ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

User avatar
ΒαλαντηςΧ4
Posts: 176
Joined: Fri Jun 19, 2009 18:45
Location: Κομοτηνή

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by ΒαλαντηςΧ4 »

xomateros wrote:Επειδη σιγα σιγα μαζευομαστε στο καβουκι μας τι λετε να αρχισουμε να κανονιζουμε κατι ?
Παρε πρωτοβουλία βάλε μια ημερομηνία για να γίνει κουβέντα, και μέρος !!
Go Hard Or Go Home
Βραχνίδης Γιάννης
Jimny RULICON Vercion
ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

Μηπως πλεον επιβαλλεται ?
pc4x4n
Posts: 573
Joined: Thu Jun 18, 2009 00:26

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by pc4x4n »

Μετά το W.T. Ναυπλίου τώρα αναβάλλεται και το EVROS TROPHY ….. κρίμα.
Εμείς στο Ναύπλιο κάναμε και με το παραπάνω ότι έπρεπε για γίνει όχι απλά ένας αγώνας …αλλά ένας πολύ καλός και οικονομικός αγώνας .
Το ίδιο πιστεύω έγινε και στον Έβρο .
Πρέπει να προβληματιστούμε γιατί οι λόγοι στο 4Χ4 είναι πολλοί δεν είναι μόνο οι κρίση .
Ακούγονται πολλά παράπονα και γκρίνιες από τους αγωνιζόμενους .
Οι λίγοι εναπομείναντες οργανωτές κάνουν το καλύτερο δυνατό για οργανώσουν και πραγματοποιήσουν αγώνες …..
Τι φταίει λοιπόν για αυτό το κακό κλίμα ….?
Πρέπει να μπουν όλα σε στρογγυλό τραπέζι και να μην λέμε λόγια του αέρα , απλά για να τα πούμε …… είμαι πρόθυμος και προτείνω επειγόντως μια συνάντηση μεταξύ εκπροσώπων αγωνιζομένων από τα είδη αγώνων 4Χ4 , των οργανωτών και της επιτροπής 4Χ4.
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by georgexj »

πριν ξεκινησει η αγωνιστικη χρονια ειχα πει οτι εγω φετος αγωνας δεν βλεπω να γινεται...και τελικα δεν πεφτω εξω και το ειχα γραψει και δημοσια!!!!η ομαε ειναι το τελευταιο προβλημα που απασχολει του αγωνιζομενους.....εμεις το ριχνουμε εκει!!!!ολοι εμεις στον χωρο αυτο τα αυτοκινητα μας τα παμε στο βουνο παιζουμε προπονουμαστε οπως θελετε πειτε το και βλεπουμε που υστερουν και ολο τα φτιαχνουμε....θα μπορουσαμε απ ολα οσα φτιαχνουμε και αλλαζουμε καθε χρονο να πατησουμε πανω σε καποιους κανονισμους.και εαν κατι στοιχισει 50 ευρω(τυχαιο ενα ποσο) απο αυτο που θελουμε να φτιαξουμε θα μπορουσαμε να το κανουμε βασει κανονισμου!!!!μικρη η διαφορα.......!!βεβαια υπαρχουν και καποια παραλογα στους κανονισμους!!!και εγω μαζι σας!!!!

τωρα για τους αγωνες η δικη μου αποψη.....προσωπικη ...... εγω να χαλασω ενα 500ρικο η οσο χρειαστει για να παω να τρεξω ενα wild terrain δεν δινω!!!!θα μου πειτε και τεσσερα χρονια γιατι πηγαινες παντου...πηγα ειδα εμαθα τελος!!!αυτο!!!το χαλαω πολυ ανετα να παω στην αλλη ακρη της ελλαδας και να παιξω ενα σκ με φιλους η ακομη και μονος μου!!!!το να δωσω τοσα λεφτα και να κανω 2 χιίομετρα σε 2 μερες και να με φαει και ολη η μερα στο βουνο δεν νομιζω οτι εχει αξια!!!!τωρα θα μου πειτε γιατι δεν πας στο τροφυ απο την στιγμη που αναζητας περισσοτερο παιχνιδι!!!!για τον απλουστατο λογο.....για να πας σε ενα τροφυ πρεπει να λειψεις απο το μαγαζι σου την επιχειρηση σου περιπου 6 μερες.ποση προετοιμασια πριν και ποσες μερες να συνελθεις μετα.οι καιροι δυσκολεψανε και οι δουλειες μας πλεον μας θελουν 1000%απο πανω!!!δεν ειναι οπως παλια!!!οποτε παλι το σκ βολτας ειναι ιδανικοτερο!!!ουτε προετοιμασια ουτε πολλες μερες απο το μαγαζι ουτε εχεις ξεπατωθει και εξαντλιθει...οποτε δευτερα εισαι παρον στην δουλεια σου!!!εαν θελετε να επιβιωση κατι σαν τον τροφυ που θα το γουσταρει πολυς κοσμος καντε το μονο σαββατο...παρασκευη ολοι παρον σαββατο τρεχουν ολοι και κυριακη ολοι πισω στα σπιτια τους και την δευτερα κανονικα ολοι για δουλεια!!!!αυτη ειναι η αποψη μου και εαν θελετε κρατηστε την...και καλη επιτυχια σε αυτο που θελετε να καταφερετε!!!!
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

4x4 υπαρχουν πολλα..... αγωνιστικα επισεις....... γιατι δεν τρεχει κανεις?????

