ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by xomateros »

INDIANOS wrote:Μια παρενθεση αφου παρακαμψουμε τους ισχυοντες (κανονισμους).....

Ποσα wrangler του κολωνακιου εχουν τρεξει τα τελευταια χρονια 2013-2014 σε wild η trial?

Ποσα αγωνιστικα κ λεω αγωνιστικα γιατι αγωνιζονταν εως προσφατα υπαρχουν σε καθε λεσχη που συμμετηχαν σε wild η trial?

Ποσοι ειναι οι τελευταιοι συμμετεχοντες σε αγωνες 2013-2014 σε wild?

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2014

1 ΨΙΣΤΑΚΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 44΄΄
2 ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΚΑΜΠΑΝΟΣ 35
3 ΤΣΟΥΡΛΑΚΗΣ ΛΑΣΚΟΣ 33
4 ΓΙΑΣΙΜΑΚΟΣ ΚΟΣΜΑΣ ?
5 ΝΤΑΗΣ ΞΑΝΘΟΣ 35
6 ΧΑΡΑΜΑΚΗΣ ΧΟΜΠΙΤΗΣ 35
7 ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΑΚΡΙΝΟΣ 35
8 ΤΣΟΥΛΑΚΙΔΗΣ ΠΑΝΤΑΓΙΑΣ 30
9 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΑΣΩΤΑΚΗΣ 35

ΑΡΓΟΛΙΔΑ2014
1) Γ. Μιχαλόπουλος- Κ. Γκιαούρης ?
2) Α. Κοκολάκης - Σ. Κατρης ?
3) Μ. Ψιστάκης - Γ. Διαμαντής 44
4) Β. Ραυτόπουλος - Β. Μπάρλος ?
5) Αλεξελης Δημητρης -Κατσος Βασίλης 33
6) Μ. Νταής – Μ. Ξανθός 35

ΠΑΤΡΑ 2014

1-Παππας 33
2-Αλεξελης 33
3-Μακρινος 37
4-Ψιστακης 44
5-Κοκκολακης ?
6-Κουζουκας 35
7-ΤΖΙΝΤΖΟΥΡΑΣ ?
8-ΤΖΙΑΛΑΣ 35
9-ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ?

TROPHY EVIA 2014

1 Σαραντόπουλος Γυφτονικολός
2 Αντωνίου Σαμψώνογλου
3 Στεργίου Πριόνας
4 Ψιστάκης Διαμαντής 44
5 Γιασημάκος Κοσμάς ?
6 Αλεξέλης Παππάς 33
7 Ναξιάδης Ιερέμιάδης 33
8 Κοκκίνης Σταθάκος 35
9 Φαμίσης Κατσιμαλής 35
10 Νταής Ξάνθος 35
11 Τζιάλλας Μακάριος ?
12 Τζίντζουρας Φώκος ?
13 Αθανασίου Σιακούλης 33

ΚΩΣ 2014

1 ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΤΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ?
2 ΨΙΣΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 44
3 ΦΕΛΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΒΑΛΑΡΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ?
4 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΚΙΑΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ?
5 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ?
6 ΑΛΕΞΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 33
7 ΝΤΑΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΞΑΝΘΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 35
8 ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΡΕΤΗΣ ΑΛΕΚΟΣ
9 ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ
10 ΣΚΑΡΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΙΧΑΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
11 ΣΤΑΜΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΜΑΝΘΟΣ 35
12 ΤΑΡΑΜΙΓΚΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΣΙΜΕΩΝ
13 ΜΠΕΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΠΕΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ?
14 ΚΟΚΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΚΑΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ?



33 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ 2014 ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!! ΚΑΙ ΤΑ 5 ΑΝ ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ........

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ 2013 Η ΤΟΥ 2014.......

Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΜΑΚΡΙΝΟΥΣ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΚΟΝΤΙΝΟΥΣ???????


ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΤΟΥ 2015 ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.........ΑΝ ΔΕΝ........ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ......


ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καλημέρα φιλε επειδή πραγματικα δεν γνωριζω και δεν το λεω ειρωνικα θα ηθελα να σε ρωτησω πανω σε αυτο ....ζητησαν οι λεσχες της βορειας ελλαδας αγωνα και δεν τον πηραν ? αν ναι ..τοτε εχεις δικιο για το που γινονται οι αγωνες στη Ελλαδα τα δυο τελευταια χρονια αν και δεν νομιζω ότι η αποσταση ειναι μονο το πρόβλημα γιατι πολύ απλα θα μιλησω για την δικη μας ομαδα από την πατρα οπου Ραυτοπουλος -Πολιτης-Δελης εχουν δωσει και ειδικα οι δυο πρωτοι πολλες παρουσίες στο εβρος τροφυ αν και ειναι παρα πολύ μακρυα από την Πατρα και στην θεσσαλονικη και στην κονιτσα...χωρις να δουμε κατι αναλογο στους δικους μας αγωνες από αγωνιζομενους της Βορειας Ελλαδας ...Αλλα αν δουμε όμως συμμετοχες ακομα και στην Κονιτσα θα δουμε πως παλι οι ιδιοι αγωνιζόμενοι ετρεξαν πανω κατω και εκει παρολο που ηταν αρκετα μακρυα για πολλους
Δηλαδη τι θελω να πω...πως πολύ απλα μην δημιουργούμε εχθρες μεταξυ μας . Η Ελλαδα ειναι μια ...ειτε ειναι στο ένα μερος της ειτε στο άλλο...και αν αγαπάμε αυτο που κανουμε θα το κανουμε....Το ότι υπαρχουν αλλοι λογοι ναι...και εγω μαζι σου !!!!!!
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by katsulas »

Εγώ όταν ξεκίνησα πριν 2 χρόνια να στήνω το αγνωνιστικό μου έκατσα και σκέφτηκα τι θέλω, έβαλα στο φτωχό μου μυαλουδάκι όλα αυτά που είχα δει από κοντά στους αγώνες που είχα παρεβρεθεί.

Να δω τα Wrangler του Κολωνακίου (που λέει και η Μήτσαινα) με τα 37" άρια να κοντράρουνε με τα δικά μας "καγκελωμένα" trophάδικα με τα 33" ή 35" και να κάνουμε ντόμινο στα δέντρα και εμείς να μην νιώθουμε και εκείνα κάθε "γκάπ" να είναι και μαχαιριά στη καρδιά να ρίξω γέλια τρελά.

Καλά τα λένε οι κανονισμοί αλλά πιστεύω πως στο πρώτο αγώνα αν ισχύσουν μόνο. Όταν όλα γίνουν σαν κουτάκια αναψυκτικού τότε τέλος.

Και όπως είπα σε μια ψυχή εχθές: Εδώ με το ζόρι βγαίνει μία διαδρομή για την extreme σε ένα trophy θα βγεί και δεύτερη για entry? Ποιος θα τη βγάλει? Με τι έξοδα?

Ας σοβαρευτούμε λίγο λέω εγώ. Τόσα χρόνια που δεν ασχολούμασταν με τέτοιου είδους μαλακίες μια χαρά αγώνες γινότουσταν. Τι μας πείραξαν γαμώ το κέρατο μου οι κανονισμοί ?
To 2011 που βγήκε πρώτος ο Μακρινός δεν ήταν καλοί οι κανονισμοί ? μετά η πρωτιά του Δελή ή του Ψιστάκη? Δε καταλαβαίνω γιατί να γ@μ@με τους κανονισμούς ενώ το πρόβλημα μας τόσο καιρό δεν ήταν οι κανονισμοί. Το πρόβλημα μας είναι η επιτροπή! Επικεντροθείτε σε αυτό !!!
Αν κάποιος δεν συμφωνούσε με τους κανονισμούς για τους αγώνες περιπέτειας γιατί δε βγήκε να αμφισβητίσει τις πρωτιές των παραπάνω ...

Κάποιοι από εμάς δε κερδίσαμε το τζόκερ για να φτιάξουμε ένα αγωνιστικό αλλά το φτιάξαμε με πόνο (οικονομικό). Ναι δεν είναι φτηνό το χόμπι μας για να ξεκινήσεις ούτε για να το συντηρίσεις. Ναι σίγουρα όλοι από εμάς με τα αυτοκίνητα με αυτά τα περίεργα λάστιχα έχουμε μια σκεπή να βάλουμε το κεφάλι μας και ένα πιατο φαγητό να φάμε. Αυτό είναι το θέμα μας???

27 σελίδες με περίεργα ποστ.

Μπορεί να συσταθεί μια σοβαρή επιτροπή και να ανακοινώσει ένα πρόγραμμα? Μπορούν να ισχύουν οι κανονισμοί του '11 ή του '12 ή του '13?
Αν είναι οι χαβαλέδες που δεν έχουν πατήσει ποτέ βουνό για να είναι "πουλ μουρ" στη γκόμενα να πάρουν μέρος στην entry ενός τρόφυ και να κουτρουβαλιάσουν σε κανά γκρέμι να μη γίνει entry!!!!

