ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by georgexj »

xomateros wrote:
katsulas wrote:Έχει σημειωθεί το πολύ σωστό ερώτημα ήδη φίλε... είμαι πολύ περίεργος πραγματικά να ακούσω αυτή την απάντηση ;)
Γιωργο κατα την γνωμη μου η απαντηση ειναι απλη και την ξερεις και εσυ και ο Μιχαλοπουλος οτι αλλοι κανονισμοι υπαρχουν στην Αμερικη και αλλοι εδω στην Ευρωπη οπως και σε αλλα αθληματα βεβαια
δηλαδη με λιγα λογια θες να μου πεις κωστα οτι δεν μπορει να περασει τεχνικο ελεγχο???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και μετα θελετε να κανετε και συναντηση για να αλλαξετε τους κανονισμους???εαν τα διχτυα ειναι fia και δεν ειναι καλτσοδετες και εαν εχει καπο το σωληνοτο και εαν πρεπει να εχει εργατη πισω κορνες και φωτα...???????μακαρι να παρω μια θετικη απαντηση...... γιατι μετα δεν εχει νοημα να διαβασω καν τι θα γραφετε και τι θα καταφερετε στην συναντηση σας!!!!χωρις αυτο που γραφω να με φερει σε κοντρα μεταξυ σας!!!δεν εχω καμια τετοια προθεση!!και πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω!!! ;) ;) ;) ;) ;) μεχρι τοτε απλα θα σας διαβαζω.
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by georgexj »

katsulas wrote:
xomateros wrote:
katsulas wrote:Έχει σημειωθεί το πολύ σωστό ερώτημα ήδη φίλε... είμαι πολύ περίεργος πραγματικά να ακούσω αυτή την απάντηση ;)
Γιωργο κατα την γνωμη μου η απαντηση ειναι απλη και την ξερεις και εσυ και ο Μιχαλοπουλος οτι αλλοι κανονισμοι υπαρχουν στην Αμερικη και αλλοι εδω στην Ευρωπη οπως και σε αλλα αθληματα βεβαια
Λάθος φίλε! Το Ultra4Racing στην Ευρώπη έχει το Ultra4Europe που θεωρώ πως έχουν την ίδια βάση.
Και εάν ισχύει αυτό η ερώτηση που ακολουθεί είναι: Ένα αυτοκίνητο που τρέχει King of Hammers στην Αμερική Ultra4Racing δε μπορεί να τρέχει King of France, Italy ή Portugal Ultra4Europe :o ????
ηταν το επομενο μου ποσταρισμα.....με καλυψες!!!!και ολα οτι φορανε ειναι αμερικανικα προιοντα!!!!παρολο που ισχυει η FIA ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!!!εκτος και εαν στους αγωνες τις ευρωπης ζητανε και αυτοι χαρτια απο την αμερικη για την πιστοποιηση των προιοντων!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by katsulas »

georgexj wrote: ηταν το επομενο μου ποσταρισμα.....με καλυψες!!!!και ολα οτι φορανε ειναι αμερικανικα προιοντα!!!!παρολο που ισχυει η FIA ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!!!εκτος και εαν στους αγωνες τις ευρωπης ζητανε και αυτοι χαρτια απο την αμερικη για την πιστοποιηση των προιοντων!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αφού διαβάζω τη σκέψη σου!
Το κακό ξέρεις ποιο είναι ρε γαμώτο? Να έχουμε κάνει τα αυτοκίνητα μας αστακούς. Να προσπαθούμε να τα βελτιώνουμε βάση διεθνών προδιαγραφών και να μη φτάνει...Δηλαδή αυτό δεν το θέλει ούτε ο Θεός.

Τα ξενύχτια που έχω ρίξει στο Youtube παρακολουθώντας Αμερικάνικους αλλά και Ευρωπαϊκούς απαιτητικούς προσπαθώντας να σκεφτώ την επόμενη μετατροπή για την βελτίωση.
Image
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by AGGELOSK »

