6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by xomateros »

Απο σημερα μπαινουμε σε αγωνιστικους ρυθμους μια και απομενει λιγοτερο απο ενας μηνας για τον καθιερωμενο αγωνα μας ατην Κατω Βλασια
τις επομενες ημερες θα αναρτηθουν και καποιες φωτογραφιες απο τον εκπληκτικο αυτο τοπο αλλα και πληροφοριες για τον αγωνα ;) ;) ;) ;) ;) ;)
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by xomateros »

Φωτο απο την χθεσινη επισκεψη μας στην Βλασια
20180418_190044.jpg
20180418_190044.jpg (619.18 KiB) Viewed 6915 times
3
20180418_175305.jpg
20180418_175305.jpg (1.13 MiB) Viewed 6915 times
20180418_182305.jpg
20180418_182305.jpg (1.08 MiB) Viewed 6915 times
20180418_190038.jpg
20180418_190038.jpg (667.05 KiB) Viewed 6915 times
Attachments
20180418_184244.jpg
20180418_184244.jpg (1.11 MiB) Viewed 6915 times
20180418_184243.jpg
20180418_184243.jpg (1.14 MiB) Viewed 6915 times
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by xomateros »

Εφτασε η στιγμη να δωσουμε καποιες πληροφοριες σχετικα με τον αγωνα μας ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Επειδη μας αρεσουν τα δυσκολα για πρωτη φορα σε αγωνα Wild terrain στην Ελλαδα θα γινει το Σαββατο νυχτερινη ειδικη φωτιζομενη η οποια οπως καταλαβαινετε δινει αλλο χρωμα στους αγωνες μας :D :D :D :D
οι ημερησιες ειδικες θα ειναι 4 τον αριθμο συν μια η νυχτερινη οποτε παμε στις 5 για την wild terrain κατηγορια ωστε να απολαυσουν ακομα περισσοτερο οδηγοι και θεατες τον αγωνα
η νυχτερινη θα ειναι μικρης αποστασης ωστε να υπαρχει φωτισμος παντου αλλα και θεαση

Την Κυριακη στο γνωστο ποταμι οπου κυριαρχει το τροφαδικο στοιχειο θα υπαρχουν απο δυο ειδικες για Εντρυ και Wild Terrain

Οποτε παμε δυνατα αρχιστε να δηλωνετε για να στηριξουμε την προσπαθεια ολων οσων πασχιζουν να γινουν αγωνες στην χωρα μας και δεν αναφερομαι μονο σε εμας αλλα και για τους επερχομενους αγωνες ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Θεσσαλονικη- Γιαννενα -Αθηνα -Κρητη - Χαλκιδα- Γρεβενα- Λαρισα - Θερμο-Κορινθος-Αργος-Ναυπλιο-Κιατο-Κως και οπου αλλου υπαρχουν αυτοκινητα και οδηγοι που δεν θυμαμαι και γουσταρουν αυτες τις μεγαλες γιορτες

Λιγες μερες εμειναν !!!!
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by xomateros »

Ειμαστε στην δυσαρεστη θεση να ανακοινωσουμε την αναβολη του αγωνα μας μια και δεν υπηρξε ενδιαφερον απο αγωνιζομενους οπως και στους προηγουμενους αναβληθεντες αγωνες

δυστυχως οσο και αν το προσπαθησαμε δεν θα φταναμε πανω απο 10-12 συμμετοχες οποτε δεν θα αξιζε ουτε για τους θεατες ουτε για τους χορηγους μας να γινει αυτος ο αγωνας
ευχαριστουμε τους αγωνιζομενους που ειχαν ηδη δηλωσει την συμμετοχη τους !!!!!!
τους χορηγους μας που και αυτοι με την σειρα τους ειχαν κανει την γνωστη την βοηθεια τους ( Rubikong-Αξοτεχνικη- 4wheelershouse )και αλλες επιχειρησεις εδω στην Πατρα

