ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

georgexj wrote:
xomateros wrote:
katsulas wrote:Έχει σημειωθεί το πολύ σωστό ερώτημα ήδη φίλε... είμαι πολύ περίεργος πραγματικά να ακούσω αυτή την απάντηση ;)
Γιωργο κατα την γνωμη μου η απαντηση ειναι απλη και την ξερεις και εσυ και ο Μιχαλοπουλος οτι αλλοι κανονισμοι υπαρχουν στην Αμερικη και αλλοι εδω στην Ευρωπη οπως και σε αλλα αθληματα βεβαια
δηλαδη με λιγα λογια θες να μου πεις κωστα οτι δεν μπορει να περασει τεχνικο ελεγχο???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και μετα θελετε να κανετε και συναντηση για να αλλαξετε τους κανονισμους???εαν τα διχτυα ειναι fia και δεν ειναι καλτσοδετες και εαν εχει καπο το σωληνοτο και εαν πρεπει να εχει εργατη πισω κορνες και φωτα...???????μακαρι να παρω μια θετικη απαντηση...... γιατι μετα δεν εχει νοημα να διαβασω καν τι θα γραφετε και τι θα καταφερετε στην συναντηση σας!!!!χωρις αυτο που γραφω να με φερει σε κοντρα μεταξυ σας!!!δεν εχω καμια τετοια προθεση!!και πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω!!! ;) ;) ;) ;) ;) μεχρι τοτε απλα θα σας διαβαζω.
Γιωργο μα γιαυτο πρεπει να γινει αυτο που κανουμε τωρα φιλε μηπως και αλλαξουν καποια πραγματα αλλωστε και εγω ειμαι μαζι με σενα ειμαι και σε θελουμε διπλα μας οπως ολους τους εμπλεκομενους στον χωρο
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by samisnow »

georgexj wrote:ωραια ας πω και εγω κατι σαν αγωνιζομενος που ημουνα εστω και για λιγο......

εχω σκοπο με τον καινουργιο χρονο να φερω ενα αμαξι απο αμερικη ΕΤΟΙΜΟ.και για να το κανω πιο απλα ενα ULTRA 4 .θα περασει τεχνικο ελεγχο????που δεν θα εχει τιποτα πανω απο την λεγομενη την δικια μας FIA???αλλα θα εχει τα παντα απο τους κανονισμους της αμερικης?????αυτο ειναι το ερωτημα μου και ας μου απαντησουν οι αρμοδιοι........ εαν δεν καλυφτουμε σε αυτο το ερωτημα τοτε ολα τα υπολοιπα νομιζω οτι ειναι περιττα και για γελια!!!


ευχαριστω!!!με εκτιμηση

Μιχαλοπουλος Γεωργιος!!!
αφου ετοιμαζεσαι για ULTRA 4 εγω μεχρι το μεσημερι θα παρω την νατασα τηλεφωνο και θα της πω αυτο που ετοιμαζεις...
και μετα θα δω εγω αν ξερεις τι θα πει 4χ4.....δεν θα ξερεις ουτε τι κανει ο δευτερος λεβιες απο τα τσοκαριδια που θα φας...
και με τακουνι SFI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

samisnow wrote:
georgexj wrote:ωραια ας πω και εγω κατι σαν αγωνιζομενος που ημουνα εστω και για λιγο......

εχω σκοπο με τον καινουργιο χρονο να φερω ενα αμαξι απο αμερικη ΕΤΟΙΜΟ.και για να το κανω πιο απλα ενα ULTRA 4 .θα περασει τεχνικο ελεγχο????που δεν θα εχει τιποτα πανω απο την λεγομενη την δικια μας FIA???αλλα θα εχει τα παντα απο τους κανονισμους της αμερικης?????αυτο ειναι το ερωτημα μου και ας μου απαντησουν οι αρμοδιοι........ εαν δεν καλυφτουμε σε αυτο το ερωτημα τοτε ολα τα υπολοιπα νομιζω οτι ειναι περιττα και για γελια!!!


