ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

Post Reply
aapo
Posts: 259
Joined: Tue Jun 23, 2009 16:05

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

Post by aapo »

;) Για αρχιστε να ακουσουν ολοι τις απόψεις σας :lol:
Φωκίων

Re: ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

Post by Φωκίων »

Μα.... 43 σελιδες ο καθενας τις αποψεις του εγραφε με τον ενα ή τον αλλο τροπο...

"να ακουσουν ( 3ο πληθιντικο δηλ.) ολοι τις αποψεις σας" δηλ ποιους εννοιτε???

ζητατε υποθετω τις αποψης ολωνων αλλα πετατε την εξης ατακα..

"Βεβαίως να υπάρχουν κανονισμοί ασφαλείας στους αγώνες που παίζει ρόλλο η ταχύτητα και έτσι τελικά θα γίνη."

το οποιο αν το συνδιασω με αλλα λεγομενα σας σε αλλο ποστ..

"Συζητήσεις γίνονται και εντός και εκτός επιτροπής . Προεργασία προχωρα. Ολοι εχουν τις απόψεις του οι οποίες ομως εξαρτώνται απο την φιλοσοφία του αγώνα καθε οργανωτή χωριστά.
ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ."

δε ξερω...
εμενα προσωπικά μου βγαινει οτι τσαμπα συζηταμε κι εσεις εντός και εκτός επιτροπής ουσιαστικά εχετε αποφασισει... καθοτι "ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ". αυτα που συζητιουνται

πρεπει να παραδεχτω παντως διαβαζοντας οοοοοολα τα ποστ σας και στα 3 σχετικά μεταξυ τους τελικα θεματα οτι αδικηστε και θα επρεπε να υπηρετητε το διπλωματικο σωμα ( χιουμορ εδω) καθοτι οι απαντησεις σαν ειναι οχι απλά διφορουμενες αλλα...... τριφορουμενες ( μην αρχησω παραθεσεις δεν ειμαι καλος σε αυτο καταλαβαινετε τι εννοω ετσι δεν ειναι????)

πχ
Οι κανονισμοι που διέπουν τους αγώνες Regularity δεν εχουν cage , rollbar κλπ

Οι αγωνες [που γίνονται σημερα θα μπορουσα ανετα να τους πω κρυφοραλλυ και οχι regularity.


κι απο την αλλη

Βεβαίως να υπάρχουν κανονισμοί ασφαλείας στους αγώνες που παίζει ρόλλο η ταχύτητα

τελος παντων, προσωπικά οπως ειπα "το επιασα το νοημα" ΠΙΣΩ απο τους "χρησμους" αλλα και επεισεις το υφος γραφης που χρησιμοποιητε μου λεει κι αυτο καποια πραγματα ( αυτο δεν ειναι προσβλητικο σχολιο - απλά το υφος σας μου δινει να καταλαβω πραγματα που "δεν λεγονται" κατι σαν body language αλλα απο τις λεξεις)... ( και πραγματικά ελπιζω να ειμαι αδικος και λαθος στα συμπερασματα μου)

Και παλι σας ευχαριστω
aapo
Posts: 259
Joined: Tue Jun 23, 2009 16:05

Re: ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

Post by aapo »

Φωκίων wrote:Μα.... 43 σελιδες ο καθενας τις αποψεις του εγραφε με τον ενα ή τον αλλο τροπο...

"να ακουσουν ( 3ο πληθιντικο δηλ.) ολοι τις αποψεις σας" δηλ ποιους εννοιτε???

ζητατε υποθετω τις αποψης ολωνων αλλα πετατε την εξης ατακα..

"Βεβαίως να υπάρχουν κανονισμοί ασφαλείας στους αγώνες που παίζει ρόλλο η ταχύτητα και έτσι τελικά θα γίνη."

το οποιο αν το συνδιασω με αλλα λεγομενα σας σε αλλο ποστ..

"Συζητήσεις γίνονται και εντός και εκτός επιτροπής . Προεργασία προχωρα. Ολοι εχουν τις απόψεις του οι οποίες ομως εξαρτώνται απο την φιλοσοφία του αγώνα καθε οργανωτή χωριστά.
ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ."

δε ξερω...
εμενα προσωπικά μου βγαινει οτι τσαμπα συζηταμε κι εσεις εντός και εκτός επιτροπής ουσιαστικά εχετε αποφασισει... καθοτι "ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ". αυτα που συζητιουνται

πρεπει να παραδεχτω παντως διαβαζοντας οοοοοολα τα ποστ σας και στα 3 σχετικά μεταξυ τους τελικα θεματα οτι αδικηστε και θα επρεπε να υπηρετητε το διπλωματικο σωμα ( χιουμορ εδω) καθοτι οι απαντησεις σαν ειναι οχι απλά διφορουμενες αλλα...... τριφορουμενες ( μην αρχησω παραθεσεις δεν ειμαι καλος σε αυτο καταλαβαινετε τι εννοω ετσι δεν ειναι????)

πχ
Οι κανονισμοι που διέπουν τους αγώνες Regularity δεν εχουν cage , rollbar κλπ

Οι αγωνες [που γίνονται σημερα θα μπορουσα ανετα να τους πω κρυφοραλλυ και οχι regularity.


κι απο την αλλη

Βεβαίως να υπάρχουν κανονισμοί ασφαλείας στους αγώνες που παίζει ρόλλο η ταχύτητα

τελος παντων, προσωπικά οπως ειπα "το επιασα το νοημα" ΠΙΣΩ απο τους "χρησμους" αλλα και επεισεις το υφος γραφης που χρησιμοποιητε μου λεει κι αυτο καποια πραγματα ( αυτο δεν ειναι προσβλητικο σχολιο - απλά το υφος σας μου δινει να καταλαβω πραγματα που "δεν λεγονται" κατι σαν body language αλλα απο τις λεξεις)... ( και πραγματικά ελπιζω να ειμαι αδικος και λαθος στα συμπερασματα μου)

Και παλι σας ευχαριστω


Επαναλαμβάνω φίλε μου ΟΙ ΠΑΙΔΙΕΣ είναι Παιδιές και οι Αγώνες είναι Αγώνες,

Οσοι θελουμε να κανουμε παιδιές να φτάνουμε μέχρι την διαχωριστική γραμμή του ανωτάτου οριου και απο το σημείο αυτο αρχίζουν οι αγώνες που απαιτουν αλλα μέτρα και σταθμά. Ετσι απλά είναι τα πράγματα.
Φωκίων

Re: ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

Post by Φωκίων »

Ωραια.

παρακατω ( αν και παραλειψατε καποια θεματα...)
Πως οριζετε ΕΣΕΙΣ ( οι εντός κι εκτός επιτροπής που το συζητατε και το προχωρατε κ.λ.π. κ.λ.π.) τις παιδιες και πως τους αγωνες?

( εχω την αισθηση οτι σας τα βγαζω με το στιγκελι που λενε....)
admin
Site Admin
Posts: 136
Joined: Mon Jun 01, 2009 14:54

Re: ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ - ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

Post by admin »

Εχουμε ήδη σχετικό θέμα το ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
Συνεχίστε εκεί
Fair winds and calm anchorages...
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”