Ερώτηση:

User avatar
DIMITRIS ISTIEA
Posts: 27
Joined: Sun Jul 19, 2009 21:05

Ερώτηση:

Post by DIMITRIS ISTIEA »

Κατ'αρχήν καλησπέρα σε όλους τους φίλους.
Είμαι ο Δημήτρης από τη Βόρειο Εύβοια και μου αρέσουν τα στρατιωτικά οχήματα εδώ και χρόνια.
Ενδιαφέρομαι για την απόκτηση ενός Μ38 Α1 ή ενός CHEVROLET BLAZER DIESEL V8.
Yπάρχει καμία πρόταση από κανέναν φίλο?
Επίσης με ενδιαφέρει η ένταξή μου σε ΣΥΛΛΟΓΟ εάν γίνω τελικά κάτοχος στρατιωτικού οχήματος.

Ευχαριστώ πολύ
DIMITRIS ISTIEA
ktm25089
Posts: 397
Joined: Wed Jul 01, 2009 02:34

Re: Ερώτηση:

Post by ktm25089 »

Καλησπερα και απο εμενα Δημητρη.
Δυο εντελως διαφορετικα οχηματα θες.Πες μας βασικα πραγματα να βρουμε τι θα σου ηταν καλυτερο.
Ποσα λεφτα δινεις?τι χρηση θες να το κανεις?Τι σε ενδιαφερει (δλδ αναπαλαιωση η βολτες απλα?).Και γενικα τι σκεφτεσαι να κανεις με το οχημα αυτο.Ελπιζω να ξερεις οτι θελουν τρομερη προσωπικη εργασια,εχουν φοβερη καταναλωση,χαλανε αρκετα συχνα,δεν τρεχουν στον δρομο,δεν φρεναρουν,δεν στριβουν.
Αλλα τα αγαπαμε γιατι ειναι τοσο μυστηρια,γιατι περναμε ευχαριστες ωρες μαζι τους,κοιτανε ολοι "σαν χαζοι" οταν περνας και μας αδειαζουν το πορτοφολι αρκετα γρηγορα :D :D :D :D :D
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: Ερώτηση:

Post by PanosXJ »

....Δημήτρη πάρε τηλ στον Κώστα στην Αργυρούπολη στο 2109947147 και στον Τζίμη στον Άλιμο στο 2109829833 ή στο 6974665677....
είμαι σίγουρος ότι κάτι θα έχουν υπόψη του όσον αφορά το Blazer..... :)
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
sv2ipw stelios
Posts: 953
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:14
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ TΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ
Contact:

Re: Ερώτηση:

Post by sv2ipw stelios »

Θα συμπλήρωνα στον Γιώργο: ότι τα οχήματα αυτά Πίνουν, καπνίζουν και κάνουν θόρυβο πολύ!!!!! :roll: :roll: :roll:
ΣΤΕΛΙΟΣ SV2IPW

JEEP Μ-151Α2
(Ο)ΙΙΙΙΙΙ(Ο)
User avatar
DIMITRIS ISTIEA
Posts: 27
Joined: Sun Jul 19, 2009 21:05

Re: Ερώτηση:

Post by DIMITRIS ISTIEA »

