ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

User avatar
Kritikos
Posts: 429
Joined: Fri Oct 02, 2009 09:37
Location: Κρήτη
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by Kritikos »

Είμαστε όλοι μια αγαπημένη οικογένεια από ότι διαβάζω.[ Νομίζω ότι για να κερδίζεις πρέπει να μάθεις να χάνεις πρώτα] μεγάλη κουβέντα αυτή......Μπράβο στα Χανιά για αυτό που καταφέρατε για πρώτη φορά!!!!!!!!!!!
MANXAN
Posts: 1
Joined: Tue Nov 03, 2009 12:52

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by MANXAN »

Θα ηθελα να αναφερθω στα γεγονοτα απο την δικη μου οπτικη γωνια...
Ειμαι ενας ανθρωπος που δεν γραφω στα forum και γενικα δεν ασχολουμε με διαπληκτισμους και διαμαχες...οτι κανω το κανω για την δικη μου κ@υλα!
Με τον Μανολη τον Νταη τρεχουμε τα τελευταια 8 χρονια μαζι (ειτε ως αντιπαλοι ειτε ως ομαδα) και απολαμβανουμε τον καθε αγωνα με οτι αυτο συνεπαγεται. Τρεχουμε και στηριζουμε το ελληνικο 4x4 σε οσο το δυνατο περισσοτερους αγωνες (trial,wild terrain,trophy,enduro,24ωρο). Τρεχουμε για την κ@υλα μας,τρεχουμε για την κουπα,τρεχουμε για το παρεακι...αν συνυπαρξουν ολα αυτα ειναι το τελειο. Αν οχι...δεν πειραζει...και εις αλλα με υγεια!!!
Για την παρεξηγηση που δημιουργηθηκε το Σαββατο εχω να πω τα εξης:
Ειμαστε στην γραμμη εκκινησης και βλεπουμε τον Αλεξελη απο την καλυτερη οπτικη γωνια που θα μπορουσε να υπαρξει στο σημειο της επιμαχης διαφωνιας...στην ευθεια της κορδελας. Το αμαξι του ειναι ξεκαθαρα εκτος. Δεν τιθεται θεμα...δεν υπαρχει αμφιβολια. Ειναι εκτος! Τερματιζουμε το εμποδιο και παω στον Αλεξελη.
-"Καλα ρε Μητσαρα δεν καταλαβες οτι βγηκες εκτος;"
-"Το καταλαβα αλλα δεν μπορουσα να γυρισω πισω" (μην διανοηθεις να με αμφισβητησεις...)
Τελος!
Για μενα δεν υπαρχει ενσταση. Δεν υπαρχει αμφιβολια. Δεν χρειαζεται να ψαχτω για το αν του χρεωσαν την ποινη.
Το βραδυ στην ταβερνα υπαρχει ενταση. Το θεμα...το προφανες...το ασπρο αλογο ηταν τελικα μαυρο. Το γιατι δεν ενημερωθηκε ο Αλεξελης εγκαιρα ειναι ενα θεμα. Ακουγονται διαφορα... η απολυτη λογικη του παραλογου!!!
-"Αν δεν υπαρχει βιντεο ή φωτο της επιμαχης διαδρομης να ακυρωθει η ποινη". Λες και οι κριτες ειναι για λογους "αισθητικους" στον αγωνα.
-"Δεν βγηκα εσκεμενα εκτος διαδρομης"... ΟΚ φιλε...σε καταλαβαινω απολυτα...ΔΕΝ ΕΚΛΕΨΕΣ! Ετυχε! Αλλαζει ο κανονισμος οταν δεν ειναι εσκεμενο;;;
-"Δωστε την κουπα σε αυτον που εβαλε 4 εργατες και οχι σε αυτον που δεν δεθηκε πουθενα".Λες να αλλαξανε οι κανονισμοι και να μην ενημερωθηκα;;;
-"Εγω εκανα 700χλμ και χαλασα 1500€ και ηρθα για την κουπα". Λες και οι υπολοιποι διακτινιστικαμε και χαλασαμε "μαρουλια"!
-"Κατα την διαρκεια του αγωνα δεν υπαρχουν φιλιες. Μετα τον αγωνα ζητα μου να σου δωσω και την ψυχη μου". Απο την μια πλευρα...RESPECT! Απο την αλλη πλευρα...Ψιστακη-Διαμαντη κανατε μ@λακια που δωσατε την ρεζερβα. Χασατε την 2η θεση (πιο πολυς τσιγγος απο την 3η)
-Και τελος πρεπει να αναφερθω στον τροπο που εγινε η ολη διαμαχη...καποιοι πιστευουν οτι μπορουνε να μιλανε οπως θελουν οταν τους πνιγει το "δικιο". Μπορουν να φωναζουν, να βριζουν, να απειλουν...Φανταστειτε να μην υπηρχε η ηρεμια και η εγκρατεια απο την αλλη πλευρα...φανταστειτε να θολωναμε ολοι μαζι...φανταστειτε να σε βριζουν μπροστα στο παιδι σου, μπροστα στα ματια και τα αυτια της παρεας...των φιλων που ηρθαν να περασουνε καλα...στις γυναικες και στα παιδια των αγωνιζομενων κ μη...Καποιοι το μετανιωσαν και ζητησαν συγνωμη...RESPECT!!! Καποιοι ακομα οχι...Δεν πειραζει! Να ειναι καλα! Ωραιοι οι αγωνες...αρκει να περναμε καλα! Να σπαμε τα αμαξια μας και οχι τα νευρα μας! Να απολαμβανουμε τις στιγμες...αν ερθει η κουπα εχει καλως...αν οχι δεν πειραζει...την επομενη! Βελτιωνομαστε εμεις και τα αυτοκινητα μας! Βελτιωνουμε τις σχεσεις μας για να χαιρομαστε οταν ξανασμιξουμε και οχι να κοιτιομαστε με μισο ματι.

