ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by samisnow »

mikeoff wrote:Μετά από όσα μαθαίνω χαίρομαι ακόμη παραπάνω που τα πληρώματα απο βόρια Ελλάδα επιλέγουν μόνο τη Βουλγαρία για να αγωνιστούν. Εκεί δεν έχει κολλητούς μεταξύ αγωνιζόμενων και κριτών. Δεν θέλω να προσβάλλω κάποιον, αλλά το έργο το έχουμε δει κατά επανάληψη. Δεν ήμουν εκεί για να κρίνω κατ' ιδίαν αλλά πιστεύω ότι οι πληροφορίες μου είναι καρά έγκυρες.
τα προβληματα σας ειναι υπαρξιακα φιλε μου....αυτο εχω να πω...
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

mikeoff wrote:Μετά από όσα μαθαίνω χαίρομαι ακόμη παραπάνω που τα πληρώματα απο βόρια Ελλάδα επιλέγουν μόνο τη Βουλγαρία για να αγωνιστούν. Εκεί δεν έχει κολλητούς μεταξύ αγωνιζόμενων και κριτών. Δεν θέλω να προσβάλλω κάποιον, αλλά το έργο το έχουμε δει κατά επανάληψη. Δεν ήμουν εκεί για να κρίνω κατ' ιδίαν αλλά πιστεύω ότι οι πληροφορίες μου είναι καρά έγκυρες.
Κ. mikeoff θα πρέπει να αναφερθείτε συγκεγκριμενα και όχι αοριστα στο τι εννοείται με τα λεγόμενα σας, διαφορετικά φαίνεται αρκετά κακόβουλο το σχόλιο σας απέναντι σε ένα σωματείο που δεν το γνωρίζετε καν .
Και πιο σωστό είναι όταν κατηγορούμε κάποιον για κάτι να το κάνουμε ονομαστικά και όχι με ψευδώνυμα.

Κοκολακης Αγγελος.
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

Και για τους υπολοίπους φωτογραφίες από όλους, επειδή είναι αρκετές σας παραπέμπω στη σελίδα της Λέσχης στο facebook.



https://www.facebook.com/media/set/?set ... 406&type=1

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 406&type=1
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Ας πουμε κατι πιο σοβαρο......

Οι κατηγοριες ηταν στα ιδια εμποδια;;;;
Γιατι αν ειναι ετσι εχουμε ενα νεο σοβαρο θεμα!!!

Ο Κυριακοπουλος θα τρεχει μονος του;;;;
User avatar
X-man
Posts: 71
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:13
Location: απο τα Χανια τση Κρητης
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by X-man »

ALEXELIS wrote:
X-man wrote:Τώρα το θέμα που έθιξε ο Αλεξέλης όπως του είπα και στα Χανιά όλοι είχαμε μείνει μ@λ@κες με το αμάξι του και τον τρόπο που το οδηγούσε όμως πρέπει να δεχόμαστε και τους κανόνες γατί από τη στιγμή που βγήκε εκτός διαδρομής ΠΡΕΠΕΙ να πάρει την ποινή που προβλέπει ο κανονισμός και όχι να κάνει σαν μικρό παιδί ότι αν μου βάλετε την ποινή φεύγω γιατί εκεί χάνεις το δίκιο τοu
ρε μην μου αναιβαζεις κοκκινα !!!!! το να εχεις εξω μια ροδα εισαι εκτος ????το να εχεις δυο εισαι εκτος ????? η απο τρεις και πανω !!! ποιος κρητης εγραψε ποινη εκει και δεν το δεχτηκα μην θες να με βγαλεις μαλακα διαβασε πιο προσεκτικα τα γραφομενα μου

δε σου μίλησα με αυτό το τονο αν θες να μιλάμε έτσι ξέρω και εγώ και να προσβάλλω και να βρίζω ..............
είσαι εκτός όταν βγεις με τις τρεις ρόδες εκτός εμποδίου .......... εσύ έβγαλες ΟΛΟ το αμάξι και αν θυμάσαι από αριστερά πήρες μαζί σου ένα κλαδί το οποίο το είχαμε πετάξει τέρμα έξω από τη διαδρομή δεξιά όπως ανέβαινε για να μη το πάρει κανένα αμάξι μαζί του !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
X-man wrote:γιατί φίλε αν δεν είδες κορδέλα όταν σε ρωτάει κάτω ο κριτής φεύγεις σε ένα λεπτό ........... δε του λες όχι γιατί δεν έχει κορδέλα δεξιά ??????


δεν το σκεφτηκα !!! μαθε τους κανονες .......


εσένα σε νοιάζει μόνο η κούπα όπως λες και για αυτό δεν είναι δικαιολογία ότι μπήκες στη διαδρομή και δεν είχε κορδέλα!!!!!!!!!!!!!!!!! εσύ μάθε τους καλητερα !!!!!!!!!!

X-man wrote:Αφού σε νοιάζει μόνο το κύπελλο (ο ντενεκές που λέει ο Ψιστακης γιατί ντενεκές είναι ) να κοιτάς να είσαι εντός κανονισμών γιατί θα τον βρεις μπροστά σου.Ο εγωισμός είναι καλός αλλά πρέπει να έχει και σεβασμό μαζί !!!!!


