Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by Nicolas »

Πέτρο φίλε, ξεχνάς...
Δεν κάνω εικασίες, απλά σχολιάζω ΑΚΡΙΒΩΣ ότι διαβάζω και το αναλύω βάση πρότερης εμπειρίας.
"Όποιος ξεχνάει την ιστορία του, είναι καταδικασμένος να την ξαναζήσει".
Και δεν έχω φαγωθεί εγώ με την παραπάνω φράση... ;)


Σταύρο καλά το λες, σγα σγα.
Από πότε θες να ξεκινήσουμε το σγα σγα? Από το τελευταίο τεύχος του περιοδικού ή μήπως νωρίτερα? :lol: :lol:
Εγώ ακόμα περιμένω την απάντηση της ΕΘΕΑ στην καταγγελία του Στάθη για την απειλή.
Επίσης αναρωτιέμαι αν όντως είμαι τρελός που βλέπω στο κινητό του Στάθη την εισερχόμενη της προέδρου της οργανωτικής επιτροπής ενώ η ίδια ορκίστηκε στα παιδιά της ότι ουδέποτε τον κάλεσε.
Το ίδιο γράφηκε και σε καφενειακού επιπέδου ποδοσφαιρική στήλη.

Άρα Σταύρο μου, για μένα το σγα σγα δεν έχει αρχίσει ακόμα να μετράει.
Για σένα που ξαφνικά σε αγάπησε, μπορεί να άρχισε ήδη :lol: :lol:
Ξέχασες και συ πως μέχρι πριν δυό μήνες ήσουν προκατειλημένος και ένα σωρό άλλα...




Μελέτη αναρωτιέμαι ρε φίλε, κανείς δεν αγοράζει πια περιοδικά να δει τί μαλακίες γράφουν μέσα :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol: :lol:
Θες να μου πεις και την άποψή σου επί του θέματος της απειλής?
Ο Στάθης λέει πως απειλήθηκε τηλεφωνικώς και δείχνει ως απόδειξη την εισερχόμενη κλήση από συγκεκριμένο αριθμό συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα.
Κάποιοι άλλοι λένε πως ουδέποτε συνέβει το περιστατικό και πως ο Στάθης ήταν ο οργανωτής της "φάρσας" εξαρχής ενώ δεν παραθέτουν παρά την μαρτυρία τους με όποιο κύρος θα μπορούσε αυτή να έχει.

Κατά συνέπεια είτε ο ένας ψεύδεται είτε ο άλλος. Μέση δεν υπάρχει.
Πού ακριβώς βλέπεις λοιπόν τις μπούρδες και τα φαντάσματα, όταν το άσπρο γίνεται μαύρο?
Ποιος επιτέλους θα πάρει μία σοβαρή θέση, να μας πει την άποψή του, ποιός από όλους λέει τελικά ψέμματα?





Τες πα κύριοι, ελπίζω να κάνω λάθος.
Ήθελα να το πω, έτσι για να υπάρχει. Για να μην ξεχνιώμαστε. ;)
Και όπως λέει και ένας καλός μου φίλος "There are no facts, only interpretations".

Άντε καλή μας χρονιά και καλά μυάλα σε όλους μας.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
meletis

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by meletis »

Δεν έχω τίποτα να χωρίσω με κανέναν.

Δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο απο τα να κάνω καλύτερο το Balkan και το "Πευκί".

Δεν ζώ απο τους αγώνες, και δεν ζώ για τους αγώνες.

Εκανα κάποιες κανούριες καλημέρες σε αυτό το νταραβέρι. Αυτό για μένα λέει πολλά. Δεν σκοπεύω να τις κόψω για γελοίους λόγους. Εκοψα ήδη αρκετές.

Αφήνω τα άγχη σε αυτούς που επιτηδεύονται.

