ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Nicolas »

xomateros wrote:
Nicolas wrote:Αυτά τα ξεχάσατε?

viewtopic.php?f=58&t=10615

Και γιατί μου κάνετε συζήτηση με pm?
Ντρέπεστε να πείτε δημοσίως την άποψή σας?
Τί σημαίνει "ξέρουμε τί είναι η επιτροπή αλλά άσε να δούμε τί θα μας πούν"?
Πέρυσι δηλαδή τί σας είπαν? Πρόπερσι?

Θα ξαναβάλετε στην συζήτηση απατεώνες, κλέφτες και στόκους. Τους ίδιους που πήδηξαν το άθλημα τόσα χρόνια τώρα.
Μεγάλα παιδιά είστε, καλή τύχη να έχετε αλλά εγώ δεν έχω κανέναν λόγο να εθελοτυφλώ ούτε να ελπίζω.
Από εδώ, έχουν πάρει αμετάκλητα τον πούλο.
Νικολα δεν σε γνωριζω προσωπικα οπως και αρκετους φιλους στον χωρο μας αλλα επειδη και εγω ειμαι σε αυτους που ξεκινησαν αυτη την προσπαθεια θελω να σου πω το εξης ...Για το καλο του αθληματος και μονο γιαυτο ξεκινησε αυτη η κινηση τουλαχιστον απο την μερια την δικη μου αλλα το ιδιο πιστευω και για τα αλλα παιδια και οχι για να αποκομισουμε καποιο οφελος ειτε βραχυπροθεσμα ειτε μακροπροθεσμα οποτε οπως καταλαβαινεις ελπιζουμε και θελουμε να ελπιζουμε πως θα αλλαξει κατι τελικα ....αν δεν γινει δεν θα πεθανουμε κιολας εχουμε τοσα αλλα πραγματα στην ζωη μας που μπορουμε να περασουμε καλα .... ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Φίλε δεν γνωρίζω ποιός είσαι και δεν αναφέρομαι σε σένα ούτε και στους αγωνιζόμενους γενικότερα όταν μιλάω για απατεώνες.
Αν "κατηγορώ" για κάτι τον τυπικό αγωνιζόμενο αυτό είναι η αμνησία.

Δεν θέλω να σου χαλάσω το θέμα και να κάνουμε άσχετη κουβέντα, αλλά θα σου χαλάσω λίγο τη μαγιά.
Ότι και να φτιάξεις με σκατά, βόθρος θα μυρίζει. Αφού θες να το κάνεις - για μία ακόμη φορά, παρακαλώ ελεύθερα.
Αλλά μην περιμένεις να αφήσω τα σκατά στο δικό μου τραπέζι.
Εγώ την έφαγα την μερίδα μου, χόρτασα και είμαι στην επόμενη φάση. Δεν θα πεθάνουμε κιόλας... ;-)


Η γνώμη μου είναι σαφής και απλή.
Πετάξτε όλα τα λαμόγια και όλους τους παρατρεχάμενους τους στον καιάδα και μετά θα έχετε πραγματικές ελπίδες να γίνει κάτι.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by AGGELOSK »

Nicolas wrote:
xomateros wrote:
Nicolas wrote:Αυτά τα ξεχάσατε?


Δεν θέλω να σου χαλάσω το θέμα και να κάνουμε άσχετη κουβέντα, αλλά θα σου χαλάσω λίγο τη μαγιά.
Ότι και να φτιάξεις με σκατά, βόθρος θα μυρίζει. Αφού θες να το κάνεις - για μία ακόμη φορά, παρακαλώ ελεύθερα.
Αλλά μην περιμένεις να αφήσω τα σκατά στο δικό μου τραπέζι.
Εγώ την έφαγα την μερίδα μου, χόρτασα και είμαι στην επόμενη φάση. Δεν θα πεθάνουμε κιόλας... ;-)
Ρε Νικόλα .. σαν να καταλαβαίνω ότι μας λες να συνεννοηθούμε σε άλλο μέρος η με άλλο τρόπο , πως και που θα βρεθούμε???
δηλαδή να μην το κάνουμε μέσω αυτού του forum!! η είμαι χαζός????