Για την ιστορια και μονο λοιπον να αναφερω πως φετος περα απο την νυχτερινη ειδικη που θα γινοταν για πρωτη φορα σε αγωνα ειχαμε εξασφαλισει την πανηγυρικη εκκινηση στην κεντρικη πλατεια της Πατρας οπου θα υπηρχε χιλιαδες κοσμου να παρακολουθησει τα υπεραυτοκινητα και να γνωρισει ακομα πιο πολυ το αθλημα μας και αλλα ακομα που ειχαμε σκεφθει και ανακοινωναμε τις προσεχεις ημερες
ελπιζουμε τουλαχιστον τον Σεπτεμβρη να υπαρχει ενδιαφερον και να ζησουμε ολοι μας μια ακομα γιορτη

Καλη επιτυχια στους επομενους διοργανωτες που ειναι η λεσχη Ιωαννινων στον αγωνα τους τον Ιουνιο και ευχομαι πραγματικα να στηριξουμε την προσπαθεια τους γιατι και αυτοι εχουν κανει μεγαλη προσπαθεια

Καλο Καλοκαιρι σε ολους και καλη ανταμωση τον Σεπτεμβρη
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by xomateros »

Τελικα μεθυσα μονος μου σε αυτο το ποστ ουτε καν ο Διαμαντης δεν ηπιε μαζι μου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

δεν πειραζει καλη καρδια πανω απο ολα !!!!
User avatar
X-man
Posts: 71
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:13
Location: απο τα Χανια τση Κρητης
Contact:

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by X-man »

Δυστυχώς το μέλλον είναι δυσοίωνο για το 4χ4 και τις παρέες που καναμε με τα αμάξια μας κάνοντας το χόμπι μας και την πλάκα μας
όσο αυτο δε μπορεί να το καταλάβει η ΟΜΑΕ και εχει θεσπίσει κανονισμούς που μας ακυρώνει τα αμάξια μας και ζητάει να τα διαλύσουμε και
να τα ξαναφτιάξουμε απο την αρχή με απαγορευτικό κόστος γιατί λίγοι ειναι αυτοί που έχουν χορηγούς και οι περισσότεροι τα φτιάζουμε μόνοι μας
απο το υστέρημα μας και δε θα γινονται αγώνες
Εγω ειδα στη κοπη τις πιτας που εκανε η λεσχη στα Γρεβενά εγινε πανικος και περασανε και τελεια τα παιδια εκει αρα αμαξια υπαρχουν και ορεξη για παιχνίδι τη ομως τους κραταει μακρια απο τους αωνες????????????????????????
ΟΙ ΟΜΑΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΙΣ
Δεν ειμαστε W R C δε μπορουν να μας αναγκαζουν να ακολουθουμε τους δικους τους κανονες
Μακαρι να μπορεσουμε να γινουμε παλι οπως παλια γιατι μεσα απο αυτο το χομπι εχω κανει φιλους σε ολη την ελλαδα
και χαιρομαι πολυ για αυτο
Χρυσαφακης Μανωλης ΧΑΝΙΑ
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by xomateros »

