουσια και το τροφυ ειναι αγωνας ομαδικος γι αυτο ψιφηζω [οχι ]γιατι χαλαει το πραγμα μια ομαδα ειμαστε !!!!!!!
:( :( οσο για της μονες να το κανεις ραπτη οπως το εκαμες και με τη χομπι με αυτη την πρωιποθεση[ ναι ]στης μονες συμετοχες, μας εφαγε αυτη η κριση τη να πουμε εμεις η χωρεφτιες απο τον κατω κοσμο :lol: ??!!!!!!!!!
Last edited by Kritikos on Wed Oct 31, 2012 18:52, edited 1 time in total.
User avatar
Kritikos
Posts: 429
Joined: Fri Oct 02, 2009 09:37
Location: Κρήτη
Contact:

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by Kritikos »

kexagias_p wrote:Καλησπέρα και από μένα . Θέλω να τονίσω δυο πράγματα το πρώτο είναι το εξής έχουν ψηφίσει 23 άτομα και μόνο οι 7 έχουν πει ότι είμαι ο τάδε και ψηφίζω (ναι ή όχι).


Θα παρακαλούσα λοιπών όποιος ψηφίζει να λέει και τα επιχειρήματα του . Δεν μπορεί π,χ ο μπάρμπα Γιώργος από το Κιλκίς που έχει δει trophy μονο σε DVD και επιδη είναι μέλος στο forum και έχει ένα samurai , και είναι φίλος με τον GENERAL να ψηφίζει και να δημιουργείτε λάθος αποτέλεσμα.


Δεύτερον σας λέω τούτο : έχουμε τρέξει με
1) Σπύρο από Γιάννενα
2) Φώτη από Γρεβενά
3) παπατριανταφιλου από δράμα
4) Χάρη από Αλεξανδρούπολη
5) Μιχάλη μισκη από Αθήνα
6) δελη Αντρέα από πάτρα
7 ) Παύλο παραγιο από καβάλα
8) Θωμά γωγο από Ορεστιάδα, και μπορεί να ξέχασα και κανέναν πάντα μετά από κάθε αγώνα λέγαμε με των φυτα <<άραγε στον επόμενο με ποιον θα πάμε ?????? θα μπορέσουμε να συνεργαστούμε άραγε?????? >>. Και όλα αυτά γινόταν επιδη ήμαστε δέσμιοι τον διπλών συμμετοχών,.

Γι’αυτό λοιπόν ψηφίζω ΝΑΙ στης μονές συμμετοχές.
Συγα μη κτηπησης πανα γιωτη αν θελεις να τρεξης μονο σου ελα στη κρητη και ας το μπαρπαργιωγο καταμερος τωρα που βρικες τον Δελη και τον Καμπερο γουζεσαι :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: Evros Adventure Trophy 2013 !

Post by quinda »

Γεια χαρα σε ολους...

Η γνωμη μου ειναι οτι αν υπαρξουν και μονες συμμετοχες,θα ειναι φτωχος συγγενης του αγωνα...αφου ο αφρος των αγωνιζομενων θα ειναι στα ζευγαρια!!!!
Καλη η χομπυ αλλα για μενα ειναι το σκαλοπατι για την χtreme....
Δεν θα επελεγα ποτε να παω μονος,παρα μονο με ενα εμπειρο δευτερο αυτοκινητο...το οποιο σιγουρα θα εμπιστευομουν!!!

ψηφισα ζευγαρια

χαρης
θεσσαλονικη
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”