Χαιρετώ τους φίλους :D
Το Μ38 το ψάχνω σε καλή κατάσταση.Όχι υποχρωτικά τέλεια.
Επειδή στο παρελθόν έκανα και εγώ αναπαλαιώσεις σε παλιά αυτοκίνητα, ξέρω πολύ καλά τον πόνο το χρήμα το χρόνο και τον κόπο που χρειάζεται ένα παλαιό όχημα για να πλησιάσει μια καλή εμφάνιση.
Είμουν επί πολλά χρόνια μέλος του ΣΙΣΑ (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΣΠΟΡ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ)
Λεωφ.Βουλιαγμένης 257 Αθήνα.Είχα ένα ΒΜW 2002 ti του 1967 πρώην αγωνιστικό.
Τη 10ετία του 90 μου είχαν φύγει πάνω από 10 εκατομύρια δραχμές για να το φτιάξω...
Αργότερα απέκτησα μια 1602 του 69, μια MATRA SIMCA του 74, μια CITROEN CX 2.2 του 75 και κάποια άλλα οχήματα..Ακόμη στον κήπο μου με περιμένει ένα KUBLEWAGEN να αρχίσω να του δίνω ζωή...
Αυτά έτσι για την Ιστορία.
Το CHEVROLET με ενδιαφέρει να το αποκτούσα με επαγγελματική άδεια έτσι ώστε να κυκλοφοράει κανονικά, αλλά με ενδιαφέρει να το έφτιαχνα original.
Eπίσης θα μου άρεσε και η χρήση του για τετρακίνητες περιηγήσεις.
PanosXj ευχαριστώ για τα τηλέφωνα.Θα πάρω να δω τι παίζει.
Ευχαριστώ και τους άλλους φίλους για τις απαντήσεις σας.Θα τα λέμε από εδώ.
Υ.Γ.Εάν οργανωθεί κάποια εκδρομή-εκδήλωση εκτός Αττικής, θα είταν ευχαρίστησή μας να σας δούμε εδώ στη Βόρειο Εύβοια.

Φιλικά:
Δημήτρης Καραγιώργος
Image
User avatar
sv2ipw stelios
Posts: 953
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:14
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ TΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ
Contact:

Re: Ερώτηση:

Post by sv2ipw stelios »

Γιώργο, CHEVROLET M-1008 ή Μ1009 μπορείς να βρείς στη Θεσσαλονίκη στην περιοχή του Ανατολικού PRACTIKER ο <<ΜΑΝΤΡΟΥΧΟΣ>> ονομάζεται Μπαλαφούτας Γιώργος και κατά καιρούς φαίρνει οχήματα σε καλή κατάσταση.
Αθήνα, θα πρεπει να ρωτήσεις στον Κιφισό, στον Αυγερινίδη και στον Ασπρόπυργο στον Μπούζα.

Για συλλόγους θα σου πρότεινα τον ΣΔΙΟ μίας και είσαι πιο κοντά στην Αθήνα...(εγώ προσωπικά είμαι στον έταιρο σύλλογο τον ΣΙΣΟ.)
ΣΤΕΛΙΟΣ SV2IPW

JEEP Μ-151Α2
(Ο)ΙΙΙΙΙΙ(Ο)
RENA-ΛΕΥΤΕΡΗΣ
Posts: 110
Joined: Tue Jun 16, 2009 23:10
Location: ΧΙΟΣ

Re: Ερώτηση:

Post by RENA-ΛΕΥΤΕΡΗΣ »

DIMITRIS ISTIEA wrote:Χαιρετώ τους φίλους :D
Το Μ38 το ψάχνω σε καλή κατάσταση.Όχι υποχρωτικά τέλεια.
Επειδή στο παρελθόν έκανα και εγώ αναπαλαιώσεις σε παλιά αυτοκίνητα, ξέρω πολύ καλά τον πόνο το χρήμα το χρόνο και τον κόπο που χρειάζεται ένα παλαιό όχημα για να πλησιάσει μια καλή εμφάνιση.
Είμουν επί πολλά χρόνια μέλος του ΣΙΣΑ (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΣΠΟΡ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ)
Λεωφ.Βουλιαγμένης 257 Αθήνα.Είχα ένα ΒΜW 2002 ti του 1967 πρώην αγωνιστικό.
Τη 10ετία του 90 μου είχαν φύγει πάνω από 10 εκατομύρια δραχμές για να το φτιάξω...
Αργότερα απέκτησα μια 1602 του 69, μια MATRA SIMCA του 74, μια CITROEN CX 2.2 του 75 και κάποια άλλα οχήματα..Ακόμη στον κήπο μου με περιμένει ένα KUBLEWAGEN να αρχίσω να του δίνω ζωή...
Αυτά έτσι για την Ιστορία.
Το CHEVROLET με ενδιαφέρει να το αποκτούσα με επαγγελματική άδεια έτσι ώστε να κυκλοφοράει κανονικά, αλλά με ενδιαφέρει να το έφτιαχνα original.
Eπίσης θα μου άρεσε και η χρήση του για τετρακίνητες περιηγήσεις.
PanosXj ευχαριστώ για τα τηλέφωνα.Θα πάρω να δω τι παίζει.
Ευχαριστώ και τους άλλους φίλους για τις απαντήσεις σας.Θα τα λέμε από εδώ.
Υ.Γ.Εάν οργανωθεί κάποια εκδρομή-εκδήλωση εκτός Αττικής, θα είταν ευχαρίστησή μας να σας δούμε εδώ στη Βόρειο Εύβοια.

