ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by AGGELOSK »

GENERAL LEE wrote:
AGGELOSK wrote:
Άρη γιατί τόσο μεγάλο ζόρι για 36” σα όριο δεν σας απέκλεισε κανείς απλά θα τρέχετε σε μια κατηγορία από 36 έως 40 που το πρόβλημα !!!??? Από την ενημέρωση - συζήτηση που ως τέρμα νότια της χώρας είχαμε τελευταίοι από την ΟΜΑΕ, κάπως έτσι θα είναι ..
Άγγελε sorry μαλλον δεν το έγραψα και έγινε παρεξήγηση ...
Μιλάω για τους αγωνες trophy και μονο που αν μπει όριο το 35 ( γιατι 36 δεν υπάρχει ) τότε δεν τρέχει κανένα αμάξι απο αυτά που αναφέρω .
Anyway ...
Αρη και εγω δεν το καταλαβα χαχαχα.
Αλλα οπως και ναχει μπορει και στα Trophy να εχει δυο ξεχωριστες καταταξεις ,ιδια διαδρομη , παλι το ιδιο ειναι.

και για βοηθησω το φιλο μου το Μανωλη ειδου...

Image
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by samisnow »

ειδατε που τα 44αρια μου αλλα και εγω φυσικα δεν κανουμε ζημια στο βουνο..ρε ουτε ροδια στο γρασηδι δεν αφησα με το μικρουλι μου αμαξακι...
οποτε χαζομαρες...στην ιδια διαδρομη της πατρας τα μικρα λαστιχα κανανε αχταρμα τον τοπο....

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΡΟΜΟ ΤΑ ΜΙΚΡΑ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΣΤΟ NAVARA μου φοραω 35" και το χω να πηγαινω για καφε....αντε πια.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by georgexj »

samisnow wrote:ειδατε που τα 44αρια μου αλλα και εγω φυσικα δεν κανουμε ζημια στο βουνο..ρε ουτε ροδια στο γρασηδι δεν αφησα με το μικρουλι μου αμαξακι...
οποτε χαζομαρες...στην ιδια διαδρομη της πατρας τα μικρα λαστιχα κανανε αχταρμα τον τοπο....

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΡΟΜΟ ΤΑ ΜΙΚΡΑ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΣΤΟ NAVARA μου φοραω 35" και το χω να πηγαινω για καφε....αντε πια.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ρεεεεε βαλτε 40αρια.....σας τα αγοραζω εγω...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και ελατε να ζησετε την εμπειρια του ντακαρισματος...... :lol: :lol: :lol: :lol: αντε τα θελετε ολα ευκολα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
katsulas
Posts: 398
Joined: Thu Oct 01, 2009 17:15
Location: Chalkis

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by katsulas »

Κουμπάρε, αν γίνει Εύβοια φέτος (λέμε τώρα π@π@ριές) θα σε καταπιεί το τεραράκι μου με τα Cross που καταστρέφουν το βουνό.

Να φύγετε κύριε, Να πάτε αλλού!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by mitsos »

GENERAL LEE wrote: Το μέχρι 35 μαλλον έχει άλλη λογική την οποία θα ήθελα να την ακούσω απο την επιτροπή , μέχρι να διαβάσω τι τελικα θα ισχύσει δεν θελω να εκφέρω γνώμη .
Δεν νομιζω Τακη......
Η μονη λογικη που θα ακουσεις ειναι του παραλογου......
Σιγουρα οχι της επιτροπης μιας κ αυτη παραιτηθηκε (ενεργητικο η παθητικο:την παραιτησαν) συσσωμη.
Μας τελειωσε κοινως κ μεχρι να επανασυσταθει, θα περιμενουμε..... Happy new year 201.......(οσο θελετε).