:? :? :? :? :? :?
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Nicolas »

Όχι δεν καταλαβαίνεις καλά, φιλαράκι μου Άγγελε.

Το forum, το συντηρώ και το προσφέρω για το άθλημα και για τους αγωνιζόμενους, όχι για να δίνω βήμα στον κάθε απατεώνα.
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το πού θα συννενοηθείτε, αν θέλετε συννενοείστε εδώ, αν δεν θέλετε υπάρχουν πολλές επιλογές λιγότερο εκλεκτικές με τον κόσμο που αφήνουν μέσα.
Αν τώρα θέλετε να κάνετε γραπτή κουβέντα με τα εν λόγω λαμόγια, λυπάμαι αλλά δεν γίνεται από εδώ.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Nicolas »

Και για να μην ξεχνιόμαστε όσοι γνωρίζουμε και να μαθαίνουν όσοι δεν έμαθαν ακόμα.


http://www.zougla.gr/automoto/racing/di ... mospondias

http://www.zougla.gr/file.ashx?fid=2023512

Είναι απλά θέμα χρόνου η απομάκρυνση των εν λόγω ατόμων -μεταξύ άλλων- από την ΟΜΑΕ.
Μου δημιουργούνται ερωτήματα και αναρωτιέμαι αν είμαι ο μόνος.

- Τί νόημα έχει η όποια συναλλαγή ή συμφωνία με άτομα τα οποία αργά ή γρήγορα θα απομακρυνθούν βίαια από την ομοσπονδία? (και ας έχουν κονέ το μπουμπούκο)
- Πόσους εκπροσώπους λεσχών αθώους και άτυχους, αλλά και τις ίδιες τις αναγνωρισμένες λέσχες, θα συμπαρασύρουν μαζί τους στην κατηφόρα που θα πάρουμε σχετικά με το ασυμβίβαστο?
- Τί μπορεί να θεωρηθεί συνεργασία σε οικονομικό ή ποινικό αδίκημα και πόσο χωμένοι μέσα στα σκατά είμαστε όλοι οι υπόλοιποι (στελέχη νυν ή πρώην, εκπρόσωποι λεσχών, αγωνιζόμενοι και άλλοι) χωρίς να το θέλουμε/γνωρίζουμε?



Η περίπτωση αναφέρεται μόνο σε αγώνες ταχύτητας.
Προσθέστε "ατασθαλίες" σε καρτ και 4x4 που είναι σιγουράκια και μαζεύεται καλή σούμα για σύσσωμη την ΟΜΑΕ αλλά και για τις διάφορες βδέλλες που χρόνια τώρα απομυζούν από τους ημιθανείς ελληνικούς μηχανοκίνητους αγώνες.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Nicolas »

Άρχισαν τα όργανα...


Στην επιστολή απάντηση της ΟΜΑΕ προς τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού η τωρινή διοίκηση προσπαθεί να μεταφέρει την ευθύνη στις λέσχες τόσο για το θέμα του ασυμβίβαστου όσο και για το θέμα του ότι το μαγαζί είναι μπουρδέλο και δεν υπάρχει καν σοβαρή και επικαιροποιημένη λίστα στελεχών.
Φυσικά καμία αναφορά στο γεγονός πως Μιχελακάκης, Μεσημέρης, Σιδέρης κ.α. είναι οι πρώτοι πρώτοι που θα έπρεπε να παραιτηθούν από μέλη του ΔΣ των έτσι και αλλιώς παράνομων λεσχών τους (που οργάνωναν αγώνες χωρίς ασφάλεια και με τα παράβολα να πάνε σε ιδιωτικούς λογαριασμούς) και ως εκ τούτω να παραιτηθούν και από την ΟΜΑΕ.
Κατά τα άλλα, σας το παίζουν φιλαράκια που νοιάζονται για το καλό του σπορ αλλά στην πρώτη ευκαιρία σας πετάνε την καυτή πατάτα μπας και γλυτώσουν το άχρηστο τομάρι τους.
Και όχι απλά πετάνε την καυτή πατάτα στις λέσχες αλλά έχουν το θράσος να στοχοποιούν προσωπικά και τους καταγγέλοντες, όπως προσπάθησαν να κάνουν και με εμένα με βασικούς αρωγούς μία βδέλλα και ένα πεκινουά, οι οποίοι επίσης θα κληθούν να απαντήσουν σε πολλά ερωτήματα.


