ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by georgexj »

samisnow wrote:
georgexj wrote:
xomateros wrote:Επειδη βλεπω πως σιγα σιγα ολα παιρνουν μια ροη ισως θα επρεπε να σκεφτομαστε πλεον σε ποιο μερος να γινει η συναντηση , βεβαια εμεις εχουμε πει πιθανα μερη φτανει ομως να συμφωνησει το συνολο των ενδιαφερομενων , Αθηνα ? Λαρισα ? η καποια αλλη περιοχη ?
εγω γιατι δεν την βλεπω την ροη και βλεπω αλλα πραγματα??? :D :D :D :D :D ;) ;) ;)
εσενα θα σου ελεγα τι να πας να κανεις...που βλεπεις κιολας... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
αγωνιζομενος εισαι και εχουμε συζητησει πολυ και για πολλα....πες την γνωμη σου και ασε τι βλεπεις....αηντεεεεεε
εγω επειδη απο σεπτεμβριο θα του βαλω και θηκη για καφε με εγκριση FIA θα ηθελα να μου πειτε το καλαμακι απο τι υλικο πρεπει να ειναι για να μην εχω υπερχιληση και λερωνω τα ρουχα μου..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by katsulas »

AGGELOSK wrote:Ρε σεις διακρίνω μια αντιπαράθεση με την επιτροπή 4Χ4 ..
και δεν είναι ο σκοπός αυτού του post ....
Ο λόγος ύπαρξης της επιτροπής είναι να κάνει κανονισμούς αυτά που εμείς προτείνουμε και να είναι ΑΣΦΑΛΉ προς το καλύτερο των αγώνων είτε αυτοί είναι trial, wild terrain η trophy...
Ποιος δεν καταλαβαίνει ότι για να είσαι ασφαλισμένος σε ένα αγώνα πρέπει να τηρείς κάποιους κανόνες ασφαλείας..!
Τώρα ποιοι θα είναι αυτοί ?? ας προτείνουμε εμείς και ασ κάνει τη δουλειά της η επιτροπή να βρει τρόπους να διαμόρφωσή κανονισμούς στα δικά μας μέτρα και σταθμά για ρε αδερφέ εμείς οι ΕΛΛΗΝΕΣ είμαστε Άλλη κατηγορία... πως να το κάνουμε....



Υ.Γ. Επιβεβαιώνω τη παρεξήγηση μου με τα s.f.i. διότι σα μ@λ@κ@ς τα προηγούμενα χρόνια αγόραζα f.i.a. πληρώνοντας τα λίγο ακριβά και έτρεξα σε αγώνα όπου αντίπαλος είχε δίκτυα από απλώστρα!!!χαχαχαχαχχα (όχι ότι έκανε τη διαφορά σε κάτι!!) και μετά σκέφτηκα ότι θα χρειαστεί να ξαναγορασω αν συνεχίσω να τρέχω οπότε προς το συμφέρον μου είναι...
Καλημέρα από εμένα,

Άγγελε δε νομίζω να τίθεται θέμα αντιπαράθεσης με την επιτροπή. Διάλογο ζητάμε.
Σαφώς και και η επιτροπή ειναι για να κάνει κανονισμούς αυτά που εμείς προτείνουμε αλλά ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ!!!!
Σαφώς και πρέπει να υπάρχουν κανόνες και μέτρα ασφαλείας και όπως είναι προφανές στις περισσότερες περιπτώσεις ζητάμε ποιο σκληρά μέτρα ασφαλεία από αυτά που έχει βάλει η επιτροπή.
Και για να το κάνω λίγο ποιο λιανά τόσα χρόνια στο χώρο μας δεν άνοιξε ρουθούνι, Πες το τύχη, πες το σωστή διοργάνωση πες το όπως θες. (το πες το προφανώς δεν απευθύνεται σε εσένα Αγγελε αλλά μιλάω γενικά). Αν όμως γίνει κάτι εκτός από τους άρχοντες του αγώνα εμένα και εσένα σαν διοργανωτές θα βάλουν μέσα.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση βλέπουμε το δέντρο που καίγεται (τα καθίσματα του Ψιστάκη) και δεν βλέπουμε το δάσος που είναι έτοιμο να πάρει φωτιά (όλες τις υπόλοιπες λεπτομέρειες που ανέφερα ποιο πάνω και ακόμα τόσες που έχουν αναφερθεί αναλυτικά σε ένα από τα προηγούμενα post).