Πάμε για καλύτερα
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by Nicolas »

Δεν λέμε μπούρδες λοιπόν ούτε βλέπουμε φαντάσματα.
Απλά επιλέγουμε συνειδητά να τα αγνοούμε.
Fair enough dude.
Κατανοητόν και πολύ καλά κάνεις.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by stavrosd »

Φίλε Νικόλα δεν ξεχνάω αλλά δεν θεωρώ εποικοδομητικό να κολλάω στην οποιαδήποτε παραξενιά, παρεξήγηση, ή αντιδικία! Δικαιολογημένη ή όχι!
Βλέπω μιά ευκαιρία και την αρπάζω! Βλέπω μια προσπάθεια για βελτίωση και την σπρώχνω μπροστά! Πές με ρομαντικό αν θές, εγώ πιστεύω οτι είμαι συμφεροντολόγος!
Ναι γιατί το συμφέρον μου είναι να πάει μπροστά ο χώρος , να γίνουν καλύτεροι αγώνες, να εξαληφθεί το κλίμα και η στάση "να ψοφήσουν του γείτονα", το παρασκήνιο και τα φαντάσματα μπάς και μαζευτούμε λίγοι περισσότεροι να κάνουμε αυτό που αγαπάμε!
Ειδικά αυτήν την περίοδο... μόνο η σύνθεση μπορεί να φέρει αποτέλεσμα!
Δεν λέω να στήσουμε κ...ο σε κανέναν, αλλά δεν νομίζω οτι αυτό κάνουμε εδώ!

Η προσωπική κόντρα, οι προσωπικές απόψεις του καθενός μας έχουν θέση μέχρι να αρχίσουν να κάνουν περισσότερο κακό απο ότι καλό!
Άσε που "there are facts..." το δύσκολο είναι να τα ερμηνεύσεις σωστά και εκεί αρχίζει το πανηγύρι ;)
Δημητριάδης Σταύρος
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by Nicolas »

stavrosd wrote: Άσε που "there are facts..." το δύσκολο είναι να τα ερμηνεύσεις σωστά και εκεί αρχίζει το πανηγύρι ;)
Ακριβώς αυτό λέω και εγώ Σταύρο μου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
There are no facts, only interpretations.
ή ελληνιστί για να γίνομαι και κατανοητός σε όλους
Δεν υπάρχουν γεγονότα παρά μόνο οι ερμηνίες αυτών.

Εγώ φίλε Σταύρο πιστεύω πως για να πάει κάποιος μπροστά,
πρώτα ξεφορτώνεται τη μούργα και μετά αρπάζει τις ευκαιρίες.
Μπορεί όμως να κάνω και λάθος.


Τες πα, εφόσον έχετε όλοι υπόψιν για το τί μιλάμε
και εν γνώση σας το παρακάμπτετε για τους δικούς του λόγους ο καθένας,
δεν έχω παρά να απολογηθώ για την περιττή παράθεση ;) .
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by stavrosd »

Nicolas wrote:Δεν υπάρχουν γεγονότα παρά μόνο οι ερμηνίες αυτών.
Νομίζω οτι λέμε ακριβώς το αντίθετο :roll:
Τα γεγονότα υπάρχουν, αλλά το να έχεις την συνολική πληροφορία , αξιοπιστία, αντικειμενικότητα και την ευφυΐα που χρειάζεται δεν είναι πάντα εύκολο και έτσι έρχονται οι πολλές ερμηνείες... μόνο μία είναι η σωστή...αντε ψάξε βρες την :lol:

Στο έχω πεί πολλές φορές και στο παρελθόν για άλλες περιπτώσεις οτι δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα και για αυτό δεν παίρνω ξεκάθαρη και απόλυτη θέση και πιστεύω να έχεις καταλάβει οτι δεν είναι απλά διπλωματία αλλά ειλικρινής θέση λόγω της ανικανότητάς μου να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα(δεν το έχω και ανάγκη άλλωστε ;) )!
Η περίπτωση του τηλεφωνήματος για εμένα είναι παρόμοια περίπτωση, αλλα βασικά λίγο με ενδιαφέρει να μαθω ακριβώς τί έγινε... το θεωρώ επουσιώδες για εμένα (προφανώς είναι ουσιαστικότατο για εσένα και τον Στάθη και πράττεται όπως πιστεύετε καλύτερα αλλά όχι για εμένα).
Οπότε επειδή δε διαφωνώ μαζί σου δεν σημαίνει οτι συμφωνώ κιόλας!