Καθε Σ/Κ ολοι μας παρακολουθουμε στο Facebook εκδρομες που μαζευουν παραπολλα αυτοκινητα.......
Στις κοπες πιτας βλεπαμε ανω των 50 συμμετοχες.......
Στις ''βολτες'' της βορειας Ελλαδας το ιδιο......
Ορεξη υπαρχει απο ολους αλλα ολοι μας μετραμε τη συναρτηση ''κοστος με την ευχαριστηση''

Δεν ειναι λογικο στη Βουλγαρια να μαζευοντε απο ολα τα Βαλκανια να τρεξουν κ εδω να μη παταει ανθρωπος
Δεν ειναι λογικο ολα τα αγωνιστικα στης Ευρωπης να ειναι εκτος κανονισμων
Δεν ειναι λογικο να εχουν σταματησει τα Traial που ειναι τα φυτωρια του off roading μαζι με τη Hobby κατηγορια trophy!!!


Εχετε κανει αγωνες δυσκολους με πολυ υψηλες απαιτησεις χωρις να προσφερουν την αναλογη ευχαριστηση..........

Γνωμη μου ειναι πως ολοι οι εμπλεκομενοι πρεπει να προσγειωθητε στην Ελληνικη (Βαλκανικη) πραγματικοτητα
ουτε Ultra4 μπορουμε να υποστηριξουμε ουτε Rock Bouncing!!
Ισως μκρα πρωταθληματακια Βορειου Ελλαδος,Κεντρικης,Δυτικης,Πελλοπονησου,Κρητης.......
Ισως 1-2 μεγαλα Trophy που να προσεκλισουν αγωνιζομενους απο το εξωτερικο......
Ισως πρεπει να παρετε παραδειγμα απο τος αγωνες motocross enduro scramble......(περνανε καλα καθε δευτερο Σ/Κ)

Εγω δεν τρεχω σε αγωνες αλλα μου αρεσει η ενασχολησει με το 4χ4 κ δεν μου αρεσει αυτη η μιζερια των αγωνων
πιστευω πως δεν μας αρμοζει κ πως μπορουν να γινουν πολυ καλυτερα πραγματα απο αυτα που βλεπουμε

(μιλω καλοπροαιρετα κ ελπιζω να μη παρεξηγηθω.....)
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

georgexj wrote:πριν ξεκινησει η αγωνιστικη χρονια ειχα πει οτι εγω φετος αγωνας δεν βλεπω να γινεται...και τελικα δεν πεφτω εξω και το ειχα γραψει και δημοσια!!!!η ομαε ειναι το τελευταιο προβλημα που απασχολει του αγωνιζομενους.....εμεις το ριχνουμε εκει!!!!ολοι εμεις στον χωρο αυτο τα αυτοκινητα μας τα παμε στο βουνο παιζουμε προπονουμαστε οπως θελετε πειτε το και βλεπουμε που υστερουν και ολο τα φτιαχνουμε....θα μπορουσαμε απ ολα οσα φτιαχνουμε και αλλαζουμε καθε χρονο να πατησουμε πανω σε καποιους κανονισμους.και εαν κατι στοιχισει 50 ευρω(τυχαιο ενα ποσο) απο αυτο που θελουμε να φτιαξουμε θα μπορουσαμε να το κανουμε βασει κανονισμου!!!!μικρη η διαφορα.......!!βεβαια υπαρχουν και καποια παραλογα στους κανονισμους!!!και εγω μαζι σας!!!!

