ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post Reply
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by mitsos »

Nicolas wrote:



Ρε τί ξεφτίλα είστε εκεί στην ομοσπονδία?
Θα παραιτηθεί η επιτροπή για την πλήρη αποτυχία της
ή μήπως ξεχάσανε κάποιοι πως είναι αιρετοί και το παίζουν νταβάδες?
Ποιοι ειναι οι αιρετοι;
Η επιτροπη διοριζεται απο την επα-ομαε.......
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Νικολα ολα αυτα που λενε οι παραπανω ειναι για 2-3-4 προσωπικους αγωνες για τα trail k ta wild terrain γιατι δεν ανακοινωνετε τιποτα;;;;

Τι σχεση εχουν οι μεν με τους δε;;;;
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Nicolas »

Αιρετοί είναι όλη ο ομοσπονδία, αλλά σε κάθε περίπτωση, δεν ξέρω να έχει κληρονομήσει κανείς την θέση του από σόι
αν και με αυτά που άκουσα τις τελευταίες μέρες μάλλον κάποιοι έτσι πιστεύουν.
Επιπλέον τα μέλη της επιτροπής ορίστηκαν λόγω υποτίθεται εμπειρίας, όχι επειδή έτσι του άρεσε του προέδρου.
Εκτός και αν κάνω και σε αυτό λάθος, οπότε σε αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να παραιτηθεί και ο ίδιος ο πρόεδρος.

Αλλά όμως και να έχει ας μην πετάμε την μπάλα εκτός παιδειάς με ανούσιες λεκτικές αντιπαραθέσεις.
ΟΜΑΕ και επιτροπή 4x4 τα έχουν κάνει πουτάνα και το ξέρουμε όλοι.
Ξέρουμε ακριβώς ποιοί τα έχουν κάνει πουτάνα και ποιοί δεν μιλάνε (για τους δικούς του λόγους ο καθένας)


Όποιος έχει αξιοπρέπεια αναλαμβάνει τις ευθύνες του και παραιτείται.
Η ομοσπονδία δεν είναι μαγαζάκι κανενός.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by κυριακος αθανασιου »

Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Νικολα ολα αυτα που λενε οι παραπανω ειναι για 2-3-4 προσωπικους αγωνες για τα trail k ta wild terrain γιατι δεν ανακοινωνετε τιποτα;;;;

Τι σχεση εχουν οι μεν με τους δε;;;;
την ιδια ακριβως απορια εχω και εγω απο την αρχη του θεματος...
βλεπω οτι το προβλημα ειναι μεταξυ καποιων διοργανωτων αγωνων raid (μπορει και να κανω λαθος)
εμεις που βρισκομαστε σε ολη αυτη την διαμαχη?
η aoe4x4 που βρεθηκε σε καποια συναντηση προσφατα με την ομαε ξερω οτι ειδε ενα καποιο ενδιαφερον να φτιαξουν τα πραγματα ως προς τους αγωνες wild terrain και trophy...
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by mitsos »

Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Νικολα ολα αυτα που λενε οι παραπανω ειναι για 2-3-4 προσωπικους αγωνες για τα trail k ta wild terrain γιατι δεν ανακοινωνετε τιποτα;;;;

Τι σχεση εχουν οι μεν με τους δε;;;;
Προσωπικους αγωνες;
Οχι φιλε μου.....
Για εναν ολοκληρο θεσμο συζηταμε που καποτε λεγοταν Αγωνες Αντοχης 4Χ4.
κυριακος αθανασιου wrote: την ιδια ακριβως απορια εχω και εγω απο την αρχη του θεματος...
βλεπω οτι το προβλημα ειναι μεταξυ καποιων διοργανωτων αγωνων raid (μπορει και να κανω λαθος)
εμεις που βρισκομαστε σε ολη αυτη την διαμαχη?
η aoe4x4 που βρεθηκε σε καποια συναντηση προσφατα με την ομαε ξερω οτι ειδε ενα καποιο ενδιαφερον να φτιαξουν τα πραγματα ως προς τους αγωνες wild terrain και trophy...
Ποιο ενδιαφερον ρε φιλαρακι;
Στον αερα;
Καψανε το 2015 κι εσυ ακομα συζητας περι καλης προθεσεως;
Αλλα ετσι παει..... τωρα κοιτανε να θαψουνε τα Αντοχης να τα κανουνε ραλλυ κ νομιζετε οτι το θεμα δεν σας αγγιζει καν...... Μετα ομως οταν θα "ασχοληθουν" με τα περιπετειας μην εκπλαγεις κ ψαξεις κι αλλες φωνες συμπαραστασης.......
JOHNVOR
Posts: 117
Joined: Wed Jun 24, 2009 17:41

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by JOHNVOR »

Το θεμα αγωνες 4χ4 δεν ειναι μονο για τους αντοχης.
Μηπως εχει γινει προκυρηξη αγωνων περιπετειας και δεν το ξερω? ή κανονισμων? ή πως να φτιαξετε τα αγωνιστικα σας?
το μπαχαλο αυτο να μην ξερουμε τι θα γινει μες στην χρονια και πως θα κινηθουμε δεν εχει προηγουμενο.
Μαρτη μηνα και δεν εχουμε πλανο ουτε κανονισμο.
Μας αφορα ολους ή οχι?
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by κυριακος αθανασιου »

δεν λεμε οτι δεν μας αφορα ολους...απλα σε 6 σελιδες διαβαζω μονο για προσωπικες αντιπαραθεσεις...αν κατι δεν εχουμε καταλαβει τοτε συγνωμη...
οσο για το αν ελπιζω...μια χαρα ελπιζω για το 2015...ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος και η θετικοτητα με εχει βοηθησει πολυ στην ζωη μου... ;)
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Δεν πολυασχολουμαι με τους αντοχης αλλα εχω καταλαβει οτι τον εναν αγωνα τον στηνει ο ενας τον αλλο ο αλλος κ αφου εφτιαξαν καποιους αξιολογους αγωνες(για τα Ελληνικα δεδομενα) καποιοι πανε να τους εκμεταλευτουν!!!!

