ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by samisnow »

δεν εχουμε καταλαβει κατι ακομα.....σε λιγο θα πηγαινεις βουνο η για παιχνιδι η για αγωνα και στο τελος θα σε περιμενει η αστυνομια μαζι με την διευθυνση δασων να σε κλεισουν φυλακη......
το θεσσαλονικη τροφυ το πήδηξαν ετσι... εκει ειναι που πρεπει να φανει η ομοσπονδια κατα την γνωμη μου και οχι σε ολα τ αλλα....ολα τ αλλα οσον αφορα την ασφαλεια κανενας μας δεν ηθελε ποτε εκπτωσεις.....το πως μπορει κανεις να διακρινει ενα καλο αγωνιστηκο και αν ολα αυτα που παρεχει ειναι σωστα νομιζω για ολους μας ειναι ευκολο.....
ειναι πολλες οι φορες στο παρελθον που ειδαμε ολοι μας αυτοκινητα που δεν ηταν συνομα να τρεξουν....βλεπε νεροσωληνες για κειτζ.....και ολοι καναμε μουγκα....
οχι τετοια.....ναι στην ασφαλεια...ναι στην προστασια...
καποτε ξεκινησαμε καπιοι να κανουμε σωληνωτά και οταν μας ελεγξαν απο την ομοσπονδια μας ειπαν οτι ολα καλα.....παρε χαρτια παρε ΔΤΤ παρε παρε παρε...μετα βγηκαν καπιοι και τα ακυρωσαν απο διαφορους αγωνες βλεπε τροφυ γιατι ξυπνησαν και ειπαν πως δεν γινεται αυτα να τρεχουν εκει αλλα σε γουαιλντ ταιρρεν και τραιαλ.....
και οτι δεν ειναι συνομα των κανονισμων για τετιου ειδους αγωνες...
ο ρουλης ο Τσεκμες λοιπον που ηταν παντα τροφας και επειδη εκανε ενα σωληνωτο μονο για τροφυ και τιποτα αλλο επρεπε να το πεταξει....και ας ηταν ενταξει σε ολα του....
γιατι δεν εχει παρμπριζ...αν ηθελε παρμπριζ λοιπον θα κρατουσε και το παλιο του αυτοκινητο η θα εκανε κατι αλλο.....αυτα μας τρωνε....

τωρα οσον αφορα τα υπολοιπα.....
εγω ξεκινησα τους αγωνες απο τοτε που δεν υπηρχε τιποτα....ουτε τροφυ ουτε γουαιλντ...το γουαιλντ δημιουργήθηκε πολυ μετα.....ετσι λοιπον μπορουν να δημιουργηθουν και αλλοοι αγωνες αλλου ειδους που να βολευουν ολους....ολοι εχουμε καποιες σκεψεις....αντε περασε τες στην ομοσπονδια ομως..
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

georgexj wrote:
xomateros wrote:
georgexj wrote:πριν ξεκινησει η αγωνιστικη χρονια ειχα πει οτι εγω φετος αγωνας δεν βλεπω να γινεται...και τελικα δεν πεφτω εξω και το ειχα γραψει και δημοσια!!!!η ομαε ειναι το τελευταιο προβλημα που απασχολει του αγωνιζομενους.....εμεις το ριχνουμε εκει!!!!ολοι εμεις στον χωρο αυτο τα αυτοκινητα μας τα παμε στο βουνο παιζουμε προπονουμαστε οπως θελετε πειτε το και βλεπουμε που υστερουν και ολο τα φτιαχνουμε....θα μπορουσαμε απ ολα οσα φτιαχνουμε και αλλαζουμε καθε χρονο να πατησουμε πανω σε καποιους κανονισμους.και εαν κατι στοιχισει 50 ευρω(τυχαιο ενα ποσο) απο αυτο που θελουμε να φτιαξουμε θα μπορουσαμε να το κανουμε βασει κανονισμου!!!!μικρη η διαφορα.......!!βεβαια υπαρχουν και καποια παραλογα στους κανονισμους!!!και εγω μαζι σας!!!!