Με εκτιμηση,

Μανολης Ξανθος
INDIANOS
Posts: 322
Joined: Thu Jun 18, 2009 14:54
Location: ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣKOMOTHNH

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by INDIANOS »

Με την σειρά μου να ευχαριστήσω και εγώ για την φιλοξενία και την υπέροχη εμπειρία που έζησα για ακόμη μια φορά στην όμορφη Κρητη!!!!!!
Συγχαρητήρια στην λεςχη τω Χανίων για την φαντασμαγορική διοργάνωση και για τις ανέσεις που μας χάρισαν!!!!!
Εύχομαι να είσαστε δυνατοί κ για τον επόμενο αγωνα σας!

Καλως να ξανασμιξουμε!


Ευχαριστούμε!

Μαριος Λασκος
Λεςχη 4Χ4 Κομοτηνης
ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣ
ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
User avatar
giorgos patra
Posts: 27
Joined: Fri Jul 13, 2012 16:16

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by giorgos patra »

ας τα αφήσουμε όλα αυτά.
η κόντρες και η διαμάχες ας μένουν μέσα στον αγώνα! εκτός αγώνα θεωρώ είμαστε όλοι φιλoi με κοινό ενδιαφέρον το 4x4.
σίγουρα δεν γίνετε να είμαστε όλο ευχαριστημένη. θα υπάρχουν και λάθη και αδικίες και όπως αλλιώς μπορούμε να το πούμε.
k εγώ να ευχαριστήσω από πλευράς μου όλα τα παιδιά στην Κρήτη που κόπιασαν πολύ να φέρουν is πέρας αυτή την γιορτή. γιατί έτσι πρέπει να το βλέπουμε ως γιορτή. μακάρι να σας δούμε όλους k στον δικό μας αγώνα στην Πάτρα . καλή αντάμωση μέχρι τότε.

Γιώργος Σπηλιόπουλος
jimny motocross
;)
User avatar
X-man
Posts: 71
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:13
Location: απο τα Χανια τση Κρητης
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by X-man »

Τρεχουμε για την κ@υλα μας,τρεχουμε για την κουπα,τρεχουμε για το παρεακι...αν συνυπαρξουν ολα αυτα ειναι το τελειο. Αν οχι...δεν πειραζει...και εις αλλα με υγεια!!!

