24 Ώρες 4Χ4 2010

User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2010

Post by Nicolas »

Aggelos wrote:καλα εκανες συναδελφε!
(δεν τα σβηνεις κιολας; αχρηστα ειναι...)

Άστα καλύτερα, μπορεί να έχουν και άλλοι την ίδια απορία ;)
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
kankou
Posts: 36
Joined: Sat Dec 05, 2009 00:09

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2010

Post by kankou »

Κάτι που ξέχασα να γράψω για τον 24ωρο είναι ότι οι Βούλγαροι ήταν από πολύ έως πάρα πολύ γκάου. Βλέπωντας τα δικά μας βίντεο αυτές τις ημέρες είδαμε και θυμηθήκαμε πόσες φορές πετύχαμε κάποιο ή κάποια πληρώματα από την Βουλγαρία όπου χανόντουσαν αρκετά συχνά (κυρίως στην ss3) και δεν καταλαβαίνανε τι τους λέγαμε για να μπουν στον αγώνα. Βέβαια μας έπαιρναν λίγο από κοντά και όταν πιάνανε και καταλαβαίνανε τις τουλίπες τότε γκαζώνανε μας περνούσαν και μετά από λίγο ξανά τα ίδια.
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2010

Post by Φωκίων »

Μια ενστασης για την λεξη "γκαου" αν μου επιτρεπεις...

Οι περισσότεροι δεν μιλανε γρι αλλη γλωσσα πλην των βουλγαρικων αλλα "γκαου"???? :roll: :roll: :roll:
User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2010

Post by PANIAIN »

kankou wrote:Κάτι που ξέχασα να γράψω για τον 24ωρο είναι ότι οι Βούλγαροι ήταν από πολύ έως πάρα πολύ γκάου. Βλέπωντας τα δικά μας βίντεο αυτές τις ημέρες είδαμε και θυμηθήκαμε πόσες φορές πετύχαμε κάποιο ή κάποια πληρώματα από την Βουλγαρία όπου χανόντουσαν αρκετά συχνά (κυρίως στην ss3) και δεν καταλαβαίνανε τι τους λέγαμε για να μπουν στον αγώνα. Βέβαια μας έπαιρναν λίγο από κοντά και όταν πιάνανε και καταλαβαίνανε τις τουλίπες τότε γκαζώνανε μας περνούσαν και μετά από λίγο ξανά τα ίδια.
Φίλε μου (αν μου επιτρέπεις), θέλω να σου πώ οτι κι εμένα πριν 2-3 χρόνια αυτή ήταν η εντύπωση μου για τα Βουλγάρικα πληρώματα αλλά αυτό άλλαξε καθώς κατάλαβα οτι χώρια οτι δε καταλαβαίνουν γρί αγγλικά οι περισσότεροι, είναι και πολύ ανταγωνιστικοί. Μάλιστα στον 24ωρο του 2008 ήμασταν σε ένα σημείο σταματημένοι να καθαρίσουμε τα φώτα, σταμάτησε πλήρωμα με ένα Τσερόκι τούμπανο εκ Βουλγαρίας, να δεί αν είμαστε εντάξει και επίσης μας έκαναν και κάτι ερωτήσεις για το roadbook. Δε πολύ καταλαβαινόμασταν στα λόγια αλλά τη γενική ιδέα τη πήραν μέσω σωστής επικοινωνίας. Τί εννοώ? πάνω στον αγώνα πολύ αλλάζουν πρόσωπο και χαρακτήρα, ως απότελεσμα τα νεύρα είναι συχνά και η επικοινωνία, ακόμα και με το συνοδηγό, γίνεται γαρδουμπα....Με ηρεμία μπορούμε να συνενοηθούμε και με Κινέζο κι ας μη μιλάμε την ίδια γλώσσα.
Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη μετά απο αρκετά communication breakdowns....

Φιλικά πάντα :D
kankou
Posts: 36
Joined: Sat Dec 05, 2009 00:09

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2010

Post by kankou »

Θα συμφωνήσω και εγώ σε αυτό που λές, τελικά έτσι έγινε αλλά η εντύπωση που σου μένει είναι η ποιό πάνω. Συμφωνώ βέβαια ότι ήταν μέσα στο πνεύμα του αγώνα και γρήγοροι αλλά παραμένω στο αρχικό.
Τελικά η ιστορία έγραψε και πάμε παρακάτω.
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2010

Post by quinda »

https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
subahunter
Posts: 48
Joined: Wed Dec 16, 2009 03:03

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2010

Post by subahunter »

quinda wrote:

ωραιος!!!

εχει φτιαξει και ο Στελιος ο φιλος σου ενα βιντεακι βαριεται να το ανεβασει......
kankou
Posts: 36
Joined: Sat Dec 05, 2009 00:09

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2010

Post by kankou »

Το κομμάτι με τις ελιές ήταν σχεδόν όλα τα λεφτά.
Πόσοι πήγαν ευθεία και πόσοι κλαδέψανε τις ελιές?
243
arsenarg
Posts: 38
Joined: Mon Nov 30, 2009 20:28
Location: Silver city
Contact:

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2010

Post by arsenarg »

kankou wrote:Το κομμάτι με τις ελιές ήταν σχεδόν όλα τα λεφτά.
Πόσοι πήγαν ευθεία και πόσοι κλαδέψανε τις ελιές?
243
Πράγματι στο κομμάτι με τις ελιές υπήρχαν ΤΑ βγαλσίματααα
ΤΑΣΟΣ SUBARU IMPREZA Sti spec c type RA, SUBARU FORESTER 2.0X, SUBARU VIVIO RxR
Image
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”