6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

User avatar
STEBE
Posts: 58
Joined: Thu Jul 02, 2009 16:51

Re: 6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

Post by STEBE »

Είναι μια τελευταία υποχρέωση των οργανωτών(για μας ευχαρίστηση) στο τέλος κάθε αγώνα να κάνουν έναν απολογισμό και να απευθύνουν κάποια ευχαριστώ προς αυτούς που στήριξαν τον αγώνα τους, κι απο τις δύο πλευρές.

Εμείς απο τον ΣΤΕΒΕ λοιπόν θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους τους αγωνιζόμενους που ενώ γύρω μας καταλύετε το σύμπαν, άλλοι απο το περίσσευμά τους και άλλοι απο το υστέρημά τους ξόδεψαν ένα σορό χρήματα για να τιμήσουν τον αγώνα μας.

Χρειάστηκαν 4 μήνες πολύ σκληρής δουλειάς στο βουνό και κάποιες πολύ σκληρές αποφάσεις κατα την διάρκεια των 4 ημερών για να ολοκληρωθεί ο αγώνας σωστά.

Για τις αποφάσεις αυτές ίσως κάποιοι αισθάνθηκαν αδικημένοι αλλά εμείς αυτό που έχουμε να πούμε είναι ότι πάρθηκαν με σκοπό την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα και χωρίς καμιά διάθεση να αδικηθεί κάποιος.

Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους τους ανθρώπους μας που βοηθάνε τοσα χρόνια μένοντας άπειρες ώρες στο βουνό γιατί χωρίς αυτούς δεν θα ήταν δυνατόν να γίνει αγώνας.

ΥΓ1 Αρη μας αδικείς με το διαχωρισμό Βορά & Νότου

ΥΓ2 Ιωσήφ .................

ΥΓ3 Φώτη DVD θα φτιάξουμε και θα στείλουμε μια κόπια σε όλους τους αγωνιζόμενους
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: 6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

Post by ALEXELIS »

STEBE wrote: DVD θα φτιάξουμε και θα στείλουμε μια κόπια σε όλους τους αγωνιζόμενους

:D :D :D ;)
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: 6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

Post by quinda »

ALEXELIS wrote:
STEBE wrote: DVD θα φτιάξουμε και θα στείλουμε μια κόπια σε όλους τους αγωνιζόμενους

:D :D :D ;)

Εκτος απο σενα γιατι περνουσες παντου αερας....και δεν σ επιαναν οι καμερες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Μονο σταματημενο σε προλαβαινε ο φακος!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Image
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
GENERAL LEE

Re: 6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

Post by GENERAL LEE »

STEBE wrote:Είναι μια τελευταία υποχρέωση των οργανωτών(για μας ευχαρίστηση) στο τέλος κάθε αγώνα να κάνουν έναν απολογισμό και να απευθύνουν κάποια ευχαριστώ προς αυτούς που στήριξαν τον αγώνα τους, κι απο τις δύο πλευρές.

Εμείς απο τον ΣΤΕΒΕ λοιπόν θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους τους αγωνιζόμενους που ενώ γύρω μας καταλύετε το σύμπαν, άλλοι απο το περίσσευμά τους και άλλοι απο το υστέρημά τους ξόδεψαν ένα σορό χρήματα για να τιμήσουν τον αγώνα μας.

Χρειάστηκαν 4 μήνες πολύ σκληρής δουλειάς στο βουνό και κάποιες πολύ σκληρές αποφάσεις κατα την διάρκεια των 4 ημερών για να ολοκληρωθεί ο αγώνας σωστά.

Για τις αποφάσεις αυτές ίσως κάποιοι αισθάνθηκαν αδικημένοι αλλά εμείς αυτό που έχουμε να πούμε είναι ότι πάρθηκαν με σκοπό την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα και χωρίς καμιά διάθεση να αδικηθεί κάποιος.

Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους τους ανθρώπους μας που βοηθάνε τοσα χρόνια μένοντας άπειρες ώρες στο βουνό γιατί χωρίς αυτούς δεν θα ήταν δυνατόν να γίνει αγώνας.

ΥΓ1 Αρη μας αδικείς με το διαχωρισμό Βορά & Νότου

ΥΓ2 Ιωσήφ .................

ΥΓ3 Φώτη DVD θα φτιάξουμε και θα στείλουμε μια κόπια σε όλους τους αγωνιζόμενους
Κατ αρχας θεωρω ότι η ανακοινωση σας αργησε καμια δεκαρια μερες αλλα εστω ..
Κανενας δεν ειπε τιποτα για την δουλεια που κανατε και για την ποιοτητα του αγωνα σας ! Μπραβο και παλι μπραβο !!!
Δεν είναι κριμα όμως να χυνεις την καρδαρα με το γαλα ? :!: :!: :!:
Αν οι αρχοντες του αγωνα ηταν ποιο εμπειροι (στους αγωνες 4Χ4 ) θεωρειτε ότι θα γινοταν το ιδιο λαθος ? :idea:
STEBE wrote:
ΥΓ1 Αρη μας αδικείς με το διαχωρισμό Βορά & Νότου

Δεν σας αδικω με την ερωτηση μου ,ουτε δυναμιτιζω την ατμοσφαιρα , απλα σας βαζω στο πνευμα της σκεψης του αδικημένου:
GENERAL LEE wrote:Και μια τελευταια ερωτηση ως Στρατηγος των Νοτίων (General Lee δεν λεει στη πορτα ? 8-) ) :
-Θα ισχυε η ιδια αποφαση για οποιοδηποτε πληρωμα , Βορείων ή Νοτίων ???
Το εχω γραψει αλοστε και ποιο πριν :
GENERAL LEE wrote: Κυριοι θελουμε πρωτα απ ολα να μας σεβεστε και μετα να μας αγαπατε !!!
Επι προσωπικου εχω τις καλύτερες σχέσεις με όλους τους βόρειους αγωνιζόμενους και τονιζω ότι σε καμια περιπτωση δεν ευθηνετε αυτος αν η εντοπιότητα κάποιων άλλων τον ευνόησε … το συστημα και η νοοτροποια θελει ανακαινηση !
STEBE wrote:
ΥΓ2 Ιωσήφ .................
Αυτό δεν το καταλαβα ...Ιωσήφ τι ???

Όπως και να εχει βαλτε πρωτο το ονομα μου στην λιστα του That 2012 , εγω θα ειμαι εκει και παντα θα λεω την γνωμη μου αρεσει δεν αρεσει .
JOSE
Posts: 118
Joined: Tue Jan 18, 2011 19:59

Re: 6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

Post by JOSE »

κι αν απο κάποια απόφαση παρόλη την καλή διάθεση να μην αδικηθεί κανείς κάποιος αδικήθηκε κατάφωρα πράγμα το οποίο έγινε κατά γενική ομολογία αντιληπτό απο την πλειοψηφεία των αγωνιζόμενων όπως κατάλαβα εγώ με την πτωχή αντίληψη μου οφείλουμε όσοι ενοχληθήκαμε απ την υπερβολικότητα της εν λόγω αποφάσεως να μην το επισημάνουμε ; κανείς δεν ανέφερε τίποτα για ίντριγκες και πλεκτάνες και εξαπατήσεις και μεροληπτικές αποφάσεις με σκοπό να ευνοηθεί κάποιο άλλο πλήρωμα ούτε τολμάει να περάσει απ το μυαλό μου ξέροντας την σοβαρότητα των οργανωτών τα χαζά σενάρια περί βορείων και νοτίων αυτα ανήκουν σε άλλους χώρους άσχετους με το δικό μας βίτσιο!παρόλα αυτα εξακολουθώ να πιστεύω ότι ήταν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΌΤΑΤΗ ΚΑΙ ΆΔΙΚΗ η πακετοποίηση της ομάδας του Μιχαλη ενώ υπήρχαν εναλλακτικές λύσεις και πάνω απ όλα ΔΙΆΛΟΓΟΣ αποφάσεις του στυλ αποφασίζουμε και διαταζουμε (έστω και για μια υποτιθέμενη ομαλότητα του αγώνα )μόνο κακό μπορούν να κάνουν τόσο σ αυτόν όσο και σε μελλοντικούς αγώνες! Να υποθέσω μάλλον απ ότι κατάλαβα απ τα αποσιωπητικα μετά το ΙΩΣΉΦ ότι δεν έχετε πεισθεί ακόμα για το λάθος και παρορμητικό της αποφάσεως γιατί αν υποθέσω ότι μετά το ΙΩΣΉΦ κολλούσε κανένα ρήμα πού να υπονοεί επίπληξη λόγω μακρυγλωσίας θα μουστάκοφαγωθούμε αγρίως!
LRD90
Posts: 74
Joined: Thu Jul 02, 2009 16:50

