ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by mitsos »

Συγνωμη κι ολας ρε μαγκες αλλα απο τον κανονισμο του 2011 που ουσιαστικα ισχυε μεχρι χτες που ακριβως προβλεποταν η hobby?????
Nα καταλαβω κι εγω δλδ......
Δυο λεσχες που γνωριζω καλα κ προσπαθησαν να κανουνε hobby δεν καταφεραν κ δεχτηκαν κ πολεμο....... Τι λεμε τωρα;

Ο λογος που εδω το πραγμα πατωσε κ οι αγωνιζομενοι πανε εξωτερικο για μενα δεν ειναι ουτε η αποσταση η κριση. Αλλιως δεν θα μιλουσαμε για συμμετοχες στην Βαρνα με χιλιομετρικη αποσταση +750απο θεσαλονικη κ ελαχιστο κοστος 600+ευρω........
Τους λογους σιγουρα τους ξερετε εσεις καλυτερα, εγω εχω μια αποψη αλλα επειδη οπως λεει και ο Αρης, δεν προερχεται απο εμπειρια, δεν δικαιουμαι να την εκφραζω.......
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Ολοι εσεις που κατακρινετε τα παιδια που πανε Βουλγαρια κ τρεχουν τους εχετε παρει ενα τηλ μετα τον αγωνα που πηγαν να σας πουν εντυπωσεις;;;;;

Πανε γιατι το ευχαριστιουνε..περνανε καλα δεν γκρινιζει κανενας ειναι καλοστημενοι ΑΓΩΝΕΣ!!!!!

Ενω εδω...... Παλια ηταν τα σπαστηρια μετα ηρθαν οι αδικιες μετα οι συμμετοχες λιγες κ δεν ειχε ουσια........

Προσωπικα χωρις να εχω αγωνιστηκη εμπειρια ειναι ππλυ μικρες οι διαφορες σε κανονικο αγωνα κ φιλικη εκδηλωση..... οποτε γιατι καποιος να προτιμησει τον αγωνα με οποια παραπανω εξοδα θα χρειαστει ενω την επομενη εβδομαδα θα εχει καποια παρομοια εκδηλωση με περισσοτερες συμμετοχες κ χαβαλε;;;;

Οσο αφορα τους αγωνες.
Σιγουρα χρειαζοντε κατηγοριες hobby k extreme για τα trophy οποιος το παρει αποφαση να τρεξει στη hobby δεν τον πειραζει να πληρωσει 200ευρω(π.χ.)

Κ σιγουρα χρειαζοντε κατηγοριες στα w.t. για να υπαρχει το κινητρο για ολους!!!

Τελος για να εχει κινητρο ο αλλος να τρεξει κ να ασχοληθει πρεπει να υπαρχει κ ενα επαθλο......
Σοβαρο οικονομικο κινητρο......
Αυτο βεβαια προυποθετει 'καθαρο αγωνα' φτιαγμενο για ολα τα αυτοκινητα .... Κριτες παντου..... χωρις τυφλα σημεια...... κ πολλα αλλα!!!!!!!

Απλα πραγματα σοβαρος αγωνας ...δικαιος.... με επαθλο κ προβολη!!!!!!
Πανηγυρι για ολη τη περιοχη οπως κανουν κ στο εξωτερικο!!!!!!


Φιλικα προς ολους
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by mitsos »

Εχω μια απορια ρε παλικαρια.....
..... και νομιζω ρε συ Αρη, οτι εσυ που εισαι πανω απο μια 10ετια στο χωρο θα μπορουσες να μου την λυσεις:
Φυσικα κ οποιος αλλος ειναι προθυμος, ευπροσδεκτος..... με η χωρις εμπειρια!

Ποιο/α αυτοκινητο/α μπορει να παρουσιαζεται συνομο στην "γραφειοκρατια του" να εχει rollbar/cage, να τρεχει trophy/wild terrain αλλα δεν θα μπορουσε ποτε να συμμετεχει στην κανονικη μεγαλη κατηγορια με. 36αρια+;;;;;

Nομισατε εσεις οτι γινεται για το νεο αιμα ε.....; :lol:
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by mitsos »

Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Ολοι εσεις που κατακρινετε τα παιδια που πανε Βουλγαρια κ τρεχουν τους εχετε παρει ενα τηλ μετα τον αγωνα που πηγαν να σας πουν εντυπωσεις;;;;;

Πανε γιατι το ευχαριστιουνε..περνανε καλα δεν γκρινιζει κανενας ειναι καλοστημενοι ΑΓΩΝΕΣ!!!!!

Ενω εδω...... Παλια ηταν τα σπαστηρια μετα ηρθαν οι αδικιες μετα οι συμμετοχες λιγες κ δεν ειχε ουσια........

Προσωπικα χωρις να εχω αγωνιστηκη εμπειρια ειναι ππλυ μικρες οι διαφορες σε κανονικο αγωνα κ φιλικη εκδηλωση..... οποτε γιατι καποιος να προτιμησει τον αγωνα με οποια παραπανω εξοδα θα χρειαστει ενω την επομενη εβδομαδα θα εχει καποια παρομοια εκδηλωση με περισσοτερες συμμετοχες κ χαβαλε;;;;

Οσο αφορα τους αγωνες.
Σιγουρα χρειαζοντε κατηγοριες hobby k extreme για τα trophy οποιος το παρει αποφαση να τρεξει στη hobby δεν τον πειραζει να πληρωσει 200ευρω(π.χ.)