https://drive.google.com/open?id=0B8-f1 ... VJHdktmb28


"Όσα ΔΣ των σωματείων έχουν μέλη που κατέχουν πτυχίο αλυτάρχη ή αγωνοδίκη να φροντίσουν ώστε:
‐ είτε το μέλος του Δ.Σ. του σωματείου να στείλει στην ΟΜΑΕ έγγραφο αίτημα αναστολής της
λειτουργίας του ως αγωνοδίκης ή αλυτάρχης
‐ είτε να παραιτηθεί από το ΔΣ του σωματείου του για να συνεχίσει να ασκεί τα καθήκοντά του ως
στέλεχος.
Παρακαλούμε για την άμεση εφαρμογή του παραπάνω ώστε αμέσως μετά την επάνοδο της γραμματέως της ΟΜΑΕ
από τις Θερινές Διακοπές της να υποβάλουμε στη ΓΓΑ τον επικαιροποιημένο κατάλογο με τα ζητούμενα ονόματα.
Όσοι αναστείλουν την ιδιότητά τους ως αγωνοδίκες ή αλυτάρχες θα την ανακτήσουν ξανά μετά την αναμενόμενη
ψήφιση της τροποποίησης του Αθλητικού Νόμου.
Σας ενημερώνουμε ότι όλο το παραπάνω θέμα έχει δημιουργηθεί από:
‐ τον κ. Δελαγραμμάτικα, οι καταγγελίες του οποίου περιέχουν ανακρίβειες και απαξίωση των δημοκρατικά
λειτουργούντων θεσμών της ομοσπονδίας, κάτι πρωτόγνωρο στο χώρο του μηχανοκίνητου Αθλητισμού, μια
που επί εποχής ΕΛΠΑ, την οποία φαίνεται να αναπολεί, ίσχυε το «ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΣΟΜΕΝ».
"





Και φυσικά έρχεται και η απάντηση του υπουργείου η οποία αναφέρει ρητά πως είτε οι απατεώνες είναι συνεργάσιμοι σε ότι τους ζητάνε μέχρι και αύριο Παρασκευή 12/08/2016 ή αναλαμβάνει εισαγγελέας.





"ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤιΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛIΤιΣΜΟΥ
&
ΑΘΛΗΤιΣΜΟΥ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΑΘΛΗΤιΣΜΟΥ
Σχετ.:ΥΠΠΟΑ/212183/28-6-2016
ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΑΘΛΗΤιΣΜΟΥ
ΥΠΠΟΑ/225495Π-7-2016
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΓΩΝIΣΤιΚΟΥ ΑΘΛΗΤιΣΜΟΥ
ΤΜΗΜΑ ΑΘΛΗΤιΚΩΝ ΦΟΡΕΩΝ
Ταχ. Δ/νση : Α . Παπανδρέου
37, 15180
Μαρούσι
Πληροφορίες Μ . Μαραγκού
Τηλέφωνο :
FAX. :
213131 6829
213131 6607
Προς
ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΥ
ΑΘΛΗΤιΣΜΟΥ
ΕΛΜΔΟΣ (ΟΜΑΕ)
Ταχ. Δ!νση: ΟΑΚΑ Λ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ 37 , 15123-ΜΑΡΟΥΣΙ
ΘΕΜΑ: Απάντηση σε έγγραφο .
Σχετ.: Τα με αριθμ . πρωτ. ΥΠΠΟΑ/212183/28-6-2016, ΥΠΠΟΑ/225495Π-7-2016 (αριθμ . πρωτ.
ΓΓ Α) έγγραφα σας .
Σε συνέχεια των ανωτέρω σχετικών και λαμβάνοντας επιπλέον υπόψη και τα αναφερόμενα στο ΥΠΠΟΑ/178263/1-6-2016 έγγραφό σας , σας ενημερώνουμε ότι εμμένουμε σε όσα αναφέρονται στα υπ 'αριθμ. ΥΠΠΟΑ/130727/19-4-2016 και ΥΠΠΟΑ/178263/9-6-2016 έγγραφά μας και σας καλούμε μέχρι την Παρασκευή 12/8/2016 το αργότερο , όπως μας αποστείλετε την ονομαστική λίστα των Αγωνοδικών και Αλυταρχών που ανήκουν στην δύναμη της Ομοσπονδίας σας .
Σε περίπτωση που δεν μας αποστείλετε τα ζητούμενα στοιχεία η Υπηρεσία μας θα προβεί στις προβλεπόμενες από τα άρθρα 21 και 28 του Ν .2725/99 όπως ισχύει, ενέργειες.