Υ. Γ. Quiz Ποσος χρονος ειναι 10μερουλες;;;;
User avatar
tsekmesolo
Posts: 199
Joined: Mon Jan 06, 2014 19:44
Location: komotini

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by tsekmesolo »

καντε κατι ρε παλικαρια της ΟΜΑΕ να σταματησουν οι γκρινιες απο ολους και να ειναι οι αγωνες για ΟΛΟΥΣ.να παρακαλαμε οι οδηγοι να τρεξουμε και οχι να μας παρακαλανε για να τρεξουμε. και οσο αναφορα τους '' κακοπουστες'' του χαρη καλο ειναι αυτα τα ατομα να σταματησουν να ανακατευονται γυρο απο το χωρο του 4χ4 και να βρουν μια αλλη ασχολια ''μοναχικη'' οπου εκει θα μπορεσουν να βλαψουν μονο τον εαυτο τους
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by mitsos »

tsekmesolo wrote:καντε κατι ρε παλικαρια της ΟΜΑΕ να σταματησουν οι γκρινιες απο ολους και να ειναι οι αγωνες για ΟΛΟΥΣ.να παρακαλαμε οι οδηγοι να τρεξουμε και οχι να μας παρακαλανε για να τρεξουμε. και οσο αναφορα τους '' κακοπουστες'' του χαρη καλο ειναι αυτα τα ατομα να σταματησουν να ανακατευονται γυρο απο το χωρο του 4χ4 και να βρουν μια αλλη ασχολια ''μοναχικη'' οπου εκει θα μπορεσουν να βλαψουν μονο τον εαυτο τους
Νομιζεις οτι η ΟΜΑΕ/ΕΠΑ νοιαζεται για το 4χ4;
Ουτε πολυαριθμοι ειμαστε ουτε ενωμενοι ουτε οργανωμενοι.
Ουτε οι ιδιες οι λεσχες (αθλητικα σωματεια κανονικα) δεν το εχουνε παρει σοβαρα το πραγμα.....
Απο την στιγμη λοιπον που καλα καλα δεν τα βρισκουμε μεταξυ μας απαιτουμε τι?
Να τα βρουνε αλλοι για μας?

Θα πω κ κατι ακομα, ειναι καθαρα προσωπικη αποψη.
Το οτι εμας μας καυλωνει να κυκλοφορουμε με το αγωνιστικο μας καθημερινα σιδερωμενοι, αμπαρωμενοι με αγωνιστικα καθισματα/ζωνες κ τεραστεια λαστιχα "competition/off road use only" σε συνθηκες πολης αναμεσα στον κοσμακη, κ μπορουμε ακομα να το κανουμε επειδη δεν υπαρχει σωστο κρατος κ τυχαινει να εχουμε πινακιδες γιατι ακομα δεν βρεθηκε μπατσος ικανος να μας τις αφαιρεσει (γιατι νομοι υπαρχουνε) δεν σημαινει οτι πρεπει καμια αρμοδια αρχη να μας δωσει τις ευλογιες τις ουτε να βασιστει στις πλατες μας ως παραδειγματα για μια σωστη βαση.
Οποιος αποκαλειται αγωνιζομενος-αθλητης (!!!!) κ εχει ριξει κ ριχνει τεραστεια ποσα πανω στο αμαξι του για να ειναι ανταγωνιστικος οταν κανει την καυλα του, αλλα απο την αλλη τσιγκουνευεται τα 60ευρω της ετησιας λισανς η θελει οι αγωνεςνα γινονται με ψεμματα κ ελληψεις μονο κ μονο για να ειναι απο φτηνο εως τσαμπα το παραβολακι, τοτε να με συγχωρειτε αλλα δεν μιλαμε για σοβαρους αγωνιζομενους με λογικες απαιτησεις αλλα για χαβαλεδες που μια ζωη ως τετοιους θα μας αντιμετωπιζουνε.

Για να αλλαξει κατι προς το σοβαροτερο, πρεπει πρωτα εμεις να καταληξουμε οτι ειμαστε οντως αγωνιζομενοι-αθλητες κ εχουμε αγωνιστικα αυτοκινητα κ απαιτουμε να γινονται σωστοι κ συννομοι αγωνες κ μετα να απαιτησουμε απο τους "απο πανω" να μας παρουνε στα σοβαρα κ να νομοθετησουνε προς το καλο κ την σωστη εξελιξη του σπορ.
Εκτος κι αν δεν θελουμε......
Μεχρι τοτε παντως, υπαρχει παντα κ το εξωτερικο.....

