ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκετή!!

JOHNVOR
Posts: 117
Joined: Wed Jun 24, 2009 17:41

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by JOHNVOR »

Pet4x4 wrote:
StruppiTeam wrote: Μην ξεχνάς και το σκέλος της ατυχίας για πολλούς από εμάς.
Πόσοι από εμάς για τον άλφα ή βήτα λόγο δεν μπορέσαμε να ολοκληρώσουμε τον αγώνα που
περιμέναμε ένα ολόκληρο χρόνο όπως περιμένει ένα μικρό παιδί να του δώσουν να φάει μία
σοκολάτα?
................................
Δύο μέρες πριν τον αγώνα και μαθαίνουμε ότι η μηχανή
του αυτοκινήτου μας ήτανε "χτυπημένη". Παρ'όλα αυτά είπαμε να δοκιμάσουμε να τρέξουμε
και όπυ μας βγάλει. Κάναμε όλη την πρώτη ειδική μέχρι το Δίστομο με πολλές δυσκολίες γιατί
δουλεύαμε όλο στα κόκκινα και στο τέλος αποφασίσαμε ότι δεν πρόκειτε να βγάλουμε
τον υπόλοιπο αγώνα.
Εεεεε καλά τώρα και εσύ.... Τί περίμενες απο Εγγλέζικο? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Πάρε έναν Ιάπωνα να βρείς την υγειά σου! :lol: ;)
StruppiTeam wrote:Στο Δίστομο παραδώσαμε την "χαρτούρα μας" και φύγαμε σαν κύριοι.


Ναί ρε φιλαράκι, και μάλιστα βιαστικά... Ούτε ένα κοψίδι δέν κάτσατε να σας φιλέψουμε, μία μπύρα, κάτι! Να μήν επαναληφθεί... όπου έχει φαγητό και πιοτό να κάθεσε, στο ξύλο να τρέχεις! :lol: :lol: :lol:
StruppiTeam wrote: Όμως... σκέψου το πως νιώθαμε.
Ένας χρόνος προετοιμασίας, ένας χρόνος αναζήτησης χορηγών (και ξέρεις πολύ καλά ότι είναι δύσκολο ειδικά στις μέρες μας να βρεις),
ένας χρόνος αναμονής, ένας χρόνος με ατέλειωτες συζητήσεις, ένας χρόνος.... και το αποτέλεσμα?
Μία στραβή πριν τον αγώνα για εμάς και όλα τελειώνουν και φτου κι απ' την αρχή περιμένοντας
άλλον ένα χρόνο.
Και εντάξει εμείς.... πόσοι όμως ακόμα είναι αυτοί σαν και εμάς που μέσα στον αγώνα για μία
"ψιλομαλακία", στην κυριολεξία μία "ψιλομαλακία" και εγκατέλειψαν?
Πάρα πολλοί και δεν θέλω να γράφω αναφορικά ποιοί και πως εγκατέλειψαν.
Λοιπόν, σοβαρά τώρα... Δέν ήσασταν οι μόνοι που εγκατέλειψαν, αυτό είναι σίγουρο και όλοι μα όλοι μας το έχουμε πάθει. Άλλοι με ύπιο τρόπο, άλλοι "The hard way". Έχω εγκαταλήψει απο ρουλεμάν άκρου όταν ο τροχός είχε πλέον 30+ μοίρες θετικό κάμπερ, έχω εγκαταλήψει απο άσχημα χτηπημένο και στραβομένο πλέον κεντρικό άξονα όταν δέν μπόρεσα να αποφύγω στενή επαφή με βράχο που κοίτονταν καταμεσής στην έξοδο πατημένης αριστερής, έχω εγκαταλείψει μετά απο (χαζή) έξοδο λόγο σκισμένου ελαστικού, πάλι σε αριστερή, όπου πετάξαμε μερικά μέτρα αρχικά :shock: , μετρήσαμε δύο τούμπες και σταματήσαμε στο μοναδικό δέντρο που είχε η πλαγιά, καταφέρνοντας να φυτρώσω 5 άσπρες τρίχες στο κεφάλι της Κωσταντίνας :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, καθώς και απο κανα-δύο ακόμα για πιό ασύμαντους λόγους.
Όλα αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι που λέγετε αγώνες. Έχουν και αυτά την ομορφιά τους, αρκεί να τα πέρνεις στον χαβαλέ γιατί έτσι τους αρμόζει. Αυτά είναι το αλατοπίπερο της ιστορίας, είναι αυτές οι έντονες στιγμές (είτε χαράς είτε απογοήτευσης) που σε κάνουν να αγαπάς τους αγώνες 4χ4. Δέν έχει σημασία το αποτέλεσμα, σημασία έχει πως απόκτησες ακόμα μία εμπειρία και πως ανεξαρτήτου αποτελέσματος θα έχεις να συζητάς για μέρες ακόμα... ;)
Αν δέν θέλεις να περιμένεις 360 μέρες για να το ξαναζήσεις,(γιατί δέν πιστεύω πως ο Γιάννης θα κάνει και δεύτερο 24ώρο), έλα ρε φιλαράκι να πάμε και σε κανέναν άλλο αγώνα. Το Balkan Off Road Marathon που κάνει ο meletis είναι ένας πάρα πολύ καλός αγώνας. Εμείς θα πάμε, θα έρθεις? Το Πευκί που κάνει ο Doc επίσης! Λίγοι και καλοί! ;)
Aν καταλαβα καλα εχεις ενα θεμα με τις αριστερες πατημενες ε;
Ξερεις αυτες που τις περνεις με 60 χιλ και επειμενεις να τις περνεις με 120χιλ. :D :D :D
Ε μα δεν κρατηθηκα!!!
Ολοι αυτοι οι αγωνες που προαναφερες φιλε πετρο,ειναι παρα πολλοι ωραιοι και μαλιστα πολλων χιλιομετρων αλλα εχουν ενα θεμα....ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΥΧΤΑ....
Εγω δηλ που θελω 24ωρο, ραλλυ και με ΝΥΧΤΑ τι να πω;;;;
Pet4x4
Posts: 218
Joined: Tue Jun 16, 2009 23:31