X-man wrote:Δυστυχώς το μέλλον είναι δυσοίωνο για το 4χ4 και τις παρέες που καναμε με τα αμάξια μας κάνοντας το χόμπι μας και την πλάκα μας
όσο αυτο δε μπορεί να το καταλάβει η ΟΜΑΕ και εχει θεσπίσει κανονισμούς που μας ακυρώνει τα αμάξια μας και ζητάει να τα διαλύσουμε και
να τα ξαναφτιάξουμε απο την αρχή με απαγορευτικό κόστος γιατί λίγοι ειναι αυτοί που έχουν χορηγούς και οι περισσότεροι τα φτιάζουμε μόνοι μας
απο το υστέρημα μας και δε θα γινονται αγώνες
Εγω ειδα στη κοπη τις πιτας που εκανε η λεσχη στα Γρεβενά εγινε πανικος και περασανε και τελεια τα παιδια εκει αρα αμαξια υπαρχουν και ορεξη για παιχνίδι τη ομως τους κραταει μακρια απο τους αωνες????????????????????????
ΟΙ ΟΜΑΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΙΣ
Δεν ειμαστε W R C δε μπορουν να μας αναγκαζουν να ακολουθουμε τους δικους τους κανονες
Μακαρι να μπορεσουμε να γινουμε παλι οπως παλια γιατι μεσα απο αυτο το χομπι εχω κανει φιλους σε ολη την ελλαδα
και χαιρομαι πολυ για αυτο
Χρυσαφακης Μανωλης ΧΑΝΙΑ
Μανωλη εχεις δικιο εν μερει αλλα ας μην εθελοτυφλουμε φιλε εχουμε και εμεις τα σωματεια την ευθυνη γιατι ποτε δεν καταφερουμε να συννεοηθουμε μεταξυ μας να κανουμε προτασεις ολοι μαζι δυστυχως...στον τελευταιο αγωνα της Ευβοιας ενας φιλος καλος απο την Κρητη μου ειπε μια σκεψη να μην γινουν αγωνες φετος ωστε να βρεθει μια λυση εγω του ειπα πως ειμαι συμφωνος φτανει να γινει απο ολους αυτο και βεβαια του ανεφερα πως δεν ειναι μονο στο χερι μου αλλα πρεπει να το δεχτουν και τα αλλα παιδια στην λεσχη μας , ακομα και εκει λοιπον δεν συμφωνησαμε ολοι οπως καταλαβαινεις.. στην πορεια λοιπον ανακοινωθηκε προγραμμα των αγωνων και απο τηλεφωνα που εκανα διαπιστωσα οτι ουτε στις αλλες λεσχες υπηρχε συμπνοια στο να παρθει μια αποφαση γιατι οι μισοι ειχαν την αποψη να μην γινουν αγωνες και αλλοι μισοι να γινουν αλλα να παμε συσσωμοι τα σωματεια στην ΟΜΑΕ με προτασεις το οποιο δεν εγινε ποτε τουλαχιστον υπογεγραμμενη απο ολους μας...
Οποτε καταλαβαινεις πως πλεον φτασαμε στο σημειο μηδεν γιατι και να γινουν οι αλλοι δυο αγωνες αν δεν γινουν οι αλλοι τρεις απορω τι επαθλο θα ειναι αυτο !!!!
και επειδη ποτε δεν ειναι αργα ακομα και τωρα μπορουμε να ξεκινησουμε τις διαδικασιες ωστε την επομενη σαιζον να υπαρχει ενα πλανο και να επανελθουν οι αγωνες στην θεση που τους αξιζει, εκτος και βαρεθηκαμε ολοι μας και δεν το γουσταρουμε πλεον το αγωνιστηκο κομματι
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by samisnow »

καλημερα και απο μενα..
αλλος ενας αγωνας που χαθηκε και υπαρχει και συνεχεια σ αυτο γιατι πιστευω πως κανενας αγωνας δεν θα γινει...και σε αυτο δυστυχως δεν φταιει η ΟΜΑΕ ουτε οι κανονισμοι...
αν θελουμε να εθελοτυφλουμε σε αυτο καλως...αλλα δυστυχως δεν φταιει αυτο και το γνωριζουμε ολοι...
οταν δεν υπαρχει αμεση υποστηριξη απο την καθε λεσχη ομαδα κλπ στους αγωνες του καθε τοπου ποτε δεν θα ξανα γινουν αγωνες..
τον θεσμο τον χαλασαμε εμεις και οχι η ΟΜΑΕ....αν θελαμε να εχουμε επρεπε να δωσουμε..οταν εχεις δυναμη εχεις και αποτελεσμα....με 5-7-10 συμμετοχες τι να κανει η ομοσπονδια?σε γραφει κανονικα οπως παντα εκανε ετσι και αλλιως....
ειτε γινουν αγωνες ειτε δεν γινουν με αυτο το αποτελεσμα συμμετοχων δεν υπαρχει και νοημα για καμια ομοσπονδια...
εμεις ειμαστε οι υπευθυνοι που οι αγωνες σταματησαν γιατι απλα ο καθε αγωνιζομενος παει μονο εκει που τον βολευει...
η ευβοια καλως η κακως βολευει σχεδον ολη την ελλαδα γιατι ειναι στο μεσο οποτε μαζευει 20 συμμετοχες (φυσικα και ειναι αψογη η διοργανωση παντα εκει)
η πατρα δεν μαζευει ουτε 10? γιατι?
γιατι μαγκες μου δεν πατε πουθενα γι αυτο....ετσι χαθηκαν αγωνες απο την Κω,τον Αγιο Νικολαο την Βορεια ελλαδα την αθηνα κλπ...
ο καθε ενας εισπρατει αυτο που του αξιζει σε καθε θεμα...εδω μεταξυ μας δυο νομοι στην κρητη που κανουμε αγωνες ακομα και δεν μπορουμε να συννενοηθουμε για την υποστηριξη των δικων μας αγωνων που μας χωριζουν 50 χιλιομετρα μονο...ποσο μαλλον να πρεπει να τρεχεις παντου..ο καθε ενας απλα τρεχει μονο οπου τον βολευει....δεν ειναι ετσι ομως...περνεις αμαξια και πας σε καθε τοπο για να στηριξεις αλλα και να σε στηριξουν αργοτερα και αυτο ειναι απαιτηση.....αυτα που γραφω ισχυουν για ολους και οχι για την λεσχη της Πατρας μονο.
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by xomateros »

