3o trial δυτικης ελλαδος.......

User avatar
ΜΑΚΕΔΩΝ
Posts: 12
Joined: Thu Jun 18, 2009 20:02
Location: ΚΟΖΑΝΗ

Re: 3o trial δυτικης ελλαδος.......

Post by ΜΑΚΕΔΩΝ »

Καλό θα ήταν η λέσχη Ιωαννίνων να κάνει ένα έλεγχο ξανά στα αποτελέσματα. Βίντεο του αγώνα υπάρχει κάντε ένα κόπο και απλά ρίξτε μια μάτια……. Περιμένω μια επίσημη απάντηση από τη λέσχη σας για την θέση μου. Η θα γίνονται σωστοι αγώνες η αλλιως να κάτσουμε όλοι στα σπίτια μας……..
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 3o trial δυτικης ελλαδος.......

Post by friar »

Δεν μας εξηγείς όμως που είναι η αντίρηση σου.
Μια γενικής κατεύθυνσης κατηγορία για επανέλεγχο αποτελεσμάτων δεν μπορεί να γίνει αποδεκτή όταν δεν μας δείχνει ακριβώς που υπάρχει τυχόν λάθος, χωρίς να ξεχνάμε ότι εξέπνευσε η προθεσμία ενστάσεων αντιρήσεων εδώ και πολύ καιρό.
Πιστεύω ότι πάντα υπάρχει η καλή θέληση ιδιαίτερα όταν η διαμαρτυρία τίθεται με κόσμιο τρόπο.
Προσπάθησε λοιπόν μιά φορά ακόμα.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
ΜΑΚΕΔΩΝ
Posts: 12
Joined: Thu Jun 18, 2009 20:02
Location: ΚΟΖΑΝΗ

Re: 3o trial δυτικης ελλαδος.......

Post by ΜΑΚΕΔΩΝ »

Προσπάθησε λοιπόν μιά φορά ακόμα.
Ας προσπαθήσω λοιπόν να γινω πιο κοσμιος για μια φορά ακόμα!!!!!!!!!
η αντίρρηση μου έχει να κάνει με την κατάταξη μου στα αποτελέσματα του αγώνα. θεωρώ ότι αδίκως βρίσκομαι στην 9 θέση . λυπαμαι που δεν μπόρεσα να κάνω ένσταση αμέσως μετά των αγώνα καθώς αποχώρησα από αυτόν νωρίς χωρίς να γνωρίζω την θέση μου.Αρκετοί συναγωνιζόμενοι μου όπως και εγώ υπολογίζαμε ότι βρισκόμουν τουλάχιστον στην 5 θέση…….. Τώρα για το που ακριβώς έχει γίνει το λάθος δεν είναι δική μου δουλεία να το βρω.Δική μου δουλειά είναι να οδηγώ και να είμαι συγκεντρωμένος σ' αυτό.
GROOVE
Posts: 63
Joined: Tue Jun 30, 2009 12:11

Re: 3o trial δυτικης ελλαδος.......

Post by GROOVE »

δεν νομιζω οτι χρειαζετε πολυ σκεψη τα αναλυτικα αποτελεσματα χρειαζομαστε!!
KOTSOKIAS
Posts: 8
Joined: Thu Jul 02, 2009 20:00

Re: 3o trial δυτικης ελλαδος.......

Post by KOTSOKIAS »

φιλε μανο θα τσεκαρουμε ξανα τα αποτεσματα αν και δεν νομιζω να υπαρχει καποιο λαθος,
ο αγωνας κατα την δικη μου αποψη ητανε αρκετα καλος αν σκεφτεις πως προτη φορα οργανοσαμε κατι επυσημο,αλλα οχι οτι αυτο μας δινει το δικαιωμα να κανουμε λαθη αν λοιπον εχει γινει καποιο λαθος θα ληθει αμεσα.και κατι ακομη μιας και αναφερθηκες στον προεδρο μας παρετηθηκε για επαγγελματικους και προσοπικους λογους και οχι για τον αγωνα.
αναλυτικα αποτελεσματα θα λαβεις σημερα το βραδυ με ΠΜ

ΜΕ ΤΙΜΗ
ο αντιπροεδρος
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 3o trial δυτικης ελλαδος.......

Post by friar »

ΜΑΚΕΔΩΝ wrote: Τώρα για το που ακριβώς έχει γίνει το λάθος δεν είναι δική μου δουλεία να το βρω.Δική μου δουλειά είναι να οδηγώ και να είμαι συγκεντρωμένος σ' αυτό.
μα και φυσικά είναι δικιά σου δουλειά.!!!
Εσύ βρίσκεις λάθος, πές μας που είναι το λάθος να το κοιτάξουμε
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
GROOVE
Posts: 63
Joined: Tue Jun 30, 2009 12:11

Re: 3o trial δυτικης ελλαδος.......

Post by GROOVE »

Εγω θα πω την δικα μου αποψη που παντα δε ερεσε κ παντα ειμαι ο κακος...