είναι τα ποιο σωστά λογία που έχω διαβάσει σε όλη την κουβέντα και με αντιπροσωπεύουν απολυτά σαν τετρακίνητος και για αυτό το λογο είμαι και εγώ εδώ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πολλά respectImageστο Μάνο Ξανθο !!!!!!!!!!!!!!!

Χρυσαφακης Μανωλης
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

Image

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΛΕΣΧΗ ΧΑΝΙΩΝ 4Χ4

Mε το δεξί ξεκίνησε η χρονιά στο Έπαθλο ΚΡΗΤΗΣ WILD TERRAIN με τον αγώνα που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 9-10 Μαΐου στα ΧΑΝΙΑ . Ο κόσμος απόλαυσε πλούσιο θέαμα από τους αγωνιζόμενους που τίμησαν τον αγώνα και έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό.
Συμμετοχές από όλη την Ελλάδα στήριξαν τον αγώνα με αποτέλεσμα πολύ δυνατό ανταγωνισμό για τις πρώτες θέσεις στις κατηγορίες .
Ο αγώνας στο φυσικό τερέν της Κρήτης αποδείχτηκε σκληρός και απαιτητικός όσων αφορά την αξιοπιστία των οχημάτων ,τα πληρώματα είχαν να διανύσουν διαδρομές με συνδυασμό χώματος και πολύ βράχου.
Το αποτέλεσμα εντυπωσιακό , περάσματα με εξαιρετική δυσκολία και οριακή ισορροπία όπως πρέπει να είναι σε ένα αγώνα WILD TERRAIN.

Μετά από την προγραμματισμένη συνεδρίαση της ΕΠ.Α. της Ο.Μ.Α.Ε. στης 11 Μαΐου 2015
αποφασίστηκε να τεθεί εκτός κατάταξης το όχημα με αριθμό συμμετοχής 21 στον αγώνα.
Το συγκεκριμένο όχημα τίθεται εκτός κατάταξης δεδομένου ότι δεν είναι σύννομο με το άρθρο 2.4.1 του Τεχνικού Κανονισμού Wild Terrain.
Με αφορμή τη συμμετοχή του εν λόγω οχήματος στον αγώνα και προκειμένου να ενθαρρύνει στο μέλλον ανάλογες συμμετοχές στους αγώνες 4Χ4, η Τεχνική Επιτροπή της ΕΠΑ/ΟΜΑΕ θα επεξεργαστεί τον Τεχνικό Κανονισμό, ενώ η ΕΠ.Α. θα τροποποιήσει άμεσα την Προκήρυξη και τον Γενικό Κανονισμό Wild Terrain προσθέτοντας μία νέα κατηγορία στην οποία θα γίνονται δεκτά οχήματα τύπου SSV.
Η οργανωτική επιτροπή του αγώνα της Λέσχης Χανίων 4Χ4 έρχεται στην δυσχερή θέση να αναπροσαρμόσει τα αποτελέσματα του αγώνα θέτοντας εκτός κατάταξης το όχημα με αριθμό συμμετοχής 21.
Ευχαριστεί θερμά τον συγκεκριμένο αγωνιζόμενο για την συμμετοχή του στον αγώνα.

Οπότε τα αποτελέσματα του αγώνα διαμορφώνονται ως εξής:
Στην νεοσύστατη κατηγορία ENTRY κλάση 36 την πρώτη θέση πηρέ ο Πλιακας Νίκος με συνοδηγό τον Μπαιαλή Αθανάσιο από την Λέσχη Πάτρας 4Χ4 με όχημα Jeep Wrangler.
Στην κατηγορία WT36 πρώτη θέση πήρε ο Ανδρουλάκης Γιώργος με συνοδηγό τον Ξειδιανακη Μανώλη από το OFF ROAD CLUB Ηρακλείου με όχημα Suzuki samurai.
Στην κατηγορία WTOPEN πρώτος γενικής καθώς και την πρώτη θέση στην κλάση 40 πήρε ο Ραυτόπουλος Βασίλης με συνοδηγό τον Μπάρλο Βασίλη από την Λέσχη Πάτρας 4Χ4 με όχημα jeepajero.
Και τέλος στην κατηγορία WTOPEN στην κλάση 40+ πρώτη θέση πήρε ο Κοκολάκης Άγγελος με συνοδηγό τον Κατρή Σπύρο από την Λέσχη Χανίων 4Χ4 με όχημα rock bouncer buggy.


