ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Nicolas »

Αυτό που λέει η Δήμητρα είναι πως αν εφαρμοστεί ο κανονισμός κατά γράμμα, δεν τρέχει κανένας.
Δεν υπάρχει αυτοκίνητο πάνω από 32'' που να περνάει ΚΤΕΟ. (και άλλα πολλά αλλά αυτό έιναι το πιο γελοίο)

Αν λοιπόν αγνοήσουμε τον κανονισμό εκ των πραγμάτων εξ αρχής, δεν γίνεται αγώνας. Πανηγύρι γίνεται.
Και αν κάνεις πανηγύρι, δεν έχεις άδεια από την "αρχή".
Και αν δεν έχεις άδεια από την "αρχή" δεν σε ασφαλίζει κανείς.

Πως ακριβώς θέλεις ρε Κυριάκο να αρχίσουν οι αγώνες?
Θα μας δέσουν όλους μαζί!!
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by κυριακος αθανασιου »

οκ...στην επομενη συναντηση ετσι να πειτε στην ομαε...και θα απλα δεν θα ξαναγινουν αγωνες...
δεν πειραζει..υπαρχουν και τα φιλικα..τελικα αυτη ειναι η λυση μαλλον
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Nicolas »

Ρε Κυριάκο με δουλεύεις και εσύ?

Και αν κοπανήσεις σε κανένα δέντρο ή μαζέψεις κανέναν μπροστά, θα έρθει η ΟΜΑΕ να σε υποστηρίξει στον εισαγγελέα?
ΘΑ έρθει να υποστηρίξει εμένα που έβαλα την υπογραφή μου πως ο κλωβός σου έιναι σύνομος,
όταν ο κανονισμός λέει να τον βάλεις στην σκάλα και εσύ τον έχεις στο αμάξωμα? Άσχετα με το ποιό είναι το σωστό!

Εγώ προτείνω να κάνεις κάτι για να αλλάξει το έκτρωμα που ονομάσανε κανονισμό.
Εσύ προτείνεις να το κάνουμε γαργάρα και να παίξουμε. Θα μου φέρνεις τσιγάρα?
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Nicolas »

Υπάρχει και άλλη πρόταση.

Πας στο σεμινάριο Τεχνικών Εφόρων, αυτόματα γίνεσαι δόκιμος και μπορείς να βάλεις την υπογραφή σου σε μη πρωταθληματικούς αγώνες.
Την βάζεις?
Σκέψου και το Νικόλα (το δικό σου Νικόλα λέω) πριν απαντήσεις.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by κυριακος αθανασιου »

εγω στην σκαλα τον εχω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Nicolas »

Σωστό και αυτό, αλλά κατάλαβες τί λέω...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by κυριακος αθανασιου »

;) ;) ;) ;) ;)
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by samisnow »

Nicolas wrote:Αυτό που λέει η Δήμητρα είναι πως αν εφαρμοστεί ο κανονισμός κατά γράμμα, δεν τρέχει κανένας.
Δεν υπάρχει αυτοκίνητο πάνω από 32'' που να περνάει ΚΤΕΟ. (και άλλα πολλά αλλά αυτό έιναι το πιο γελοίο)

Αν λοιπόν αγνοήσουμε τον κανονισμό εκ των πραγμάτων εξ αρχής, δεν γίνεται αγώνας. Πανηγύρι γίνεται.
Και αν κάνεις πανηγύρι, δεν έχεις άδεια από την "αρχή".
Και αν δεν έχεις άδεια από την "αρχή" δεν σε ασφαλίζει κανείς.

Πως ακριβώς θέλεις ρε Κυριάκο να αρχίσουν οι αγώνες?
Θα μας δέσουν όλους μαζί!!
ρε παιδια..εγω σαν πολητικο αμαξι εχω ενα NAVARA με 35αρια....περασα κτεο χωρις τα λαστιχα αυτα αλλα και παλι τα φοραω..αν δεν περισευαν κιολας θα το περναγα κτεο ετσι και αλλιως....

οπως και να χει εμεις τρεχουμε σε ενα βουνο κατ ουσιαν σε κλειστες ειδηκες.....εφοσον μιλαμε για wild η trail...
τισχεση εχει το κτεο με μας....?
ο κανονισμος λεει..οκ...πρεπει να αλλαξει το λεει και να μην λεει....αν δεν ελεγε δεν θα μιλουσε κανενας..

χωρις να ξερω νομιζω οτι το κτεο το εννοουν για τον λογο του οτι αν δεν εχει ΔΤΤ απο καπου πρεπει να ελεγθει..

τι κολημα εχετε φαει με τους δικους μας αγωνες που δεν εχουν καμια σχεση με τα γρηγορα οσο αυτο θεωρουνται γρηγορα δεν καταλαβαινω?

αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι εκεινοι που ασχολουνται με τα γρηγορα εχουν φαει τα λυσακα τους γιατι δεν τους αρεσουν οι κανονισμοι που στην ουσια μεχρι τωρα και γενικοτερα οι δικοι μας κανονισμοι με τους δικους τους δεν συναπτουν...

ας απετησουν να βγαλουν ξεχωριστους ιδιετερους κανονισμους για τα γρηγορα και ας μην μας ζαλιζουν εμας χωρις λογο...επεισης συμφωνω με την υπογραφη που λες γιατι ολους μας καιει κατι τετοιο ειτε ειμαστε λεσχες ειτε αγωνοδικες κλπ....