ευχαριστω!!!με εκτιμηση

Μιχαλοπουλος Γεωργιος!!!
αφου ετοιμαζεσαι για ULTRA 4 εγω μεχρι το μεσημερι θα παρω την νατασα τηλεφωνο και θα της πω αυτο που ετοιμαζεις...
και μετα θα δω εγω αν ξερεις τι θα πει 4χ4.....δεν θα ξερεις ουτε τι κανει ο δευτερος λεβιες απο τα τσοκαριδια που θα φας...
και με τακουνι SFI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Φωτης ranger
Posts: 707
Joined: Thu Oct 01, 2009 20:23
Location: αμαλιαδα

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Φωτης ranger »

ωχ παρθενααα μου!!!!!!!!!!!!


καλημερα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!
KAGOURES 4X4 CLUB

||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||
||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / TOYOTA / \ ||
||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ V6\ / \ / ||
PANXENITO
Posts: 69
Joined: Wed Oct 20, 2010 17:42

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by PANXENITO »

Καλημέρα σε ολους τους τετρακίνητους φίλους. Ενωειται πως σε ότι κάνετε ειμαι μαζί σας και θα παρευρεθω στην συγκέντρωση και ελπίζω να έχει ενα καλο αποτέλεσμα και αυτά που θα πει ο καθένας να τα υποστηρίξει μέχρι τέλους. Το λέω αυτό γιατι εγινε άλλη μια προσπάθεια το 2012 στην οποία μαζευτήκαμε στην Καβάλα μπήκαν πολλές υπογραφές απο αγωνιζόμενους για μη συμμετοχή στους αγώνες του 2012 αλλα οι μισοί και παραπάνω τρεξανε. Τα θέματα δεν ειναι λιγα και δε λύνονται εδω μέσα.για τις κατηγορίες η ταπεινή μου γνώμη ειναι ότι στο τροφυ απλά δεν πρεπει να υπάρχουν. Τόσα χρονια οι περισσότεροι κυπελλούχοι ειναι με ελαστικά 33 εως35 βαριά. Δε σημαίνει ότι το μεγάλο λάστιχο η το super car θα βγει πρώτο. Ευνοείται σε κάποια σημεια 2-3 σε κάθε αγωνιστική μέρα αλλα όλη την υπόλοιπη μέρα δε χωράει πουθενά και ξαφνικά το ευέλικτο μικρό τον περνάει απο πάνω. Οπότε ο ανταγωνισμός υπαρχει και δεν αδικείται κανένας. Με την pro θα υπάρχουν μόνο 3-4 συμμετοχές δηλαδή ανούσια κατηγορία και λιγοστεύουν τα οχήματα για την extreme λιγότερος ανταγωνισμός. Πυρόσβεση ειναι στη σκέψη μου εδω και δυο χρονια. Οχι για τους κανονισμούς οχι για εμενα ( θα προλάβω να βγω) αλλα για το αμάξι το οποίο αν καεί ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΦΤΙΑΧΤΕΙ. Ειδικά σε αυτή την περίοδο. Υπαρχει περίπτωση να διατρέχει κίνδυνο αυτός που φοράει πάνω απο 37 και αυτός που φοράει 2 πόντους μικρότερο ΔΕΝ ΔΙΑΤΡΕΧΕΙ; Καραγκιοζιλίκι μόνο που το αναφέρουν. Υποχρεωτική για ολους η για κανέναν. Όσο για παρμπρίζ δίχτυα σχοινί εργατη(αν ειναι μαζεμένο η οχι)κορνες και αλλα τέτοια καραγκιοζιλικια ας πάρουν παράδειγμα αυτοί που βγάλανε τον κανονισμό απο κανέναν σοβαρό αγώνα και μη μας δημιουργούν τέτοια προβλήματα. Θα πρότεινα επίσης απο τη στιγμή που δεν υπαρχει κανονισμός παγκόσμιος και τον τροποποίησαν ( τα τσακαλια) τα δικά μας να βγει καινούργιος βαση ψηφοφορίας αγωνιζόμενων γιατι μόνο εμείς ξέρουμε τις ανάγκες των οχημάτων και πιστεύω στα θέματα ασφαλείας θα ειμαστε σωστοί. Θελουμε να ζήσουμε αλλα οχι να μας γαμησουνε. Επίσης οι τεχνικοί έφοροι να δούμε αν όντως ειναι τεχνικοί μηχανολογοιη τι σκατα γνώσεις έχουν που θα κρίνουν τις κατασκευές. Θέλω αυτός που με ελέγχει να ξέρει απο ποια μεριά ξεβιδωνει η βίδα. ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΧΩΡΙΣ ΚΛΟΥΒΙ ΣΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΛΕΝΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΛΕΝΧΟ ΝΑ ΚΩΒΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟ ΣΤΗΣΙΜΑΤΟΣ. Ειναι και αλλα πολλα τα οποία θα χαρώ να μοιραστώ μαζί σας και βάλω ακούσω τη γνώμη του καθένα. Τα λεμε απο κοντά λοιπόν.
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by katsulas »