Το Δ.Σ. της Λέσχη Χανιών 4Χ4 ευχαριστεί όλους τους αγωνιζόμενους που την τίμησαν με την παρουσία τους και τους υπόσχετε στο μέλλον ακόμα πιο δυνατές αγωνιστικές συγκινήσεις.
Attachments
Αποτελέσματα final WT Χανίων 2015.pdf
(359.74 KiB) Downloaded 237 times
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by xomateros »

AGGELOSK wrote:Image

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΛΕΣΧΗ ΧΑΝΙΩΝ 4Χ4

Mε το δεξί ξεκίνησε η χρονιά στο Έπαθλο ΚΡΗΤΗΣ WILD TERRAIN με τον αγώνα που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 9-10 Μαΐου στα ΧΑΝΙΑ . Ο κόσμος απόλαυσε πλούσιο θέαμα από τους αγωνιζόμενους που τίμησαν τον αγώνα και έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό.
Συμμετοχές από όλη την Ελλάδα στήριξαν τον αγώνα με αποτέλεσμα πολύ δυνατό ανταγωνισμό για τις πρώτες θέσεις στις κατηγορίες .
Ο αγώνας στο φυσικό τερέν της Κρήτης αποδείχτηκε σκληρός και απαιτητικός όσων αφορά την αξιοπιστία των οχημάτων ,τα πληρώματα είχαν να διανύσουν διαδρομές με συνδυασμό χώματος και πολύ βράχου.
Το αποτέλεσμα εντυπωσιακό , περάσματα με εξαιρετική δυσκολία και οριακή ισορροπία όπως πρέπει να είναι σε ένα αγώνα WILD TERRAIN.

Μετά από την προγραμματισμένη συνεδρίαση της ΕΠ.Α. της Ο.Μ.Α.Ε. στης 11 Μαΐου 2015
αποφασίστηκε να τεθεί εκτός κατάταξης το όχημα με αριθμό συμμετοχής 21 στον αγώνα.
Το συγκεκριμένο όχημα τίθεται εκτός κατάταξης δεδομένου ότι δεν είναι σύννομο με το άρθρο 2.4.1 του Τεχνικού Κανονισμού Wild Terrain.
Με αφορμή τη συμμετοχή του εν λόγω οχήματος στον αγώνα και προκειμένου να ενθαρρύνει στο μέλλον ανάλογες συμμετοχές στους αγώνες 4Χ4, η Τεχνική Επιτροπή της ΕΠΑ/ΟΜΑΕ θα επεξεργαστεί τον Τεχνικό Κανονισμό, ενώ η ΕΠ.Α. θα τροποποιήσει άμεσα την Προκήρυξη και τον Γενικό Κανονισμό Wild Terrain προσθέτοντας μία νέα κατηγορία στην οποία θα γίνονται δεκτά οχήματα τύπου SSV.
Η οργανωτική επιτροπή του αγώνα της Λέσχης Χανίων 4Χ4 έρχεται στην δυσχερή θέση να αναπροσαρμόσει τα αποτελέσματα του αγώνα θέτοντας εκτός κατάταξης το όχημα με αριθμό συμμετοχής 21.
Ευχαριστεί θερμά τον συγκεκριμένο αγωνιζόμενο για την συμμετοχή του στον αγώνα.

