Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Trophy

LRD90
Posts: 74
Joined: Thu Jul 02, 2009 16:50

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by LRD90 »

playboy wrote:Κύριε Μπογιατζή

Από ότι φαίνεται εκπροσωπείτε την οργάνωση του αγώνα THAT 2011 στην οποία προέκυψε ένα σοβαρό θέμα και από ότι φαίνεται δεν έχετε καταλάβει τίποτα.
Διοργανώσατε έναν αγώνα χωρίς να ξέρετε ούτε εσείς, ούτε οι κριτές (βλέπε Θεόφιλος) ούτε ο αγωνοδίκης, ούτε ο αλυτάρχης τον κανονισμό!!!!
Ακυρώσατε την ομάδα που εκείνη τη στιγμή ήταν πρώτη στην κατάταξη, παραβιάζοντας κατάφορα τον κανονισμό, όπως αποδείχθηκε από την απόφαση.
Κύριε Μπογιατζή, τον είχατε διαβάσει τον κανονισμό πριν από τον αγώνα που οργανώσατε???
Όταν η ομάδα που ακυρώθηκε, σας ζήτησε εγγράφως να απαντήσετε, (πριν την ένσταση), γιατί σφυρίζατε αδιάφορα?
Το βράδυ στην ταβέρνα δεν έγινε καμία φασαρία. Με ποιο τρόπο προσπαθήσατε να διορθώσετε τα πράγματα?
Αφού ξέρατε ότι είχατε άδικο, γιατί απορρίψατε την ένσταση, την οποία δίκαια υπέβαλλε η αδικημένη ομάδα?
Ξέρετε τη διαδικασία ενστάσεων και εφέσεων? Ρωτήστε να μάθετε, πριν γράψετε για παγκόσμια πρωτοτυπία. Όλα έγιναν σύμφωνα με το γράμμα και το πνεύμα του νόμου και της ΕΘΕΑ. Μήπως αμφισβητείτε την ΕΘΕΑ ή το ΕΘΝΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ???
Κύριε Μπογιατζή έχετε καταλάβει ότι με τις μέχρι τώρα ενέργειές σας έχετε:

• Έναν αγώνα ακυρωμένο
• Αλυτάρχη και αγωνοδίκη να παραπέμπονται πειθαρχικά
• Το σύνολο των αγωνιζόμενων απέναντί σας
• Και φυσικά χάσει και το τελευταίο ίχνος ευθιξίας αφού ακόμη και τώρα βλέπετε φαντάσματα.

Κύριε Μπογιατζή, τα trophy είναι παιχνίδια για ΑΝΤΡΕΣ και εσείς φερθήκατε παιδικά. Έχετε πραγματικά τόση άγνοια, ή μήπως ενεργήσατε με δόλο?

Κύριε Μπογιατζή, ο γυαλός ΔΕΝ είναι στραβός, ΟΥΤΕ ΒΡΕΧΕΙ……………….


ΥΓ1 Μην γράψετε περί ανωνυμίας, όλοι ξέρουν ποιος είμαι......
ΥΓ2 Ωραία υπογραφή.........(κύριε Μπογιατζή)
Οπα ρε μεγάλε γιατί τόσο μίσος ???

Και βέβαια εκπροσωπώ την οργάνωση.

Και βέβαια ξέρω απο trophy έχοντας συμμετάσχει 6 φορές στον Ευρο και έχοντας οργανώση και τα 6 Trophy της Θεσσαλονίκης.

Τώρα για να συνεχίσουμε να συζητάμε δημόσια πρέπει να βάλεις κι εσύ το ονοματάκι σου κάτω απο τα γραφόμενά σου γιατί εγώ τυχαίνει να μην ξέρω την μεγάλη φίρμα που όλοι ξέρουν.
Bogiatzis Cris
Two things are infinite: the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe.
sirros
Posts: 259
Joined: Wed Jun 17, 2009 07:53
Location: landroverworld

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by sirros »

Παρακαλείτε ο general lee να επιστρέψει το κύπελλο στην ΕΛΠΑ και για να μην κλαίει θα του στείλουμε ενα χάρτινο.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πιτσα - Μπαλα και Καρατε
User avatar
Kritikos
Posts: 429
Joined: Fri Oct 02, 2009 09:37
Location: Κρήτη
Contact:

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by Kritikos »

Θα ήθελα από τη μεριά μου να συμπαρασταθώ στην ομάδα του ΜΙΧΑΛΗ, κάποιος έπρεπε να τους βάλει στη θέση τους [ μερικούς κοκορόμυαλους] αρκετά τους έχουμε ανεχτεί και έπεται η συνεχεία κύριοι.ΜΠΡΑΒΟ στην ΕΘΕΑ για την δικαιώσει της ομάδος
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by friar »