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by Pet4x4 »

JOHNVOR wrote:Aν καταλαβα καλα εχεις ενα θεμα με τις αριστερες πατημενες ε;
Ξερεις αυτες που τις περνεις με 60 χιλ και επειμενεις να τις περνεις με 120χιλ. :D :D :D
Ε μα δεν κρατηθηκα!!!
Καλά κατάλαβες! Στις δεξιές όμως φυλάγομαι γιατί ο γκρεμός είναι απο την μεριά μου :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αυτά όμως δέν σου τα έλεγα τότε που έμπαινες συνοδηγός μου! ΑΧΑΧΑΧΑ :lol: :lol: :lol: :lol:

JOHNVOR wrote:Εγω δηλ που θελω 24ωρο, ραλλυ και με ΝΥΧΤΑ τι να πω;;;;
Να μήν πείς τίποτα... Απλά να πας σε έναν γιατρό να σε κοιτάξει! Καί όταν σου πεί το φάρμακο πάρε και για μένα ένα γιατί και εγω το ίδιο θέλω! :lol: :lol: :lol:
JOHNVOR
Posts: 117
Joined: Wed Jun 24, 2009 17:41

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by JOHNVOR »

Pet4x4 wrote:
JOHNVOR wrote:Aν καταλαβα καλα εχεις ενα θεμα με τις αριστερες πατημενες ε;
Ξερεις αυτες που τις περνεις με 60 χιλ και επειμενεις να τις περνεις με 120χιλ. :D :D :D
Ε μα δεν κρατηθηκα!!!
Καλά κατάλαβες! Στις δεξιές όμως φυλάγομαι γιατί ο γκρεμός είναι απο την μεριά μου :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αυτά όμως δέν σου τα έλεγα τότε που έμπαινες συνοδηγός μου! ΑΧΑΧΑΧΑ :lol: :lol: :lol: :lol:

JOHNVOR wrote:Εγω δηλ που θελω 24ωρο, ραλλυ και με ΝΥΧΤΑ τι να πω;;;;
Να μήν πείς τίποτα... Απλά να πας σε έναν γιατρό να σε κοιτάξει! Καί όταν σου πεί το φάρμακο πάρε και για μένα ένα γιατί και εγω το ίδιο θέλω! :lol: :lol: :lol:
+1000000 :D
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by StruppiTeam »

Άντε ρε παιδιά.... θα γίνει κανένας καλός αγώνας?
User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by PANIAIN »

