Balkan Offroad Marathon 2010

meletis

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by meletis »

admin wrote:Προδιαγραφή αυτού του forum είναι

NO SEX, NO POLITICS.

.

Συγγνώμη κε Διαχειριστά μου, παρασύρθηκα


Οποιος είναι να έρθει θα έρθει, ο καθείς για τους δικούς του λόγους. Απο συμμετοχές δεν ανησυχούμε.
Καλύτερα να βλέπεις την αλήθεια παρά να ζείς στον κόσμο της BB Bo.

Αν θέλει η διευθυνσις του καταστήματος να πάρει τα πολιτικά να τα πάει άλλου να μείνει εδώ το θέμα σχετικά με τον αγώνα....??
Ευχαριστώ
User avatar
panmal
Posts: 11
Joined: Thu Dec 03, 2009 13:19

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by panmal »

StruppiTeam wrote: ......
Με εκτίμηση,
Γιάννης Τζιώτης
Αγαπητέ μου το παρατραβάς λίγο. Σε έχει συνεπάρει το εθνικιστικό σου και αγνοείς ότι στο προηγούμενο όπως και στον επόμενο αγώνα θα συμμετέχουν και αρκετοί ΕΛΛΗΝΕΣ, σαν διοργανωτές και σαν αγωνιζόμενοι. Ή μήπως για σένα όλοι αυτοί είναι ΕΛΛΗΝΕΣ τελικά.
Όπως αναγνωρίζεις και ο ίδιος το παιχνίδι αυτό έχει τελειώσει προ πολλού. Τι κι αν ο Σκοπιανός προσπαθεί να τους αναγνωρίσει η Τουρκία με το όνομα που θέλουν; Αυτό το παιχνίδι παίζουν σ’ αυτό το επίπεδο. Νομίζεις ότι απασχολούν αυτά τον απλό λαό; Βρακί δεν έχουν να φορέσουνε το όνομα τους μάρανε…
Εν κατακλείδι αν έρθεις, θα σχηματίσεις ο ίδιος μια πιο ανθρώπινη και γήινη άποψη. Αν πάλι δεν θέλεις… δικαίωμά σου.

Ζητώ συγνώμη και απ’ το διαχειριστή του forum που μας φιλοξενεί που έγραψα ακόμα ένα off topic post.

Φιλικά,
Πάνος Μάλλιος
User avatar
PANIAIN
Posts: 140
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:39
Location: Αγ.Παρασκευή, Αθήναι

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by PANIAIN »

Έτσι πρέπει...τα πολιτικά δεν έχουν θέσει εδώ...το είπαμε και θα το ξαναπούμε...ο αγώνας δε γίνεται ούτε για πολιτικά συμφέροντα ούτε για να δηλώσουμε ταυτότητα, εθνικότητα, θρήσκευμα κτλ......Είναι δυνατόν να γίνεται θέμα διότι ο Σκοπιανός στο σχολείο του έμαθε την ιστορία με ένα συγκεκριμένο τρόπο? Κι εμείς στην Ελλάδα αλλιώς τα μάθαμε....θα πρέπει να ανοιξουμε κουβέντα για τον ποια είναι η αλήθεια...??? Ελεος....

Λοιπόν...Balkan offroad Marathon λέει το θέμα....παμε στα του αγώνα....
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by friar »

Ετσι σας θέλω
Back to fourwheeling......
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
ageorgakis
Posts: 41
Joined: Mon Nov 23, 2009 13:44
Contact:

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by ageorgakis »

Με συγχωρείται, αλλά θα ήθελα να διαφωνήσω ότι στο συγκεκριμένο θέμα η πολιτική συζήτηση είναι off-topic. Ο λόγος που το λέω αυτό είναι επειδή καταλαβαίνω και νιώθω τα ίδια που νιώθει και ο φίλος μου ο Γιάννης (Struppi) αλλά ταυτόχρονα θέλω πολύ να πάρω μέρος σ'αυτόν τον αγώνα.