τωρα για τους αγωνες η δικη μου αποψη.....προσωπικη ...... εγω να χαλασω ενα 500ρικο η οσο χρειαστει για να παω να τρεξω ενα wild terrain δεν δινω!!!!θα μου πειτε και τεσσερα χρονια γιατι πηγαινες παντου...πηγα ειδα εμαθα τελος!!!αυτο!!!το χαλαω πολυ ανετα να παω στην αλλη ακρη της ελλαδας και να παιξω ενα σκ με φιλους η ακομη και μονος μου!!!!το να δωσω τοσα λεφτα και να κανω 2 χιίομετρα σε 2 μερες και να με φαει και ολη η μερα στο βουνο δεν νομιζω οτι εχει αξια!!!!τωρα θα μου πειτε γιατι δεν πας στο τροφυ απο την στιγμη που αναζητας περισσοτερο παιχνιδι!!!!για τον απλουστατο λογο.....για να πας σε ενα τροφυ πρεπει να λειψεις απο το μαγαζι σου την επιχειρηση σου περιπου 6 μερες.ποση προετοιμασια πριν και ποσες μερες να συνελθεις μετα.οι καιροι δυσκολεψανε και οι δουλειες μας πλεον μας θελουν 1000%απο πανω!!!δεν ειναι οπως παλια!!!οποτε παλι το σκ βολτας ειναι ιδανικοτερο!!!ουτε προετοιμασια ουτε πολλες μερες απο το μαγαζι ουτε εχεις ξεπατωθει και εξαντλιθει...οποτε δευτερα εισαι παρον στην δουλεια σου!!!εαν θελετε να επιβιωση κατι σαν τον τροφυ που θα το γουσταρει πολυς κοσμος καντε το μονο σαββατο...παρασκευη ολοι παρον σαββατο τρεχουν ολοι και κυριακη ολοι πισω στα σπιτια τους και την δευτερα κανονικα ολοι για δουλεια!!!!αυτη ειναι η αποψη μου και εαν θελετε κρατηστε την...και καλη επιτυχια σε αυτο που θελετε να καταφερετε!!!!
θα μπορουσε κατα την γνωμη μου να ειναι μεγαλυτερες ειδικες με ισως πιο μικρο βαθμο δυσκολιας αλλα θεαματικοτερες οπου θα το ευχαριστηθει και ο οδηγος και οι θεατες κατι σαν ενα μινι τροφυ ας πουμε με διαδρομες οπου δεν στοιχιζουν σε ζημιες ουτε καταστρεφουν αυτοκινητα

γιατι μην γελιομαστε ...ο κυριοτερος λογος που δεν υπαρχουν συμμετοχες ειναι οικονομικος ολα τα υπολοιπα ξεπερνιουνται με λιγη καλη θεληση απο ολους μας
κωστα δεν νομιζω να εχουμε τον ιδιο τροπο σκεψης γιατι εαν κρινω απο τους αγωνες που κανετε εχουν αλλο κρητηριο!!!ειδικα ο περσινος σας!!!!wild winch και η τουμπα πηγε συννεφο στην νορμαλ κατηγορια!!!δεν θελω να πω κατι για τους αγωνες σας ισα ισα που ειναι πολυ εξυπνες οι ειδικες σας και σκληρες αλλα οχι για τα δικα μου γουστα!!!τα αυτοκινητα εχουν εξελιχθει παρα πολυ και θα εξελιχθουν ακομα περισσοτερο!!!και το μονο που κανετε σαν λεσχες ειναι να τα σφινονετε τα αυτοκινητα και να τα βαζετε να κρεμονται απο ενα γαμημενο σχοινι!!!!οποτε καπως ετσι αρχιζουν και καποιοι και αποχωρουν απο τους αγωνες.........τοσο απλα!!!!αλλιως οπως εχω ξανα πει να παρω ενα ντεσεβο να του βαλω εναν εργατη πανω με 5000 χιλιαρικακια και με την εκκινηση να πηγαινω ολο δεμενος!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Γιωργο εχουμε σου λεω αλλο αν δεν το βλεπεις στους αγωνες μας !!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by samisnow »

georgexj wrote:
xomateros wrote:
georgexj wrote:!αλλιως οπως εχω ξανα πει να παρω ενα ντεσεβο να του βαλω εναν εργατη πανω με 5000 χιλιαρικακια και με την εκκινηση να πηγαινω ολο δεμενος!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