Θέλουμε φυτώρια? Trialάκιααααα? γνωστό πως όλοι με τα trialάκια γουστάραμε. Φιλικά ή επίσημα...

Δεν μπορείς να τρέξεις trophy ή WT επειδή απλά έχεις ρίξει πολλά λεφτά στο αμάξι σου? πρέπει να ξέρεις και 2 πράγματα...

Δεν είμαστε χαζοί όλοι εμείς που βγαίνουμε κάθε Κυριακή στο βουνό αναζητώντας νέα κομμάτια και περίεργα περάσματα? Δεν μπορείς να χώσεις ένα σκασμό λεφτά, να μην έχεις πατήσει χώμα και να θες και να θες και trophy (έστω και entry class)

Ας κοιτάμε τη φωτιά και όχι το σπίρτο!!!!

Κατσούλας Γιώργος
Image
GENERAL LEE

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by GENERAL LEE »

Γιωργο ..
συυγνωμη αλλα αναγκαζομαι να μην ειμαι ευγενικος καποιες φορες ...
1-Δεν εχει ανακοινωθει ακομη ο κανονισμος τροφι αρα ατοπο να μιλας γι αυτον .
2-εντρι η χομπι υπηρχε παντα στα τροφι το τι θα γινει το 2015 δεν το ξερουμε ακομη επισημα .
3-θα προτιμουσα να εισαι ποιο ευγενικος με αυτους που θα ηθελαν να δοκιμασουν την τυχη τους σε εναν αγωνα περιπετειας ... αν δεν κανω λαθος εισαι κι εσυ ενας απο αυτους που δεν εχουν παρει ακομη το βαπτισμα . ;)
4-διαβαζουμε πρωτα τα παντα και μετα εκφερουμε γνωμη !

χωρις καμια παρεξηγηση παντα ...
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by katsulas »

GENERAL LEE wrote:Γιωργο ..
συυγνωμη αλλα αναγκαζομαι να μην ειμαι ευγενικος καποιες φορες ...
1-Δεν εχει ανακοινωθει ακομη ο κανονισμος τροφι αρα ατοπο να μιλας γι αυτον .
2-εντρι η χομπι υπηρχε παντα στα τροφι το τι θα γινει το 2015 δεν το ξερουμε ακομη επισημα .
3-θα προτιμουσα να εισαι ποιο ευγενικος με αυτους που θα ηθελαν να δοκιμασουν την τυχη τους σε εναν αγωνα περιπετειας ... αν δεν κανω λαθος εισαι κι εσυ ενας απο αυτους που δεν εχουν παρει ακομη το βαπτισμα . ;)
4-διαβαζουμε πρωτα τα παντα και μετα εκφερουμε γνωμη !

χωρις καμια παρεξηγηση παντα ...
Άρη καλημέρα,

1. Άλλο είπα εγώ ή μπορεί να μην έγινα κατανοητός. Το 2011 ή το 12 ή το 13 που έτρεχες δεν ήταν σωστοί οι κανονισμοί? Αυτό λέω.
2. entry ή hobby γιατί ποτέ δε την είδα εγώ . Δώσε μου σε παρακαλώ ένα παράδειγμα μιας πόλης που πραγματοποιήθηκε επίσημος αγώνας WT ή Trophy και υπήρξε και Hobby? Ρέθυμνο? Άγιος Νικόλαος? Πάτρα (τουλάχιστον στο τελευταίοα στη Κάτω Βλασία που ήμουν εκεί δεν είχε). (Υπήρξαν 3 διαφορετικές τοπικά διαχωρισμένες. 2 αναλόγως ελλαστικών και μία κατάταξη γενικής) όχι entry για ποιο νορμάλ οχήματα - όλα ήταν τα γνωστά ελληνικά trophάδικα (δεν είδα κανέναν καινούριο), Evia Trophy? Μπορεί να μου έχει ξεφύγει κάτι ? Ίσως...
3. Ναι είμαι ένας από αυτούς που ακόμα δεν έχουν πάρει το βάπτισμα επίσημα και λόγος δεν είναι πως δεν θέλω αλλά δεν μπορώ γιατί δεν υπάρχουν αγώνες. Εσύ έχοντας την τόση εμπειρία (και δεν το λέω ειρωνικά γιατί ξέρεις πόσο σε εκτιμώ) πιστεύεις πως όλα αυτά τα κωλοφτιαγμένα που σκάνε μπουρνάζι και Κολονάκι πάντα καλογυαλισμένα μπορούν να μπούν στα ¨σκατά" που μπορεί να μπει το δικό σου ή το δικό μου. Μόνο το ελλαστικό είναι το θέμα?
4. Ξέρεις πως είμαι άνθρωπος της πληροφορικής και χρόνια "φορουμίτης" και πάντα διαβάζω όλα τα post πριν κάνω το δικό μου

