ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

User avatar
geokriti
Posts: 142
Joined: Mon Apr 11, 2011 08:09
Location: ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by geokriti »

Μετα απο καιρο,απο τοΜαιο που εγινε ο αγωνας στα Χανια σημερα βρεθηκα με αρκετους φιλους και γνωστους στο τραιαλ του Ρεθυμνου.Μιλησα και με το Προεδρο της λεσχης 4χ4 Χανιων το γνωστο σε ολους Μαθιο Παπαδομανωλακη οποιος ηταν και παραμενει φιλος μου.(πολλοι το αμφισβητουν)οκ δικαιωμα τους. Συζητησαμε τα γεγονοτα που εγιναν σχετικα με τα αγωνιστικα και με τη περιπτωση τη δικη μου το τσακωμο δηλαδη με τον Αρη , τη ζημια που προκαλεσα και οι επιπτωσεις που υπηρξαν στη συνεχεια του αγωνα.Ο τσακωμος μου με τον Αρη δεν εχει να κανει με τον Αλεξελη ΤΕΛΟΣ.Το βραδυ στο τραπεζι πριν γινει η φασαρια εγω με το συνοδηγο μου Μανωλη Ξυδιανακη μπηκαμε στο αυτοκινητο του Αλεξελη μιας και δεν ηξερε να ρθει για να παμε μαζι στο τραπεζι.Μεχρι που φτασαμε στο κεντρο στη βαθμολογια του αγωνα ηξερα οτι ο Αλεξελης ηταν 1ος και εγω 4ος οταν κατσαμε στο τραπεζι ειχε αναρτηθει η βαθμολογια του Σαββατου και τον ριχνει πισω και εμενα με ανεβαζει στη 3η θεση,μεχρι εκεινη τη στηγμη δεν ξερω τπτ για το οτι ο Δημητρης ειχε βγει εκτος.Ειπα στον Αλεξελη οτι αν αποδειχτει οτι εισαι εντος και σε μηδενισουν αυριο (Κυριακη)δεν ξεκιναω.Μετα εγινε το επεισοδιο Αλεξελη Νταη.Οταν εκατσε κατω οΑλεξελης του ειπα προσεχε μα....κα τη λες γιατι εδω ειναι Χανια και δε χαμπαριαζουνε.Αυτο το ακουσαν ορισμενοι και το ερμηνευσαν οπως ηθελαν Στο Μαθιο σημερα του το ειπα και το καταλαβε,τελος αυτο.Μετα εγινε οτι εγινε με τον Αρη.Ζητησα ΣΥΓΝΩΜΗ και σε προσωπικο επιπεδο και μεσα απο δω.Αργα το βραδυ οταν πηγα στο ξενοδοχειο καποιος μου εδειξε 1 βιντεακι με τον Αλεξελη που φαινεται οτι βγαινει εκτος,τοτε πηρα την αποφαση να συνεχισω τη Κυριακη.Ο Δημητρης μεχρι τωρα που θα διαβασει το κειμενο δεν το γνωριζει αυτο.ΤΕΛΟΣ.Θελω να πληροφορισω ορισμενους καλοπροερετους τα τελευταια τουλαχιστον 7 χρονια τρεχω Λεσχη 4χ4 Χανιων.Ποιος ?ενας Ηρακλειοτης 4χ4 Χανιων?Αποτελεσματα? ο Μαθιος και ο Μηχαλης Τσουρακης ξερουν οποιος δε ξερει να μου το πει να του τα στειλω.Παρολο που ειμαι αρκετα εγωιστης αναγνωριζω τα λαθη μου και αναλαμβανω την ευθυνη των πραξεων μου.Πανω στη πικρια και τη στεναχωρια μου τα γεγονοτα σταΧανια εγραψα οτι θα σταματησω,ομως μου περασε και συνεχισα,καποιοι με κοροιδεψαν και στην ΕΥΒΟΙΑ προχθες και σημερα
στο Ρεθυμνο. Ο ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ ΠΡΩΤΟΣ..............ΚΤΛ. ΜΑΘΙΟ ΣΥΓΝΩΜΗ
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

Καταρχήν είναι προς τιμή του, όταν βγαίνει κάποιος δημόσια να ζητάει συγγνώμη και παραδέχεται τα λάθη του .

Βέβαια στην προκειμένη περίπτωση θα έπρεπε να ζητήσεις συγγνώμη όχι από κάποιον προσωπικά αλλά να την απευθύνεις προς καμία 20ρια και βάλε μ@λ@κες που έτρεχαν για τη Λέσχη ,που για πρώτη φορά στο τόπο τους , χωρίς εμπειρία , χωρίς να έχουν τρέξει η δει καν wild terrain προσπάθησαν να κάνουν ότι καλύτερο μπορούσαν …

Και ως παλιό μέλος της θα έπρεπε να λειτουργήσεις πυροσβεστικά κι ας ήταν και λάθος που δεν ήταν, η να επιδιώξεις με τον πιο ήπιο τρόπο να διορθωθούν πιθανά λάθη …και όχι να τα κάνεις π@υτ@ν@..

Τώρα δεν ξέρω κανένα από την Λέσχη μας να κάνει αυτό το διαχωρισμό που κάνεις εσύ , από πού κατάγετε ο καθένας!!!
αλλά για πες μου πως γίνεται να βγάζεις επί σειρά ετών license από την Φίλια Λέσχη Ηρακλείου!!! και να είσαι ενεργό μέλος της σύμφωνα με την Ομοσπονδία και να τρέχεις στο όνομα άλλης λέσχης???


Το με ποιον τσακώνεσαι και γιατί δεν έχει σημασία όλοι κάποια στιγμή τα τσουγκρίζουμε και μετά από λίγο καιρό τα ξαναβρίσκουμε και περνάμε καλά γιατί έχουμε την ίδια τρέλα.
Αν και δεν άκουσα ποιος σε αποκάλεσε ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟ ΠΡΩΤΟ… χαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: από την πλευρά μου είπα κανά δυο π@π@ριες και στους 2 αγωνες και σου ζητω συγνώμη .
Βέβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι !!! έπρεπε να σου πω κι άλλα και αν παρεξηγείς , εδώ στα Χανιά λέμε ΞΥΔΙ…

Με το καλό να σμίξουμε στο ΛΑΣΙΘΙ να Σου πούμε κι αλλα..

(Εγώ πάντως από δω και πέρα αν και είμαι ενεργό μέλος της Λέσχης Χανίων 4Χ4 θα τρέχω με τα χρώματα της Ferrari……… :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D )
Κοκολάκης Άγγελος.
User avatar
geokriti
Posts: 142
Joined: Mon Apr 11, 2011 08:09
Location: ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by geokriti »

Ξερεις τη γινεται Αγγελε μιας και γραφεις πραγματα που δεν υφιστανται 1.Δηλωνω 1ος συμμετοχη στον αγωνα σας¨? 2.Σε παιρνω 10 τηλεφωνα να μου βγαλεις lisance μου εβγαλες?3.Κατοπιν απευθυνωμαι στη λεσχη Ηρακλειου και για δικους τους τεχνικους λογους δεν μπορουσαν να μου βγαλουν,απευθυνομαι στο Κοκκινη και ο ανθρωπος ετρεξε και την εβγαλε μαζι βεβαια με του Ξειδιανακη η μια του Μανωλη γραφη λεσχη ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ η δικη μου Ηρακλειου .αυτα γινονται στην Ελλαδα.Σου λυθηκε η απορεια.4.Εγω τα κανανα πουτ...να¨?Εαν λοιπον στο τελος του Σαββατου πριν φυγουμε απο τα εμποδια ενοιμερωνωταν ο Αλεξελης οτι ηταν εκτος οπως ειπαν οι κριτες θα υπηρχε θεμα?Μη μου ζητησεις να πω οτι οΑλεξελης οτι ηταν εντος η εκτος γιατι ημουν 200 μετρα μακρια.και θα πω ψεματα,Φευγουμε απο τον αγωνα των Χανιων και παμε σε προσωπικο επιπεδο.Σε εχω παρει 10 τηλ και με εχεις γραψει κανονικα¨? Παμε Ευβοια στην απονομη οταν με φωναξαν πανω εσυ ξερεις τη φωναζες απο κατω?κοιταχτε ποιος κρεμασε τα γαντια,παρολο που ηταν 1000 ατομα σε ακουσα και γυρισα και σε ειδα.Να ρωτησω γιατι¨? Παμε Ρεθυμνο,μιλαω με το Μαθιο και εισαι 20 μετρα μακρια και ξαναλες εσυ εισαι που κρεμασες τα γαντια? Γιατι αραγε?Μηπως αν εβγαινα τελευταιος θα μου εδινες σημασια? Τεσσερις μηνες σας ζηταω συγνωμη και βλεπω την αποδΟχητης απο μερους σας.Τωρα μου ζητας εσυ.εγω γιατι να την αποδεχτω.Τα χρονια που ημουν στη λεσχη 4χ4Χανιων εσυ που ησουν Αγγελε ?Τελος στο Λασιθι θα γινει μαλλον 1 κατηγορια.να ρθω να τρεξω σκεψου και μου απαντας.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