Εγώ πάντως όπως έγραψα και στο facebook επειδή προκοπή με τους αγώνες μας δεν βλέπω και επειδή καλοκαίρι είναι ακόμα, οι μετατροπές προς το παρών αρκούν και ο χειμώνας θέλει ακόμα για να έρθει να πάμε καμιά δυνατή βόλτα αποφάσισα να το κάνω ταξί (και τι ταξί ε???)

Ορίστε οι πρώτες μου πελάτισσες!!!
Image
Image
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Nicolas »

iron sideris wrote:
... ...

Πολύ θράσος έχεις να γράφεις εδώ. Τράβα στο βόθρο που ανήκεις.
Bye, bye.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Nicolas »

Και ως απάντηση στα μηνύματα που δέχτηκα:
1ον. Αρνήθηκα να συνεργαστώ με απατεώνες, το "πλήρωσα", δεν θα τους δώσω και βήμα.
2ον. Το πρόβλημά σας αυτή την στιγμή δεν είναι ποιός θεωρεί τσιφλίκι του το to4x4 αλλά ποιός θεωρεί τσιφλίκι του την ομοσπονδία.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Nicolas »

Αυτά τα ξεχάσατε?

viewtopic.php?f=58&t=10615

Και γιατί μου κάνετε συζήτηση με pm?
Ντρέπεστε να πείτε δημοσίως την άποψή σας?
Τί σημαίνει "ξέρουμε τί είναι η επιτροπή αλλά άσε να δούμε τί θα μας πούν"?
Πέρυσι δηλαδή τί σας είπαν? Πρόπερσι?

Θα ξαναβάλετε στην συζήτηση απατεώνες, κλέφτες και στόκους. Τους ίδιους που πήδηξαν το άθλημα τόσα χρόνια τώρα.
Μεγάλα παιδιά είστε, καλή τύχη να έχετε αλλά εγώ δεν έχω κανέναν λόγο να εθελοτυφλώ ούτε να ελπίζω.
Από εδώ, έχουν πάρει αμετάκλητα τον πούλο.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xomateros »

Nicolas wrote:Αυτά τα ξεχάσατε?

viewtopic.php?f=58&t=10615

Και γιατί μου κάνετε συζήτηση με pm?
Ντρέπεστε να πείτε δημοσίως την άποψή σας?
Τί σημαίνει "ξέρουμε τί είναι η επιτροπή αλλά άσε να δούμε τί θα μας πούν"?
Πέρυσι δηλαδή τί σας είπαν? Πρόπερσι?

Θα ξαναβάλετε στην συζήτηση απατεώνες, κλέφτες και στόκους. Τους ίδιους που πήδηξαν το άθλημα τόσα χρόνια τώρα.
Μεγάλα παιδιά είστε, καλή τύχη να έχετε αλλά εγώ δεν έχω κανέναν λόγο να εθελοτυφλώ ούτε να ελπίζω.
Από εδώ, έχουν πάρει αμετάκλητα τον πούλο.
Νικολα δεν σε γνωριζω προσωπικα οπως και αρκετους φιλους στον χωρο μας αλλα επειδη και εγω ειμαι σε αυτους που ξεκινησαν αυτη την προσπαθεια θελω να σου πω το εξης ...Για το καλο του αθληματος και μονο γιαυτο ξεκινησε αυτη η κινηση τουλαχιστον απο την μερια την δικη μου αλλα το ιδιο πιστευω και για τα αλλα παιδια και οχι για να αποκομισουμε καποιο οφελος ειτε βραχυπροθεσμα ειτε μακροπροθεσμα οποτε οπως καταλαβαινεις ελπιζουμε και θελουμε να ελπιζουμε πως θα αλλαξει κατι τελικα ....αν δεν γινει δεν θα πεθανουμε κιολας εχουμε τοσα αλλα πραγματα στην ζωη μας που μπορουμε να περασουμε καλα .... ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”