Re: 6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

Post by LRD90 »

Αρη ξέρω ότι η κριτική σου είναι καλοπροέραιτη και φυσικά είναι δεκτή και απαραίτητη για να βελτιώνωνται τα πράγματα. Αλλωστε τα είπαμε πολλές φορές και τις μέρες του αγώνα.

Για το θέμα του Μιχάλη δυστυχώς έγινε κάτι που δεν ξεγίνονταν μετά. Πάνω στην μεγάλη πίεση και το άγχος να μην μας φύγει ο αγώνας και χύσουμε την καρδάρα με το γάλα απο εκείνη την πλευρά το χύσαμε απο την άλλη.

Προσωπικά έκανα κάθε δυνατή προσπάθεια να βρεθεί λύση αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα γιατί αυτό που ζητούσαν τα παιδιά ήταν να ακυρωθεί ο αγώνας πράγμα που και να θέλαμε δεν μπορούσαμε να το κάνουμε.

Αυτά τα γράφω και για τον φίλο μου τον Ιωσήφ που μίλησε για συγνώμη που θα μπορούσε να διορθώση τα πράγματα. Φίλε αν κάποιος σου είπε ότι ήμασταν αδιάλακτοι σε πληροφόρησε λάθος.

Μετά την φασαρία που έγινε στην ταβέρνα την Παρασκευή το βράδυ στην οποία δεν ήμουνα μπροστά για να ξέρω πια πλευρά ήταν πιο εριστική, ανέλαβα προσωπικά την κατάσταση και προσπαθούσα να διορθώσω τα πράγματα με οποιοδήποτε τρόπο.
Δυστυχώς δεν στάθηκε δυνατό και φτάσαμε στις ενστάσεις τις εφέσεις και τα γνωστά.

Και κάτι τελευταίο για τις καβάντζες. Δυστυχώς σε μια διαδρομή 118 χλμ με πολύ δύσκολα κομμάτια είναι αδύνατον να ελέγξεις τα πάντα. Την Παρασκευή υπήρχαν 14 άτομα σκορπισμένα στο Βουνό και άλλα τόσα το Σάββατο. Παρόλα αυτά υπήρχαν σημεία που δεν μπορούσαμε να τα ελέγξουμε αλλά εκεί η απουσία του ελέγχου ίσχυε για όλους.

Θα κλείσω γιατί μάλλον κούρασα λέγοντας ότι ΝΑΙ πρώτα σας σεβόμαστε και μετά σας αγαπάμε. Σας σεβόμαστε όπως σεβόμαστε την προσπάθεια που κάνουμε κάθε χρόνο για να στήσουμε αυτόν τον αγώνα και δεν την χαλαλίζουμε σε κανέναν..... φίλο ή γνωστό......