γιατι το δικο σου ντεσεβο δεν ειναι? χιχιχιχιχιχιχιχιιχιχιχιιχιχιχιιχιχιιχιχιχιχιιχιχιχι με φτερα και τεντα.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by katsulas »

Μιχαλόπουλος πριν λίγα χρόνια με μαλλιά μπουκλέ

Image
Image
rouska samurai
Posts: 18
Joined: Tue Aug 21, 2012 23:49

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by rouska samurai »

Diorganoste oles i lesxes filika savvatokiriaka me ena mikro kostos stous simetexontes gia na vgoune pera kai i lesxes ..kai diorganoste o kathenas oti stil ekdilosis theli kai as min einai agonas as einai ekdromi me roadbook aloste i sinantisi to taksidi kai i diadromi sto vouno metrai ..sigoura meta tha eimaste pio eyxaristimeni kai pio gemati psixika ..kai sogoura pio agapimeni ...an i omae den mas theli as girisoume ton xrono piso kai as to kanoume xoris aytous ...dikia mou skepsi gia to kalitero ston xoro gia na min niothi kanis apogoiteymenos ..kalo pasxa se olous kai xronia polla
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

rouska samurai wrote:
Diorganoste oles i lesxes filika savvatokiriaka me ena mikro kostos stous simetexontes gia na vgoune pera kai i lesxes ..kai diorganoste o kathenas oti stil ekdilosis theli kai as min einai agonas as einai ekdromi me roadbook aloste i sinantisi to taksidi kai i diadromi sto vouno metrai ..sigoura meta tha eimaste pio eyxaristimeni kai pio gemati psixika ..kai sogoura pio agapimeni ...an i omae den mas theli as girisoume ton xrono piso kai as to kanoume xoris aytous ...dikia mou skepsi gia to kalitero ston xoro gia na min niothi kanis apogoiteymenos ..kalo pasxa se olous kai xronia polla
Βασιλη το θεμα φιλε ειναι να υπαρχει ενα Πρωταθλημα ανταγωνιστηκο αναγνωρισμενο και στην χωρα μας οπως σε ολες τις αλλες χωρες με την αιγλη που αξιζει σε ανθρωπους που βαζουν ενα σκασμο λεφτα στα αυτοκινητα τους γιατι ετσι πρεπει να γινεται , αλλο αν δεν μπορουμε εμεις να τα βρουμε και δημιουργειται προβλημα γιατι ωραιο ειναι και αυτο που ειπες δεν λεω οχι αλλα γιατι να μην το παλεψουμε ολοι μας μηπως και βρεθει λυση
βεβαια οπως και πολλοι αλλοι θεωρω πως στα θεματα ασφαλειας δεν πρεπει να κανουμε εκπτωσεις και θα επρεπε απο μονοι μας να το ψαχνουμε πιο πολυ αλλα σε καποια αλλα θεματα με καλη θεληση μπορει να βρεθει η ακρη ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΛΑΟΣ ΕΝΩΜΕΝΟΣ ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΣ !!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Καλη Ανασταση και καλο Πασχα σε ολο τον κοσμο !!!!!
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by georgexj »

Ας ξανά εμφάνισω αυτή την ενότητα που έμεινε στην μέση.......!!Στον αγώνα της Εύβοιας ήμουν θεατής και είχα πολύ χρόνο να χαζεύω και να ακούω διαφορα για τους αγώνες!!!εκείνο που άκουγα και φυσικά δεν συμμετείχα ήταν ότι φέτος δεν θα γίνει κανένας αγώνας για να καταφέρουν οι λέσχες να βάλουν τα πράγματα στην θέση τους!!!!μου προκάλεσε μεγάλη απορία και ελεγα αποκλειεται να γινει αυτο αποκλειεται να μαζευτούν οι λέσχες και να κάνουν κάτι τέτοιο και τελικα σημερα που μπηκα στο site μετααααα απο πολυ καιρο ειδα 2 αγωνες να έρχονται!!!!Τελικά δεν έπεσα έξω!!!!Και δεν είναι τυχαίο που έμεινε και αυτή η ενότητα στην μέση......... ;) ;) ;) άξιοι της μοίρας μας λοιπόν!!!!!
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