Συζήτηση κάνουμε....
Image
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by quinda »

katsulas wrote:
GENERAL LEE wrote:Γιωργο ..
συυγνωμη αλλα αναγκαζομαι να μην ειμαι ευγενικος καποιες φορες ...
1-Δεν εχει ανακοινωθει ακομη ο κανονισμος τροφι αρα ατοπο να μιλας γι αυτον .
2-εντρι η χομπι υπηρχε παντα στα τροφι το τι θα γινει το 2015 δεν το ξερουμε ακομη επισημα .
3-θα προτιμουσα να εισαι ποιο ευγενικος με αυτους που θα ηθελαν να δοκιμασουν την τυχη τους σε εναν αγωνα περιπετειας ... αν δεν κανω λαθος εισαι κι εσυ ενας απο αυτους που δεν εχουν παρει ακομη το βαπτισμα . ;)
4-διαβαζουμε πρωτα τα παντα και μετα εκφερουμε γνωμη !

χωρις καμια παρεξηγηση παντα ...
Άρη καλημέρα,

1. Άλλο είπα εγώ ή μπορεί να μην έγινα κατανοητός. Το 2011 ή το 12 ή το 13 που έτρεχες δεν ήταν σωστοί οι κανονισμοί? Αυτό λέω.
2. entry ή hobby γιατί ποτέ δε την είδα εγώ . Δώσε μου σε παρακαλώ ένα παράδειγμα μιας πόλης που πραγματοποιήθηκε επίσημος αγώνας WT ή Trophy και υπήρξε και Hobby? Ρέθυμνο? Άγιος Νικόλαος? Πάτρα (τουλάχιστον στο τελευταίοα στη Κάτω Βλασία που ήμουν εκεί δεν είχε), Evia Trophy? Μπορεί να μου έχει ξεφύγει κάτι ? Ίσως...
3. Ναι είμαι ένας από αυτούς που ακόμα δεν έχουν πάρει το βάπτισμα επίσημα και λόγος δεν είναι πως δεν θέλω αλλά δεν μπορώ γιατί δεν υπάρχουν αγώνες. Εσύ έχοντας την τόση εμπειρία (και δεν το λέω ειρωνικά γιατί ξέρεις πόσο σε εκτιμώ) πιστεύεις πως όλα αυτά τα κωλοφτιαγμένα που σκάνε μπουρνάζι και Κολονάκι πάντα καλογυαλισμένα μπορούν να μπούν στα ¨σκατά" που μπορεί να μπει το δικό σου ή το δικό μου. Μόνο το ελλαστικό είναι το θέμα?
4. Ξέρεις πως είμαι άνθρωπος της πληροφορικής και χρόνια "φορουμίτης" και πάντα διαβάζω όλα τα post πριν κάνω το δικό μου

Συζήτηση κάνουμε....
Γιωργο....
2010 Θεσσαλονικη trophy...ετρεξα στη hobby,αν δεις το wrangler θα γελας!!!Ολοκληρο με hardtop κτλ
2011 Εβρος trophy ...ετρεξα στη hobby μαζι με αλλους 12....
2011 Θεσσαλονικη trophy....14 συμμετοχες στη hobby αν θυμαμαι καλα....

Το 2012 η Θεσσαλονικη αν δεν κανω λαθος ζητησε και δεν πηρε αγωνα,γιατι ειχει καταδικαστει απ την προηγουμενη χρονια...
Τη συνεχεια των αγωνων την ξερεις...μετα ηρθε η κριση!!!
Δεν εγινε εσκεμενα η μη συμμετοχη πολλων αυτοκινητων απο βορεια....στους αγωνες των νοτιων....δεν υπηρχε η δυνατοτητα φιλε!!!
Ετσι πιστευω εγω...και βαζω πρωτο τον ευατο μου!!!
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
User avatar
xomateros
Posts: 572
Joined: Mon Nov 16, 2009 14:35

