ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Φωτης ranger
Posts: 707
Joined: Thu Oct 01, 2009 20:23
Location: αμαλιαδα

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by Φωτης ranger »

αμα σου αρκει τοσο λιγο που λες να το κανεις.

καντο.

θες ομως νεες τρυπες
αν φτανει το καρε των κεντρικων
και μια πατεντουλα να μετακινησεις τα αμορτισερ.

πολυ δουλεια λιγο το κερδος.... :roll: :roll:

αλλα εισαι ευχαριστιμενος οκ!!!!!! :mrgreen: :mrgreen:
KAGOURES 4X4 CLUB

||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||
||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / TOYOTA / \ ||
||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ V6\ / \ / ||
User avatar
panoslpm
Posts: 98
Joined: Sat Jul 27, 2013 15:58

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by panoslpm »

Ισως παιξω με πισινες σουστες απο jeep μπροστα.να μακρυνω λιγο και να εχω και καλυτερο flex.τι σουστες ομως τεριαζουν;απο yj;και σε τι τιμες παιζουν;
User avatar
Στράτος
Posts: 53
Joined: Tue Jun 23, 2009 09:04
Contact:

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by Στράτος »

panoslpm wrote:Ισως παιξω με πισινες σουστες απο jeep μπροστα.να μακρυνω λιγο και να εχω και καλυτερο flex.τι σουστες ομως τεριαζουν;απο yj;και σε τι τιμες παιζουν;

Μη παιδεύεσαι για 3-5 εκ. απο 15 και πάνω θα καταλάβεις διαφορά , τα ελατήρια δεν είναι απαραίτητα , σούστες απο yj ναι , κοίταξε στις αγγελίες κατι θα βρείς ,επέλεξε όμως με προσοχή σε τι μάρκα θα πας γιατί είναι ελαφρύ το σάμι και θα γίνει κούτσουρο με σκληρές σούστες αφού το yj είναι βαρύτερο όχημα .
ImageImage
User avatar
panoslpm
Posts: 98
Joined: Sat Jul 27, 2013 15:58

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by panoslpm »

Στράτος wrote:
panoslpm wrote:Ισως παιξω με πισινες σουστες απο jeep μπροστα.να μακρυνω λιγο και να εχω και καλυτερο flex.τι σουστες ομως τεριαζουν;απο yj;και σε τι τιμες παιζουν;

Μη παιδεύεσαι για 3-5 εκ. απο 15 και πάνω θα καταλάβεις διαφορά , τα ελατήρια δεν είναι απαραίτητα , σούστες απο yj ναι , κοίταξε στις αγγελίες κατι θα βρείς ,επέλεξε όμως με προσοχή σε τι μάρκα θα πας γιατί είναι ελαφρύ το σάμι και θα γίνει κούτσουρο με σκληρές σούστες αφού το yj είναι βαρύτερο όχημα .
Η μαμα σουστες δεν κανουν απο yj;αν ειναι κουτσουρο θα βγαλω κανενα φιλο.
Στρατο χθες το βραδυ ηρθα Λημνο για δουλεια.14-15 στου κοτσιναδελη στα τσιμανδρια και 16 στο γυμνασιο στη Μυρηνα.βιολι θα παιζω
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by antonisxj »

σούστες πισινές απο cherokee.
μαλακές και ότι πρέπει για το samurai.

παρατήρηση. μην επιχειρήσεις να τρυπήσεις ξανά τα σουστόφυλλα του samurai. Αν το κάνεις, σε λίγο καιρό και μετά απο λίγο flexάρισμα, θα τις πάρεις στη μασχάλη.
Επίσης. αν θες να μακρύνεις 4 πόντους δεν πρόκειται να δείς διαφορά. ξεφούσκωσε τα λάστιχά σου λίγο περισσότερο και ορίστε. μάκρυνες το πάτημα 4 πόντους.
Αν θες πραγματικά να αλλάξεις πάτημα, τότε θα πάς κατευθείαν στους 20+. Να αξίζει να ασχοληθείς κιόλλας.
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
panoslpm
Posts: 98
Joined: Sat Jul 27, 2013 15:58

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by panoslpm »

antonisxj wrote:σούστες πισινές απο cherokee.
μαλακές και ότι πρέπει για το samurai.