αν εχω κατι καταλααβει λαθος ας μου εξηγησει καποιος τελικα..
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Nicolas »

samisnow wrote: ρε παιδια..εγω σαν πολητικο αμαξι εχω ενα NAVARA με 35αρια....περασα κτεο χωρις τα λαστιχα αυτα αλλα και παλι τα φοραω..αν δεν περισευαν κιολας θα το περναγα κτεο ετσι και αλλιως....
Και εμείς έχουμε περάσει το playmobil. Από πάνω.
Αυτό δεν σημαίνει πως "περνάει ΚΤΕΟ".

samisnow wrote: οπως και να χει εμεις τρεχουμε σε ενα βουνο κατ ουσιαν σε κλειστες ειδηκες.....εφοσον μιλαμε για wild η trail...
τισχεση εχει το κτεο με μας....?
ο κανονισμος λεει..οκ...πρεπει να αλλαξει το λεει και να μην λεει....αν δεν ελεγε δεν θα μιλουσε κανενας..

χωρις να ξερω νομιζω οτι το κτεο το εννοουν για τον λογο του οτι αν δεν εχει ΔΤΤ απο καπου πρεπει να ελεγθει..
Συμφωνούμε, αν δεν έχει ΔΤΤ πρέπει από κάπου να ελεγχθεί. Αν έρθει με 35άρια σημαίνει πως απλά δεν ελέγχθηκε.

samisnow wrote: τι κολημα εχετε φαει με τους δικους μας αγωνες που δεν εχουν καμια σχεση με τα γρηγορα οσο αυτο θεωρουνται γρηγορα δεν καταλαβαινω?

αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι εκεινοι που ασχολουνται με τα γρηγορα εχουν φαει τα λυσακα τους γιατι δεν τους αρεσουν οι κανονισμοι που στην ουσια μεχρι τωρα και γενικοτερα οι δικοι μας κανονισμοι με τους δικους τους δεν συναπτουν...

ας απετησουν να βγαλουν ξεχωριστους ιδιετερους κανονισμους για τα γρηγορα και ας μην μας ζαλιζουν εμας χωρις λογο...
Κανονισμοί υπάρχουν γενικοί και τεχνικοί. Σχετικά με τους γενικούς, μόνο ένας αγωνιζόμενος ενδεχομένως να μπορεί να έχει άποψη.
Ωστόσο οι τεχνικοί κανονισμοί, το J283 είναι κοινό. Και καλά κάνει. Δεν είναι λογικό να θεωρούμε σωστό κλωβό για αντοχής στη σκάλα και στα WT στο αμάξωμα ας πούμε. Άρα έχουμε το ίδιο.
Άρα ότι πηδάει τους μεν, πηδάει και τους δε.

Ο κανονισμός λοπόν, λέει πως το κλουβί πρέπει να είναι στη σκάλα.
Δηλαδή, ο κανονισμός σε πετάει έξω από τον αγώνα.
Και εσένα και όλα τα αυτοκίνητα που τόσα χρόνια καταφέραμε όλοι μαζί να έχουν ένα καλό κλουβί δεμένο με τις μέχρι τώρα προδιαγραφές.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by mitsos »

samisnow wrote:
ο κανονισμος λεει..οκ...πρεπει να αλλαξει το λεει και να μην λεει....αν δεν ελεγε δεν θα μιλουσε κανενας..

...............

τι κολημα εχετε φαει με τους δικους μας αγωνες

..............
αν εχω κατι καταλααβει λαθος ας μου εξηγησει καποιος τελικα..
Eν συντομια, εφ οσων το λεει ο κανονισμος ΠΡΕΠΕΙ, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να εφαρμοζεται.
Αν δεν θελουμε, δεν χρειαζεται η δεν μπορει να εφαρμοστει, πρεπει να αλλαξει!!!!!
Ειναι τοσο απλο.
Για χιλιους δυο λογους.
Για να ειμαστε ολοι ευτυχισμενοι κ να μην κινδυνευει κανεις να βρεθει με.... βραχιολακια......
Εφ οσων τωρα ειμαστε στην "αρχη" της εκδοσης κανονισμων ειναι ευκαιρια να μπουν σωστες βασεις.
Σε ολα.

Το κολλημα δεν ειναι με τους δικους σας αγωνες.
(αληθεια γιατι δικους σας? οι αγωνες δεν ειναι για ολους??)
Ειναι με το 4χ4 γενικα, γιατι δυστυχως η ευτυχως με αυτο ασχολουμαστε.
Στην τελικη πολλοι απο μας εμπλεκομαστε ποικιλοτροπως με τους αγωνες, ως αγωνιζομενοι, οργανωτες, στελεχοι......
Μην κοιτατε κοντοφθαλμα, βελτιωση θελουμε κ καλυτερευση στο μελλον......
...... αλλιως το ειπα κ στην αρχη, ας πουμε οτι δεν θελουμε αγωνες, αλλα θελουμε να κανουμε το χαβαλε μας να τελειωνει.

Υ.Γ. Κι εγω οταν περασα ΚΤΕΟ εριξα μεσα το μαμα μοτερ. Την επομενη βδομαδα το αλλαξα κ εβαλα το 2λιτρο.
Αν ερθω με 2λιτρο μοτερ, αδεια 1,6 κ ΚΤΕΟ εν ισχυ, τρεχω η οχι κ γιατι????
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”