Φιλικά:
Δημήτρης Καραγιώργος
καλησπερα Δημητρη υπαρχει Μ38 Α1 Εδω στο νησι σε τελεια κατασταση αυριο φωτο θα σου βαλω και τηλ εποικοινωνιας
UNIMOG 404 ,MODEL 1958 ,8 SPEED CRAWLER GEAR BOX.TIRES 42/12,5/20 .ENGINE M 130 -2800 115HP
User avatar
DIMITRIS ISTIEA
Posts: 27
Joined: Sun Jul 19, 2009 21:05

Re: Ερώτηση:

Post by DIMITRIS ISTIEA »

Eυχαριστώ πολύ RΕΝΑ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ.
Εχω δει φωτογραφίες σας στο forum του Ευρίπου 4χ4.
Εάν υπάρχουν photo και δεν είναι κόπος για εσάς, όποτε μπορείτε να δούμε τι γίνεται και σε τι τιμούλα παίζει.
Νάστε καλά και μένω υπόχρεος.
Image
User avatar
DIMITRIS ISTIEA
Posts: 27
Joined: Sun Jul 19, 2009 21:05

Re: Ερώτηση:

Post by DIMITRIS ISTIEA »

sv2ipw stelios wrote:Δημήτρη, CHEVROLET M-1008 ή Μ1009 μπορείς να βρείς στη Θεσσαλονίκη στην περιοχή του Ανατολικού PRACTIKER ο <<ΜΑΝΤΡΟΥΧΟΣ>> ονομάζεται Μπαλαφούτας Γιώργος και κατά καιρούς φαίρνει οχήματα σε καλή κατάσταση.
Αθήνα, θα πρεπει να ρωτήσεις στον Κιφισό, στον Αυγερινίδη και στον Ασπρόπυργο στον Μπούζα.

Για συλλόγους θα σου πρότεινα τον ΣΔΙΟ μίας και είσαι πιο κοντά στην Αθήνα...(εγώ προσωπικά είμαι στον έταιρο σύλλογο τον ΣΙΣΟ.)
Στέλιο σ'ευχαριστώ πολύ και σένα.
Από Δευτέρα θ'αρχίσω την έρευνά μου.
Όσον αφορά τους συλλόγους, επειδή με τη Θεσσαλονίκη είμαι συναισθηματικά δεμένος, εφ'όσον καταφέρω να αποκτήσω στρατιωτικό όχημα, θα ξεκινήσω την ένταξή μου από εκεί.Θα χρειαστώ βέβαια τη βοήθειά σου και τη συμβουλή σου.

Φιλικά:
Δημήτρης Καραγιώργος
Image
RENA-ΛΕΥΤΕΡΗΣ
Posts: 110
Joined: Tue Jun 16, 2009 23:10
Location: ΧΙΟΣ

Re: Ερώτηση:

Post by RENA-ΛΕΥΤΕΡΗΣ »

DIMITRIS ISTIEA wrote:Eυχαριστώ πολύ RΕΝΑ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ.
Εχω δει φωτογραφίες σας στο forum του Ευρίπου 4χ4.
Εάν υπάρχουν photo και δεν είναι κόπος για εσάς, όποτε μπορείτε να δούμε τι γίνεται και σε τι τιμούλα παίζει.
Νάστε καλά και μένω υπόχρεος.
βασικα το αμαξι το εχω δει εδω και καιρο σε μια αντιπρωσωπια αυτοκινητων αυριο θα παω απο εκει να δω
UNIMOG 404 ,MODEL 1958 ,8 SPEED CRAWLER GEAR BOX.TIRES 42/12,5/20 .ENGINE M 130 -2800 115HP
Post Reply

Return to “"Στον Τάκο" - Δημόσια συζήτηση”