Kritikos wrote:Για σας και από εμάς το Λασίθι μέρες παρακολουθώ αυτή τη συζήτηση φίλε Άγγελε για σου, άλλα πόλοι τους χαϊδεύουμε αυτούς εκεί μέσα που δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα .Με ρωτάτε να εκφράσω τη γνώμη μου για τα πράγματα δηλαδή την ομαε , αυτή κάνουν ότι της προτείνουμε, και εμείς!! δεν καθόμαστε όλοι μαζί [οργανωτές και αγωνιζόμενη να δούμε τη από αυτά είναι σωστά και τη είναι εφηχτά να γίνουν, έχουνε χάση τη μπάλα και πολλά αλά ..... Πρωτινό λοιπόν για το κανονισμό επανεξέταση αυτού και πρότασης για να βγάλουμε άκρη έστω να πάρουμε η να πάρουν και άλω κανονισμό που ξέρω ότι υπαρχή έτυμος με προτάσεις να τον δούμε η πρώτη συνάντηση να γένη από εμάς και μόνο εμάς. ξέρω τη λέω και με της απόφασης που θα έχουμε και της πρότασης θα της συζητήσουμε με τους υπευθύνους της ομαε.τώρα όσο για την ασφάλεια των οδηγών και αυτοκίνητον είμαι καθέτως σε αυτό ότι πρόβλεπε Ο Τεχνικός κανονισμός ΥΣ χωρίς παρεξήγηση νομίζω ότι το θέμα είναι σοβαρό και μας διαφέρει όλους.Ώση αγαπούν το 4χ4 και θέλουν να γένη κατ ει σωστό ας δείξουμε λίγοι σοβαρότητα, τα καλαμπούρια και η ατάκες σε κάποια άλλοι στιγμή συγνωμη για το ΡΕ!!!!!!!!!!
Γιωργο συμφωνω απολυτα μαζι σου.
Δεν χαιδευω κανενα, απο περισυ εχουμε στειλει σα σωματειο ΓΡΑΠΤΟΣ προτασεις μετα απο συζητηση των μελων μας στην Ομαε.
eangelou
Posts: 194
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:01

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by eangelou »

Kritikos wrote:Για σας και από εμάς το Λασίθι μέρες παρακολουθώ αυτή τη συζήτηση φίλε Άγγελε για σου, άλλα πόλοι τους χαϊδεύουμε αυτούς εκεί μέσα που δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα .Με ρωτάτε να εκφράσω τη γνώμη μου για τα πράγματα δηλαδή την ομαε , αυτή κάνουν ότι της προτείνουμε, και εμείς!! δεν καθόμαστε όλοι μαζί [οργανωτές και αγωνιζόμενη να δούμε τη από αυτά είναι σωστά και τη είναι εφηχτά να γίνουν, έχουνε χάση τη μπάλα και πολλά αλά ..... Πρωτινό λοιπόν για το κανονισμό επανεξέταση αυτού και πρότασης για να βγάλουμε άκρη έστω να πάρουμε η να πάρουν και άλω κανονισμό που ξέρω ότι υπαρχή έτυμος με προτάσεις να τον δούμε η πρώτη συνάντηση να γένη από εμάς και μόνο εμάς. ξέρω τη λέω και με της απόφασης που θα έχουμε και της πρότασης θα της συζητήσουμε με τους υπευθύνους της ομαε.τώρα όσο για την ασφάλεια των οδηγών και αυτοκίνητον είμαι καθέτως σε αυτό ότι πρόβλεπε Ο Τεχνικός κανονισμός ΥΣ χωρίς παρεξήγηση νομίζω ότι το θέμα είναι σοβαρό και μας διαφέρει όλους.Ώση αγαπούν το 4χ4 και θέλουν να γένη κατ ει σωστό ας δείξουμε λίγοι σοβαρότητα, τα καλαμπούρια και η ατάκες σε κάποια άλλοι στιγμή συγνωμη για το ΡΕ!!!!!!!!!!
Εδώ δεν μπορώ παρά να βάλω +1000000000000000000000000000000000000000
eangelou
Posts: 194
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:01

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by eangelou »

Παρακολουθώ εδώ και μέρες όλα τα post αλλά λόγω τρεξίματος δεν προλάβαινα να postaρω

μπράβο σας !!!

καιρός ήταν εμείς οι αγωνιζόμενοι να πάρουμε μπροστά....

Σαν μέλος της ΑΟΕ 4χ4 συμφωνώ με όσα έχει πει μέχρι στιγμής ο Κατσούλας και το υπόμνημα που καταθέσαμε πέρυσι στην ΟΜΑΕ.