τωρα για τους αγωνες η δικη μου αποψη.....προσωπικη ...... εγω να χαλασω ενα 500ρικο η οσο χρειαστει για να παω να τρεξω ενα wild terrain δεν δινω!!!!θα μου πειτε και τεσσερα χρονια γιατι πηγαινες παντου...πηγα ειδα εμαθα τελος!!!αυτο!!!το χαλαω πολυ ανετα να παω στην αλλη ακρη της ελλαδας και να παιξω ενα σκ με φιλους η ακομη και μονος μου!!!!το να δωσω τοσα λεφτα και να κανω 2 χιίομετρα σε 2 μερες και να με φαει και ολη η μερα στο βουνο δεν νομιζω οτι εχει αξια!!!!τωρα θα μου πειτε γιατι δεν πας στο τροφυ απο την στιγμη που αναζητας περισσοτερο παιχνιδι!!!!για τον απλουστατο λογο.....για να πας σε ενα τροφυ πρεπει να λειψεις απο το μαγαζι σου την επιχειρηση σου περιπου 6 μερες.ποση προετοιμασια πριν και ποσες μερες να συνελθεις μετα.οι καιροι δυσκολεψανε και οι δουλειες μας πλεον μας θελουν 1000%απο πανω!!!δεν ειναι οπως παλια!!!οποτε παλι το σκ βολτας ειναι ιδανικοτερο!!!ουτε προετοιμασια ουτε πολλες μερες απο το μαγαζι ουτε εχεις ξεπατωθει και εξαντλιθει...οποτε δευτερα εισαι παρον στην δουλεια σου!!!εαν θελετε να επιβιωση κατι σαν τον τροφυ που θα το γουσταρει πολυς κοσμος καντε το μονο σαββατο...παρασκευη ολοι παρον σαββατο τρεχουν ολοι και κυριακη ολοι πισω στα σπιτια τους και την δευτερα κανονικα ολοι για δουλεια!!!!αυτη ειναι η αποψη μου και εαν θελετε κρατηστε την...και καλη επιτυχια σε αυτο που θελετε να καταφερετε!!!!
Καλημερα Γιωργο στο περιπου εχουμε την ιδια σκεψη σχετικα με οσα συμβαινουν και χθες εγραψα ενα μικρο ποστ στο ΦΒ με καποιες κρυπτογραφημενες σκεψεις οπως ειπε και ενας φιλος ισως γιατι δεν ειναι πολυ μεσα στο κλιμα των αγωνων
οποτε να ξαναπω και εδω μεσα πως κατα την γνωμη μου αλλα και γνωμη αρκετων φιλων οτι ισως πρεπει να αλλαξει η μορφη αυτων των αγωνων , εχεις δικιο οταν λες οτι κανεις αγωνα του 10λεπτου και τρως ολη μερα στο βουνο ενω θα μπορουσε κατα την γνωμη μου να ειναι μεγαλυτερες ειδικες με ισως πιο μικρο βαθμο δυσκολιας αλλα θεαματικοτερες οπου θα το ευχαριστηθει και ο οδηγος και οι θεατες κατι σαν ενα μινι τροφυ ας πουμε με διαδρομες οπου δεν στοιχιζουν σε ζημιες ουτε καταστρεφουν αυτοκινητα οπως και να υπαρξει με καποιο τροπο η δυνατοτητα να μπουν και αλλα αυτοκινητα τα οποια ειναι παρα πολλα μεσα σε αυτους αγωνες που δεν πληρουν καποιες προυποθεσεις για να τρεχουν στην WT

γιατι μην γελιομαστε ...ο κυριοτερος λογος που δεν υπαρχουν συμμετοχες ειναι οικονομικος ολα τα υπολοιπα ξεπερνιουνται με λιγη καλη θεληση απο ολους μας
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »




Μια ιδεα απο τη Κοπη Πιτας στα Γρεβενα......
2000μ διαδρομη απολυτα ασφαλης με θεα κ ασφαλεια για τους θεατες
γρηγορη χωρις ζημιες ζευγαρια για περισσοτερο θεαμα
μεσα με 4 ωρες πρεπει να ετρεξαν 40-50 αυτοκινητα
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:


Μια ιδεα απο τη Κοπη Πιτας στα Γρεβενα......
2000μ διαδρομη απολυτα ασφαλης με θεα κ ασφαλεια για τους θεατες
γρηγορη χωρις ζημιες ζευγαρια για περισσοτερο θεαμα
μεσα με 4 ωρες πρεπει να ετρεξαν 40-50 αυτοκινητα

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Φωτης ranger
Posts: 707
Joined: Thu Oct 01, 2009 20:23
Location: αμαλιαδα

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Φωτης ranger »

xomateros wrote:
γιατι μην γελιομαστε ...ο κυριοτερος λογος που δεν υπαρχουν συμμετοχες ειναι οικονομικος ολα τα υπολοιπα ξεπερνιουνται με λιγη καλη θεληση απο ολους μας
:!: :!:
με βρισκει απολυτα συμφωνο!
KAGOURES 4X4 CLUB

||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||
||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / TOYOTA / \ ||
||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ V6\ / \ / ||
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by georgexj »