Σε αυτό που θα συμφωνήσω μαζί σου είναι οτι το ποδόσφαιρο είναι πολλές φορές κακό, με τη έννοια οτι προκαλεί χωρίς λόγω και ουσία!

Τις απόψεις μου πάντα τις λέω και το ξέρεις!
Δημητριάδης Σταύρος
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by Nicolas »

Ξενυχτάς ε... :lol:
Σερβιρίσου ένα ουισκάκι από μένα :lol:

Η έννοια της έκφρασης "Δεν υπάρχουν γεγονότα παρά μόνο οι ερμηνίες των" σημαίνει πως το γεγονός μεταφέρεται ως πληροφορία μέσω της ερμηνίας αυτού που το μεταδίδει.
Δηλαδή εγώ μπορώ να λέω πως μου έβαλες τρικλοποδιά και εσύ να λες πως έπεσα πάνω στο πόδι σου.
Για το ίδιο γεγονός μιλάμε ωστόσο ένας τρίτος που θα ακούσει το συμβάν από εσένα θα λέει πως όντως έπεσα πάνω σου.
Άν το άκουγε από εμένα το συμβάν θα έλεγε πως όντως μου έβαλες τρικλοποδιά...

Άρα βλέπουμε πως είτε φταίς είτε φταίω, το γεγονός και μεταφέρθηκε στον τρίτο και ερμηνεύτηκε παντελώς ανεξάρτητα από το ποιά ήταν πραγματικά η αλήθεια.
Και εκεί καταλήγουμε και λέμε πως δεν υπάρχουν γεγονότα, διότι αυτό που τελικά μαθαίνουμε είναι η ερμηνία ενός τρίτου και αυτό αποτυπώνεται στο μυαλό μας ως το ίδιο το γεγονός.

Άρα γεγονός = η ερμηνεία του.
Όπερ έδει δείξαι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τέλος η βραδυνή φιλοσοφία.




Δεν έχει σημασία ούτε το τηλέφωνο ούτε τίποτα ρε φιλαράκι.
Το θέμα είναι το με ποιούς συνεργάζεσαι.
Αυτά που βλέπεις να γίνονται στους άλλους, αργά ή γρήγορα θα τα λουστείς.
Generaly speaking.

Αφού λοιπόν είχα υποσχεθεί πως δεν θα ξανασχοληθώ με κανέναν αν δεν ασχοληθεί αυτός μαζί μου,
και δεδομένης της στιγμής της τελευταίας έκδοσης συγκεκριμένου εντύπου
θεώρησα πρέπον να καταστήσω σαφές
το ποιά είναι και τί ρόλο παίζουν τα "ΜΜΕ" του χώρου της 4κίνησης. :lol: :lol:

Όπως πολύ σωστά λες, ούτε διαφωνώ, ούτε συμφωνώ μαζί σου.

Εφόσον όμως έχεις υπόψιν με ποιόν "συνεργάζεσαι" (και πάλι δεν μιλάω επί προσωπικού), θεώρησε την παράθεσή μου άκυρη ως περιττή.
Κάτι θα ξέρεις καλύτερα. ;)



Για πες μου όμως τί συμβαίνει σε μία κοινότητα (όχι και τόσο φιλικών ατόμων)
όταν υπάρχει πλήρης ατιμωρησία?
Τί σε διασφαλίζει από το να κυνηγάς την ουρά σου και το 2011?
Όχι πως δεν θα πάνε καλά τα πράγματα, προς Θεού, απλά αναρωτιέμαι, τί μπορεί να διασφαλίσει την καλή τους έκβαση?