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by xomateros »

quinda wrote:[Το 2012 η Θεσσαλονικη αν δεν κανω λαθος ζητησε και δεν πηρε αγωνα,γιατι ειχει καταδικαστει απ την προηγουμενη χρονια...
Τη συνεχεια των αγωνων την ξερεις...μετα ηρθε η κριση!!!
Δεν εγινε εσκεμενα η μη συμμετοχη πολλων αυτοκινητων απο βορεια....στους αγωνες των νοτιων....δεν υπηρχε η δυνατοτητα φιλε!!!
Ετσι πιστευω εγω...και βαζω πρωτο τον ευατο μου!!!
Εκει ακριβως θελω να εστιασω και εγω ότι δυστυχως αλλοι παραγοντες φταινε και δεν υπαρχουν συμμετοχες πλεον και όχι ότι οι αγωνες γινονται μονο προς τα κατω . Αλλωστε σε συναντηση που είχαμε φετος με τιν ΟΜΑΕ μας ειπαν πως δεν ειχαν καταθεσει αιτηση για αγωνα παραπανω από 3 Λεσχες ΚΩ -ΠΑΤΡΑ- ΕΥΒΟΙΑ.... οποτε μην ριχνουμε όλα τα κακα σε αλλους ας κοιτάξουμε και λιγο τις δικες μας ευθηνες
Last edited by xomateros on Sat Apr 04, 2015 12:57, edited 1 time in total.
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by katsulas »

quinda wrote:
katsulas wrote:
GENERAL LEE wrote:Γιωργο ..
συυγνωμη αλλα αναγκαζομαι να μην ειμαι ευγενικος καποιες φορες ...
1-Δεν εχει ανακοινωθει ακομη ο κανονισμος τροφι αρα ατοπο να μιλας γι αυτον .
2-εντρι η χομπι υπηρχε παντα στα τροφι το τι θα γινει το 2015 δεν το ξερουμε ακομη επισημα .
3-θα προτιμουσα να εισαι ποιο ευγενικος με αυτους που θα ηθελαν να δοκιμασουν την τυχη τους σε εναν αγωνα περιπετειας ... αν δεν κανω λαθος εισαι κι εσυ ενας απο αυτους που δεν εχουν παρει ακομη το βαπτισμα . ;)
4-διαβαζουμε πρωτα τα παντα και μετα εκφερουμε γνωμη !

χωρις καμια παρεξηγηση παντα ...
Άρη καλημέρα,

1. Άλλο είπα εγώ ή μπορεί να μην έγινα κατανοητός. Το 2011 ή το 12 ή το 13 που έτρεχες δεν ήταν σωστοί οι κανονισμοί? Αυτό λέω.
2. entry ή hobby γιατί ποτέ δε την είδα εγώ . Δώσε μου σε παρακαλώ ένα παράδειγμα μιας πόλης που πραγματοποιήθηκε επίσημος αγώνας WT ή Trophy και υπήρξε και Hobby? Ρέθυμνο? Άγιος Νικόλαος? Πάτρα (τουλάχιστον στο τελευταίοα στη Κάτω Βλασία που ήμουν εκεί δεν είχε), Evia Trophy? Μπορεί να μου έχει ξεφύγει κάτι ? Ίσως...
3. Ναι είμαι ένας από αυτούς που ακόμα δεν έχουν πάρει το βάπτισμα επίσημα και λόγος δεν είναι πως δεν θέλω αλλά δεν μπορώ γιατί δεν υπάρχουν αγώνες. Εσύ έχοντας την τόση εμπειρία (και δεν το λέω ειρωνικά γιατί ξέρεις πόσο σε εκτιμώ) πιστεύεις πως όλα αυτά τα κωλοφτιαγμένα που σκάνε μπουρνάζι και Κολονάκι πάντα καλογυαλισμένα μπορούν να μπούν στα ¨σκατά" που μπορεί να μπει το δικό σου ή το δικό μου. Μόνο το ελλαστικό είναι το θέμα?
4. Ξέρεις πως είμαι άνθρωπος της πληροφορικής και χρόνια "φορουμίτης" και πάντα διαβάζω όλα τα post πριν κάνω το δικό μου

Συζήτηση κάνουμε....
Γιωργο....
2010 Θεσσαλονικη trophy...ετρεξα στη hobby,αν δεις το wrangler θα γελας!!!Ολοκληρο με hardtop κτλ
2011 Εβρος trophy ...ετρεξα στη hobby μαζι με αλλους 12....
2011 Θεσσαλονικη trophy....14 συμμετοχες στη hobby αν θυμαμαι καλα....