Ταξιδεύω αρκετά χρόνια και έχω γυρίσει όλον τον πλανήτη οπότε μπορώ να διακρίνω τι είναι προπαγάνδα, τι είναι πολιτικό ζήτημα και πόσο μεγάλη απόσταση από αυτά μπορεί να έχει ένας λαός. Με αυτή τη σκέψη δε θα είχα πρόβλημα να συμμετάσχω σ'αυτόν τον αγώνα. Όμως απο την άλλη υπάρχει μια φωνούλα μέσα μου που μου λέει πως αυτοί οι άνθρωποι, όσο πεινασμένοι και να είναι τώρα δεν παύουν να διεκδικούν κάτι που δεν είναι δικό τους. Σημειώνω πως οι πολιτικοί είναι κομμάτι του λαού και πως έχουν εκλεγεί απ'τον λαό. Θυμάμαι μια ιστορία που μου έλεγε ο πατέρας μου για έναν Σκοπιανό που γνώρισε στον Καναδά πριν από 35 χρόνια. Ακόμα και τότε διεκδικούσαν το όνομα Μακεδονία. Και τί θα γίνει όταν οι Σκοπιανοί έχουν κέρδος σε λίγα χρόνια; (όπως η Αλβανία σήμερα). Μήπως τότε θα έχουν τη δύναμη να μπουν στα δικά μας σύνορα;

Με λίγα λόγια, το πολιτικό ζήτημα είναι αυτό που θα επιτρέψει ή που θα αποτρέψει κάποιους Έλληνες απ'το να πάρουν μέρος σ'αυτόν τον αγώνα και γι'αυτό θα ήθελα να διαβάσω κι άλλες απόψεις στο θέμα. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω, αλλά δεν θέλω να νιώσω τύψεις την ώρα που θα περνάω από κάποια σύνορα που γράφουν ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και δεν έχουν την Ελληνική σημαία κρεμασμένη δίπλα. Θέλω να έχω την κατάλληλη ψυχολογία πριν μπω σε μια τέτοια διαδικασία και ο μόνος τρόπος πιστεύω είναι να το συζητήσουμε ανοιχτά... για να μην κατέβω με ένα τεράστιο πανό που να γράφει MACEDONIA IS GREEK!!! :twisted:
meletis

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by meletis »

ageorgakis wrote:...........................................

Εμένα θα μου επιτρέψετε να απέχω απο το πολιτικό κομμάτι

απλά θα πώ ότι θα περάσετε απο ένα χωριό που λέγεται Πετρίτσι και μετά απο σύνορα θα περάσετε ένα χωριό που λέγεται και αυτό Πετρίτσι, ενώ κάποια στιγμή προς το τέλος του αγώνα θα πάτε απο το Μπέροβο στο Μέτσοβο ;)

Οποιος κατάλαβε κατάλαβε, και επειδή κάποια στιγμή έκανες τον συσχετισμό του λαού με τους πολιτικούς του, άν όντως είναι έτσι εμείς με αυτούς που μας κυβερνάνε(ουσαν) πρέπει να πάμε να αυτοκτονήσουμε.
User avatar
ageorgakis
Posts: 41
Joined: Mon Nov 23, 2009 13:44
Contact:

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by ageorgakis »

meletis wrote:άν όντως είναι έτσι εμείς με αυτούς που μας κυβερνάνε(ουσαν) πρέπει να πάμε να αυτοκτονήσουμε.
δεν έχεις άδικο... τέλος πάντων, πιστεύω πως καλό θα είναι αν συζητηθεί το θέμα. Ίσως όχι εδώ αλλα κάπου πρέπει να εκφραστούν όλες οι γνώμες.
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by stavrosd »

Εγώ προσωπικά πάντως θα ήθελα να συμμετάσχω, πέραν του αγωνιστικού ενδιαφέροντος που σίγουρα έχει ένας τέτοιος αγώνας, για να αποκτήσω και μία έστω μικρη, επιφανειακή ιδία γνώμη για αυτούς τους ανθρώπους που ελαφρά τη καρδία κατηγορούμε και εξοστρακίζουμε ως εχθρούς του έθνους.
Θεωρώ οτι είναι μία ευκαιρία που και πολιτικές συνέπειες δεν έχει και 5 πράγματα θα δούμε ;) !
Δημητριάδης Σταύρος
Φωκίων

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by Φωκίων »

Μηπως ( κι ισως ειναι λαθος ) "μπερδευουμε" τους λαους με τις "κυβερνησεις" τους???
admin
Site Admin
Posts: 136
Joined: Mon Jun 01, 2009 14:54

Re: Balkan Offroad Marathon 2010

Post by admin »

admin wrote:Προδιαγραφή αυτού του forum είναι

NO SEX, NO POLITICS.

.
Fair winds and calm anchorages...
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”