samisnow wrote:καλημερα και απο μενα..
αλλος ενας αγωνας που χαθηκε και υπαρχει και συνεχεια σ αυτο γιατι πιστευω πως κανενας αγωνας δεν θα γινει...και σε αυτο δυστυχως δεν φταιει η ΟΜΑΕ ουτε οι κανονισμοι...
αν θελουμε να εθελοτυφλουμε σε αυτο καλως...αλλα δυστυχως δεν φταιει αυτο και το γνωριζουμε ολοι...
οταν δεν υπαρχει αμεση υποστηριξη απο την καθε λεσχη ομαδα κλπ στους αγωνες του καθε τοπου ποτε δεν θα ξανα γινουν αγωνες..
τον θεσμο τον χαλασαμε εμεις και οχι η ΟΜΑΕ....αν θελαμε να εχουμε επρεπε να δωσουμε..οταν εχεις δυναμη εχεις και αποτελεσμα....με 5-7-10 συμμετοχες τι να κανει η ομοσπονδια?σε γραφει κανονικα οπως παντα εκανε ετσι και αλλιως....
ειτε γινουν αγωνες ειτε δεν γινουν με αυτο το αποτελεσμα συμμετοχων δεν υπαρχει και νοημα για καμια ομοσπονδια...
εμεις ειμαστε οι υπευθυνοι που οι αγωνες σταματησαν γιατι απλα ο καθε αγωνιζομενος παει μονο εκει που τον βολευει...
η ευβοια καλως η κακως βολευει σχεδον ολη την ελλαδα γιατι ειναι στο μεσο οποτε μαζευει 20 συμμετοχες (φυσικα και ειναι αψογη η διοργανωση παντα εκει)
η πατρα δεν μαζευει ουτε 10? γιατι?
γιατι μαγκες μου δεν πατε πουθενα γι αυτο....ετσι χαθηκαν αγωνες απο την Κω,τον Αγιο Νικολαο την Βορεια ελλαδα την αθηνα κλπ...
ο καθε ενας εισπρατει αυτο που του αξιζει σε καθε θεμα...εδω μεταξυ μας δυο νομοι στην κρητη που κανουμε αγωνες ακομα και δεν μπορουμε να συννενοηθουμε για την υποστηριξη των δικων μας αγωνων που μας χωριζουν 50 χιλιομετρα μονο...ποσο μαλλον να πρεπει να τρεχεις παντου..ο καθε ενας απλα τρεχει μονο οπου τον βολευει....δεν ειναι ετσι ομως...περνεις αμαξια και πας σε καθε τοπο για να στηριξεις αλλα και να σε στηριξουν αργοτερα και αυτο ειναι απαιτηση.....αυτα που γραφω ισχυουν για ολους και οχι για την λεσχη της Πατρας μονο.
Φιλε Μανωλη Καλημερα δεν λεω πως εχεις αδικο σε αυτο που λες γιατι ειναι εν μερει ειναι μια μεγαλη αληθεια αλλα φιλε κατα την γνωμη μου αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να εχω αγωνιστηκο αυτοκινητο το οποιο ο λογος υπαρξης του ειναι οι αγωνες και η συμμετοχη μου στο πρωταθλημα κυπελλο η οπως αλλοιως λεγεται θα με ενδιεφερε η συμμετοχη μου ωστε να μαζεψω βαθμους και οχι αν η λεσχη που διοργανωνει εναν αγωνα εχει αγωνιζομενους που ερχονται στον αγωνα που γινεται στην περιοχη μου ...βεβαια αυτος ειναι προσωπικος τροπος σκεψης και δεν ειναι απαραιτητο να τον υιοθετουν ολοι
User avatar
X-man
Posts: 71
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:13
Location: απο τα Χανια τση Κρητης
Contact:

Re: 6ο Wild Terran Patras 11/12/13/ Μαιου 2018

Post by X-man »

samisnow wrote:καλημερα και απο μενα..
αλλος ενας αγωνας που χαθηκε και υπαρχει και συνεχεια σ αυτο γιατι πιστευω πως κανενας αγωνας δεν θα γινει...και σε αυτο δυστυχως δεν φταιει η ΟΜΑΕ ουτε οι κανονισμοι...
αν θελουμε να εθελοτυφλουμε σε αυτο καλως...αλλα δυστυχως δεν φταιει αυτο και το γνωριζουμε ολοι...
οταν δεν υπαρχει αμεση υποστηριξη απο την καθε λεσχη ομαδα κλπ στους αγωνες του καθε τοπου ποτε δεν θα ξανα γινουν αγωνες..
τον θεσμο τον χαλασαμε εμεις και οχι η ΟΜΑΕ....αν θελαμε να εχουμε επρεπε να δωσουμε..οταν εχεις δυναμη εχεις και αποτελεσμα....με 5-7-10 συμμετοχες τι να κανει η ομοσπονδια?σε γραφει κανονικα οπως παντα εκανε ετσι και αλλιως....
ειτε γινουν αγωνες ειτε δεν γινουν με αυτο το αποτελεσμα συμμετοχων δεν υπαρχει και νοημα για καμια ομοσπονδια...
εμεις ειμαστε οι υπευθυνοι που οι αγωνες σταματησαν γιατι απλα ο καθε αγωνιζομενος παει μονο εκει που τον βολευει...
η ευβοια καλως η κακως βολευει σχεδον ολη την ελλαδα γιατι ειναι στο μεσο οποτε μαζευει 20 συμμετοχες (φυσικα και ειναι αψογη η διοργανωση παντα εκει)
η πατρα δεν μαζευει ουτε 10? γιατι?
γιατι μαγκες μου δεν πατε πουθενα γι αυτο....ετσι χαθηκαν αγωνες απο την Κω,τον Αγιο Νικολαο την Βορεια ελλαδα την αθηνα κλπ...
ο καθε ενας εισπρατει αυτο που του αξιζει σε καθε θεμα...εδω μεταξυ μας δυο νομοι στην κρητη που κανουμε αγωνες ακομα και δεν μπορουμε να συννενοηθουμε για την υποστηριξη των δικων μας αγωνων που μας χωριζουν 50 χιλιομετρα μονο...ποσο μαλλον να πρεπει να τρεχεις παντου..ο καθε ενας απλα τρεχει μονο οπου τον βολευει....δεν ειναι ετσι ομως...περνεις αμαξια και πας σε καθε τοπο για να στηριξεις αλλα και να σε στηριξουν αργοτερα και αυτο ειναι απαιτηση.....αυτα που γραφω ισχυουν για ολους και οχι για την λεσχη της Πατρας μονο.
Μισές αλήθειες λες και χάνεις την πραγματική ουσία του θέματος Μανο γιατί το μεγάλο πρόβλημα είναι πως δεν υπάρχουν αμάξια να πάνε σε αγώνες γιατί τους αποκλείουν οι κανονισμοί δεν έχω κάνει τους αγώνες που έχεις κάνει εσύ φίλε και δε το παίζω έξυπνος αλλά πιστεύω οτι είναι πολλά παιδιά που θέλουν να μπουν σε αγώνες αλλα δε μπορούν λογο κανονισμών
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”