ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by samisnow »

ALEXELIS wrote:
samisnow wrote:Ειστε τυχεροι που εσβησε το γαμοκινητο μου απο μπαταρια ενω εγραφα οσα δεν εχετε ακουσει...επρεπε να ντρεπεστε λιγο για 2 γαμοπραματα...ο ενας απλα να σεβαστει 2 ανθρωπους που ΜΑΣ εκαναν το χατηρι να κλεισουν ενα αθλιο πρωταθλημα οσον αφορα τις συμμετοχες και τιποτα αλλο του 2014 και χωρις αυτους θα τρωγαμε ακομα υποβριχιο βανιλια...και ο αλλος αν εχει προσωπικα προβληματα ας τα λυΝει εκτος εμας τους αθλητες... λοιπον.. ειστε και οι δυο θεορω φιλοι μου και απλα οτι λεω πισω σας τα λεω κΙ μπρωστα σας...

δεν καταλαβα !!!!! δηλ επειδη ετρεξε <<λες>> περιση χαριστικα επρεπε φετος να τον σεβαστω και να κανω τουμπεκι για αν παρει πρωτια ???? ελπιζω να μην σου τυχει ποτε αυτο ....

samisnow wrote:ξεκοληστε και σκεφτητε οτι τελικα ενας γαμο ντενεκες (κυπελλο) μας χωριζει..
οταν πας να τρεξεις εναν αγωνα πας για την κουπα το εχω πει και παλιοτερα !!!! δεν σπαω το αυτοκινητο μου στα βραχια για κανενα αλλο λογο περαν του κυπελου !!!! αλλιως θα καθομουν στα Γιαννενα να κανω βολτες με τους φιλους μου δεν ταξιδεψα 17 ωρες για πλακα !!!!ο αγωνας εχει αντιπαλους δεν ειναι βολτα ,μεσα στης ειδικες δεν υπαρχουν φιλιες ,αλλιως ο αγωνας δεν μπορει να ειναι τιμιος μην μου λες πραγματα που δεν ισχυουν !!!! μετα το περας οτι θες την ψυχη μου ολη
πρεπει Δημητρη να σεβαστεις οτι δεν εχει προκαλεσει ποτε και κανεναν και σαν αγωνιζομενος ισως να ναι και ο ποιο αδικημενος σε πολλες περιπτωσεις...αλλα ειναι και ηλικρηνεις ανθρωπος....οπως και να χει ομως...οτι και να εγινε ε δεν μπορεις να τα κανεις αυτα...δεν νομιζω οτι ποτε θα πηγαινε να πιασει τους κριτες και να τους βαλει να σε χρεωσουν εξοδο εμποδιου!!! νταξ....

επισης θα σου πω οτι το αν εισαι μεσα η εξω οπως ετοιχε την πρωτη μερα εσυ και ο συνοδηγος σου πρεπει να το ξερετε και δεν εχει δικαιωμα κανενας κρητης να σε σταματησει για να γυρισεις πισω...αν το κανει θεληματικα καλος....αν ομως δεν το κανει δεν σημενει πως εσυ δεν πρεπει να γνωριζεις ποτε εισαι μεσα η εξω....και στο κατω κατω γιατι πρεπει δηλαδη οπωσδηποτε ολοι να εχουν προβλημα μαζι σου και να σε χρεωσουν κατι που δεν εκανες?ελα μην λεμε χαζα τωρα νταξει.. και να σου πω και το αλλο?και φιλιες υπαρχουν και τιμιοι αγωνες υπαρχουν...
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
geokriti
Posts: 142
Joined: Mon Apr 11, 2011 08:09
Location: ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by geokriti »