Σωστα;;;;;
(Σε αυτους βεβαια υπαρχουν χορηγοι λεφτα συμμετοχες)

Οι αγωνες περιπετειας τι σχεση εχουν με ολα αυτα;;;;
Τα αυτοκινητα τα μεν με τα δε τι σχεση εχουν;;;;

Κ ολοι εσεις οι αγωνιζομενοι γιατι δεν τους διαολοστελνετε;;;; γιατι κρεμεστε απο το τι θα αποφασισουν αφου σας εκμεταλευοντε κ το καταλαβαινετε;;;;
JOHNVOR
Posts: 117
Joined: Wed Jun 24, 2009 17:41

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by JOHNVOR »

κυριακος αθανασιου wrote:δεν λεμε οτι δεν μας αφορα ολους...απλα σε 6 σελιδες διαβαζω μονο για προσωπικες αντιπαραθεσεις...αν κατι δεν εχουμε καταλαβει τοτε συγνωμη...
οσο για το αν ελπιζω...μια χαρα ελπιζω για το 2015...ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος και η θετικοτητα με εχει βοηθησει πολυ στην ζωη μου... ;)
Δεν υπαρχουν προσωπικες αντιπαραθεσεις. Ειδικα εμεις οι αγωνιζομενοι δεν εχουμε προσωπικη αντιπαραθεση με κανενα.
Οι αγωνες που συζηταμε ειναι 4 το χρονο.
ναυπακτο, φλωρινα, σερρες και ο 24ωρος στην Αττικη.
Αυτοι ειναι ολοι και ολοι οι αγωνες αντοχης που μας αρεσουν και εχουμε ριξει τα αναλογα χρηματα(οπως πολυ καλα ξερετε και εσεις)για να στησουμε τα αυοκινητα μας και να τα χαρουμε.
Ο ενας απο αυτους της Φλωρινας στηνεται σε προτυπα ραλλυ και οχι πλοηγησης οπως οι αλλοι, με ζητουμενο την ταχυτητα και οχι το ρυθμο και την πλοηγηση.
Φτανουμε λοιπον στο 2015 που η επιτροπη 4χ4 που χωρις να δικαιολογει το γιατι, δεν εχει εγκρινει τους κανονισμους και ουσιαστικα δεν εχουμε αγωνες.
Και ενω δεν υπαρχουν εγκεκριμενοι κανονισμοι, βρισκεται ενας αγωνας που αναφερει πως εχει εγκριθει ο ειδικος του κανονισμος.
Εκει αναφερθηκε ο νικολας.
Στην επιτροπη υπαρχει μελος που στην ουσια εστησε στο παρελθον τετοιους αγωνες και αναφεροταν σε μια γραμμη της fia για αγωνες που κινουνται βαση μιας μεσης ωριαιας ταχυτητας και κατα ποσο το πληρωμα θα φτασει αυτη την ταχυτητα .
Αυτο το ατομο λοιπον ενω σκοτωνοταν για την νομιμοτητα αυτου του ειδους των αγωνων, τωρα που πλεον δεν ειναι διοργανωτης, λεει πως ειναι παρανομοι και δεν πρεπει να γινονται.
Ξερω οτι ειναι δυσκολο να καταλαβετε το πως γινονται οι αγωνες μας οπως και για μενα ειναι δυσκολο πως γινονται οι δικοι σας.
Ο μελετης οπως θα διαβασεις πιο πριν ειναι διοργανωτης. Το Μαιο λοιπον που ειναι η ημερομηνια του αγωνα του, δεν ξερει ακομα πως θα γινει και αν θα γινει αυτος ο αγωνας.
Εχει χαλασει κοπο, χρονο και χρημα, γραφοντας ειδικες, τρεχοντας να παρει αδειες απο τους δημους, προωθει τον αγωνα στο εξωτερικο οπως μπορει και 60 μερες πριν τον αγωνα, αν ερθει καποιος και τον ρωτησει κατι για τον αγωνα του δεν ξερει τι να του απαντησει.
Μαλιστα καπου ειχα διαβασει οτι γραμμη της ομαε ηταν να μην διαφημιζονται αγωνες μεχρι την τελικη εγκριση των κανονισμων κατι που παλι απο μερικους δεν ισχυσε.
Εξηγω πως δεν εχω καμια σχεση με διοργανωτες κτλ ειμαι απλα ενας αγωνιζομενος που μεσα σε δυσκολους καιρους επενδυσα στο να παρω ενα πιο συννομο αγωνιστικο και βλεπω να το κοιταω απο το παραθυρο του σπιτιου μου γιατι δεν θα εχω τι να το κανω.....
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ΑΓΩΝΕΣ 4Χ4 2015 .....

Post by κυριακος αθανασιου »

οκ...τωρα καταλαβα τι παιζει... ;)
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
Post Reply

Return to “Αγώνες 4Χ4”