σου ξαναλεω να ξαναδιαβασεις τα παραπανω γραφομενα μου και καλο ειναι πριν μου απαντησεις να διαβασεις αναλυτικοτερα τους κανονισμους για τις ποινες

σου έχω απαντήσει !!!!!!!!!!!!!!!!!!


τελος καλα να περνατε.....
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by xomateros »

Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Ας πουμε κατι πιο σοβαρο......

Οι κατηγοριες ηταν στα ιδια εμποδια;;;;
Γιατι αν ειναι ετσι εχουμε ενα νεο σοβαρο θεμα!!!

Ο Κυριακοπουλος θα τρεχει μονος του;;;;
Αυτά τα οχήματα κατά την γνωμη μου θα πρεπει να εχουν ξεχωριστη κατηγορια για να μην απογοητευθουν οι πρωτοεμφανιζόμενοι και νεοι αθλητες
είναι αδυνατον να πιασει ένα τετοιο οχημα ένα αυτοκινητο της εντρυ πολύ απλα....
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

Επειδή είμαι και εγώ αγωνιζόμενος και ξέρω ότι όταν αισθάνεσαι αδικημένος είσαι λίγο εκτός εαυτού και έως ένα σημείο οι αντιδράσεις μας είναι «δικαιολογημένες» , επειδη κανένας δε πάει σε αγώνα για να βγει τελευταίος.
Καλό είναι όμως να σεβόμαστε αυτούς που χωρίς κέρδος προσπαθούν να διοργανώσουν ένα αγώνα , τους αντίπαλους μας και τον εαυτό μας .
Έρχομαι σε δυσχερή θέση λόγο του ότι είμαι μέλος της διοργανώτριας λέσχης να σας παραθέσω τις παρακάτω φωτο για τους εξής λόγους .

Α) Η Λέσχη προσπάθησε χωρίς ιδιαίτερη εμπειρία σε αυτόν τον τύπο αγώνα να κάνει ότι καλύτερο μπορούσε με πολύ μικρό χρονικό περιθώριο λόγο των αλλαγών που υπήρξαν φέτος στους κανονισμούς.
θεωρώ και σκεφτόμενος την εμπειρία μου από άλλους αγώνες WT ως αγωνιζόμενος ότι ανταπεξήλθαμε ως οργάνωση αρκετά καλά.

Β)φαίνεται καταρχήν ότι πολλοί που είχαν ΕΝΤΟΝΗ άποψη επί του συγκεκριμένου σημείου ΔΕΝ ήταν παρόν …!!!!!!!. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ και απλά μιλούσαν «φώναζαν» για κάτι που δεν είχαν δει και συνεχίζουν ακόμα.
2 με 4 άτομα φαίνεται να είναι κοντά ΜΟΝΟ.
και 2 από αυτούς είναι τις οργάνωσης + τον 3 που είναι ακριβώς δίπλα σε αυτόν που έβγαλε τις φωτο.
Γ)Φαίνεται ξεκάθαρα ότι το όχημα βγαίνει εκτός διαδρομής .


Ας με συγχωρέσει ο φίλος αγωνιζόμενος ,το ίδιο θα έκανα για τον οποιοδήποτε.
τα συμπεράσματα δικά σας.

Κοκολάκης Άγγελος.

Image

Image



Image
User avatar
X-man
Posts: 71
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:13
Location: απο τα Χανια τση Κρητης
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by X-man »

κυριακος αθανασιου wrote:
X-man wrote:γιατί φίλε αν δεν είδες κορδέλα όταν σε ρωτάει κάτω ο κριτής φεύγεις σε ένα λεπτό ........... δε του λες όχι γιατί δεν έχει κορδέλα δεξιά ??????

δηλαδη φιλε πριν ξεκινησεις κατεβαινεις κ περπατας ολη την ειδικη για να δεις αν λειπει καμια κορδελα?
οχι οτι ειναι δικη σου υποχρεωση οι κορδελες αλλα ας πουμε οτι ειναι...
εκει που βλεπεις εχει κορδελα..ξεκινας κ στο επομενο εμποδιο λειπει...δεν τρεχεις?
δε θελω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου δεν ήσουν εκεί και δε ξέρεις !!!!!!!!!!!!!!!!
το αμάξι βγήκε εκτός ειδικής αλλά απλά δε θέλει να το παραδεχτεί εκεί είναι όλο το θέμα!!!!!
εγώ πρώτη φορά είδα τους περισσότερους αγωνιστές που λέει και ο πρόεδρος μας και δεν μεροληπτώ
υπέρ ή εναντίων κανενός απλά λέω τα γεγονότα!!!!!!!!!!!!
mikeoff
Posts: 65
Joined: Thu Jun 18, 2009 20:23

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by mikeoff »