georgexj wrote:Ας ξανά εμφάνισω αυτή την ενότητα που έμεινε στην μέση.......!!Στον αγώνα της Εύβοιας ήμουν θεατής και είχα πολύ χρόνο να χαζεύω και να ακούω διαφορα για τους αγώνες!!!εκείνο που άκουγα και φυσικά δεν συμμετείχα ήταν ότι φέτος δεν θα γίνει κανένας αγώνας για να καταφέρουν οι λέσχες να βάλουν τα πράγματα στην θέση τους!!!!μου προκάλεσε μεγάλη απορία και ελεγα αποκλειεται να γινει αυτο αποκλειεται να μαζευτούν οι λέσχες και να κάνουν κάτι τέτοιο και τελικα σημερα που μπηκα στο site μετααααα απο πολυ καιρο ειδα 2 αγωνες να έρχονται!!!!Τελικά δεν έπεσα έξω!!!!Και δεν είναι τυχαίο που έμεινε και αυτή η ενότητα στην μέση......... ;) ;) ;) άξιοι της μοίρας μας λοιπόν!!!!!
Γιωργο εχεις απολυτο δικιο αλλα δυστυχως δεν μπορουμε να τα βρουμε οι εκ των εσω μεταξυ μας τι περιμενεις να τα βρουμε με τους πιο μακρυνους ?
Οχι λεω εγω...ναι λεει ο αλλος ...
Και αυτο ακριβως ειναι που μας τρωει γιατι ο καθενας θελει το δικο του και δεν κοιταζει γενικοτερα
Αλλωστε σε ολα τα θεματα που μας απασχολουν συμβαινει αυτο οχι μονο με τους αγωνες ειναι η ρατσα μας ετσι, επισης αυτο το ποστ εχει γινει εδω και εναμιση χρονο ποσους ιδες να παιρνουν θεση και ιδιαιτερα αγωνιζομενους που ειναι οι αμεσα θιγομενοι και μετα βεβαιως οι οργανωτες γιατι στα λογια ολοι καλοι ειμαστε στις πραξεις χωλενουμε....
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by georgexj »

Πώς να πάρουν μέρος οι αγωνιζόμενοι ρε Κώστα όταν οι ίδιοι οι οργανωτές που είναι πιο λίγοι από τους αγωνιζόμενους δεν μπορούν να συνεννοηθούν???Και το κακό στην όλη υπόθεση είναι ότι για κάθε αγώνα παίρνεται τηλ τους αγωνιζόμενους για να στηρίξουν την προσπάθεια του οργανωτή....
Όταν το αφεντικό(οργανωτής) δεν ενδιαφέρεται για το μαγαζι του οι υπάλληλοι(αγωνιζομενοι) θα ενδοιαφερθουν???το μεροκάματο τους (Την βόλτα στο βουνό και το ξακαυλωμα τους) θα το πάρουν!!!! ;) ;) ;)


Πάντα όλα αυτά καλοπροαίρετα......!!!!!!
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

Καλημερα Γιωργο στο ξαναλεω πως εχεις δικιο και δεν διαφωνω καθολου μαζι σου τουλαχιστον εγω προσωπικα και μην νομιζεις οτι απο τους αγωνες αποκομιζουμε καποιο οφελος προσωπικο αν και πιστευω το γνωριζεις, ισα ισα φιλε που αφηνουμε τις δουλειες μας τις βολτες μας τις οικογενειες μας χαλαμε ενα σωρο χρηματα απο την τσεπη μας και βαζουμε στο μυαλο μας ενα σωρο σκοτουρες και αγχος ,ενας μονος λογος υπαρχει η τρελα μας γιαυτο και αυτο που ζουμε κατα την διαρκεια ενος αγωνα τιποτε αλλο...
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”