ΥΓ1 Ιωσήφ οι τελίτσες ήταν απλά λύπης αλλά τα είπαμε απο κοντά όποτε no problem

ΥΓ2 Δεν πρόκειται να μουστακοφαγωθούμε :lol: πουλάκι μου(που τις βρίσκεις αυτές τις λέξεις!! :lol: )

ΥΓ3 Ο λόγος της καθυστέρησης των 10 ημερών ήταν γιατί περιμέναμε να δουμε τι θα γίνει με την εκδίκαση της έφεσης αλλά τη δικάσανε χωρίς καν να μας ενημερώσουν οπότε δεν έιχε νόημα
Bogiatzis Cris
Two things are infinite: the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe.
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: 6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

Post by ALEXELIS »

quinda wrote:Εκτος απο σενα γιατι περνουσες παντου αερας....και δεν σ επιαναν οι καμερες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D
Εμένα ζήλεψες φίλος και το έκανες και εσύ έτσι στον 24ωρο !!!!!... :D :D :D :D :D
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

Post by friar »

Οπως ήδη θα γνωρίζετε, εκδικάσθηκε η Έφεση κατά του αγώνα (δείτε σχετική απόφαση --> http://www.omae-epa.gr/sites/www.omae-e ... pofasi.doc ).
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
GENERAL LEE

Re: 6th Thessaloniki Adventure Trophy 17-20 Nov 2011

Post by GENERAL LEE »

LRD90 wrote:
Και κάτι τελευταίο για τις καβάντζες. Δυστυχώς σε μια διαδρομή 118 χλμ με πολύ δύσκολα κομμάτια είναι αδύνατον να ελέγξεις τα πάντα. Την Παρασκευή υπήρχαν 14 άτομα σκορπισμένα στο Βουνό και άλλα τόσα το Σάββατο. Παρόλα αυτά υπήρχαν σημεία που δεν μπορούσαμε να τα ελέγξουμε αλλά εκεί η απουσία του ελέγχου ίσχυε για όλους.
Νομιζω ότι
ή
α)Δεν διαβάζεις αυτά που γραφω
GENERAL LEE wrote: Την διαδρομη ενός Trophy την οριζει το δρομοβιβλιο και κερδιζει αυτος ο οποιος θα κινηθει βαση αυτου και θα κανει τον καλυτερο χρονο .Αν η διαδρομη είναι <<ελευθερη >> τοτε δεν θα ειχαμε roadbook αλλα στιγματα και δεν θα ειχαμε συνοδηγο και roadbook αλλα ινδιανο ιχνιλατη ! 8-) 8-) 8-)
Αν γινοταν ένα Trophy , στην πολύ γνωστη σε εμας εδώ Παρνηθα να εισαι σιγουρος ότι κι εγω απ τις καβατζες θα πηγαινα , αρα ουτε ο αγωνιζομενος φταιει :!: :!: :!:
Δεν εχω κανενα προβλημα με κανεναν και νομιζω ότι ειμαι σαφης .Αυτο που θελω είναι δικαιος αγωνας για ολους .
ή
β)υποτιμάς την νοημοσύνη μου ... :evil: :evil: :evil:



LRD90 wrote: Θα κλείσω γιατί μάλλον κούρασα λέγοντας ότι ΝΑΙ πρώτα σας σεβόμαστε και μετά σας αγαπάμε. Σας σεβόμαστε όπως σεβόμαστε την προσπάθεια που κάνουμε κάθε χρόνο για να στήσουμε αυτόν τον αγώνα και δεν την χαλαλίζουμε σε κανέναν..... φίλο ή γνωστό......
Τοτε μαλλον εμεις ΔΕΝ σεβομαστε την δικη μας προσπαθεια και τα εξοδα που καναμε γι αυτόν τον αγωνα και τελικα ΔΕΝ διαμαρτηρομαστε για την πληρη ακυρωση του και την χαλαλιζουμε για χαρη του malaka του Μιχαλη και του pousti του Αντρεα…


Γιατρέ ....είμαι καλά ??????????????????
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”