Το 2012 η Θεσσαλονικη αν δεν κανω λαθος ζητησε και δεν πηρε αγωνα,γιατι ειχει καταδικαστει απ την προηγουμενη χρονια...
Τη συνεχεια των αγωνων την ξερεις...μετα ηρθε η κριση!!!
Δεν εγινε εσκεμενα η μη συμμετοχη πολλων αυτοκινητων απο βορεια....στους αγωνες των νοτιων....δεν υπηρχε η δυνατοτητα φιλε!!!
Ετσι πιστευω εγω...και βαζω πρωτο τον ευατο μου!!!
Εγώ μπήκα στο χώρο από το 11 και μετά οπότε δεν είχα την τιμή να ζήσω τις Hobby. Στο προσεχές παρελθόν όμως (δηλαδή τα τελευταία 3-4 χρόνια δεν έχει πραγματοποιηθεί. Δεν ήμουν από τους τυχερούς να έρθω σε κάποιον αγώνα της Βόρειας Ελλάδας (μιας και έχω και αρκετά φιλαράκια και εκεί).

Το θέμα είναι πως όπως φαίνεται με το πέρας των χρόνων και βάση των οικονομικών δεδομένων τέτοιοι αγώνες δεν μπορούν να ευδοκιμίσουν
Image
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by quinda »

Γιωργο...

Να ξερεις οτι η hobby ειναι απαραιτητη ....ειναι η εισαγωγη στα trophy...για οποιον θελει να δοκιμασει αν του αρεσει...
Eπισης ειναι απαραιτητη για τον οργανωτη...μεγαλη βοηθεια μπορει να παρει απο αυτες τις συμμετοχες ωστε να βγαλει οικονομικα τον αγωνα του..

Για μενα ΔΕΝ γινεται χωρις τη μικρη κατηγορια....
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by katsulas »

quinda wrote:Γιωργο...

Να ξερεις οτι η hobby ειναι απαραιτητη ....ειναι η εισαγωγη στα trophy...για οποιον θελει να δοκιμασει αν του αρεσει...
Eπισης ειναι απαραιτητη για τον οργανωτη...μεγαλη βοηθεια μπορει να παρει απο αυτες τις συμμετοχες ωστε να βγαλει οικονομικα τον αγωνα του..

Για μενα ΔΕΝ γινεται χωρις τη μικρη κατηγορια....
Φίλε,

επειδή έτυχε να ήμουν στην οργανωση του τελευταίου Evia Trophy από τη γέννηση του είδα πραγματικά τι σημαίναι οικονομικά δεδομένα. Όταν ανακοινώθηκε είχαμε 22 σίγουρες συμμετοχές. Στο τέλος οι συμμετοχές ήταν 14. Τα 300 ευρώ της συμμετοχή Χ 14 συμετοχές κάνουν 4200 ευρώ. Για ενημερωσε με εσύ αν με αυτά τα χρήματα μπορεί να στηθεί Trophy. Ο έρμος ο Μακρινός αν δεν είχε τη τρέλα στο κεφάλι του και δεν γούσταρε αυτό που έκανε σα μπροστάρης δε θα έμπαινε μέσα 1500 ευρώ + πολύ προσωπικό χρόνο.

Ευτυχώς που φιλοτιμήθηκαν οι αγωνιζόμενοι και έδωσαν ένα επιπλέων μικρό ποσό για να καλυφθεί κάπως το κακό.

Μιλάτε για Entry ή Hobby σήμερα? Ανακοινώστε αύριο το πρωί αγώνα Trophy με συμμετοχή 200 ευρώ στη μικρή κατηγορία για να δούμε ποιοι θα τρέξουν. Αλλά αυτή τη φορά θα προκαταβληθεί το ποσό. Γιατί πάλι 3 και κούκος θα είναι. Δεν πάει το κάθε αγωνιστικό σωματείο να βγάλει λεφτά. Την καύλα του πάει να κάνει αλλά όχι και οι διοργανωτές να μπαίνουν με το κεφάλι μέσα.

Όποιος έχει κάτσει με μια παρέα τριών τεσσάρων ατόμων (γιατί περισσότεροι δεν είναι αυτοί που τρώνε τη πίκρα) σε ένα τραπέζι με ένα κομπιουτεράκι για να βγάλουν τα οικονομικά θα καταλάβει.