Thank u Sirros
Παλιά σε μιά κόντρα που είχαμε οι δυό μας, όταν πλέον χαλαρώσαμε μου είπες ότι στον επόμενο αγώνα που θα βρεθούμε θα δώσουμε τα χέρια και θα τα ξεχάσουμε όλα, και σου είχα απαντήσει ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει γιατί στα χέρια μου θα κρατάω τον κανονισμό. Aπό τότε βρεθήκαμε σε πολλούς αγώνες και πάντα τα βρήκαμε όμορφα ήρεμα και πάντα με τον κανονισμό. Thank u again.

Μόλις τώρα μίλαγα με φίλο από τον χώρο μας που μου ανέφερε ότι ο καλός αλυτάρχης είναι ο αλυτάρχης που κουβαλάει τον κανονισμό στη μασχάλη.
Όσο και αν δεν μου αρέσει το γεγονός ότι η Ελλανόδικος δεν κάλεσε και τους αγωνοδίκη αλυτάρχη και κριτή να ακούσει και την δική τους ιστορία, αποδέχομαι την απόφαση τους ειδικά όταν από τα αναφερόμενα στην απόφαση τους δεν εισακούσθηκε ο αγωνιζόμενος όταν πρότεινε εναλλακτικές λύσεις στο πρόβλημα.
Δεν μου άρεσε όμως και με ανησυχεί το γεγονός ότι αν μελλοντικά σφάλω για οιονδήποτε λόγο, δεν θα μου δοθεί η ευκαιρία ούτε να εξηγήσω τις αποφάσεις μου ούτε καν να ζητήσω συγνώμη και θα πάω αδιάβαστος.
Την Κυριακή έχω αγώνα. Όσοι έρθουν έρχονται και παλεύουν με σκοπό και στόχους, δεν μπορούμε να παίζουμε μαζί τους.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
mikeoff
Posts: 65
Joined: Thu Jun 18, 2009 20:23

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by mikeoff »

Παίρνω τον λόγο ενοχλημένος, για τα πυρά που δέχεται ο κ.Μπογιατζής. Όλοι γνωρίζουμε ότι την συγκεκριμένη απόφαση δεν την πήρε ο ίδιος.Είναι απλά ο εκπρόσωπος του ΣΤΕΒΕ και του συγκεκριμένου αγώνα.Αυτό που είδα με τα μάτια μου τις μέρες του trophy είναι, έναν άνθρωπο που ψάχνει να βρει ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ σε οτιδήποτε έχει προκύψει,μικρό ή μεγάλο και με οποιοδήποτε κόστος.
Θεωρώ ότι ο αποκλεισμός της ομάδας του Μιχάλη Μισκή ήταν άδικος αλλά άδικο ήταν και το γεγονός ότι δεν παραβρέθηκαν στην εκδίκαση και οι δύο πλευρές.
Θέλω να τονίσω ότι με το κ. Μπογιατζή δεν έχω καμία παραπάνω σχέση από αυτή που έχω με τους περισσότερους από εσάς.
Ξέρω,γιατί αυτό μου έχει διδάξει η ζωή, ότι όλα εδώ πληρώνονται και κάθε κατεργάρης αργά η γρήγορα θα βρεθεί στον πάγκο του. Αυτό για αυτούς που θα διαβάσουν το post μου και θα αρχίσουν να ανησυχούν γνωρίζοντας ότι κάτι άρχισε να βρομάει!
playboy
Posts: 10
Joined: Wed Jun 17, 2009 08:43

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by playboy »

Οπα ρε μεγάλε γιατί τόσο μίσος ???

Και βέβαια εκπροσωπώ την οργάνωση.

Και βέβαια ξέρω απο trophy έχοντας συμμετάσχει 6 φορές στον Ευρο και έχοντας οργανώση και τα 6 Trophy της Θεσσαλονίκης.

Τώρα για να συνεχίσουμε να συζητάμε δημόσια πρέπει να βάλεις κι εσύ το ονοματάκι σου κάτω απο τα γραφόμενά σου γιατί εγώ τυχαίνει να μην ξέρω την μεγάλη φίρμα που όλοι ξέρουν.

Κανένα μίσος κύριε Βογιατζή. Απλή καταγραφή γεγονότων και απλά ερωτήματα ενός καθημερινού ανθρώπου που αγαπάει τους αγώνες.