xomateros wrote:
georgexj wrote:πριν ξεκινησει η αγωνιστικη χρονια ειχα πει οτι εγω φετος αγωνας δεν βλεπω να γινεται...και τελικα δεν πεφτω εξω και το ειχα γραψει και δημοσια!!!!η ομαε ειναι το τελευταιο προβλημα που απασχολει του αγωνιζομενους.....εμεις το ριχνουμε εκει!!!!ολοι εμεις στον χωρο αυτο τα αυτοκινητα μας τα παμε στο βουνο παιζουμε προπονουμαστε οπως θελετε πειτε το και βλεπουμε που υστερουν και ολο τα φτιαχνουμε....θα μπορουσαμε απ ολα οσα φτιαχνουμε και αλλαζουμε καθε χρονο να πατησουμε πανω σε καποιους κανονισμους.και εαν κατι στοιχισει 50 ευρω(τυχαιο ενα ποσο) απο αυτο που θελουμε να φτιαξουμε θα μπορουσαμε να το κανουμε βασει κανονισμου!!!!μικρη η διαφορα.......!!βεβαια υπαρχουν και καποια παραλογα στους κανονισμους!!!και εγω μαζι σας!!!!

τωρα για τους αγωνες η δικη μου αποψη.....προσωπικη ...... εγω να χαλασω ενα 500ρικο η οσο χρειαστει για να παω να τρεξω ενα wild terrain δεν δινω!!!!θα μου πειτε και τεσσερα χρονια γιατι πηγαινες παντου...πηγα ειδα εμαθα τελος!!!αυτο!!!το χαλαω πολυ ανετα να παω στην αλλη ακρη της ελλαδας και να παιξω ενα σκ με φιλους η ακομη και μονος μου!!!!το να δωσω τοσα λεφτα και να κανω 2 χιίομετρα σε 2 μερες και να με φαει και ολη η μερα στο βουνο δεν νομιζω οτι εχει αξια!!!!τωρα θα μου πειτε γιατι δεν πας στο τροφυ απο την στιγμη που αναζητας περισσοτερο παιχνιδι!!!!για τον απλουστατο λογο.....για να πας σε ενα τροφυ πρεπει να λειψεις απο το μαγαζι σου την επιχειρηση σου περιπου 6 μερες.ποση προετοιμασια πριν και ποσες μερες να συνελθεις μετα.οι καιροι δυσκολεψανε και οι δουλειες μας πλεον μας θελουν 1000%απο πανω!!!δεν ειναι οπως παλια!!!οποτε παλι το σκ βολτας ειναι ιδανικοτερο!!!ουτε προετοιμασια ουτε πολλες μερες απο το μαγαζι ουτε εχεις ξεπατωθει και εξαντλιθει...οποτε δευτερα εισαι παρον στην δουλεια σου!!!εαν θελετε να επιβιωση κατι σαν τον τροφυ που θα το γουσταρει πολυς κοσμος καντε το μονο σαββατο...παρασκευη ολοι παρον σαββατο τρεχουν ολοι και κυριακη ολοι πισω στα σπιτια τους και την δευτερα κανονικα ολοι για δουλεια!!!!αυτη ειναι η αποψη μου και εαν θελετε κρατηστε την...και καλη επιτυχια σε αυτο που θελετε να καταφερετε!!!!
θα μπορουσε κατα την γνωμη μου να ειναι μεγαλυτερες ειδικες με ισως πιο μικρο βαθμο δυσκολιας αλλα θεαματικοτερες οπου θα το ευχαριστηθει και ο οδηγος και οι θεατες κατι σαν ενα μινι τροφυ ας πουμε με διαδρομες οπου δεν στοιχιζουν σε ζημιες ουτε καταστρεφουν αυτοκινητα

γιατι μην γελιομαστε ...ο κυριοτερος λογος που δεν υπαρχουν συμμετοχες ειναι οικονομικος ολα τα υπολοιπα ξεπερνιουνται με λιγη καλη θεληση απο ολους μας
κωστα δεν νομιζω να εχουμε τον ιδιο τροπο σκεψης γιατι εαν κρινω απο τους αγωνες που κανετε εχουν αλλο κρητηριο!!!ειδικα ο περσινος σας!!!!wild winch και η τουμπα πηγε συννεφο στην νορμαλ κατηγορια!!!δεν θελω να πω κατι για τους αγωνες σας ισα ισα που ειναι πολυ εξυπνες οι ειδικες σας και σκληρες αλλα οχι για τα δικα μου γουστα!!!τα αυτοκινητα εχουν εξελιχθει παρα πολυ και θα εξελιχθουν ακομα περισσοτερο!!!και το μονο που κανετε σαν λεσχες ειναι να τα σφινονετε τα αυτοκινητα και να τα βαζετε να κρεμονται απο ενα γαμημενο σχοινι!!!!οποτε καπως ετσι αρχιζουν και καποιοι και αποχωρουν απο τους αγωνες.........τοσο απλα!!!!αλλιως οπως εχω ξανα πει να παρω ενα ντεσεβο να του βαλω εναν εργατη πανω με 5000 χιλιαρικακια και με την εκκινηση να πηγαινω ολο δεμενος!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”