Ψαχνω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Για τις μικρές αγγελίες σας
Post Reply
ktzgr
Posts: 5
Joined: Mon Apr 11, 2011 00:48

Ψαχνω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by ktzgr »

Απο που μπορω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου Μ38, Μ38Α1, Μ151Α1????
υπαρχη υπαρχη κανεις που να γνωριζει κατι??????
ψαχνω για κατι φθηνο....
Ευχαριστω
User avatar
XAΡΙΔΗΜΟΣ
Posts: 638
Joined: Mon Jan 18, 2010 17:58

Re: ψανω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by XAΡΙΔΗΜΟΣ »

Ψάχνεις για όχημα και δίνεις πολύ γενικά όρια στην αναζήτησή σου.
Σε ποιά κατάσταση θα ηθελες να είναι το jeep? Σε κατάσταση που ήταν όταν αυτό εκποιήθηκε;
μερικώς αποκατεστημένο; σε κατάσταση παρέλασης/σαλονιού; Δώσε παραπάνω στοιχεία..

Υστερα δώσε το στίγμα σου..ΠΟΥ βρίσκεσαι; Αθήνα; Θεσ/κη; Γερμανία;
Imagewww.sdio.gr_ _ _ _

1943 Chevrolet C8A (50% complete)
1940 ΒSA M20 (70% complete)
User avatar
sv2ipw stelios
Posts: 953
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:14
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ TΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ
Contact:

Re: ψανω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by sv2ipw stelios »

Καλό θα ήταν να αποφύγεις το Μ151Α1 και να πας κατευθείαν στο Μ151Α2!!!!Διάβασε τα αρχικά πόστ του φόρουμ, κάτω δεξιά12345....Θα σου λυθούν πολλές απορίες.
ΣΤΕΛΙΟΣ SV2IPW

JEEP Μ-151Α2
(Ο)ΙΙΙΙΙΙ(Ο)
ktzgr
Posts: 5
Joined: Mon Apr 11, 2011 00:48

Re: ψανω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by ktzgr »

Το τελαιυταιο μηνα ασχολουμε με τα jeep του στρατου και τα εχω λατρεψει..τα θελω για μενα και να ασχολουμαι μαζι τους να να τα διορθωνα και να φτιαχνω οπως εγω θεω,,,τωρα εαν αυτο ειναι οσο το δυνατον καλυτερη κατασταση τοσο καλυτερο...Αρκεινα ειναι φθηνο γιατι δεν υπαρχουν πολλα χρηματα..η κατασταση του να ειναι οσο το δυνατον ποιο πληρης ..θα ασχοληθω εγω μετα με την αποκατασταση του...Γενικα θελω να το παρω σε καλη τιμη και μετα ασχοληθω με το ρυθμο που μπορω εγω..ειμαι απο καρδιτσα
User avatar
XAΡΙΔΗΜΟΣ
Posts: 638
Joined: Mon Jan 18, 2010 17:58

Re: ψανω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by XAΡΙΔΗΜΟΣ »

Ξέρεις..είναι λίγο δύσκολο να τα πετύχεις όλα αυτά μαζί που θέλεις/θέλουμε όλοι...

...ΚΑΙ να είναι μηχανικά εντάξει....ΚΑΙ πλήρες σε όλα τα εξαρτήματα του...ΚΑΙ χωρίς σκουριές/σάπια μέρη...
...ΚΑΙ να μην χρειάζεται δουλειά φανοποιού...ΚΑΙ να είναι στο τέλος τέλος, ως αγορά, φτηνό...
Imagewww.sdio.gr_ _ _ _

1943 Chevrolet C8A (50% complete)
1940 ΒSA M20 (70% complete)
ktzgr
Posts: 5
Joined: Mon Apr 11, 2011 00:48

Re: ψανω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by ktzgr »

XAΡΙΔΗΜΟΣ wrote:Ξέρεις..είναι λίγο δύσκολο να τα πετύχεις όλα αυτά μαζί που θέλεις/θέλουμε όλοι...

...ΚΑΙ να είναι μηχανικά εντάξει....ΚΑΙ πλήρες σε όλα τα εξαρτήματα του...ΚΑΙ χωρίς σκουριές/σάπια μέρη...
...ΚΑΙ να μην χρειάζεται δουλειά φανοποιού...ΚΑΙ να είναι στο τέλος τέλος, ως αγορά, φτηνό...

μηχανικα ας μην ειναι και σε καλη κατασταση...με αυτο μπορω να ασχοληθω...θα ψαξω να βρω ανταλακτικα ...απλα να ειναι οπτικα σε μετρια κατασταση...μετα θα το "φερω" εγω οπως πιστευω βεβαια...
efthymis
Posts: 56
Joined: Sat Jun 26, 2010 12:55
Location: Ελευσινα

Re: ψανω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by efthymis »

Ποσα χρηματα διαθετεις φιλε μου αν επιτρεπεται?? :)
FORD M 151 A1_c

VW T4 Syncro 2.5 TDi 02'
ktzgr
Posts: 5
Joined: Mon Apr 11, 2011 00:48

Re: ψανω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by ktzgr »

efthymis wrote:Ποσα χρηματα διαθετεις φιλε μου αν επιτρεπεται?? :)
Για αφτιαχτω περιπου 1000 - 1500 euro......και προτιμω να ειναι αφτιαχτω για να το τσεκαρω και να το ετοιμασω σιγα σιγα εγω...

εχεισ κατι υποψιν σου????
User avatar
XAΡΙΔΗΜΟΣ
Posts: 638
Joined: Mon Jan 18, 2010 17:58

Re: ψανω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by XAΡΙΔΗΜΟΣ »

Ακόμα και με τόσο μικρό "budget" σίγουρα θα βρεις στις μάντρες της Αττικής κάποιο Μ151Α1 ήΑ2, αν δεν τα σκούπισαν κι αυτά οι Τσέχοι. Θα κάνω μια βόλτα σήμερα. Αυτά θα είναι όμως σε άσχημη κατάσταση, δηλ θα πρόκειται για "δότες οργάνων", αποψιλωμένα από όλα τα βασικά ανταλλακτικά, χωρίς κινητήρα σίγουρα, ένα μάτσο χάλια...

Δε βάζω φωτογραφίες για να μη σε στενοχωρήσω...
Imagewww.sdio.gr_ _ _ _

1943 Chevrolet C8A (50% complete)
1940 ΒSA M20 (70% complete)
efthymis
Posts: 56
Joined: Sat Jun 26, 2010 12:55
Location: Ελευσινα

Re: ψανω να βρω jeep του Ελληνικου Στρατου

Post by efthymis »

Σε αυτα τα χρηματα δυστυχως οχι :(

Υπαρχει η λυση της αναζητησης σε μαντρες ομως θα ειναι μαλλον κανιβαλισμενα για να τα δινουν τοσο... :/

Ξερουμε αν θα κανει ο ΕΣ εκποιησεις?? Αν ναι, σιγουρα θα υπαρχουν και λιγοτερο ταλαιπωρημενα κομματια.

Κοιταξα ομως λιγο στις αγγελιες κι επεσα πανω σε αυτο το Μ38, τσεκαρε το.. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1243041/
FORD M 151 A1_c

VW T4 Syncro 2.5 TDi 02'
Post Reply

Return to “Διαχείριση Υλικού”