μεχρι τωρα εβλεπα τα λαθη στους αγωνες κ νομιζα οτι φτεει παντα η λεσχη αλλα για κατσε... ολες οι λεσχες σκαρτες????
κ που ειναι οι υπευθηνοι να κρατησουν τους τυπους???
Δεν εχω τιποτα προσοπικο με κανεναν (ειδηκα μετα τα Γιαννενα) εχω αποχορησει απο το προταθλημα (φωναζοντας κ βρηζοντας ) για τις αδηκιες κ τα στραβα που βλεπουμε καθε φορα.
Μεχρι τωρα νομιζα οτι φτενε οι λεσχες μεχρι που ειδα να αλαζει ο κανονισμος στηνν μεση της διαδρομης ενως εμποδιου οποτε δεν υπαρχει λογος πλεον ακομα κ να το κουβεντιαζουμε .....
Σταθη στα ειπα κ απο κοντα οποτε θεωρω οτι ειμαι καλιμενος + οτι δεν μετεχω στο προταθλημα πλεον οποτε δεν κανει κ να μιλαω νομιζω τοσα παιδια που συνεχιζουν κ με πηραν τηλ κ εχθες κ σημερα μπορουν να συνεχησουν την κουβεντα αλιως δεν κανει να κανουν τα γνωστα πιγαδακια σε καθε αγωνα κ να θαβουν τον προιγουμενο

κ για οσουν δεν με ξερουν Γιωργος Ζερβας
User avatar
ΜΑΚΕΔΩΝ
Posts: 12
Joined: Thu Jun 18, 2009 20:02
Location: ΚΟΖΑΝΗ

Re: 3o trial δυτικης ελλαδος.......

Post by ΜΑΚΕΔΩΝ »

O αγώνας κατά γενική ομολογία συμφωνώ ότι ήταν καλός καθώς και εγώ με την σειρά μου το ευχαριστήθηκα με το παραπάνω. Πιστεύω ότι κάποια πράγματα όμως θα πρέπει να αλλάξουν έτσι ώστε να αποφευχθούν παρόμοιες καταστάσεις στο μέλλον.
Κατά την άποψη μου θα πρέπει οι κριτές των αγώνων να μην είναι από την διοργανώτρια λέσχη . Να είναι ανεξάρτητοι και άκρως καταρτισμένοι. Στο συγκεκριμένο αγώνα εν μεσο διαδρομης αλλαξε ο κανονισμος για τις οπισθεν. Αν είναι ποτε δυνατων…
Όσο για μενα στην δεύτερη ειδική δεν είχα καμία εξωτερική βοήθεια και επίσης για τις όπισθεν που έκανα ο ένας μου έλεγε (κριτης)είναι η τελευταία που έχεις και άλλος από πίσω του(κριτης) φώναζε ότι έχω μια ακόμη. Δεν θα περίμενα ρε παιδιά να αποφασίσετε την ωρα που ο χρονος ετρεχε. Επίσης όταν στο τέλος της δεύτερης ειδικής του ζαρλαχα σε ερώτηση που κάναμε στον κριτή γιατί δεν τον σταματάς καθώς είχαν τελειώσει η όπισθεν του, μας απάντησε ότι δεν είναι όπισθεν αλλά κράτημα του συμπλέκτη κατά την εκκίνηση στη ανηφόρα (αυτό το άκουσε και ο πρόεδρος σας και μπορεί να σας το επιβεβαιώσει).
Μπορω να σας πω και αλλα πολλα αλλα δεν είναι εδώ το νόημα μιας και παρομοια περιστατικα γινονται σε ΟΛΟΥΣ τους αγωνες και το βαρος δεν πρεπει να πέφτει μόνο στις λεσχες.....
Δηλ τι πρέπει, την ώρα που τρέχω να έχω στημένα άτομα πάνω από κάθε κριτή για να βλέπει τι έγραψε?!!! Ευελπιστώ για ένα καλύτερο μέλλον στους αγώνες αφού είναι κάτι που όλοι αγαπάμε. Μπορούμε να διορθώσουμε λάθη αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει επιτέλους να μιλάμε. από χθες μέχρι σήμερα είχα δεκάδες τηλέφωνα με παρόμοια γεγονότα μ αυτά που περιέγραψα από συναθλητές μου. αλλά με λυπεί που διαπιστώνω ότι αποφεύγουν να μιλήσουν δημόσια.
Μετα από ολο αυτό πιστευω ότι οι πιο αντικειμενικοι αγωνες είναι η wild terrain k trophy άρα.... συνεχιζω εκει.
Δεν θελω να ερθω σε καμια προσωπικη αντιπαραθεση καθως αυτό δεν θα οφελουσε σε κανεναν. . . όμως εμμένω στην αρχική μου τοποθέτηση για την αποχώρηση του πρόεδρου των Ιωαννίνων μιας και είχα τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του.
Καλό καλοκαίρι σε όλους.......
makis
Posts: 2
Joined: Wed Jun 24, 2009 18:33

Re: 3o trial δυτικης ελλαδος.......

Post by makis »

Συχαρητηρια και απο εμενα ο αγωνας ειτανε πολυ ωραιος...............
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”