AGGELOSK wrote:
mikeoff wrote:Μετά από όσα μαθαίνω χαίρομαι ακόμη παραπάνω που τα πληρώματα απο βόρια Ελλάδα επιλέγουν μόνο τη Βουλγαρία για να αγωνιστούν. Εκεί δεν έχει κολλητούς μεταξύ αγωνιζόμενων και κριτών. Δεν θέλω να προσβάλλω κάποιον, αλλά το έργο το έχουμε δει κατά επανάληψη. Δεν ήμουν εκεί για να κρίνω κατ' ιδίαν αλλά πιστεύω ότι οι πληροφορίες μου είναι καρά έγκυρες.
Κ. mikeoff θα πρέπει να αναφερθείτε συγκεγκριμενα και όχι αοριστα στο τι εννοείται με τα λεγόμενα σας, διαφορετικά φαίνεται αρκετά κακόβουλο το σχόλιο σας απέναντι σε ένα σωματείο που δεν το γνωρίζετε καν .
Και πιο σωστό είναι όταν κατηγορούμε κάποιον για κάτι να το κάνουμε ονομαστικά και όχι με ψευδώνυμα.

Κοκολακης Αγγελος.

Κύριε Κοκολάκη,
κανέναν δεν κατηγορώ κανέναν δεν θέλω να βλάψω..Αυτό που θέλω να μεταφέρω όμως είναι ότι στον πρώτο αγώνα της χρονιάς (που με τόση δυσκολία ,που όλοι ξέρουμε γίνονται), πάλι δημιουργήθηκαν θέματα.Να σας γνωστοποιήσω ότι έχω τρέξει σε αρκετά trial σε τρία wild terrain και σε τρία trophy.Εχω νιώσει την αδικία στο πετσί μου αλλά εχω δει και πληρωματα να πλήττονται απο γνωριμίες. Σας παραθέτω τρεις που μου έρχονται πρόχειρα και αν το ψάξετε θα δείτε ότι δεν ψεύδομαι:

1)Στο πρώτο wild terrain της Εύβοιας και αφού έχω περάσει τεχνικό έλεγχο, στο φαΐ το βράδυ μου ανακοινώνουν ότι δεν θα τρέξω γιατί φοραω λάστιχο με σχηματισμό V, κάτι που δεν φαίνεται σε κανέναν κανονισμό γιατί απλά στον συγκεκριμένο αγώνα δεν αγωνιζεσαι καθόλου σε άσφαλτο. Αποτέλεσμα να ψάχνω όλο το βράδυ να βρω λάστιχα γιατί είχα κάνει ένα σορό έξοδα και χιλιόμετρα. Μετά απο νομικές απειλές μου επιτρέπουν να τρέξω και στη διάρκεια του αγώνα ενημερώνομαι απο ανθρώπους της λέσχης ότι το θέμα το έκανε παλιός αγωνιζόμενων που γνώριζε χρόνια τους άρχοντες του αγώνα.Εμένα κανένας...

2) Να σας θυμίσω την περίπτωση του πληρώματος απο Αθήνα που αδικήθηκε στο τελευταίο Thesssaloniki Trophy με αποτέλεσμα να ακυρωθεί ο αγώνας μετά απο ομηρικές μάχες. ..

3) και προς θεού δεν ξεχνάμε στον περσινό αγώνα wild terrain στη Πάτρα που πλήρωμα ξεκίνησε χωρίς να είναι δεμένες οι ζώνες αλλά και σε κάποιο εμπόριο που δεν κατάφερε να περάσει, και μπήκε από άλλη μεριά που δεν επιτρέποταν, απλά δεν ακυρώθηκε. .... (υπάρχουν video για όλα αυτά)

Όλα αυτά κ Κοκολάκη απλά για να σας δείξω ότι δεν έχω δόλο απλά θέλω το καλό του αθλήματος, που με τις δυσκολίες που περνά, έχω την αίσθηση ότι δεν χρειάζεται άλλες.

Με εκτίμηση Κοντίδης Μιχάλης
User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by AGGELOSK »

xomateros wrote:
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Ας πουμε κατι πιο σοβαρο......

Οι κατηγοριες ηταν στα ιδια εμποδια;;;;
Γιατι αν ειναι ετσι εχουμε ενα νεο σοβαρο θεμα!!!

Ο Κυριακοπουλος θα τρεχει μονος του;;;;
Αυτά τα οχήματα κατά την γνωμη μου θα πρεπει να εχουν ξεχωριστη κατηγορια για να μην απογοητευθουν οι πρωτοεμφανιζόμενοι και νεοι αθλητες
είναι αδυνατον να πιασει ένα τετοιο οχημα ένα αυτοκινητο της εντρυ πολύ απλα....
Σας διαβεβαιώνω ότι αντιμετωπίζοντας αυτό το θέμα κατά την διοργάνωση του αγώνα και επειδή ήταν ο πρώτος με τους νέους κανονισμούς , η Ομοσπονδία είναι ήδη σε διαδικασία πρόσθετων κανονισμών για βρεθεί η πιο σωστή και δίκαιη λύση για την συμμέτοχη των οχημάτων του τύπου αυτού σε αγώνες.
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”