Γειά μας...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by stavrosd »

Καλημέρα,
Nicolas wrote:Άρα βλέπουμε πως είτε φταίς είτε φταίω, το γεγονός και μεταφέρθηκε στον τρίτο και ερμηνεύτηκε παντελώς ανεξάρτητα από το ποιά ήταν πραγματικά η αλήθεια.
Εδώ λέμε το ίδιο! :P
Nicolas wrote:Για πες μου όμως τί συμβαίνει σε μία κοινότητα (όχι και τόσο φιλικών ατόμων)
όταν υπάρχει πλήρης ατιμωρησία?
Σε αυτό δεν ξέρω αν κατάλαβα ακριβώς τί εννοείς, αλλά για να "τιμωρηθεί" κάποιος αρχικά θα πρέπει να κάνει κάτι αποδεδειγμένα "αξιόποινο". Δεν θεωρώ οτι υπάρχει πλήρης ατιμωρησία. Και άρχή στο χώρο υπάρχει (που φαίνεται να έχει την πρόθεση να ασχοληθεί πιο σωστά) και εμείς φαίνεται να ψιλοεπικοινωνούμε μεταξύ μας και γενικά θεωρώ οτι όλοι είναι με την διάθεση να συνεργαστούμε μεν και να βοηθήσει ο ένας τον άλλο αλλά ... ψιτ υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές ή θα γίνουν όπως πρέπει ή ντεν έχει αλλο 8-)

Παρεμπιπτόντως στη συνάντηση ζητήθηκε ομόφωνα απο όλους να υπάρχει αξιολόγηση των αγώνων για το 2011 ;)
Δημητριάδης Σταύρος
doc
Posts: 82
Joined: Wed Jun 24, 2009 09:21

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by doc »

Αθανασουλόπουλος: τουλάχιστον 8 αν είναι να είναι πρωτάθλημα. Οι συντελεστές είναι επικίνδυνοι.
Είπα ότι σε ένα πρωτάθλημα με ξεσκαρτάρισμα ενός, δύο ή και τριών αποτελεσμάτων, οι συντελεστές είναι επικίνδυνοι για τους οργανωτές των μονοήμερων, καθώς κανείς δεν θα τους προτιμήσει, λόγω μικρου συντελεστή.

Είπα επίσης και πολλά άλλα, τα οποία θα παραθέσω αυτούσια όπως κατατέθηκαν στην επιτροπή. Απλά δεν ήθελα να "ανοίξω" δημόσια το θέμα, καθώς πίστευα ότι οι παρευρισκόμενοι ήταν πολλοί και όσοι πρέπει να ξέρουν, ξέρουν...
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Συνάντηση για αγώνες αντοχής 4χ4 του 2011

Post by Nicolas »

Συγνώμη ρε συνάδελφοι αλλά το τί συζητήθηκε το κατέγραψε κανείς τελικά και επίσημα, εκτός από τις προσωπικές σημειώσεις κάποιων?

Δηλαδή την επόμενη φορά που θα συναντηθείτε, είστε σίγουροι πως δεν θα διαφωνήσετε επί των προηγουμένων συμφωνηθέντων? :lol: :lol: :lol:

Πέτρο δεν είναι φιλική κουβέντα αλλά συζήτηση για το μέλλον του χώρου.
Εξίσου σοβαρό αν όχι σοβαρότερο, από συνάντηση ΔΣ εταιρίας.
Οφείλουμε να είμαστε πιο τυπικοί από το να κρατάνε κάποιοι τις προσωπικές τους σημειώσεις και να δημοσιεύουμε τα πρόχειρα του πιο εμπαθή εξ αυτών.


Ας ξαναρωτήσω λοιπόν.
Συζητήθηκε ότι συζητήθηκε και πάρθηκαν όποιες αποφάσεις.
Υπάρχει ένα κείμενο υπογεγραμμένο από όλους τους παρόντες
που να πιστοποιεί το αποτέλεσμα την κουβέντας,
ή μετά από δύο εβδομάδες θα λέει πάλι ο καθένας τα δικούλια του, ερμηνεύοντας κατά το δοκούν τα δικά του πρόχειρα?
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”