Ας μιλάμε για τα σημερινά δεδομένα (οικονομικά και πολιτικά) και όχι για πριν 4-5 χρόνια. Το κάθε περσυ και καλύτερα είναι το ποιο σοφό!!!!
Image
INDIANOS
Posts: 322
Joined: Thu Jun 18, 2009 14:54
Location: ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣKOMOTHNH

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by INDIANOS »

xomateros wrote:
INDIANOS wrote:Μια παρενθεση αφου παρακαμψουμε τους ισχυοντες (κανονισμους).....

Ποσα wrangler του κολωνακιου εχουν τρεξει τα τελευταια χρονια 2013-2014 σε wild η trial?

Ποσα αγωνιστικα κ λεω αγωνιστικα γιατι αγωνιζονταν εως προσφατα υπαρχουν σε καθε λεσχη που συμμετηχαν σε wild η trial?

Ποσοι ειναι οι τελευταιοι συμμετεχοντες σε αγωνες 2013-2014 σε wild?

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2014

1 ΨΙΣΤΑΚΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 44΄΄
2 ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΚΑΜΠΑΝΟΣ 35
3 ΤΣΟΥΡΛΑΚΗΣ ΛΑΣΚΟΣ 33
4 ΓΙΑΣΙΜΑΚΟΣ ΚΟΣΜΑΣ ?
5 ΝΤΑΗΣ ΞΑΝΘΟΣ 35
6 ΧΑΡΑΜΑΚΗΣ ΧΟΜΠΙΤΗΣ 35
7 ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΑΚΡΙΝΟΣ 35
8 ΤΣΟΥΛΑΚΙΔΗΣ ΠΑΝΤΑΓΙΑΣ 30
9 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΑΣΩΤΑΚΗΣ 35

ΑΡΓΟΛΙΔΑ2014
1) Γ. Μιχαλόπουλος- Κ. Γκιαούρης ?
2) Α. Κοκολάκης - Σ. Κατρης ?
3) Μ. Ψιστάκης - Γ. Διαμαντής 44
4) Β. Ραυτόπουλος - Β. Μπάρλος ?
5) Αλεξελης Δημητρης -Κατσος Βασίλης 33
6) Μ. Νταής – Μ. Ξανθός 35

ΠΑΤΡΑ 2014

1-Παππας 33
2-Αλεξελης 33
3-Μακρινος 37
4-Ψιστακης 44
5-Κοκκολακης ?
6-Κουζουκας 35
7-ΤΖΙΝΤΖΟΥΡΑΣ ?
8-ΤΖΙΑΛΑΣ 35
9-ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ?

TROPHY EVIA 2014

1 Σαραντόπουλος Γυφτονικολός
2 Αντωνίου Σαμψώνογλου
3 Στεργίου Πριόνας
4 Ψιστάκης Διαμαντής 44
5 Γιασημάκος Κοσμάς ?
6 Αλεξέλης Παππάς 33
7 Ναξιάδης Ιερέμιάδης 33
8 Κοκκίνης Σταθάκος 35
9 Φαμίσης Κατσιμαλής 35
10 Νταής Ξάνθος 35
11 Τζιάλλας Μακάριος ?
12 Τζίντζουρας Φώκος ?
13 Αθανασίου Σιακούλης 33

ΚΩΣ 2014

1 ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΤΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ?
2 ΨΙΣΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 44
3 ΦΕΛΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΒΑΛΑΡΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ?
4 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΚΙΑΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ?
5 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ?
6 ΑΛΕΞΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 33
7 ΝΤΑΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΞΑΝΘΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 35
8 ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΡΕΤΗΣ ΑΛΕΚΟΣ
9 ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ
10 ΣΚΑΡΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΙΧΑΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
11 ΣΤΑΜΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΜΑΝΘΟΣ 35
12 ΤΑΡΑΜΙΓΚΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΣΙΜΕΩΝ
13 ΜΠΕΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΠΕΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ?
14 ΚΟΚΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΚΑΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ?



33 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ 2014 ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!! ΚΑΙ ΤΑ 5 ΑΝ ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ........

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ 2013 Η ΤΟΥ 2014.......

Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΜΑΚΡΙΝΟΥΣ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΚΟΝΤΙΝΟΥΣ???????


ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΤΟΥ 2015 ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.........ΑΝ ΔΕΝ........ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ......


ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καλημέρα φιλε επειδή πραγματικα δεν γνωριζω και δεν το λεω ειρωνικα θα ηθελα να σε ρωτησω πανω σε αυτο ....ζητησαν οι λεσχες της βορειας ελλαδας αγωνα και δεν τον πηραν ? αν ναι ..τοτε εχεις δικιο για το που γινονται οι αγωνες στη Ελλαδα τα δυο τελευταια χρονια αν και δεν νομιζω ότι η αποσταση ειναι μονο το πρόβλημα γιατι πολύ απλα θα μιλησω για την δικη μας ομαδα από την πατρα οπου Ραυτοπουλος -Πολιτης-Δελης εχουν δωσει και ειδικα οι δυο πρωτοι πολλες παρουσίες στο εβρος τροφυ αν και ειναι παρα πολύ μακρυα από την Πατρα και στην θεσσαλονικη και στην κονιτσα...χωρις να δουμε κατι αναλογο στους δικους μας αγωνες από αγωνιζομενους της Βορειας Ελλαδας ...Αλλα αν δουμε όμως συμμετοχες ακομα και στην Κονιτσα θα δουμε πως παλι οι ιδιοι αγωνιζόμενοι ετρεξαν πανω κατω και εκει παρολο που ηταν αρκετα μακρυα για πολλους
Δηλαδη τι θελω να πω...πως πολύ απλα μην δημιουργούμε εχθρες μεταξυ μας . Η Ελλαδα ειναι μια ...ειτε ειναι στο ένα μερος της ειτε στο άλλο...και αν αγαπάμε αυτο που κανουμε θα το κανουμε....Το ότι υπαρχουν αλλοι λογοι ναι...και εγω μαζι σου !!!!!!


Φιλε μου καλε θα σου απαντησω παντα σε προσωπικο επιπεδο αποψης, σκεψου πως τα wild terrain ειναι αγωνας που συνολικα αγωνιζεσαι 30 λεπτα διανυοντας 5-8 χιλιομετρα σε 2 μερες με ελαχιστο κοστος συμμετοχης αλλα με τεραστιο κοστος μεταφορας π.χ Κομοτηνη-Πατρα.......ενας αγωνας trophy διαρκει περιπου 16 ωρες και περιπου 100-200 χιλιομετρα που σημαινει πολυ περισσοτερη απολαυση με μεγαλυτερο κοστος συμμετοχης αλλα ιδιων μεταφορικων Πατρα-Εβρος αλλα με περισσοτερη διαρκεια που σημαινει περισσοτερη ευχαριστηση για καποιον οδηγο.

Προσωπικα δεν καταφερα ποτε να ερθω Πατρα-Ευβοια-Κονιτσα για οικονομικους κ μονο λογους μακαρι να ειχα την δυνατοτητα να πηγαινα παντου,δεν εκανα διαχωρισμο απλα τυχαια αναφορα στα 2 τελευταια χρονια που θεωρω μαυρα απο μερια συμμετοχων χωρις υπονοουμενα για αγωνες που δεν εγιναν στην Κομοτηνη ας πουμε μην λεω Βορεια και το γενικευω κ εχουμε παρεξηγησεις......ειχαμε πολλες προτασεις στο να κανουμε αγωνα πραγμα ευκολο για την λεσχη μας το εχουμε ξανακανει με επιτυχια...ειδικα wild terrain......το trophy ειναι σαφως καλυτερο μα ειναι μια ιστορια που χυνεται ιδρωτας-χρονος-χρημα να στηθει ετσι κ σπανιζει......το μονο που δεν μας εβγαινε στο να γινει ηταν οι συμμετοχες......οταν ρωτας 50 ατομα κ οι 10 σου λενε ναι οι 20 ισως και οι 20 οχι.....τοτε και εσυ δεν μπαινεις στην διαδικασια να ετοιμασεις κατι κ να ψαχνεις τελευταια στιγμη συμμετοχες.......αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη για τους αγωνες ς που δεν εγιναν στην Κομοτηνη.

Οσον αφορα την Κρητη που αναθερθηκε ποιο πανω ....την πρωτη φορα 2012 ετυχε το αμαξι μου να ειναι εκει για βελτιωση κ την δευτερη φετος 2014 παλι για βελτιωση εμεινε εκει με σκοπο να τρεξει κ το 2015 Κρητη που σιγουρα θα ειχε καποιον αγωνα αλλα χωρις να γυρισει και να ξανακατεβει μειωνοντας το κοστος....αν ειχα ανεση το ξαναλεω θα πηγαιναμε παντου......

Φιλικα παντα.....

Μαριος Λασκος
ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣ
ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”