Θα γραψω δυο κουβεντες σχετικα με τον αγωνα στα Χανια.Ολα ξεκινησαν καλα,πολλες σημμετοχες αγωνιστικη διαθεση πανηγηρικο κλημα απο την λεσχη 4χ4 Χανιων κτλ,Ξεκινησε ο αγωνας,ηταν μια γιορτη,μεχρι το Σαββατο το βρδυ στο τραπεζι οπου εγινε το συμβαν Αλεξελη Νταη ,Ανδρουλακη Αρη,στη περιπτωση τη δικη μου πολλοι/πολλες απο τους παρευρισκομενους θα ειπαν ,τη επαθε αυτος ο μαλακας και κανει ετσι?Για δικους μου λογους δεν θα το αναλλυσω, ζηταω ΣΥΓΝΩΜΗ απο ολο το κοσμο.Η γιορτη τελειωσε το κλημα χαλασε,ακολουθησε η Κυριακη μη βλεποντας να τελειωνει η ωρα για να φυγω.Εχθες βραδυ πηρα τηλεφωνω τον Ανδρεα Δελη να του πω οτι θα κοιταξω να ρθω Πατρα.Αργα τα ξημερωματα εγραψε ο φιλος και συναγωνιστης Μανωλης Ψυστακης ενα κειμενο εδω για μενα, το πρωι πηρα τηλεφωνω και μου εξηγησε ο ανθρωπος τη ενοουσε.Ειχε δικιο ο Μανωλης,εχω προσωπικα προβληματα ,αφηνω τρια παιδια το ενα ειναι 14 μηνων ενω δουλευει η γυναικα να παω να κανω τη καυλα μου .Αυτο το πραγμα λοιπον το τελειωνω εδω βαζω ενα ΤΕΛΟΣ μια για παντα,το ποιο πανω κοιμενο ειναι δεσμευτικο συμβολαιο για μενα και επειδη ειμαι αρρωστος με το αθλημα θα ξεσηναρμολωγησω το αμαξι να το βαλω σε μια γωνια στην αποθηκη,αργοτερα το χειμωνα βλεπω για καμοια βολτα.Δεν θα ξαναγραψω οσο αφορα τους αγωνες ουτε θα ξανασχολιασω αγωνιζωμενους. δεν θα απαντησω σχετικα με το ποιο πανω κειμενο.Ευχαριστω για τη κατανοηση σας ΤΕΛΟΣ, ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
User avatar
X-man
Posts: 71
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:13
Location: απο τα Χανια τση Κρητης
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by X-man »

Θέλω και εγώ να πω από τη μεριά μας εμένα και του συνοδηγού μου του Τσιχλακη Πετρο που ήταν η πρώτη φορά που λάβαμε μέρος σε wild terrain με ένα αμάξι που δεν ήταν όπως τελικά αποδείχτηκε έτοιμο για να μπει σε ένα τόσο απαιτητικό αγώνα αλλά παρόλα τα προβλήματα μας τερματίσαμε και το χαρήκαμε πολύ και εύχομαι στον επόμενο αγώνα να μην έχω τις ζημιές που είχα σε αυτο για να δω και εγώ σε ποια θέση μπορώ να φτάσω............Τώρα το θέμα που έθιξε ο Αλεξέλης όπως του είπα και στα Χανιά όλοι είχαμε μείνει μ@λ@κες με το αμάξι του και τον τρόπο που το οδηγούσε όμως πρέπει να δεχόμαστε και τους κανόνες γατί από τη στιγμή που βγήκε εκτός διαδρομής ΠΡΕΠΕΙ να πάρει την ποινή που προβλέπει ο κανονισμός και όχι να κάνει σαν μικρό παιδί ότι αν μου βάλετε την ποινή φεύγω γιατί εκεί χάνεις το δίκιο του γιατί φίλε αν δεν είδες κορδέλα όταν σε ρωτάει κάτω ο κριτής φεύγεις σε ένα λεπτό ........... δε του λες όχι γιατί δεν έχει κορδέλα δεξιά ?????? Αφού σε νοιάζει μόνο το κύπελλο (ο ντενεκές που λέει ο Ψιστακης γιατί ντενεκές είναι ) να κοιτάς να είσαι εντός κανονισμών γιατί θα τον βρεις μπροστά σου.Ο εγωισμός είναι καλός αλλά πρέπει να έχει και σεβασμό μαζί !!!!!


Μακάρι να καταφέρουμε να ανέβουμε και στην Πάτρα να σας τιμήσουμε όπως μας τιμήσατε και εσείς
panos110 wrote:Καλημέρα από Χαλκιδα!
Η λεσχη Χανιων εκανε μια μεγαλη προσπαθεια να διοργανωσει έναν επιτυχημενο αγωνα.
Εγκαινιασε την κατηγορια entry, χαρη στην οποια ειδαμε νεους αγωνιζομενους στις ειδικες.
Εκ μερους της ΑΟΕ4χ4 αλλα και προσωπικα θελω να πω ένα μεγαλο ευχαριστω γι αυτό το γεματο τριημερο.
Ο Αγγελου θ ανεβασει τις φωτογραφιες που βγαλαμε πολύ συντομα.
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by katsulas »

Καλημέρα και από εμένα!