StruppiTeam wrote:Άντε ρε παιδιά.... θα γίνει κανένας καλός αγώνας?
Όλα γίνονται. Καλή θέληση να υπάρχει κι ακόμα και αυτή τη περίοδο που περνάμε μπορούν να γίνουν πολύ καλά πράγματα. Ξεκάθαρη απόδειξη ο 24ωρος. Μπορούν να γίνουν φοβεροί αγώνες, απλά το ελληνικό δαιμόνιο οδηγεί τις περισσότερες φορές στον "ωχαδερφισμό" κι αυτό είναι που μας κρατάει πίσω.....αλλά θέλω πάντα να τα βλέπω θετικά τα πράγματα και έτσι πρέπει να προσπαθήσουμε όλοι για το καλό των αγώνων. Καλή προετοιμασία και τα μυαλά στα κάγκελα :shock: :D
meletis

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by meletis »

Τον τελευταίο καιρό μόνο καλοί αγώνες έχουν γίνει.
Απλά πρέπει να δείτε και σείς παραέξω τι γίνεται.
Δεν είναι μόνο ο 24ωρος.
User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by PANIAIN »

meletis wrote:Τον τελευταίο καιρό μόνο καλοί αγώνες έχουν γίνει.
Απλά πρέπει να δείτε και σείς παραέξω τι γίνεται.
Δεν είναι μόνο ο 24ωρος.
παράδειγμα ήταν ο 24ωρος... ;) δε μειώνω κι άλλους πολύ καλούς αγώνες....
DINIE
Posts: 204
Joined: Fri Nov 20, 2009 15:41
Location: Αγία Παρασκευή

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by DINIE »

meletis wrote:Τον τελευταίο καιρό μόνο καλοί αγώνες έχουν γίνει.
Απλά πρέπει να δείτε και σείς παραέξω τι γίνεται.
Δεν είναι μόνο ο 24ωρος.

Έχει δίκοι ο Μελέτης. Αγώνες υπάρχουν. Φέτος ξεχώρισαν, το Πευκί, το Balkan, ο 24ωρος. Όχι ότι οι άλλοι αγώνες ήταν κακοί. Απλά αυτοί κατά την γνώμη μου ξεχώρισαν.
ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ
http://www.laskari.gr/
User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by PANIAIN »

DINIE wrote:
meletis wrote:Τον τελευταίο καιρό μόνο καλοί αγώνες έχουν γίνει.
Απλά πρέπει να δείτε και σείς παραέξω τι γίνεται.
Δεν είναι μόνο ο 24ωρος.

Έχει δίκοι ο Μελέτης. Αγώνες υπάρχουν. Φέτος ξεχώρισαν, το Πευκί, το Balkan, ο 24ωρος. Όχι ότι οι άλλοι αγώνες ήταν κακοί. Απλά αυτοί κατά την γνώμη μου ξεχώρισαν.
δεν λέω οτι έχει άδικο ο Μελ...αγώνες υπάρχουν και όπως ακούω το balkan πχ. πρέπει να ήταν απίστευτο...απο εκεί και πέρα εγώ μίλησα για τη γενική εικόνα. Πιστεύω οτι μπορούν να γίνουν ακόμα καλύτεροι αγώνες και δε πιστεύω να μη το θέλει κάποιος απο εμάς αυτό.

Υ.Γ. Μελέτη, με το καλό όλα να πάνε καλά θέλω να βρεθούμε να μιλήσουμε για το balkan 2011.
DINIE
Posts: 204
Joined: Fri Nov 20, 2009 15:41
Location: Αγία Παρασκευή

Re: ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ 24 Ώρες 4x4. Μία φορά ΔΕΝ είναι αρκε

Post by DINIE »

Φέτος κατά την γνώμη μου οι αγώνες που έγιναν δεν ήταν κακοί. Αντιθέτως μάλιστα όλοι οι οργανωτές προσπάθησαν γιά το καλύτερο δυνατό. Το κακό φέτος ήταν ότι ακυρώθηκαν αγώνες, με αποτέλεσμα το πρόγραμμα του πρωταθλήματος να γίνει μπάχαλο. :( Του χρόνου ελπίζω, τουλάχιστον οι διοργανωτές να είναι πιό συνεπείς. Μην επαναληφθεί τέτοιο φαινόμενο. Όλοι εμείς που τρέχουμε, έχουμε και οικογένεια και δουλειές. ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ μας.
ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ
http://www.laskari.gr/
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”