παρατήρηση. μην επιχειρήσεις να τρυπήσεις ξανά τα σουστόφυλλα του samurai. Αν το κάνεις, σε λίγο καιρό και μετά απο λίγο flexάρισμα, θα τις πάρεις στη μασχάλη.
Επίσης. αν θες να μακρύνεις 4 πόντους δεν πρόκειται να δείς διαφορά. ξεφούσκωσε τα λάστιχά σου λίγο περισσότερο και ορίστε. μάκρυνες το πάτημα 4 πόντους.
Αν θες πραγματικά να αλλάξεις πάτημα, τότε θα πάς κατευθείαν στους 20+. Να αξίζει να ασχοληθείς κιόλλας.
Αν μακρυνω τοσο θα πρεπει να κοψω και πολυ λαμαρινα,θα μου πεις καγκουρας δε γινεσαι αλλιως αλλα οι 20 ποντοι μου φενοντε πολλοι.με το sutep που θα χω με λιγο μακρυτερες σουστες μπροστα σε συνδιασμο με σπαστα σκουλαρικια θα μαι οκ.
Αν εχει κανεις τιποτα σουστες σε λογικη τιμη ας σφυριξει.
Φωτης ranger
Posts: 707
Joined: Thu Oct 01, 2009 20:23
Location: αμαλιαδα

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by Φωτης ranger »

σουστες απο hilux σου κανουν????????

117 μηκος.
θα μετρησω και απο τρυπα σε ακρη να σου πω.
τιμη χαρισμα!!!!!!!!!!!!!

ΜΟΝΟ 1500 ΕΥΡΩ! :!: :!: :!: :!: :o :o :o :o :mrgreen:

ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ! ;) ;) ;)
KAGOURES 4X4 CLUB

||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||
||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / TOYOTA / \ ||
||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ V6\ / \ / ||
User avatar
panoslpm
Posts: 98
Joined: Sat Jul 27, 2013 15:58

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by panoslpm »

Δεν ξερω αν κανουν αλλα ειμαι εκτως αθηνων και δεν μπορω να μετρησω τωρα για να σου πω αν κανουν στο μηκος
Φωτης ranger
Posts: 707
Joined: Thu Oct 01, 2009 20:23
Location: αμαλιαδα

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by Φωτης ranger »

panoslpm wrote:Δεν ξερω αν κανουν αλλα ειμαι εκτως αθηνων και δεν μπορω να μετρησω τωρα για να σου πω αν κανουν στο μηκος
γιατι σου ειπα εγω οτι θα τις μετρησω τωρα :?: :?:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

εδω θα ειμαστε!!!!!!!!!!1 :D :D
KAGOURES 4X4 CLUB

||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||
||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / TOYOTA / \ ||
||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ V6\ / \ / ||
User avatar
Στράτος
Posts: 53
Joined: Tue Jun 23, 2009 09:04
Contact:

Re: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by Στράτος »

panoslpm wrote:
Στράτος wrote:
panoslpm wrote:Ισως παιξω με πισινες σουστες απο jeep μπροστα.να μακρυνω λιγο και να εχω και καλυτερο flex.τι σουστες ομως τεριαζουν;απο yj;και σε τι τιμες παιζουν;

Μη παιδεύεσαι για 3-5 εκ. απο 15 και πάνω θα καταλάβεις διαφορά , τα ελατήρια δεν είναι απαραίτητα , σούστες απο yj ναι , κοίταξε στις αγγελίες κατι θα βρείς ,επέλεξε όμως με προσοχή σε τι μάρκα θα πας γιατί είναι ελαφρύ το σάμι και θα γίνει κούτσουρο με σκληρές σούστες αφού το yj είναι βαρύτερο όχημα .
Η μαμα σουστες δεν κανουν απο yj;αν ειναι κουτσουρο θα βγαλω κανενα φιλο.
Στρατο χθες το βραδυ ηρθα Λημνο για δουλεια.14-15 στου κοτσιναδελη στα τσιμανδρια και 16 στο γυμνασιο στη Μυρηνα.βιολι θα παιζω
Διάλεξες το χειρότερο τριήμερο που τρέχω πανικόβλητος να έρθεις στο νησί , έχω τρελό ωράριο στο μαγαζί κλείνω 11 το βράδυ , λεπτομέρειες με π.μ. ελπίζω να βρεθούμε απο κοντά.
ImageImage
Post Reply

Return to “ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ”