ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

mikeoff wrote:
AGGELOSK wrote:
mikeoff wrote:Μετά από όσα μαθαίνω χαίρομαι ακόμη παραπάνω που τα πληρώματα απο βόρια Ελλάδα επιλέγουν μόνο τη Βουλγαρία για να αγωνιστούν. Εκεί δεν έχει κολλητούς μεταξύ αγωνιζόμενων και κριτών. Δεν θέλω να προσβάλλω κάποιον, αλλά το έργο το έχουμε δει κατά επανάληψη. Δεν ήμουν εκεί για να κρίνω κατ' ιδίαν αλλά πιστεύω ότι οι πληροφορίες μου είναι καρά έγκυρες.
Κ. mikeoff θα πρέπει να αναφερθείτε συγκεγκριμενα και όχι αοριστα στο τι εννοείται με τα λεγόμενα σας, διαφορετικά φαίνεται αρκετά κακόβουλο το σχόλιο σας απέναντι σε ένα σωματείο που δεν το γνωρίζετε καν .
Και πιο σωστό είναι όταν κατηγορούμε κάποιον για κάτι να το κάνουμε ονομαστικά και όχι με ψευδώνυμα.

Κοκολακης Αγγελος.

Κύριε Κοκολάκη,
κανέναν δεν κατηγορώ κανέναν δεν θέλω να βλάψω..Αυτό που θέλω να μεταφέρω όμως είναι ότι στον πρώτο αγώνα της χρονιάς (που με τόση δυσκολία ,που όλοι ξέρουμε γίνονται), πάλι δημιουργήθηκαν θέματα.Να σας γνωστοποιήσω ότι έχω τρέξει σε αρκετά trial σε τρία wild terrain και σε τρία trophy.Εχω νιώσει την αδικία στο πετσί μου αλλά εχω δει και πληρωματα να πλήττονται απο γνωριμίες. Σας παραθέτω τρεις που μου έρχονται πρόχειρα και αν το ψάξετε θα δείτε ότι δεν ψεύδομαι:

1)Στο πρώτο wild terrain της Εύβοιας και αφού έχω περάσει τεχνικό έλεγχο, στο φαΐ το βράδυ μου ανακοινώνουν ότι δεν θα τρέξω γιατί φοραω λάστιχο με σχηματισμό V, κάτι που δεν φαίνεται σε κανέναν κανονισμό γιατί απλά στον συγκεκριμένο αγώνα δεν αγωνιζεσαι καθόλου σε άσφαλτο. Αποτέλεσμα να ψάχνω όλο το βράδυ να βρω λάστιχα γιατί είχα κάνει ένα σορό έξοδα και χιλιόμετρα. Μετά απο νομικές απειλές μου επιτρέπουν να τρέξω και στη διάρκεια του αγώνα ενημερώνομαι απο ανθρώπους της λέσχης ότι το θέμα το έκανε παλιός αγωνιζόμενων που γνώριζε χρόνια τους άρχοντες του αγώνα.Εμένα κανένας...

2) Να σας θυμίσω την περίπτωση του πληρώματος απο Αθήνα που αδικήθηκε στο τελευταίο Thesssaloniki Trophy με αποτέλεσμα να ακυρωθεί ο αγώνας μετά απο ομηρικές μάχες. ..

3) και προς θεού δεν ξεχνάμε στον περσινό αγώνα wild terrain στη Πάτρα που πλήρωμα ξεκίνησε χωρίς να είναι δεμένες οι ζώνες αλλά και σε κάποιο εμπόριο που δεν κατάφερε να περάσει, και μπήκε από άλλη μεριά που δεν επιτρέποταν, απλά δεν ακυρώθηκε. .... (υπάρχουν video για όλα αυτά)

Όλα αυτά κ Κοκολάκη απλά για να σας δείξω ότι δεν έχω δόλο απλά θέλω το καλό του αθλήματος, που με τις δυσκολίες που περνά, έχω την αίσθηση ότι δεν χρειάζεται άλλες.

Με εκτίμηση Κοντίδης Μιχάλης
Σε ευχαριστώ για την απάντηση , συμφωνώ μαζί σου .
Καμιά φορά ο γραπτός λόγος παρεξηγείτε και καλό είναι να διευκρινιζουμε τι θέλουμε να πούμε..
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

xomateros wrote:
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Ας πουμε κατι πιο σοβαρο......

Οι κατηγοριες ηταν στα ιδια εμποδια;;;;
Γιατι αν ειναι ετσι εχουμε ενα νεο σοβαρο θεμα!!!

Ο Κυριακοπουλος θα τρεχει μονος του;;;;
)

Αυτά τα οχήματα κατά την γνωμη μου θα πρεπει να εχουν ξεχωριστη κατηγορια για να μην απογοητευθουν οι πρωτοεμφανιζόμενοι και νεοι αθλητες
είναι αδυνατον να πιασει ένα τετοιο οχημα ένα αυτοκινητο της εντρυ πολύ απλα....

Ναι αλλα πρεπει να ειναι μονο αυτο...........
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by xomateros »

Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:
xomateros wrote:
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Ας πουμε κατι πιο σοβαρο......

Οι κατηγοριες ηταν στα ιδια εμποδια;;;;
Γιατι αν ειναι ετσι εχουμε ενα νεο σοβαρο θεμα!!!

Ο Κυριακοπουλος θα τρεχει μονος του;;;;
)

Αυτά τα οχήματα κατά την γνωμη μου θα πρεπει να εχουν ξεχωριστη κατηγορια για να μην απογοητευθουν οι πρωτοεμφανιζόμενοι και νεοι αθλητες
είναι αδυνατον να πιασει ένα τετοιο οχημα ένα αυτοκινητο της εντρυ πολύ απλα....

Ναι αλλα πρεπει να ειναι μονο αυτο...........
Αχιλλεα ένα θα σου πως αν ησουν εκει θα καταλάβαινες τι λεω....πυραυλος πραγματικος ....εμεις βεβαια δεχτηκαμε να τρεξουμε αν και γνωρίζαμε πως δεν πιανοταν αυτό το οχημα ....ας κανουν τετοια κατηγορια να ελθουν και αλλοι φιλε
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

xomateros wrote:
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:
xomateros wrote:
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Ας πουμε κατι πιο σοβαρο......

Οι κατηγοριες ηταν στα ιδια εμποδια;;;;
Γιατι αν ειναι ετσι εχουμε ενα νεο σοβαρο θεμα!!!

Ο Κυριακοπουλος θα τρεχει μονος του;;;;
)

Αυτά τα οχήματα κατά την γνωμη μου θα πρεπει να εχουν ξεχωριστη κατηγορια για να μην απογοητευθουν οι πρωτοεμφανιζόμενοι και νεοι αθλητες
είναι αδυνατον να πιασει ένα τετοιο οχημα ένα αυτοκινητο της εντρυ πολύ απλα....

Ναι αλλα πρεπει να ειναι μονο αυτο...........
Αχιλλεα ένα θα σου πως αν ησουν εκει θα καταλάβαινες τι λεω....πυραυλος πραγματικος ....εμεις βεβαια δεχτηκαμε να τρεξουμε αν και γνωρίζαμε πως δεν πιανοταν αυτό το οχημα ....ας κανουν τετοια κατηγορια να ελθουν και αλλοι φιλε
Θες να πεις να ερθουν κι αλλοι κ να γινει κατηγορια...... :P :P :D :D :D
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by xomateros »

Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:
xomateros wrote:
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:
xomateros wrote:
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Ας πουμε κατι πιο σοβαρο......

Οι κατηγοριες ηταν στα ιδια εμποδια;;;;
Γιατι αν ειναι ετσι εχουμε ενα νεο σοβαρο θεμα!!!

Ο Κυριακοπουλος θα τρεχει μονος του;;;;
)

Αυτά τα οχήματα κατά την γνωμη μου θα πρεπει να εχουν ξεχωριστη κατηγορια για να μην απογοητευθουν οι πρωτοεμφανιζόμενοι και νεοι αθλητες
είναι αδυνατον να πιασει ένα τετοιο οχημα ένα αυτοκινητο της εντρυ πολύ απλα....

Ναι αλλα πρεπει να ειναι μονο αυτο...........
Αχιλλεα ένα θα σου πως αν ησουν εκει θα καταλάβαινες τι λεω....πυραυλος πραγματικος ....εμεις βεβαια δεχτηκαμε να τρεξουμε αν και γνωρίζαμε πως δεν πιανοταν αυτό το οχημα ....ας κανουν τετοια κατηγορια να ελθουν και αλλοι φιλε
Θες να πεις να ερθουν κι αλλοι κ να γινει κατηγορια...... :P :P :D :D :D
Γιατι όχι αλλωστε είναι κατι που συζητήσαμε και με εκπροσωπο της ΟΜΑΕ και αυτος ειχε την ιδια αποψη
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by κυριακος αθανασιου »

πιστευω οτι με τις φωτο που ανεβασε ο αγγελος δεν χωραει αλλη συζητηση το θεμα...
ειναι φανερο οτι κ κορδελα υπηρχε αλλα κ το αμαξι περασε με τις 4 ροδες εκτος...
ξανα μπραβο για ολη την προσπαθεια κ το τρεξιμο που ριξατε και ειμαι σιγουρος οτι του χρονου θα ειναι ακομα καλυτερα...
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

κυριακος αθανασιου wrote:πιστευω οτι με τις φωτο που ανεβασε ο αγγελος δεν χωραει αλλη συζητηση το θεμα...
ειναι φανερο οτι κ κορδελα υπηρχε αλλα κ το αμαξι περασε με τις 4 ροδες εκτος...
ξανα μπραβο για ολη την προσπαθεια κ το τρεξιμο που ριξατε και ειμαι σιγουρος οτι του χρονου θα ειναι ακομα καλυτερα...
Είναι κρίμα να πάει χαράμι το τρέξιμο που έριξαν παιδιά χωρίς εμπειρία και που είχαν το άγχος αν θα τα καταφέρουν να είναι σωστοί κριτές συζητώντας ξανά κ ξανά τα ίδια πράγματα για να είναι σίγουροι ότι θα τα καταλάβουν και δεν θα κάνουν λαθοι.
Πάντα όμως υπάρχει η πιθανότητα λάθους σίγουρα στο κάτω κάτω άνθρωποι είμαστε.
Το σημαντικό είναι να μάθουμε από αυτά .Στο συγκεκριμένο σημείο όμως δεν έκαναν κανένα σοβαρό λάθος.
Την πρώτη μέρα Π.Χ. στην αρχή μέχρι να πάρουν το "κολάι" που λέμε αργούσαν μετά όλα περπάτησαν πολύ καλά.

Ας μην κριθεί ένας ολόκληρος αγώνας από μια στιγμή που κακώς κατά την γνώμη μου συζητιέται ακόμη και μας κάνει να "απολογουμαστε" και εμείς σαν οργάνωση και οι συμμετεχοντες σε αυτήν .

Χαρήκαμε που είδαμε στον τόπο μας ανθρώπους από άλλα μέρη της Ελλάδος που μας τίμησαν με την συμμετοχή τους στον αγώνα και θα χαρούμε να τους ξαναδούμε και του χρόνου ΑΝ βέβαια δεν φοβούνται τα πετραδάκια... :) :) :) :) :P :P :P :P :P :P :P :P :P
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by κυριακος αθανασιου »

τα πετραδακια καλα ειναι...για να σπαει κ η πετρα στα νεφρα...αλλα εδω μιλαμε για βραχακια!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by κυριακος αθανασιου »

ανεβαζω 3 φωτο για τον ρουσκα βασιλη γιατι δεν ηξερε τον τροπο...
πρωτη...
πρωτη...
11212740_10204534540708415_3710935713975616490_o.jpg (199.6 KiB) Viewed 3944 times
δευτερη
δευτερη
11206564_10204534540828418_6707658990051691655_o.jpg (201.46 KiB) Viewed 3944 times
τριτη
τριτη
11050311_10204534540668414_6394854372709642841_o.jpg (157.81 KiB) Viewed 3944 times
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
rouska samurai
Posts: 18
Joined: Tue Aug 21, 2012 23:49

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by rouska samurai »

eyxaristo file kiriako ....ekatsa kai eftiaksa tis foto gia na dikso ti pragmatika egine ....den eimoun ekei ala apo ta liga pou katexo apo to athlima katalava ti egine ..... ego gia emena ksero opos kai o ipolipos kosmos pios einai o nikitis ...den pirazi file alexeli !!!! to provlia se ayto to athlima einai pos sinexia adikounte i idi kai i idi mipos prepi na to kitaksete ayto kirie ntista ;;;;;;
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”