Ξέροντας από Trophy, θα έλεγα ότι μετά από 6 Εβρους και 6 διοργανώσεις, δεν τα καταφέρατε και πολύ καλά, όχι μόνο στον αγώνα αλλά και μετά από αυτόν.
Η απόφαση τηε επιτροπής νομίζω ότι τα λέει όλα.
Έχετε κάθε δικαίωμα να μην απαντήσετε σε εμένα (μπορεί να μην με ξέρετε, αλλά αν ρωτήσετε θα μάθετε), αλλά κάτι θα πρέπει να πείτε για την απόφαση ακύρωσης του αγώνα, η οποία είναι και επώνυμη και ενυπόγραφη...

Εκτός εάν δεν ξέρετε ποιοι είναι και αυτοί που την υπογράφουν...............

Μην ξεχνάτε ότι χρωστάτε και μια απάντηση στους αγωνιζόμενους αλλά και θεατές που ήρθαν, στήριξαν τον αγώνα σας και στο τέλος ακυρώθηκαν επειδή εσείς κάνατε τις επιλογές σας..........

ΥΓ. Στάθη επειδή μίλησα το πρωϊ με τον Φωκίωνα, αναφέρεται στο γεγονός ότι ο συγκεκριμένος κριτής (Λάκης) δεν έχει άδεια κριτή ( ή κατι αντίστοιχο) και ότι οι αλυτάρχης και αγωνοδίκης δεν είχαν εμπειρία από αγώνες 4Χ4 και τα λοιπά με τον κανονισμό. Φωκίωνα εάν κάνω λάθος διόρθωσέ με...
"Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away".
George Carlin
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by friar »

playboy wrote:ΥΓ. Στάθη επειδή μίλησα το πρωϊ με τον Φωκίωνα, αναφέρεται στο γεγονός ότι ο συγκεκριμένος κριτής (Λάκης) δεν έχει άδεια κριτή ( ή κατι αντίστοιχο) και ότι οι αλυτάρχης και αγωνοδίκης δεν είχαν εμπειρία από αγώνες 4Χ4 και τα λοιπά με τον κανονισμό. Φωκίωνα εάν κάνω λάθος διόρθωσέ με...
Ευχαριστώ για την ενημέρωση, που όφειλε να την κάνει ο ίδιος.
Κριτές χωρίς άδεια έχω δεί πολλούς και πάρα πολύ καλούς στην δουλειά τους.
να μην πω και για άλλους κριτές με άδεια, άσε καλίτερα.
Για τον αλυτάρχη και αγωνοδίκη, αν και επιθυμητή, δεν ειναι απαραίτητη η εμπειρία σε κανένα είδος αγώνα, αρκεί να ξέρουν γράμματα.
Ειδικά ο αγωνοδίκης.
Τι εμπειρία από 4Χ4 είχε ο Παναγιώτης Σιδέρης όταν έκανε τα Mad Challenge.
ο Κούλης του ΑΟΠ με το Enduro και τα Super Trial
ο Αθανασουλόπουλος με τα Trail Ride.....
απλά είχαν τον κανονισμό στη μασχάλη....
εσύ τον έχεις πρόχειρο τον κανονισμό????
αφού έχω συναντήσει πολλούς που όχι δεν τον έχουν διαβάσει
αλλά αγνοούν ακόμα και την ύπαρξη του.
πάντα φιλικά έτσι...... :oops:
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Φωκίων

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by Φωκίων »

@ Σταθη

Σταθη εχω την αισθηση οτι δεν χανεις ευκαιρεία να μου την μπαινεις.... ειπα οτι επειδη εγραφα απο κινητο και που να δω τα πληκτρα θα σου απαντουσα πιο μετα.. "το ως οφειλε......" ισως ηταν περριτο..
Επειδη πιστευω με ξερεις, ξερεις οτι ποτε δεν μιλαω πλαγιως και με υπονοουμενα εντός κι αν κανω πλάκα....
οτι σκεφτομαι το λεω στα ισα ακομα και την πιο μαλακια...
Ετσι λοιπον η πρωηνη απωρεια για τα παραξενα ηταν γνησια..
δεν συνηθιζω οπως αλλοι, να περαω μια βομβα και να καθομαι στην ακρη να "απολαμβανω το θεαμα"...

Παμε παρακατω
Να ξεκαθαρισω εδω οτι τα σχολια μου αναφερονται στην αποφαση ΚΑΙ ΜΟΝΟ και δεν σχολιαζω τις πρωσωπικές αποψεις κανενος.
Κατ αρχην το πρωτο πραγμα που εκανα μολις διαβασα την ανακοινωση ξανα τα ξημερωματα ηταν να ψαξω την λιστα απο το site της ΟΜΑΕ να βρω τα στελεχη που αναφερονται. Και τον αλυταρχη βρηκα και τον αγωνοδικη βρηκα, και οι 2 μελη του ΑΟΘ ( Ραλλυ ΔΕΘ κ.λ.π.) αλλα πουθενα τον κριτη, παρολο που η λιστα ειναι προσφατη 24/10 λεει...
Περιεργο Νο1 λοιπον...