Πρέπει να αρχίσουμε με μία βάση και να έχουμε όλοι προτάσεις πάνω σε αυτό ας πάρουμε τους τρέχοντες κανονισμούς και ας ο καθένας μας δουλέψει πάνω σε αυτούς

ώστε να μαζέψουμε όλες τις παρατηρήσεις πάνω σε μία βάση, πιστεύω ότι ο Κατσούλας μπορεί στην συνέχεια να μαζέψει όλα τα δεδομένα και να φτιάξουμε ένα έγγραφο με όλες τις απόψεις.

Πρέπει να δουλέψουμε αρκετά πριν συναντηθούμε οι λέσχες οι αγωνιζόμενοι οι διοργανωτές ώστε να έχουμε αποτέλεσμα.

Πριν είπα ότι συμφωνώ με τον Κοκκίνη σε όσα έγραψε ... πιστεύω ότι με την εμπειρία του έβαλε τα πράγματα στην σωστή βάση,

η ΕΠΙΤΡΟΠΗ δεν έχει θέση στην πρώτη συγκέντρωση των λεσχών αγωνιζομένων διοργανωτών ΟΧΙ γιατί δεν τους θέλουμε ή γιατί τους έχουμε απέναντι αλλά γιατί στην πρώτη συγκέντρωση

σίγουρα δεν θα είμαστε έτοιμοι με αποφάσεις .....

θεωρώ ότι σε μία δεύτερη συγκέντρωση και αφού έχουν παραλάβει και επεξεργαστεί τις απόψεις μας θα είναι γόνιμη μία συνεργασία για το καλό του αθλήματος.

ΜΦΧ

Βαγγέλης Αγγέλου
User avatar
Kritikos
Posts: 429
Joined: Fri Oct 02, 2009 09:37
Location: Κρήτη
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by Kritikos »

Έμενα στο χωριό μου λένε φίλε Παναγιώτη ότι σπείρεις θα θερίσεις έτσι έχετε μάθει να λειτουργάτε εσείς, αποφασίζουμε και δεν ρωτάμε!!!!!!!!!!!!!
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xeilas »

ο τελευταίος κανονισμός trophy Βουλγαρίας έχει μια πολύ όμορφη πρόταση στο τέλος του :

" ο παροντας κανονισμός ,ψηφίστηκε ομόφωνα και από τους έξι διοργανωτές αγόνων trophy της Βουλγαρίας "

εμείς εδω Ελλάδα μπορούμε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο ?

τότε θα έχουμε πραγματική δύναμη , να αποτιμήσουμε από την ομαε !! ;)
K.Stylianos Action4X4club
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xeilas »

κάποιος παραπάνω μίλησε για καπό κινητήρα , το καπό παίζει το ρολό ασφάλειας για τον συνοδηγό που μπορεί να έρθει σε επαφή με το όχημα και κάποιον τρίτο που θα πλησιάσει σε περίπτωση ατυχήματος.

μπορεί να το θεωρείτε παράλογο σαν πρώτη σκέψη , αλλά είναι μια μηδαμινή μετατροπή , είναι θέμα ασφαλείας και υπάρχει σε παγκοσμιους κανονισμούς όπως το RFC
RFC-Balkans-2016-Regulations-Bilingual-EN-GR.pdf
(856.36 KiB) Downloaded 176 times
K.Stylianos Action4X4club
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xeilas »

ερώτημα - ερέθισμα - σπαζοκεφαλιά,
κανονισμός 2016: άξονες πορταλ στην προ =40"

33" και πορταλ αρα κατι +αρα προ,

και γιατι οχι κάτι + = προ? :
33" και μηχανικός εργάτης ? (που δεν αναφαίρετε στον κανονισμό 2016)?
33" και διπλομοτερος ηλεκτρικός εργάτης? (που δεν καθορίζετε στον κανονισμό 2016)
33" και κοιλοβερ?
33" και υδαυλικο τιμόνι

όλα τα παραπάνω έχουν τουλάχιστον ένα + σε σχέση με την πλειοψηφία της κατηγορίας 33" άρα προ???

για τον 33" χωρείς + "ναι πρέπει να πάνε στην προ" δικαία πράματα!

για τον 33"με ένα από τα παραπάνω +??

"γιατί να πάω προ με έναν που έχει 40"+μηχανικό +κοιλοβερ+πορταλ+υδαυλικο τιμόνι ?"

ποιος έχει δίκαιο?

που είναι το όριο?
K.Stylianos Action4X4club
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”