Οπότε τα αποτελέσματα του αγώνα διαμορφώνονται ως εξής:
Στην νεοσύστατη κατηγορία ENTRY κλάση 36 την πρώτη θέση πηρέ ο Πλιακας Νίκος με συνοδηγό τον Μπαιαλή Αθανάσιο από την Λέσχη Πάτρας 4Χ4 με όχημα Jeep Wrangler.
Στην κατηγορία WT36 πρώτη θέση πήρε ο Ανδρουλάκης Γιώργος με συνοδηγό τον Ξειδιανακη Μανώλη από το OFF ROAD CLUB Ηρακλείου με όχημα Suzuki samurai.
Στην κατηγορία WTOPEN πρώτος γενικής καθώς και την πρώτη θέση στην κλάση 40 πήρε ο Ραυτόπουλος Βασίλης με συνοδηγό τον Μπάρλο Βασίλη από την Λέσχη Πάτρας 4Χ4 με όχημα jeepajero.
Και τέλος στην κατηγορία WTOPEN στην κλάση 40+ πρώτη θέση πήρε ο Κοκολάκης Άγγελος με συνοδηγό τον Κατρή Σπύρο από την Λέσχη Χανίων 4Χ4 με όχημα rock bouncer buggy.


Το Δ.Σ. της Λέσχη Χανιών 4Χ4 ευχαριστεί όλους τους αγωνιζόμενους που την τίμησαν με την παρουσία τους και τους υπόσχετε στο μέλλον ακόμα πιο δυνατές αγωνιστικές συγκινήσεις.
Με αφορμή τα νεοτερα αποτελέσματα θα ηθελα να ξεκαθαρισω πως εμεις που λαβαμε μερος στην κατηγορια εντρυ αν και ξεραμε πολύ καλα πως το οχημα το οποιο αποκλειστηκε από αυτή την κατηγορια ηταν αδυνατο να το ακολουθήσουμε ουδέποτε καναμε οτιδηποτε αφορα τον κανονισμο για να παρουμε την θεση του στην καταταξη γιατι πολύ απλα ειμαστε της αποψης ότι οι αγωνες και οι θεσεις κερδίζονται μεσα στον αγωνα και όχι στα χαρτια !!!!!!!
Αυτά προς αποφυγη παρεξηγήσεων ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by samisnow »

xomateros wrote: Με αφορμή τα νεοτερα αποτελέσματα θα ηθελα να ξεκαθαρισω πως εμεις που λαβαμε μερος στην κατηγορια εντρυ αν και ξεραμε πολύ καλα πως το οχημα το οποιο αποκλειστηκε από αυτή την κατηγορια ηταν αδυνατο να το ακολουθήσουμε ουδέποτε καναμε οτιδηποτε αφορα τον κανονισμο για να παρουμε την θεση του στην καταταξη γιατι πολύ απλα ειμαστε της αποψης ότι οι αγωνες και οι θεσεις κερδίζονται μεσα στον αγωνα και όχι στα χαρτια !!!!!!!
Αυτά προς αποφυγη παρεξηγήσεων ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
ειναι φανερο οτι κανενας αγωνιζόμενος δεν επενεβει σε αυτη την αποφαση...

οσον αφορα την αποφαση αυτη δυστυχως κατα την γνωμη μου θα επρεπε να ανακοινωθεί πολυ νωριτερα και πριν ξεκινησει ο αγωνιζομενος να κανει προετοιμασια του οχηματος του για να κανει ολοκληρο ταξιδι να τρεξει εναν αγωνα...και αφου πληρει τις προδιαγραφες το οχημα του..και αφου εγινε τεχνικος ελεγχος..και 1000 αφου!!
σίγουρα το αμαξακι αυτο δεν πιανοταν αλλα και κανενας δεν το ξερε εξ αρχης..σιγουρα ειναι δικαιο να υπαρχει καποια αλλη κατηγορια γι αυτου του ειδους οχηματα αν και προς το παρον ειναι μοναδικο η τελος παντων κανενα αλλο δεν εχει ποτε λαβει μερος...οποτε θα ταν δικαιο για τον προκείμενο αγωνα να μην ακυρωθει κατι....και εφοσον μπορεσει να βγει μια κατηγορια νεα για τετοιου ειδους οχηματα να υπαρξει διαχωρισμος κλπ...
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by xomateros »