Κ σιγουρα χρειαζοντε κατηγοριες στα w.t. για να υπαρχει το κινητρο για ολους!!!

Τελος για να εχει κινητρο ο αλλος να τρεξει κ να ασχοληθει πρεπει να υπαρχει κ ενα επαθλο......
Σοβαρο οικονομικο κινητρο......
Αυτο βεβαια προυποθετει 'καθαρο αγωνα' φτιαγμενο για ολα τα αυτοκινητα .... Κριτες παντου..... χωρις τυφλα σημεια...... κ πολλα αλλα!!!!!!!

Απλα πραγματα σοβαρος αγωνας ...δικαιος.... με επαθλο κ προβολη!!!!!!
Πανηγυρι για ολη τη περιοχη οπως κανουν κ στο εξωτερικο!!!!!!


Φιλικα προς ολους
Με το ολοι εσεις που κατακρινετε προφανως αναφερεσαι σε μενα.
Δεν προσβαλομαι πρωτον κ δεν κατακρινω δευτερον.
Η κοροιδια με χαλαει.
Με ολο το παραπανω ποστ δεν λες κατι διαφορετικο απο αυτο που εχω γραψει αρκετες φορες πισω.
Οποτε ουτε για σενα οι λογοι ειναι οικονομικοι η χιλιομετρικης αποστασης.
Κατι αλλο ειναι...... κι εγω το ιδιο πιστευω.
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Οχι οχι δεν αναφερομαι σε σενα......
Πολλοι το εχουν πει!!!!!!

Απλα εχω μιλησει με πολλα παιδια που πηγαν
Ολοι σαν θεατες αλλοι σαν αγωνιζομενοι κ ολοι τους μετεφεραν μια πολυ ωραια ατμοσφαιρα αγωνα!!!!

Προφανως κ οι λογοι ειναι αλλοι (φταιει κ η κριση Βασικο) απλα οταν αποφασισεις να κανεις τα εξοδα θελεις τουλαχιστον να αξιζει κ να περασεις ωραια.....
ασχετος αποτελεσματος-καταταξη στον αγωνα!!!!

Ποσο καλα να ειναι σε εναν αγωνα με 10συμμετοχες αφου μια βολτα με τη λεσχη του καθενος μαζευοντε 20;;;;;;;
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by mitsos »

Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote: Προφανως κ οι λογοι ειναι αλλοι (φταιει κ η κριση Βασικο) απλα οταν αποφασισεις να κανεις τα εξοδα θελεις τουλαχιστον να αξιζει κ να περασεις ωραια.....
Εγω συμφωνω μαζι σου.
Θα διαβασεις ομως απο τους ιδιους κατι τετοια
quinda wrote: Δεν εγινε εσκεμενα η μη συμμετοχη πολλων αυτοκινητων απο βορεια....στους αγωνες των νοτιων....δεν υπηρχε η δυνατοτητα φιλε!!!
Ετσι πιστευω εγω...και βαζω πρωτο τον ευατο μου!!!
..... μαζι με κατι αλλα που γραφτηκαν για το εξωφρενικο κοστος των 60ευρω της ετησιας λισανς.

Το να πηγαινεις λοιπον κ να κανεις αγωνες με παρομοια κοστη κ παρομοιες αποστασεις αυτο δεν ειναι δεν μπορω να κατεβω, ειναι ΕΠΙΛΕΓΩ να παω ΑΛΛΟΥ κ απο μενα ειναι απολυτα σεβαστο, αρκει να ακολουθειτε απο το θαρος της γνωμης κ οχι απο δικαιολογιες.......
GENERAL LEE

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by GENERAL LEE »

katsulas wrote:
Μιλάτε για Entry ή Hobby σήμερα? Ανακοινώστε αύριο το πρωί αγώνα Trophy με συμμετοχή 200 ευρώ στη μικρή κατηγορία για να δούμε ποιοι θα τρέξουν. Αλλά αυτή τη φορά θα προκαταβληθεί το ποσό. Γιατί πάλι 3 και κούκος θα είναι. Δεν πάει το κάθε αγωνιστικό σωματείο να βγάλει λεφτά. Την καύλα του πάει να κάνει αλλά όχι και οι διοργανωτές να μπαίνουν με το κεφάλι μέσα.
Οταν λεω οτι δεν διαβαζεις δεν διαβαζεις ....
Ξεχνα τις forumιστικες συμμετοχες και τις ακυρωσεις , πλεον η συμμετοχες θα δηλωνονται στην ΟΜΑΕ διαδυκτιακα και θα υπαρχει περιορισμος χρονου γι αυτο !
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by quinda »

Αν εμεις ειμαστε οι μαγκες....τοτε εσυ πρεπει να σαι γοργονα!!!