Συνεπικουτειται και απο το γεγονος οτι ο κριτης ΔΕΝ εγγαλειται ΚΑΙ αυτος, παρολο που εμφανιζεται ως ΚΥΡΙΟΣ "διαχειριστής" του συμβαντος.....
Περιεργο Νο2

Μετα απο μια επισκεψη στο site του ΣΤΕΒΕ ειδα οτι ο εν λογω κριτης ειναι ο Αντιπροεδρος της λεσχης....

Ως ανεφερα και πιο πανω απο το κειμενο και το πως ειναι γραμμενο, φαινεται οτι εκτός απο την κληση μεσω VHF προς τον αλυταρη το ολο θεμα και τις διαπραγματευσεις ο κριτης. με ποια αρμοδιοτητα αραγε?????
Περιεργο Νο4....

Καθως μονο απειρους δεν μπορεις να τους πεις Αγωνωδικη & αλυταρχη ειναι εξαιρετικά περιεργο ( Νο5) που δεν ειδαν την επικειμενη κομπλα και αν μη τι αλλο "τοτε" να ανοιξουν τον ρημαδη τον κανονισμό οπως λεει κι ο Σταθης πιο πανω...

Να θεωρησουμε λοιπον οτι κατα τον τεχνικό ελεγχο πριν τον αγωνα ΕΛΕΓΧΘΗΚΑΝ ΟΛΟΙ οι εργατες αν λειτουργουν????
Χλομο το βλεπω αλλα κραταω και μια επιφυλλαξη...


Δεν εχω προλαβει ( καθοτι τα ποστ "τρεχουν") να κοιταξω ακριβως τι προβλεπεται ( ο Κος Μανωλης ΞΕΡΕΙ οτι κουβαλαω τους κανονισμους μαζι μου.....) αλλα δε κρυβω οτι μου κανει εντυπωση οτι δεν κληθηκαν οι ανθρωποι του ΣΤΕΒΕ να.... "απολογηθουν" ( Περιεργο Νο 6 λοιπον) ή εστω επειδη βεβαια ειναι Θεσσαλονικη και καποιος σκεφτηκε τα εξοδα τους, να υποβαλουν μια γραπτή "απολογία".... Παντως αν δε με απατα η μνημη μου σε εκεινο το συμβαν με τα καυσιμα που "απαχθηκε" το ενα δειγμα, ΚΑΙ οι 2 πλευρες ηταν παρουσες....

Αυτα λοιπον τα περιεργα εβλεπα αγαπητε Σταθη στις 7 το πρωι ( βιτσιο κι αυτο....) και αναρωτηθηκα αν τα εβλεπε και κανεις αλλος ΠΡΙΝ να κανω αυτο που με "κατηγορησες" να πεταξω την βομβα μου και μετα να κατσω στην ακρη με πασατεμπο να απολαυσω το θεαμα.
Γιατι σαφως και δεν ειμαι και ο πιο αρμοδιος σε αυτα....

Απο την συνεχεια των ποστ καταλαβα οτι δεν ειμουν ο μονος που εβλεπα εστω καποια απο αυτα, οσο κι αν ο playboy που μιλησαμε κατα τις 10 το πρωι μολις τωρα αποκαλυψε "τι ειχα στο μυαλο μου" αρα δεν επειρεασα και κανεναν...

Αυτα τα ολιγον πολλά....


( Εσβησα μια ποταση που περισσευε..)
Φωκίων

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by Φωκίων »

Φωκίων wrote:Συνεπικουτειται και απο το γεγονος οτι ο κριτης ΔΕΝ εγγαλειται ΚΑΙ αυτος, παρολο που εμφανιζεται ως ΚΥΡΙΟΣ "διαχειριστής" του συμβαντος.....
Περιεργο Νο2
και για να ειμαι πιο ξεκαθαρος εννοω " πως η ΕΠΑ να εγκαλεσει καποιον αμα δεν ειναι μελος της".
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Ακύρωση και παραπομπή των υπευθύνων του Thessaloniki Tro

Post by friar »

Φωκίωνα, επειδή το θέμα γυρνάει σε προσωπικό, άστο για να τα βρούμε από κοντά. Δεν φταίνε οι υπόλοιποι.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”