και πάλι το λέω και θα το λέω μέχρι να μαλιάσει η γλώσσα μου. Χαιρόμαστε που υπάρχει επιτροπή 4Χ4 και τη θέλουμε ενεργή και βέβαια σε άμεση συνεννόηση και επικοινωνία με αγωνιζόμενους και διοργανωτές
Image
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by samisnow »

georgexj wrote:
εγω επειδη απο σεπτεμβριο θα του βαλω και θηκη για καφε με εγκριση FIA θα ηθελα να μου πειτε το καλαμακι απο τι υλικο πρεπει να ειναι για να μην εχω υπερχιληση και λερωνω τα ρουχα μου..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
κατι αγωνιζόμενοι σαν και σενα με τον συνοδηγο σου μας εχουν καψει.....
που πανε σε αγωνες και αγωνιζονται με γυαλια ηλιου και καφε στην ποτηροθηκη.... λες και πανε τσαρκα στα στενα της Μυκονου....και τα δυχτια γι αυτο τα εβαλαν απο οταν ξεκινησατε να τρεχετε εσυ με τον γκιαουρη....γιατι φοβηθηκαν μην οδηγατε με τα χερια εξω..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by georgexj »

samisnow wrote:
georgexj wrote:
εγω επειδη απο σεπτεμβριο θα του βαλω και θηκη για καφε με εγκριση FIA θα ηθελα να μου πειτε το καλαμακι απο τι υλικο πρεπει να ειναι για να μην εχω υπερχιληση και λερωνω τα ρουχα μου..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
κατι αγωνιζόμενοι σαν και σενα με τον συνοδηγο σου μας εχουν καψει.....
που πανε σε αγωνες και αγωνιζονται με γυαλια ηλιου και καφε στην ποτηροθηκη.... λες και πανε τσαρκα στα στενα της Μυκονου....και τα δυχτια γι αυτο τα εβαλαν απο οταν ξεκινησατε να τρεχετε εσυ με τον γκιαουρη....γιατι φοβηθηκαν μην οδηγατε με τα χερια εξω..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Τα καθησματα σου μας κάψανε που δεν είναι FIA. γιατί στην Αμερική φίλε που τα χρησιμοποιουνε και φέρνουν 100 κωλοτουμπες το κάθε αμάξι δεν ξέρουν αυτοί μόνο εδώ στην Ελλάδα ....... Τελικά πρέπει να τους δείξουμε μερικά πράγματα παγκοσμίως. ....κακώς τους αντιγράφουμε. .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ακόμα και τα σωληνοτα δεν τα φτιάχνουν σωστά πρέπει να τους δείξουμε. ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xeilas »

η πρόταση του Action το Οκτώβριο του 2015 που καιγόταν για τον αγώνα που τότε ετοίμαζε και δεν υπήρχαν κανονισμοί η πρόταση για διόρθωση- εντάσεις - προτάσεις του 2016 την επόμενη κιόλας μέρα στην ομαε με τον γενικό του trohy τι γίνετε? τι ποινές έχει τελικά ένας αγώνας ?
K.Stylianos Action4X4club
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by κυριακος αθανασιου »

και οι παρατηρησεις-ερωτησεις-προτασεις σας να υποθεσουμε οτι μπηκαν στο ντουλαπι-καδο απορρυματων ε????
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by xeilas »

κυριακος αθανασιου wrote:και οι παρατηρησεις-ερωτησεις-προτασεις σας να υποθεσουμε οτι μπηκαν στο ντουλαπι-καδο απορρυματων ε????
:roll:
K.Stylianos Action4X4club
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by κυριακος αθανασιου »