Θα πω τα συναισθήματα μου σαν πρώτη φορά αγωνιζόμενος (παρόλο που έχω έρθει σε αρκετούς αγώνες παρέα με τον Μακρινό). Η εμπειρία όταν βάζεις το κράνος και παίρνεις το Gooo είναι εκπληκτική. Η αδρεναλίνη βαράει 10.000rpm.

Προσωπικά χάρηκα πολύ που ξανα-αντάμωσα με κάποια καλά μου φιλαράκια και γνώρισα και κάποιους άλλους.

Αγωνιστικά μπορεί να μας έκατσαν κάποιες ζημιές που λόγο του πρώτου αγώνα και ειδικά σε τέτοιο terrain ήταν αναμενόμενες.
Η τούμπα που φέραμε ήταν το βάπτισμα του πυρός και μάλιστα με το καλημέρα. Χάρηκα πολύ που η κατασκευή μου άντεξε και μας προστάτεψε απόλυτα και βέβαια μετά από τον πρώτο έλεγχο δεν υπήρξε κάποια αλλοίωση.
Για εμένα το θέμα της ασφάλειας πλέων είναι σοβαρό. Έβλεπα πριν λίγες ημέρες πριν τον αγώνα σφαξίματα για τα rollcage. Για εμένα ο τεχνικός έλεγχος ήταν που ήταν λάθος. Και για την αλήθεια ήμουν και εγώ παράτυπος λόγω του ότι δεν είχα εξωτερικό γενικό διακόπτη.

Εμείς φέραμε μια πολύ δυνατή ολόκληρη τούμπα που ίσως κάποια άλλα από τα rollcage θα είχανε σκορπίσει. Και να το πώ και αλλιώς, εγώ λέω στα παπάκια μου το αμάξι αλλά το κεφάλι μας πάνω από όλα. Που είναι η ασφάλεια που φωνάζατε τόσες ημέρες? Και θα μου πείτε τι να κάνω ? να έρθω μα παχύμετρο? Ναι! γιατί αν ανοιξει μύτη μετά και τέλος οι αγώνες και θα κλείσουν σπίτια. Και μιλάω και από θέμα πάχους, και από θέμα υλικού, και από θέμα κατασκευής...
2 χρόνια σαν το μαλάκα είχα τον J εικόνισμα και το θέμα του κλωβού ασφαλειάς το πήγα λίγο ποιο κάτω με επιπλέων ενισχύσεις κάποιοι με θεώρισαν υπερβολικό. Απόδειξα πως καλύτερα 100 κιλά παραπάνω και όρθιος παρά λιγότερα και στο νοσοκομείο.

Στο θέμα της παρεξήγισης εγώ το βλέπω λίγο λάθος και λίγο σωστό και από τις 2 μεριές. Σε ένα αγώνα όλα συμβαίνουν αλλά δε θα βγάλουμε και τα μαχαίρια για μια γαμοκούπα.

Εμείς το ευχαριστηθήκαμε , μαζέψαμε μια πολύ καλή εμπειρία και συνεχίζουμε. Τα εύσημα τα έχω δώσει και στο Facebook.

Μπράβο σε όλους και πολλά μπράβο στη Λέσχη Χανίων 4Χ4 και στο φιλαράκι μου τον Άγγελο το Κοκολάκη που έτρεχε σαν τον Βέγγο για να τα προλάβει όλα.

Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στο "κινητό συνεργείο" που μας βοήθησαν πάρα πολύ...

Πάμε δυναμικά!!!!!!!
Image
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by georgexj »

Συγχαρητήρια στην λέσχη Χανίων για τον όμορφο αγώνα συγχαρητήρια σε νικητές και χαμένους και μέσα σε αυτούς και εγώ που για άλλη μια φορά ήμουν άτυχος αλλά δεν στενοχωριεμαι καθόλου γιατί είδα φίλους καλούς που είχα καιρό να δω. ....ο αγώνας για μένα είναι αφορμή τριημέρου βόλτας και ειλικρινά στενοχωρηθηκα με την παρεξήγηση που έγινε στο τραπέζι του Σαββάτου και αν κάποιος έχει προσωπικά με κάποιον δεν μας αφορά έξω από το τραπέζι και έξω από όλους εμάς...... ζήλεψα ειλικρινά που δεν έτρεξα την Κυριακή μπορεί να ήταν σκληρές οι διαδρομές αλλά ήταν πονειρες και ωραίες κατά την κρίση μου! !!Εύχομαι του χρόνου ακόμα καλητερα! !!!!
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by ALEXELIS »