Με ε.Υφ.
Ο ΑΝΑΠΛ/ΤΗΣ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΓιΩΡΓΟΣ ΠΙΓΚΟΣ"




ΓΓΑ προς ΟΜΑΕ 2016.07.29.pdf
(335.73 KiB) Downloaded 268 times







Και στο τέλος μην ξεχνάμε πως το rally acropolis για το οποίο μας έχει ζαλίσει τα @@ ο Μιχελακάκης πως θα το βάλει στο WRC, ΔΕΝ είναι δικό του αλλά της ΕΛΠΑ (Η ΕΛΠΑ τους χαρακτήρισε απλά τρελούς που έχουν γίνει ο περίγελος της FIA). Για να μην αναφέρω πως είπε στη FIA ο μισόχαζος πως θα κάνουν ειδική στο ΟΑΚΑ με κόστος πάνω από 1 μύριο μόνο για την super ειδική, όταν κλαίγονται πως έχουν πληρονομήσει χρέη.
Παράλληλα ας ξαναθυμηθούμε πως η ΟΜΑΕ με τις στελεχάρες της "διεθνούς κύρους" ΔΕΝ ΕΧΕΙ POUVOIR SPORTIF αλλά της το έχει δανείσει ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ η ΕΛΠΑ και ως εκ τούτω η ΟΜΑΕ ΔΕΝ δικαιούται ούτε να κάνει διεθνείς αγώνες ούτε και να λειτουργεί ως εκπρόσωπος της FIA, πόσο μάλλον να κουνάει το δάχτυλο σε αυτούς που την συντηρούν.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by samisnow »

παιδια εμας εδω η δουλεια μας ειναι αλλη....σαφώς και μας ενδιαφερει το να ειναι τα πραγματα πιο σωστα και με διαφανεια σε ολα τα σημεία και για ολους τους εμπλεκομενους σε τετοιου ειδους ατασταλιες ομως εμεις σαν αγωνιζομενοι και διοργανωτές κάποιων αγωνων ουτε στοιχεία εχουμε ουτε και ενδείξεις ωστε να λαβουμε μερος σε τετοιες συζητησεις...
απο κει και περα το να προσπαθησουμε να φτιαξουμε τα πραγματα σημαίνει οτι κανουμε προτασεις μονο για το 4χ4 και μονο για δικια μας διευκόλυνση σε ορισμενα πραγματα που μας αφορουν....

γνωμη μου παντα χωρις να θελω να ακυρωσω τα οσα λετε παραπανω στα ποστ.....
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Nicolas »

Μανώλη, τα στοιχεία είναι δημόσια διαθέσιμα αν και όχι τόσο εύκολα προσβάσιμα, αλλά όπως και να έχει θα συμφωνήσω μαζί σου.
Είναι προφανώς θεμιτό το να μπορούν οι αγωνιζόμενοι και οι λέσχες να συννενοούνται μεταξύ τους και να καταθέτουν τις προτάσεις τους στην αρχή του σπορ.