Ειχα γραψει .....
Εγω και πολλοί άλλοι,το αμαξι μας το χουμε καθημερινό ....δεν εχει ουτε ταυτότητα,ουτε αγωνίστηκες πινακίδες ...που αν κατάλαβα καλα πρεπει να βγάλουμε ,επειδη ανεβάσαμε λιγο τα άλογα!!!
Ολα αυτα ,απ τα γραφειοκρατικά μεχρι και τις βελτιώσεις για να γινει προβλεπομενο,και ακομα και η ταυτότητα αθλητή .....ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ !!!!

Εγω προσωπικα δεν εχω την άνεση για έξοδα ....

Οπως θα καταλαβεις αν το ξαναδιαβασεις λεω για το συνολο των εξοδων....
Δεν γραφω για τα 60 ευρω μονο τηε αδειας...που γραφεις και ξαναγραφεις!!!

Συμφωνω μαζι σου οτι κι ενας αγωνας εξω εχει εξοδα...
Με τη βοηθεια ομως καποιον φιλων-χορηγων,ο καθε ενας αγωνας απ τους εξι που πηγαμε περισυ βγηκε 200 ευρω και για τους δυο μας,απ την τσεπη μας!!!
Που νιωθεις οτι ειναι η κοροιδια σε οτι εχω γραψει....
Αν εχεις καποιο προβλημα μαζι μου πες το...

Αναφερθηκες σε πολλα σε ολες αυτες τις σελιδες...καποια σωστα,καποια ομως απο κακη οπτικη γωνια...κατα τη γνωμη μου!!!

Τι νομιζεις οτι δεν λεμε ή οτι κρυβουμε??
Δεν μπορω να καταλαβω...
Αν εσυ γνωριζεις κατι που εμεις οχι....γραψτο μας να το μαθουμε!!!

Την διαθεση να παρεξηγηθουμε ασχημα,πιστεψε με δεν την εχω,και θα σε παρακαλουσα να σταματησει εδω...

Κουβεντα κανουμε στην τελικη...

Αυτα απο μενα ...και τελος!!!!
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
GENERAL LEE

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by GENERAL LEE »

5.2 Στον αγώνα συμμετέχουν αυτοκίνητα χωρισμένα σε Κατηγορίες όπως αυτές περιγράφονται στον Τεχνικό
Κανονισμό του αγωνίσματος.
Αναλυτικά:
α. Κατηγορία Entry (κλάση Entry-36 & κλάση Entry-36+)
β. Κατηγορία WT-36
γ. Κατηγορία WT-Open (κλάση WT-Open 40 και κλάση WT-Open 40+)



α.επειδη ακουω παπαριες διαρκως ... αν στην εντρι αρχισουν και τρεχουν αυτοκινητα με μαμα λαστιχα ,η και λιγο μεγαλυτερα και τοτε εμφανιστει ενας με ενα ρανγλερ με 37αρι και θελει να τρεξει αναμεσα τους θα γινει πολεμος , γι αυτο η 36+ ειναι ΚΛΑΣΗ μεσα στην ιδια κατηγορια .οχι αγωνιστικες πινακιδες οχι ρολλ κειτζ , μα ρολλ μπαρ !
ολα στην ιδια κατηγορια , ενας νικητης γενικης !δυο νικητες κλασης !εμποδια που αυστηρα δεν θα εχουν φανοποιηες και κινδυνους !
β.κατηγορια ως 36 ιντσες λαστιχο, οτι εμποδια ξεραμε ως τωρα και αναλογα τα κεφια του οργανωτη ... αμα γουσταρεις πας και στην οπεν !
γ.απο 36 ιντσες και πανω ! μεχρι τις 40 ιντσες ειναι μια κλαση , πανω απο 40 αλλη κλαση ! ολα στην ιδια κατηγορια , ενας νικητης γενικης !δυο νικητες κλασης !
GENERAL LEE

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by GENERAL LEE »

quinda wrote:Αν εμεις ειμαστε οι μαγκες....τοτε εσυ πρεπει να σαι γοργονα!!!

Ειχα γραψει .....
Εγω και πολλοί άλλοι,το αμαξι μας το χουμε καθημερινό ....δεν εχει ουτε ταυτότητα,ουτε αγωνίστηκες πινακίδες ...που αν κατάλαβα καλα πρεπει να βγάλουμε ,επειδη ανεβάσαμε λιγο τα άλογα!!!
Ολα αυτα ,απ τα γραφειοκρατικά μεχρι και τις βελτιώσεις για να γινει προβλεπομενο,και ακομα και η ταυτότητα αθλητή .....ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ !!!!
Χαρη ...θα πηδηξω απ το παραθυρο στο τελος ...
Το δικο σου αυτοκινητο ΔΕΝ χρειαζετε αγωνιστικες πινακιδες ! φορας οτι μοτερ γραφει και η αδεια σου και αυτο ειναι το ζητουμενο !
ΔΤΤ χρειαζεσαι και αυτο ειναι για τον ελεγχο βασικα του cage σου το οποιο ειναι ROCKHARD και αρα αποδεκτο !
Γιατι βασανιζεις το μυαλο σου και το δικο μου μαζι ?
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”