X-man wrote:Τώρα το θέμα που έθιξε ο Αλεξέλης όπως του είπα και στα Χανιά όλοι είχαμε μείνει μ@λ@κες με το αμάξι του και τον τρόπο που το οδηγούσε όμως πρέπει να δεχόμαστε και τους κανόνες γατί από τη στιγμή που βγήκε εκτός διαδρομής ΠΡΕΠΕΙ να πάρει την ποινή που προβλέπει ο κανονισμός και όχι να κάνει σαν μικρό παιδί ότι αν μου βάλετε την ποινή φεύγω γιατί εκεί χάνεις το δίκιο τοu
ρε μην μου αναιβαζεις κοκκινα !!!!! το να εχεις εξω μια ροδα εισαι εκτος ????το να εχεις δυο εισαι εκτος ????? η απο τρεις και πανω !!! ποιος κρητης εγραψε ποινη εκει και δεν το δεχτηκα μην θες να με βγαλεις μαλακα διαβασε πιο προσεκτικα τα γραφομενα μου


X-man wrote:γιατί φίλε αν δεν είδες κορδέλα όταν σε ρωτάει κάτω ο κριτής φεύγεις σε ένα λεπτό ........... δε του λες όχι γιατί δεν έχει κορδέλα δεξιά ??????


δεν το σκεφτηκα !!! μαθε τους κανονες .......


X-man wrote:Αφού σε νοιάζει μόνο το κύπελλο (ο ντενεκές που λέει ο Ψιστακης γιατί ντενεκές είναι ) να κοιτάς να είσαι εντός κανονισμών γιατί θα τον βρεις μπροστά σου.Ο εγωισμός είναι καλός αλλά πρέπει να έχει και σεβασμό μαζί !!!!!


σου ξαναλεω να ξαναδιαβασεις τα παραπανω γραφομενα μου και καλο ειναι πριν μου απαντησεις να διαβασεις αναλυτικοτερα τους κανονισμους για τις ποινες



τελος καλα να περνατε.....
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by κυριακος αθανασιου »

X-man wrote:γιατί φίλε αν δεν είδες κορδέλα όταν σε ρωτάει κάτω ο κριτής φεύγεις σε ένα λεπτό ........... δε του λες όχι γιατί δεν έχει κορδέλα δεξιά ??????

δηλαδη φιλε πριν ξεκινησεις κατεβαινεις κ περπατας ολη την ειδικη για να δεις αν λειπει καμια κορδελα?
οχι οτι ειναι δικη σου υποχρεωση οι κορδελες αλλα ας πουμε οτι ειναι...
εκει που βλεπεις εχει κορδελα..ξεκινας κ στο επομενο εμποδιο λειπει...δεν τρεχεις?
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by katsulas »

Για να μην γίνουμε όλοι δικηγόροι του διαβόλου. Δεν είναι υποχρέωση του αγωνιζόμενου αν θα έχει ή όχι κορδέλα. Για το συγκεκριμένο συμβάν λόγω έχουν μόνο οι εμπλεκόμενοι αγωνιζόμενοι, ο αλητάρχης και ο αγωνοδίκης. Εμεις καλύτερα να μην εμπλεκόμαστε
Image
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by georgexj »

katsulas wrote:Για να μην γίνουμε όλοι δικηγόροι του διαβόλου. Δεν είναι υποχρέωση του αγωνιζόμενου αν θα έχει ή όχι κορδέλα. Για το συγκεκριμένο συμβάν λόγω έχουν μόνο οι εμπλεκόμενοι αγωνιζόμενοι, ο αλητάρχης και ο αγωνοδίκης. Εμεις καλύτερα να μην εμπλεκόμαστε
Σωστός ο γιωργαρας ;) ;) ;) ;)
mikeoff
Posts: 65
Joined: Thu Jun 18, 2009 20:23

Re: ΑΓΩΝΑΣ WILD TERRAIN ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Post by mikeoff »

Μετά από όσα μαθαίνω χαίρομαι ακόμη παραπάνω που τα πληρώματα απο βόρια Ελλάδα επιλέγουν μόνο τη Βουλγαρία για να αγωνιστούν. Εκεί δεν έχει κολλητούς μεταξύ αγωνιζόμενων και κριτών. Δεν θέλω να προσβάλλω κάποιον, αλλά το έργο το έχουμε δει κατά επανάληψη. Δεν ήμουν εκεί για να κρίνω κατ' ιδίαν αλλά πιστεύω ότι οι πληροφορίες μου είναι καρά έγκυρες.
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”