Η διαφωνία μου έγκειται στο ποιούς επιλέγουμε να βάλουμε στο τραπέζι μας να συζητήσουμε και ποιές θα είναι οι συνέπειες τόσο για το σπορ όσο και για όλους τους εμπλεκομένους προσωπικά. Εξάλλου, γνωρίζεις πως το θέμα της συνάντησης το είδα θετικά, απείχα, απέχω και θα απέχω από κάθε σχετική πρωτοβουλία (όπως εξάλλου είπα πως θα κάνω μέχρι να εξαφανιστεί και ο τελευταίος απατεώνας από την ΟΜΑΕ) και επενέβην μόνο σχετικά με τους απατεώνες και τίποτε άλλο.



Όσον αφορά τα θέματα του 4x4 αποκλειστικά, μην ανησυχείς και υπάρχει και γι αυτά η σχετική "βιβλιογραφία" ωστόσο ακόμα δεν είναι ώρα να εμφανιστεί.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Hellas Rally
Posts: 53
Joined: Fri Mar 25, 2016 20:30

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Hellas Rally »

samisnow wrote:παιδια εμας εδω η δουλεια μας ειναι αλλη....σαφώς και μας ενδιαφερει το να ειναι τα πραγματα πιο σωστα και με διαφανεια σε ολα τα σημεία και για ολους τους εμπλεκομενους σε τετοιου ειδους ατασταλιες ομως εμεις σαν αγωνιζομενοι και διοργανωτές κάποιων αγωνων ουτε στοιχεία εχουμε ουτε και ενδείξεις ωστε να λαβουμε μερος σε τετοιες συζητησεις...
απο κει και περα το να προσπαθησουμε να φτιαξουμε τα πραγματα σημαίνει οτι κανουμε προτασεις μονο για το 4χ4 και μονο για δικια μας διευκόλυνση σε ορισμενα πραγματα που μας αφορουν....

γνωμη μου παντα χωρις να θελω να ακυρωσω τα οσα λετε παραπανω στα ποστ.....
100% μαζί σου, απλά η ΟΜΑΕ θα έχει μπροστά της πιο μεγάλα προβλήματα να λύσει και ενδεχομένως να υπάρξει και αλλαγή της επιτροπής σύντομα.
Ολα αυτά τα βάζεις μαζί με την δημόσια δήλωση του Προέδρου ότι το 4χ4 θα κλείσει την Ομοσπονδία.
Επίσης ψάχνω να βρώ ακόμα το καινούριο κανονισμό των Trophy και δεν μου βγαίνει κάτι. Και παίζει ένα Εβρος σε 30 μέρες
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

Hellas Rally wrote:
samisnow wrote:παιδια εμας εδω η δουλεια μας ειναι αλλη....σαφώς και μας ενδιαφερει το να ειναι τα πραγματα πιο σωστα και με διαφανεια σε ολα τα σημεία και για ολους τους εμπλεκομενους σε τετοιου ειδους ατασταλιες ομως εμεις σαν αγωνιζομενοι και διοργανωτές κάποιων αγωνων ουτε στοιχεία εχουμε ουτε και ενδείξεις ωστε να λαβουμε μερος σε τετοιες συζητησεις...
απο κει και περα το να προσπαθησουμε να φτιαξουμε τα πραγματα σημαίνει οτι κανουμε προτασεις μονο για το 4χ4 και μονο για δικια μας διευκόλυνση σε ορισμενα πραγματα που μας αφορουν....

γνωμη μου παντα χωρις να θελω να ακυρωσω τα οσα λετε παραπανω στα ποστ.....
100% μαζί σου, απλά η ΟΜΑΕ θα έχει μπροστά της πιο μεγάλα προβλήματα να λύσει και ενδεχομένως να υπάρξει και αλλαγή της επιτροπής σύντομα.
Ολα αυτά τα βάζεις μαζί με την δημόσια δήλωση του Προέδρου ότι το 4χ4 θα κλείσει την Ομοσπονδία.
Επίσης ψάχνω να βρώ ακόμα το καινούριο κανονισμό των Trophy και δεν μου βγαίνει κάτι. Και παίζει ένα Εβρος σε 30 μέρες
Μελετη δεν υπαρχει εβρος ακυρωθηκε
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”