geokriti wrote:Ξερεις τη γινεται Αγγελε μιας και γραφεις πραγματα που δεν υφιστανται 1.Δηλωνω 1ος συμμετοχη στον αγωνα σας¨? 2.Σε παίρνω 10 τηλεφώνα να μου βγαλεις lisance μου εβγαλες?
Μάλλον πολύ ήπια στα είπα και έκανα λάθος για το τραβάς και θες να τ ακούσεις..

Πως να σου βγάλω μέσω της Λέσχης μας lisance που είσαι εγεγραμμενο μέλος της Λέσχης Ηράκλειου??Ας μου το απαντήσει κάποιος αυτό!!??? Πήρα τηλ. Ομοσπονδία να κάνω ότι χρειαζότανε και μου παν ότι είσαι στην άλλη Λέσχη γραμμένος και στο είπα... η μήπως δεν το θυμασε?? Kαι στην τελική πως έβγαλες τελικά?? παρέκαμψες με μέσον τα διαδικαστικά ?? εγώ δεν είχα αυτή την δυνατότητα !!!

Η ενημέρωση των αγωνιζομένων για τους χρόνους τους κ.τ.λ. δεν γίνεται με την ανάρτηση των προσωρινών αποτελεσματων η εγώ τα ξερω στραβά??!!! και αν όπως λες ενημερωνόταν εκείνη τη στιγμή τι θα άλλαζε ?? και ούτε εγώ ήμουν μπροστά από τα παιδιά που ήταν κριτές έμαθα τι έγινε όπως κι εσύ.Τι σε κοφτε ομως εσενα και οριοσουνα έξω από την ταβέρνα στην συζήτηση μεταξύ εμένα του Δημήτρη και του συνοδηγού του μόλις είχα έρθει και εγώ ,αφού ΔΕΝ είχες άποψη από μακριά όπως λες η δεν το θυμασε και αυτό??
geokriti wrote:Τα χρονια που ημουν στη λεσχη 4χ4 Χανιων εσυ που ησουν Αγγελε ?
Δε γουσταρα μερικους που ηταν τότε στη Λεσχη ούτε αυτά που έκαναν για αυτό πήγαινα καλύτερα για ψάρεμα....

Το τι θεση παιρνεις δεν με ενδιαφερει ουτε θα με ενδιαφερει ποτε . το οτι δε δεχεσε τη συγνωμη χ@στικ@.

Και ένα τελευταίο αυτό τι είναι???
geokriti wrote:Τελος στο Λασιθι θα γινει μαλλον 1 κατηγορια. να ρθω να τρεξω σκεψου και μου απαντας.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Δεν σου απανταω διευκρίνισε το για να σου απαντήσω καταληλα...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...
Αγγελος.
User avatar
geokriti
Posts: 142
Joined: Mon Apr 11, 2011 08:09
Location: ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by geokriti »

Ουδεποτε πηγα στη λεσχη Ηρακλειου για να γραφτω στις βολτες τους και κτλ Το 13 που ηταν ο Πουλακης προεδρος μου εβγαλε την lisance τωρα αν με εγραψε στη λεσχη η οχι απο εσενα το μαθαινω ουτε μου ζητησανε χρηματα ουτε μου ειπαν οτι για να βγαλεις ασφαλεια αγωνα πρεπει πρωτα να γραφτεις στη λεσχη που θα στη βγαλει.Τοτε πως μου την εβγαλε ο Κοκκινης το 14 και 15.Να με σεβεσαι να σε σεβομαι.Να τρεχεις με φιλους και μετα να καθεσαι να τρως και να πινεις μαζι τους.Αν αυτο μπορεις να το κανεις εγω ειμαι εδω.Το να μου χρεωνεις πραγματα που δεν μου ανηκουν δεν ειναι δικαιο. Αυτο που γινεται εδω με μας το μονο που καταφερνουμε ειναι να σκορπαμε ειμαστε λιγοι.Το οτι μου λες χεστηκες τι να πω αγω τοσους μηνες.Εγω δε χεστικα με νοιαζει να ειμαστε ενωμενοι
αν το καταλαβεις.Παραμερησε τον εγωισμο σου και θα δεις τα πραγματα ποιο καθαρα.Τι μας χωριζει 15/20 λεπτα αγωνα΄.
User avatar
geokriti
Posts: 142
Joined: Mon Apr 11, 2011 08:09
Location: ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by geokriti »

Οσο αφορα η τελευταια παραγραφο ξεχασα να σου απαντησω στο ερωτημα σου και σου απανταω λοιπον.Χαιρομε ιδιαιτερα οταν αγωνιζομαι με αυτοκινητα πολυ μεγαλυτερα ισχυροτερα και ακριβωτερα απο το σαρδελοκουτι μου. και χαιρομε ακομα περισσοτερα οταν κανω αν κανω καλυτερους χρονους .
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

Καταρχήν εκνευρισμενος έγραψα χ@στηκ@ το διορθώνω και λέω ότι είναι δικαίωμα του κάθε ενός να δεχετε η όχι μια συγνώμη,
από εκεί και πέρα εγω αισθάνθηκα άσχημα γιατί το παρατράβηξα την Κυριακή .

Διευκρίνηση
Οταν εγραψα αυτο :
AGGELOSK wrote:Βέβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι !!! έπρεπε να σου πω κι άλλα και αν παρεξηγείς , εδώ στα Χανιά λέμε ΞΥΔΙ…
Με το καλό να σμίξουμε στο ΛΑΣΙΘΙ να Σου πούμε κι άλλα..
Ήταν και είναι με καλή διάθεση και πρόθεση να σε πειράξω περισσότερο καλοπροαιρετα.

Τώρα για όλα τα άλλα άστα για έχουμε διαφορετικές απόψεις για τα συμβάντα , προφανώς και διαφορετικό τρόπο σκέψης όσων αφορά τους αγώνες και δεν θα βγάλουμε άκρη ..
Κατάλαβες βέβαια ότι δεν έκανα κάτι λάθος όσων αφορά τη licanse σου.. Αντιθέτως...

Καλά κάνεις βέβαια και το χαιρεσε για τους χρόνους δε γεννηθήκαμε όλοι με "χέρια" το παλεύουμε όμως.., αλλά πως μια κατηγορία !! αλλάξανε οι κανονισμοί και δεν το ξέρουμε οι υπόλοιποι??!!

Ξανά γράφω λοιπόν... Με το καλό να σμίξουμε στο ΛΑΣΙΘΙ (χωρίς το υπόλοιπο γιατί παρεξηγείς το γραπτό λόγο).
που παρεμπιπτοντως προσωπικά τόσα χρόνια δεν έχω ξαναπάει σε αγώνα του Κοκκινη και το περιμένω πως και πως .
User avatar
geokriti
Posts: 142
Joined: Mon Apr 11, 2011 08:09
Location: ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by geokriti »

ΤΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΩΡΑΙΟΣ ΑΓΓΕΛΕ
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by κυριακος αθανασιου »

τωρα ειστε ωραιοι κ οι 2 γιατι δεν ηταν ωραιο για ολους εμας να σας διαβαζουμε κατα αυτον τον τροπο!!!
ολοι μια παρεα ειμαστε.... ;)
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”