samisnow wrote:
xomateros wrote: Με αφορμή τα νεοτερα αποτελέσματα θα ηθελα να ξεκαθαρισω πως εμεις που λαβαμε μερος στην κατηγορια εντρυ αν και ξεραμε πολύ καλα πως το οχημα το οποιο αποκλειστηκε από αυτή την κατηγορια ηταν αδυνατο να το ακολουθήσουμε ουδέποτε καναμε οτιδηποτε αφορα τον κανονισμο για να παρουμε την θεση του στην καταταξη γιατι πολύ απλα ειμαστε της αποψης ότι οι αγωνες και οι θεσεις κερδίζονται μεσα στον αγωνα και όχι στα χαρτια !!!!!!!
Αυτά προς αποφυγη παρεξηγήσεων ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
ειναι φανερο οτι κανενας αγωνιζόμενος δεν επενεβει σε αυτη την αποφαση...

οσον αφορα την αποφαση αυτη δυστυχως κατα την γνωμη μου θα επρεπε να ανακοινωθεί πολυ νωριτερα και πριν ξεκινησει ο αγωνιζομενος να κανει προετοιμασια του οχηματος του για να κανει ολοκληρο ταξιδι να τρεξει εναν αγωνα...και αφου πληρει τις προδιαγραφες το οχημα του..και αφου εγινε τεχνικος ελεγχος..και 1000 αφου!!
σίγουρα το αμαξακι αυτο δεν πιανοταν αλλα και κανενας δεν το ξερε εξ αρχης..σιγουρα ειναι δικαιο να υπαρχει καποια αλλη κατηγορια γι αυτου του ειδους οχηματα αν και προς το παρον ειναι μοναδικο η τελος παντων κανενα αλλο δεν εχει ποτε λαβει μερος...οποτε θα ταν δικαιο για τον προκείμενο αγωνα να μην ακυρωθει κατι....και εφοσον μπορεσει να βγει μια κατηγορια νεα για τετοιου ειδους οχηματα να υπαρξει διαχωρισμος κλπ...
1000 +++++
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by friar »

Ο αγωνιζόμενος ρώτησε τον οργανωτή και αυτός με την σειρά του την ΕΠΑ αν μπορούσε να λάβει μέρος στον αγώνα και η απάντηση ήταν καταφατική τονίζοντας ότι μπορεί να παίξει μόνον στην Entry.
Στην συνέχεια προέκυψε ερώτημα αν μπορεί καν να λάβει μέρος, αφού στην Ελλάδα, για λόγους που δεν με αφορούν, τα πουλάνε σαν Moto και λαμβάνουν μέρος σε αγώνες Μoto με άδεια από την ΑΜΟΤΟΕ και όχι από την ΟΜΑΕ.
Το όχημα εμφανίστηκε με πινακίδες και άδεια αυτοκινήτου και κυκλοφορεί νόμιμα στην Χώρα ως έχει, χωρίς να έχει παρμπρίζ και παράθυρα για να μπορεί να τα αφαιρέσει.
Η Εγκύκλιος 12 του 2015 του δίνει την δυνατότητα να βγάλει Δελτίο Τεχνικής Ταυτότητας Αυτοκινήτου.
Μέλος της τέως Επιτροπής 4Χ4 που ήταν παρών την Παρασκευή στον Διοικητικό και Τεχνικό Έλεγχο, σε ερώτημα μου για την άποψη του, τι κάνουμε με αυτό το αυτοκίνητο μου απάντησε επί λέξει -""ο,τι και να κάνεις λάθος θα είσαι"-
Σε τηλεφώνημα με στέλεχος της ΕΠΑ με το ίδιο ερώτημα, η απάντηση ήταν -"χειριστείτε το όσο καλίτερα μπορείτε"-
Αυτά γνωρίζω, καμία άλλη ενημέρωση δεν είχα και ουδέν έχω να προσθέσω πέραν από τις ευχαριστίες μου στα μέλη της Οργάνωσης και όλους τους αγωνιζόμενους για την συνεργασία τους σε ένα πολύ όμορφο και καλό αγώνα.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”