Υ. Γ. Επειδη βαζω κ στοιχημα οτι θα παρεξηγησετε αυτα που γραφω θα κανω δυο διευκρινησεις: δεν εχω καμια επαγγελματικη εμπλοκη με τον χωρο, ουτε πληρωνομαι απο αυτον. Τα χωνω κι εγω οπως κ οι περισσοτεροι απο σας για να κανω την καυλα μου, αυτο που γουσταρω. Επειδη ομως εχω απαιτησεις κ θελω οταν τα συμφαιροντα ειναι αντικρουομενα να με παιρνουνε στα σοβαρα, κοιταω πρωτα εγω να ειμαι ενταξει κ μετα απαιτω.
Τελος φυσικα κ ειμαι υπερ της κατηγοριοποιησης, φυσικα κ ειμαι υπερ της δημιουργιας κατηγοριας τυπου entry/hobby οπως θελετε πες τε την η οποια ομως θα απαευθυνεται στους πραγματικα νεοσυλλεκτους που θελουνε να δοκιμασουνε κ δεν θα ειναι μια "φτηνη" κατηγορια για τους "χαβαλεδες" που δεν λενε να παρουνε αποφαση οτι ειναι οντως αθλητες αγωνιζομενοι.
Οι υπολοιποι στην τελικη η κανουμε αγωνες η δεν κανουμε......
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by κυριακος αθανασιου »

αφου λεμε την προσωπικης μας αποψη θα πω κ εγω τι μου εχει μεινει απο ενα ποστ με 1000 σελιδες και χιλιαδες ποσταρισματα?
οτι υπαρχουν 4-5 ατομα με προσωπικες διαφορες που ο καθενας για τον δικο του λογο δεν εχει καμια διαθεση να βρεθει λυση κ να γινουν αγωνες...
χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν...
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
INDIANOS
Posts: 322
Joined: Thu Jun 18, 2009 14:54
Location: ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣKOMOTHNH

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by INDIANOS »

Οποιος αποκαλειται αγωνιζομενος-αθλητης (!!!!) κ εχει ριξει κ ριχνει τεραστεια ποσα πανω στο αμαξι του για να ειναι ανταγωνιστικος οταν κανει την καυλα του, αλλα απο την αλλη τσιγκουνευεται τα 60ευρω της ετησιας λισανς η θελει οι αγωνεςνα γινονται με ψεμματα κ ελληψεις μονο κ μονο για να ειναι απο φτηνο εως τσαμπα το παραβολακι, τοτε να με συγχωρειτε αλλα δεν μιλαμε για σοβαρους αγωνιζομενους με λογικες απαιτησεις αλλα για χαβαλεδες που μια ζωη ως τετοιους θα μας αντιμετωπιζουνε.


Αυτα να τα ακουνε καποιοι ασε που τα ακουνε κ ξεροκαταπινουν μπροστα απο την οθονη του υπολογιστη τους.......
Οσον αφορα τις κατηγοριες στα trophy για εμενα ειναι λαθος......τι 30'' τι 40'' τι 50''.......τοσα χρονια τρεχανε τα μαμουθ με 40'' και στα περισσοτερα trophy βαθρο ειχανε αγωνιστικα με 33'-35'' αλλα οι οδηγοι ειχαν ωρες πτησης........το βουνο ειναι πονηρο κυριοι και θελει προπονηση οχι παχια λογια στα (καφενεια).

Βρειτε πρωτα ποιοι θα ασχοληθουν να κανουν αγωνες.....κατοπιν ποιοι προθυμοποιουνται να αγωνιστουν.....και .......οταν βρειτε ολα αυτα καντε κατηγοριες συμφωνα με το παρκο αυτοκινητων που υπαρχουν και μην παραμεθοριοποιειται τους 5 με 40''+- ασε που για μενα δεν εχω δει να παιζει ρολο σε ενα trophy αλλα μονο σε trial κ wild οπου εκει ολοι σημερα συμφωνουν να παιξουν με κατηγοριες....
Οσον αφορα τα θεματα ασφαλειας ας το δουμε σοβαρα παραδειγματα πολλα απο ατυχηματα......ολοι ξερουμε τι κερδιζει ενα ελαφρυ αμαξι αλλα με το να τρεχεις γυμνος στο δασος μονο πληγες κερδιζεις......

Με εκτιμηση στους φιλους αλλα κ στους παλιο@$%#στες......!!!!!


Μαριος Λασκος
ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣ
ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Maριε μαλλον οι "εκπροσωποι" του χωρου δεν μπορουν να ξεχωρισουν τη διαφορα σε "τροφυ" κ wild terrain" κ καποιοι αγωνιζομενοι εκμεταλευοντε την ασχετοσυνη τους!!!! Χα χα χα χα
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”