καταλαβα....στο ιδιο εργο θεατες....!!!
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by samisnow »

-κατ αρχας πιστευω πως η χρηση παρμπριζ δεν ειναι κατι τοσο σημαντικό ομως σιγουρα ειναι σημαντικο αν δεν υπαρχει να χρησιμοποιούνται γυαλιά τιπου motocross η fyll face κρανος....αν σπασεις παρμπριζ τι διαφορα εχει με το να μην εχεις καν και εισαι στην πρωτη μερα και στην αρχη του αγωνα ας πουμε?

-η παραγραφος 3,20,4 θελει διορθωση αν τελικα απλως η χρίση λασπωτηρων "συνίσταται" ...

-συμφωνω με την διασταση ελαστικων στην extreme trophy να ειναι 40"

-δεν βλεπω τον λογο καποια σωληνωτά που θα ηθελαν να τρεξουν εναν τετοιο αγωνα να μην το κανουν....(και ας χαλασουν το βουνο :ugeek: :ugeek: :ugeek: )

-το καπο ενος αυτοκινητου ειναι δικαίωμα της ομαδας αν εχει η οχι....σιγουρα αυτος που εχει θα αντιμετωπίσει λιγοτερα προβληματα στα νερα απο αυτον που δεν εχει....αλλα την ομοσπονδια η την οργανωση τι την κόφτει αν εχει η δεν εχει?

-η πυροσβεση πιστευω οτι ειναι κατι σημαντικο και ας εχει καποια λεφτα παραπανω.....μπορει να μας σωσει (μπορει και οχι).... χρειαζεται...

-κορνα.......νταξει...σε αγωνα ειμαστε....δεν εχω δει σε κανενα ραλυ ακροπολης η σε καμια αναβαση εστω να παιζουν κορναριδια οι αγωνιζομενοι....(ναι μου εχει τυχει να συναντησω αμαξι μπροστα μου μελισσοκομων και να χαιστω απανω μου....αλλα και με κορνα παλι μπροστα μου θα ηταν....θα χρειαζοταν απλα για να του κανω σημα να φυγει (βλεπε ευβοια) οπως επισης να συναντησω αγωνιζομενο αναποδα στην διαδρομη (βλεπε εβρος τροφυ) αλλα πηγαιναμε και οι δυο με αρκετη ταχυτητα που δεν μας εσωνε ουτε αεροσακος....
δεν νομιζω οτι ειναι κατι που μπορει ενα αμαξι να μην εχει και να κοπει γι αυτο.....

-εξωτερικος γενικος σε οχημα εκτος δρομου ρε παιδια.....δεν ειμαστε σε πιστα...σε κλαδια και δεντρα ειμαστε...

-νομιζω οτι σχοινι ειναι ανούσιο να εχει προστατευτικά και διαφορα απ την στιγμη που το χρησιμοποιούμε και γι αυτο τον λογο τοσα χρονια τωρα.....αλλα νταξει δεν ειναι και κατι σοβαρο να βαλουμε κατι...οκ..
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Post by georgexj »

ωραια ας πω και εγω κατι σαν αγωνιζομενος που ημουνα εστω και για λιγο......

εχω σκοπο με τον καινουργιο χρονο να φερω ενα αμαξι απο αμερικη ΕΤΟΙΜΟ.και για να το κανω πιο απλα ενα ULTRA 4 .θα περασει τεχνικο ελεγχο????που δεν θα εχει τιποτα πανω απο την λεγομενη την δικια μας FIA???αλλα θα εχει τα παντα απο τους κανονισμους της αμερικης?????αυτο ειναι το ερωτημα μου και ας μου απαντησουν οι αρμοδιοι........ εαν δεν καλυφτουμε σε αυτο το ερωτημα τοτε ολα τα υπολοιπα νομιζω οτι ειναι περιττα και για γελια!!!


ευχαριστω!!!με εκτιμηση

Μιχαλοπουλος Γεωργιος!!!
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”